
ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 червня 2018 рокуЛьвів№ 876/2268/18
Львівський апеляційний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Старунського Д.М.,
суддів Багрія В.М., Рибачука А.І.,
за участю секретаря судового засідання Лемцьо І.В.,
розглянувши у судовому засіданні в місті Львові апеляційну скаргу Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Волинській області на рішення Волинського окружного адміністративного суду від 26 січня 2018 року у справі № 803/1623/17 (рішення ухвалено в м. Луцьку, у складі головуючого - судді Каленюк Ж.В.) за адміністративним позовом Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Волинській області до Загальноосвітньої школи І-ІІ ступеня с. Дубище Ківерцівського району Волинської області про застосування заходів реагування щодо державного нагляду (контролю),
в с т а н о в и в:
Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Волинській області 28.11.2017 звернулося в суд із адміністративним позовом до Загальноосвітньої школи І-ІІ ступеня с. Дубище Ківерцівського району Волинської області, в якому просило зобов'язати Загальноосвітню школу І-ІІ ступеня с. Дубище Ківерцівського району Волинської області повністю зупинити експлуатацію: загальноосвітнього навчального закладу за адресою: Волинська область, Ківерцівський район, с. Дубище, вул. Незалежності,28 до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки, оскільки при експлуатації ЗОШ с. Дубище грубо порушуються вимоги пожежної та техногенної безпеки, що може призвести до виникнення пожежі, травмування та загибелі людей, майнових втрат і негативних екологічних наслідків, також тяжкої ліквідації пожежі та складного проведення евакуаційних заходів у зв'язку з відсутністю відповідних умов, що в свою чергу створює загрозу життю та здоров'ю людей.
Рішенням Волинського окружного адміністративного суду від 26 січня 2018 року у задоволенні адміністративного позову відмовлено.
Не погодившись з таким рішенням суду першої інстанції Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Волинській області оскаржило його в апеляційному порядку. В апеляційній скарзі просить рішення суду першої інстанції скасувати та прийняти нове, яким адміністративний позов задовольнити повністю.
Апеляційну скаргу обґрунтовує тим, що станом на 17 січня 2018 року відповідно до акту №1 від 17.01.2018 залишились невиконаними такі заходи пожежної та техногенної безпеки, а саме: не проведено заміри електромережі на опір ізоляції; облицювання стін та стелі на шляхах евакуації виконано з горючих матеріалів; дерев'яні конструкції покрівлі школи не обробленні засобами вогнезахисту; будівля школи не обладнана системою протипожежного захисту; на території школи відсутнє зовнішнє протипожежне водопостачання.
Однак судом першої інстанції не взято до уваги, що заходи пожежної та техногенної безпеки, які залишились невиконаними можуть призвести до займання та розповсюдження вогню, що несе реальну загрозу життю та здоров'ю людей, які перебувають в даному навчальному закладі.
Відповідно до ч. 4 ст. 229 Кодексу адміністративного судочинства України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється, у зв'язку з неявкою у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі.
Відповідач подав відзив на апеляційну скаргу, в якому просить рішення суду першої інстанції залишити без змін. Зокрема зазначив, що з боку ЗОШ І-ІІ ст. с.Дубище завжди вживалися усі можливі заходи щодо усунення порушень пожежної безпеки і у 2016 році, і у 2017 році, однак коштів для їх повного усунення не було, оскільки ЗОШ І-ІІ ступеня села Дубище не є розпорядником бюджетних коштів. Також, вказав, що частину виявлених порушень адміністрацією ЗОШ І-ІІ ступеня села Дубище було усунено, а порушення, що залишились, потребують виділення додаткових коштів.
Заслухавши суддю - допов дача, перевіривши підстави для апеляційного перегляду відповідно до доводів апеляційної скарги та відзиву на неї, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню, з огляду на наступне.
Як встановлено судом першої інстанції та матеріалами справи підтверджується, у період з 11 по 25 березня 2016 року Ківерцівським районним відділом Управління ДСНС України у Волинській області була проведена планова перевірка приміщень, споруд та прилеглої території ЗОШ с. Дубище, в ході якої були виявлені порушення щодо додержання (виконання) вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки і з метою усунення виявлених порушень 25 березня 2016 року був складений Припис №15 (а.с.81-90). Однак, у встановлені в приписі терміни, вимоги про усунення порушень не були виконані в повному обсязі, а також їх кількість збільшилась при проведенні перевірки у 2017 році.
Надалі, наказом Державної служби України з надзвичайних ситуацій (далі - ДСНС України) від 22 вересня 2017 року №509 (з основної діяльності) «Про проведення позапланових перевірок стану техногенної і пожежної безпеки» Головним управлінням (управлінням) ДСНС України в областях та м. Києві наказано організувати у жовтні-грудні 2017 року проведення позапланових перевірок стану техногенної і пожежної безпеки, зокрема, у дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах (а.с. 9).
На виконання вказаного наказу та відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 20 вересня 2017 року № 643-р «Деякі питання державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки», Кодексу цивільного захисту України, Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» Ківерцівським районним відділом Управління ДСНС України у Волинській області 03 листопада 2017 року видано наказ «Про проведення перевірок» №15 (а.с. 10).
Додаток №1 до наказу визначає перелік об'єктів, на яких у листопаді 2017 року повинна проводитись планова (позапланова) перевірка додержання (виконання) вимог законодавства у сферах пожежної і техногенної безпеки, цивільного захисту (а.с. 10-14).
Серед зазначених об'єктів значиться і ЗОШ с. Дубище (а.с. 12).
На виконання наказу від 03 листопада 2017 року №15 провідним інспектором Ківерцівського районного відділу Управління ДСНС України у Волинській області проведено позапланову перевірку щодо додержання суб'єктом господарювання - ЗОШ с. Дубище вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки (а.с. 15).
Перевіркою території, будівлі та приміщення ЗОШ с. Дубище виявлені наступні порушення: наявним вогнегасникам не присвоєні облікові номери за прийнятною на об'єкті системою нумерації, що є порушенням пункту 3.18 глави 3 розділу V Нормативних актів з пожежної безпеки (НАПБ) А.01.001-2014; не відкориговані план-схеми евакуації людей на випадок пожежі, чим порушено главу 5 розділ ІІ НАПБ А.01.001-2014; облицювання стін та стелі на шляхах евакуації виконано з горючих матеріалів, що є порушенням пункту 2.17 глави 2 розділу ІІІ НАПБ А.01.001-2014; дерев'яні конструкції покрівлі школи не оброблені засобами вогнезахисту, що є порушенням пункту 2.5 глави 2 розділу ІІІ НАПБ А.01.001-2014; будівля школи не обладнана системою протипожежного захисту (порушено пункт 1.2 глави 1 розділу V НАПБ А.01.001-2014); приміщення не доукомплектовані вогнегасниками згідно з нормами належності, чим порушено пункт 3.9 глави 3 розділу V НАПБ А.01.001-2014; не проведено технічне обслуговування вогнегасників, в яких вийшов термін експлуатації, що є порушенням пункту 3.17 глави 3 розділу V НАПБ А.01.001-2014; будівля ЗОШ не обладнана пристроями від прямих попадань блискавки та вторинних її проявів (порушено пункт 1.21 глави 1 розділу ІV НАПБ А.01.001-2014); у коридорі ЗОШ електровимикачі встановлені на горючій основі (порушено пункт 1.17 глави 1 розділу ІV НАПБ А.01.001-2014); влаштовано та експлуатується тимчасова електромережа (подовжувач) в класі інформатики, чим порушено пункт 1.8 глави 1 розділу ІV НАПБ А.01.001-2014; відповідним документом (наказом, інструкцією тощо) не встановлений протипожежний режим згідно з нормами (порушено главу 3 розділ ІІ НАПБ А.01.001-2014); пожежні щити недоукомплектовані первинними засобами пожежогасіння та пожежним інвентарем згідно з нормами належності (порушено пункт 3.11 глави 3 розділу V НАПБ А.01.001-2014); на території школи відсутнє зовнішнє протипожежне водопостачання (порушено пункт 2.1 глави 1 розділу V НАПБ А.01.001-2014); не проведено заміри електромережі на опір ізоляції (порушено пункт 1.20 глави 1 розділу ІV НАПБ А.01.001-2014); двері горищ не зачинені та на дверцятах не вказане місце зберігання ключів (порушено пункт 2.12 глави 2 розділу ІІІ А.01.001-2014); будівля ЗОШ не забезпечена адресним вказівником, який встановлюється на фасаді будівлі та освітлюється в темний час доби (порушено пункт 1.4 глави 1 розділу ІV НАПБ А.01.001-2014); використовується електрочайник не в спеціально обладнаному приміщенні (порушено пункт 1.4 глави 1 розділу ІV НАПБ А.01.001-2014) - а.с.19.
За результатами перевірки 15 листопада 2017 року складено акт перевірки №185.
У зв'язку з виявленими порушеннями позивач звернувся з даним адміністративним позовом про застосування заходів реагування щодо державного нагляду (контролю) у вигляді повного зупинення експлуатації загальноосвітнього навчального закладу до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки.
Відмовляючи в задоволенні позову суд першої інстанції виходив з того, що у даному випадку виявлені позивачем порушення установлених законодавством вимог пожежної безпеки самі по собі не створюють безпосереднього ризику виникнення і розвитку пожеж, але можуть створювати небезпеку завдання шкоди життю та здоров'ю людей у процесі самої пожежі.
При цьому, суд вважає обраний позивачем захід реагування таким, що не в повній мірі відповідає критеріям пропорційності, при цьому позивачем не доведено наявність загрози життю та здоров'ю людей у зв'язку із виявленими порушеннями вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки.
Проте, колегія суддів не погоджується з такими висновками суду першої інстанції, з огляду на наступне.
Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов'язки та відповідальність суб'єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) визначає Закон України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» №877-V від 05.04.2007.
Згідно статті 1 цього Закону визначено, що державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування (далі - органи державного нагляду (контролю)) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб'єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, допустимого рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.
Відповідно до підпункту 57 пункту 4 Указу Президента України №20/2013 від 16.01.2013 Деякі питання Державної служби України з надзвичайних ситуацій Державна служба з надзвичайних ситуацій України відповідно до покладених на неї завдань організовує та проводить перевірки додержання вимог законодавства у сферах цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки, організації виконання заходів щодо захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на підприємствах, в установах, організаціях, що входять до складу залізничного, автомобільного, авіаційного, морського та річкового транспорту, на базах, складах, арсеналах зберігання та у місцях виробництва, утилізації ракетно-артилерійського озброєння, компонентів рідкого ракетного палива.
Відповідно до підпункту 63 пункту 4 Положення про Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області, затвердженого наказом ДСНС України № 3 від 04.02.2013 , Головне управління відповідно до покладених на нього завдань на відповідній території здійснює безпосередньо та через підпорядковані підрозділи нагляд (контроль) за додержанням і виконанням вимог законодавства у сферах пожежної і техногенної безпеки та цивільного захисту місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, іншими суб'єктами господарювання, а також громадянами України, іноземцями та особами без громадянства.
У відповідності до підпункту 12 ч. 1 ст. 67 Кодексу цивільного захисту України до повноважень центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, належить, зокрема, звернення до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, експлуатації будівель, об'єктів, споруд, цехів, дільниць, а також машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, зупинення проведення робіт, у тому числі будівельно-монтажних, випуску і реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту, надання послуг, якщо ці порушення створюють загрозу життю та/або здоров'ю людей.
Відповідно до ч. 1 ст. 68 Кодексу цивільного захисту України посадові особи центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, у разі порушення вимог законодавства з питань техногенної та пожежної безпеки, у тому числі невиконання їх законних вимог, зобов'язані застосовувати санкції, визначені законом.
Згідно з ч. 2 ст. 68 Кодексу цивільного захисту України у разі встановлення порушення вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, що створює загрозу життю та здоров'ю людей, посадові особи центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сферах техногенної та пожежної безпеки, звертаються до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, агрегатів, експлуатації будівель, споруд, окремих приміщень, випуску та реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту у порядку, встановленому законом.
Відповідно до ст. 70 Кодексу цивільного захисту України підставою для звернення центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, об'єктів, окремих виробництв, цехів, дільниць, експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів є: 1) недотримання вимог пожежної безпеки, визначених цим Кодексом, іншими нормативно-правовими актами, стандартами, нормами і правилами; 2) порушення вимог пожежної безпеки, передбачених стандартами, нормами і правилами, під час будівництва приміщень, будівель та споруд виробничого призначення; 3) випуск і реалізація вибухопожежонебезпечної продукції та продукції протипожежного призначення з відхиленням від стандартів чи технічних умов або без даних щодо відповідності такої продукції вимогам пожежної безпеки; 4) нездійснення заходів щодо захисту персоналу від шкідливого впливу ймовірних надзвичайних ситуацій; 5) відсутність на виробництвах, на яких застосовуються небезпечні речовини, паспортів (формулярів) на обладнання та апаратуру або систем із забезпечення їх безперебійної (безаварійної) роботи; 6) невідповідність кількості засобів індивідуального захисту органів дихання від небезпечних хімічних речовин нормам забезпечення ними працівників суб'єкта господарювання, їх непридатність або відсутність; 7) порушення правил поводження з небезпечними речовинами; 8) відсутність або непридатність до використання засобів індивідуального захисту в осіб, які здійснюють обслуговування потенційно небезпечних об'єктів або об'єктів підвищеної небезпеки, а також в осіб, участь яких у ліквідації наслідків надзвичайної ситуації передбачена планом локалізації і ліквідації наслідків аварій; 9) відсутність на об'єкті підвищеної небезпеки диспетчерської служби або її неготовність до виконання покладених на неї завдань, у тому числі через відсутність відповідних документів, приладів, обладнання або засобів індивідуального захисту; 10) неготовність до використання за призначенням аварійно-рятувальної техніки, засобів цивільного захисту, а також обладнання, призначеного для забезпечення безпеки суб'єктів господарювання; 11) проведення робіт з будівництва будинків та споруд, розміщення інших небезпечних об'єктів, інженерних і транспортних комунікацій, які порушують встановлений законодавством з питань техногенної безпеки порядок їх проведення або проведення яких створює загрозу безпеці населення, суб'єктам господарювання, обладнанню та майну, що в них перебувають.
Повне або часткове зупинення роботи підприємств, об'єктів, окремих виробництв, цехів, дільниць, експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, виконання робіт, надання послуг здійснюється виключно за рішенням адміністративного суду.
Відповідно до ч. 5 ст. 4 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» виробництво (виготовлення) або реалізація продукції, виконання робіт, надання послуг суб'єктами господарювання можуть бути призупинені виключно за рішенням суду. Відновлення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг суб'єктами господарювання після призупинення можливе з моменту отримання органом державного нагляду (контролю), який ініціював призупинення, повідомлення суб'єкта господарювання про усунення ним усіх встановлених судом порушень.
Відповідно до п.6.2 та п.6.4 Інструкції про порядок та умови застосування органами державного пожежного нагляду запобіжних заходів, затвердженої наказом МНС України від 21.10.2004 року №130, постанова про застосування запобіжних заходів підлягає виконанню шляхом опечатування, опломбування, знеструмлення (якщо це можливо) з дати приведення її в дію. Зупинення роботи підприємства, окремого виробництва, експлуатації будівель, споруд, випуску пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного призначення шляхом знеструмлення може здійснюватися в присутності спеціаліста служби енергонагляду району (міста), а відключення виробничих дільниць, агрегатів, опалювальних приладів, дільниць електромережі - за присутності енергетика (електрика) відповідного об'єкта, на якому застосовується запобіжний захід. При залученні спеціаліста служби енергонагляду району (міста) посадова особа органу держпожнагляду, якій доручено приведення постанови в дію, направляє на адресу керівництва, де працює спеціаліст, відповідний лист із зазначенням дати та часу приведення постанови в дію.
Правила пожежної безпеки в Україні, затверджені наказом МВС України № 1417 від 30.12.2014, є обов'язковими для виконання суб'єктами господарювання, органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, громадянами України, іноземцями та особами без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах.
Пожежна безпека повинна забезпечуватися шляхом проведення організаційних заходів та технічних засобів, спрямованих на запобігання пожежам, забезпечення безпеки людей, зниження можливих майнових втрат і зменшення негативних екологічних наслідків у разі їх виникнення, створення умов для успішного гасіння пожеж (п. 4 Розділ І вказаних Правил).
Зокрема, статтею 4 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» визначено, що виключно законами встановлюються повноваження органів державного нагляду (контролю) щодо зупинення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг.
Згідно ч.ч. 1-2 ст. 7 цього Закону, для здійснення планового або позапланового заходу орган державного нагляду (контролю) видає наказ (рішення, розпорядження), який має містити найменування суб'єкта господарювання, щодо якого буде здійснюватися захід, та предмет перевірки.
На підставі наказу (рішення, розпорядження) оформляється посвідчення (направлення) на проведення заходу державного нагляду (контролю), яке підписується керівником органу державного нагляду (контролю) (головою державного колегіального органу) або його заступником (членом державного колегіального органу) із зазначенням прізвища, ім'я та по батькові і засвідчується печаткою.
Частиною 7 статті 7 цього ж Закону визначено, що на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду.
Враховуючи наявні у справі письмові докази, а також доводи, на які покликався позивач, колегія суддів вважає, що контролюючий орган при проведенні позапланової перевірки та складанні за її наслідками розпорядчих документів, діяв на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Щодо доводів позивача про вжиття ним ряду заходів щодо усунення виявлених порушень, колегія суддів вважає такі неналежними з огляду на наступне.
Як встановлено судом та згідно акта перевірки №1 від 17 січня 2018 року, адміністрацією ЗОШ с. Дубище усунуто 13 із 18 порушень, зафіксованих в акті перевірки від 15 листопада 2017 року.
Натомість залишились невиконаними такі заходи пожежної та техногенної безпеки, а саме: не проведено заміри електромережі на опір ізоляції; облицювання стін та стелі на шляхах евакуації виконано з горючих матеріалів; дерев'яні конструкції покрівлі школи не обробленні засобами вогнезахисту; будівля школи не обладнана системою протипожежного захисту; на території школи відсутнє зовнішнє протипожежне водопостачання (а.с. 95).
Аналізуючи вказані порушення, зокрема, їх не виконання, колегія суддів, зважаючи на їх характер дійшла висновку, що такі становлять реальну суспільну небезпеку, створюють загрозу життю та здоров'ю дітей, а з урахуванням положень статті 11 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» виконання вимог органу державного нагляду (контролю) щодо усунення виявлених порушень вимог законодавства є обов'язком суб'єкта господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю).
В підтвердження того, що відповідачем вживаються заходи для усунення порушень, виявлених під час повторної перевірки ЗОШ с. Дубище, суду надано копію договору купівлі-продажу вогнегасників ВП-5 від 18 січня 2018 року №11 та видаткової накладної №РН-0000011 від 18 січня 2018 року, а також копію договору від 19 січня 2018 року №520037 про надання метрологічних послуг, а саме, проведення робіт з вимірювання опору заземлюючих пристроїв, опору електричної ізоляції електроустаткування і освітлювальних мереж до 1000 В (а.с. 100-101, 103).
Проте, вказані вище заходи не свідчать про усунення порушень, виявлених під час повторної перевірки ЗОШ с. Дубище, а ,відтак, подальша діяльність відповідача створює загрозу життю та здоров'ю дітей, внаслідок чого є підстави для застосування до відповідача заходів реагування.
Лист відділу освіти Ківерцівської районної державної адміністрації Волинської області від 18 січня 2018 року №66/01-18/2-18, в якому останній зобов'язується усунути недоліки, вказані у акті №1 від 17 січня 2018 року, а саме: замінити облицювання стін та стелі на шляхах евакуації, обробити засобами вогнезахисту дерев'яні конструкції покрівлі школи, обладнати школу системою протипожежного захисту, провести заміри електромережі на опір теплоізоляції протягом першого півріччя 2018 року (а.с.98), також не спростовує доводів позивача.
Вищевказані перелічені порушення є недоліками в організації експлуатації будівлі Загальноосвітньої школи І-ІІ ступеня с. Дубище, такі виявлені недоліки є підставою для звернення уповноваженого органу до суду з позовом про застосування заходів реагування, позаяк становлять загрозу життю і здоров'ю дітей .
За таких обставин, зупинення експлуатації будівлі відповідача є пропорційною та повною мірою реагування з огляду на виявлені порушення, а відтак для збереження безпеки та здоров'я учнів, працівників та відвідувачів Загальноосвітньої школи І-ІІ ступеня с. Дубище Ківерцівського району Волинської області необхідно зупинити експлуатацію будівлі до повного усунення порушень.
Суд першої інстанції не врахував вищевказаних обставин та дійшов помилкового висновку про відмову у задоволенні позову.
За наведених обставин, суд приходить до висновку, що судом першої інстанції допущено неправильне застосування норм матеріального права та порушення норм процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи, що відповідно до пункту 4 частини першої статті 317 Кодексу адміністративного судочинства України є підставою для скасування постанови суду першої інстанції та прийняття нової постанови про задоволення адміністративного позову.
Керуючись статтями 243, 308, 310, 313, 315, 317, 321, 322, 325, 328 Кодексу адміністративного судочинства України,
п о с т а н о в и в:
Апеляційну скаргу Волинського окружного адміністративного суду від 26 січня 2018 року у справі № 803/1623/17 задовольнити.
Рішення Волинського окружного адміністративного суду від 26 січня 2018 року у справі № 803/1623/17 скасувати та прийняти нову постанову, якою адміністративний позов Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Волинській області задовольнити.
Застосувати заходи реагування у вигляді повного зупинення експлуатації Загальноосвітньої школи І-ІІ ступеня с. Дубище Ківерцівського району Волинської області за адресою: Волинська область, Ківерцівський район, с. Дубище, вул. Незалежності, 28 до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки.
Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції
Головуючий суддя Д. М. Старунський судді В. М. Багрій А. І. Рибачук Повне судове рішення складено 26.06.2018