Постанова № 74986326, 19.06.2018, Дніпровський районний суд міста Запоріжжя (до 25.04.2025 - Ленінський районний суд м. Запоріжжя)

Дата ухвалення
19.06.2018
Номер справи
334/3829/18
Номер документу
74986326
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Дата документу 19.06.2018

Справа № 334/3829/18

Провадження № 3/334/1123/18

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 червня 2018 року суддя Ленінського районного суду м. Запоріжжя Ісаков Дмитро Олександрович, за участю представника Запорізької митниці ДФС ОСОБА_1, розглянувши матеріали справи про порушення митних правил, які надійшли із Запорізької митниці ДФС у відношенні: ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, ІПН – НОМЕР_1, паспорт СВ № 249926 виданий 13.01.2012 року Комунарським РВ Запорізького МУ УМВС України в Запорізькій області, зареєстрованого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, мешкаючого за адресою: Запорізька область, Запорізький район, с.Лукашово, вул. Садова, буд. 18,

про скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 484 Митного Кодексу України,-

в с т а н о в и в :

02.03.2018 року до Запорізької митниці ДФС надійшов лист Запорізької об’єднаної ДПІ ГУ ДФС у Запорізькій області від 02.03.2018 року № 103/08-29-23 (вх. № 122/71-19 від 02.03.2018) з матеріалами перевірки у відношенні громадянина ОСОБА_2 для прийняття рішення згідно чинного митного законодавства. Разом з матеріалами було передано алкогольні напої іноземного виробництва, на яких відсутні марки акцизного податку України встановленого зразку, вилучені згідно з протоколом обшуку від 28.02.2018 року.

За результатами вивчення зазначених матеріалів встановлено, що 28.02.2018 року слідчим СВ Запорізької ОДПІ ГУ ДФС у Запорізькій області ОСОБА_3 на підставі ухвали слідчого судді Жовтневого районного суду м. Запоріжжя від 23.02.2018 року провів обшук за адресою: Запорізька область, Запорізькій район, с.Лукашово, вул.Садова, буд.18. Під час проведення обшуку було виявлено алкогольні напої іноземного виробництва, на яких були відсутні марки акцизного податку України. В ході досудового розслідування в кримінальному провадженні № 32017080020000007 від 09.11.2017 року було встановлено, що власником алкогольних напоїв є ОСОБА_2

Стаття 227 Податкового кодексу України встановлює, що ввезення на митну територію України імпортних алкогольних напоїв і тютюнових виробів може здійснюватися за умови, якщо маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів здійснюється в установленому порядку марками акцизного податку встановленого зразка. У разі порушення порядку маркування ввезених алкогольних напоїв і тютюнових виробів та/або неповної сплати податку товар не допускається до митного оформлення і ввезення його на митну територію України забороняється.

По даному факту співробітниками митниці у відношенні ОСОБА_2 складено протокол про порушення митних правил № 0062/11200/18 від 05.03.2018 року за ст. 484 МК України.

На підставі ст. 511 МК України було вилучено алкогольні напої іноземного виробництва без марок акцизного податку, в кількості 221 одиниць, згідно протоколу про тимчасове вилучення товарів у справі про порушення митних правил № 0062/11200/18, які в свою чергу були вилучені згідно з протоколом обшуку від 28.02.02018р.(із зазначенням загальної вартості згідно висновку експерта):

- горілка «Finlandia Vodka of Finland» 1 картонна упаковка об’ємом 3 л., загальна вартість 429,57 грн.;

- горілка «Vodka Jelzin» 3 картонні упаковки об’ємом 3 л., загальною вартістю 1208,25 грн.;

- джин «Finsbury» 1 картонна упаковка об’ємом 2 л., загальною вартістю 539,37 грн.

Вартість предметів правопорушення, відповідно до висновку № 142005901-0689 від 07.05.2018 року Управління товарознавчої, інженерно-технічної та криміналістичної експертизи Департаменту податкових та митних експертиз ДФС, складає 2177,19 грн.

Таким чином, громадянин ОСОБА_2 зберігав алкогольні напої іноземного виробництва без марок акцизного податку України, які ввезені на митну територію України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю.

Представник митниці вважав за необхідне притягнути ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності, оскільки матеріали справи містять докази його вини у скоєнні правопорушення, передбаченого ст. 484 МК України.

В письмових поясненнях гр.ОСОБА_2 пояснив, що в листопаді-грудні 2017 року він придбав алкогольні напої у кількості 3-4 ящики та зберігав їх за адресою: Запорізька область, Запорізький район, с.Лукашово, вул. Садова, буд. 18. Про обов`язковість марок акцізного податку України нга пляшках алкогольних напоїв іноземного виробництвак не знав. Вину в порушенні митних правил визнає.

Відповідно до ч. 4 ст. 11 Закону України від 19.12.1995 «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», алкогольні напої та тютюнові вироби, які виробляються в Україні, а також такі, що імпортуються в Україну, позначаються марками акцизного податку в порядку, визначеному законодавством. Згідно ст. 15 цього Закону, імпорт, експорт та оптова торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами можуть здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності за наявності ліцензії.

Відповідно до п. 14.1.107 ст. 14 Податкового кодексу України марка акцизного податку - спеціальний знак для маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів, віднесений до документів суворого обліку, який підтверджує сплату акцизного податку, легальність ввезення та реалізації на території України цих виробів.

Згідно п. 226.2 ст. 226 Податкового кодексу України наявність наклеєної в установленому порядку марки акцизного податку встановленого зразка на пляшці (упаковці) алкогольного напою та пачці (упаковці) тютюнового виробу є однією з умов для ввезення на митну територію України і продажу таких товарів споживачам, а також підтвердженням сплати податку та легальності ввезення товарів.

Ввезення на митну територію України, зберігання, транспортування, прийняття на комісію з метою продажу та продаж на митній території України не маркованих в установленому порядку алкогольних напоїв та тютюнових виробів забороняються (п.226.11 ст.226 Податкового кодексу України).

Стаття 227 Податкового кодексу України встановлює, що ввезення на митну територію України імпортних алкогольних напоїв і тютюнових виробів може здійснюватися за умови, якщо маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів здійснюється в установленому порядку марками акцизного податку встановленого зразка. У разі порушення порядку маркування ввезених алкогольних напоїв і тютюнових виробів та/або неповної сплати податку товар не допускається до митного оформлення і ввезення його на митну територію України забороняється.

Відповідно до п. 228.3 ст. 228 Податкового кодексу України у разі виявлення фактів ввезення на митну територію України, зберігання, транспортування та продажу на митній території України алкогольних напоїв і тютюнових виробів без наявності марок акцизного податку встановленого зразка, контролюючі органи, зазначені у пункті 228.2 цієї статті, вилучають такі товари з вільного обігу та подають відповідні матеріали до суду для винесення постанови про їх вилучення в дохід держави (конфіскацію).

Диспозиція ст. 484 Митного Кодексу Українипередбачає відповідальність за зберігання, перевезення, придбання чи використання товарів, транспортних засобів комерційного призначення, ввезених на митну територію України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю.

Відповідно дост. 458 Митного кодексу України,порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред'явлення їх органам доходів і зборів для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на органи доходів і зборів цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.

Вина ОСОБА_2 в порушенні митних правил, відповідальність за яке передбачена ст. 484 Митного Кодексу України, підтверджується: протоколом про порушення митних правил № 0062/11200/18 від 05.03.2018р.; протоколом про тимчасове вилучення товарів від 28.02.2018р.; накладною (вимогою) від 05.03.2018р. про передачу тимчасово вилучених товарів на зберігання на склад Запорізької митниці ДФС; описом предметів, розміщених на склад митного органу від 05.03.2018р.; матеріалами перевірки у відношенні громадянина ОСОБА_2, які надійшли до Запорізької митниці ДФС із Запорізької об’єднаної ДПІ ГУ ДФС у Запорізькій області (витяг з кримінального провадження, завірені належним чином матеріали обшуку від 28.02.2018р.); висновком експерта № 142005901-0689 від 07.05.2018 року щодо визначення ринкової вартості товарів – предметів порушення митних правил.

Відповідно до положень ст. 494 МК України протокол про порушення митних правил повинен містити такі дані: 1) дату і місце його складення; 2) посаду, прізвище, ім’я, по батькові посадової особи, яка склала протокол; 3) необхідні для розгляду справи відомості про особу, яка притягується до відповідальності за порушення митних правил, якщо її встановлено; 4) місце, час вчинення, вид та характер порушення митних правил; 5) посилання на статтю цього Кодексу, що передбачає адміністративну відповідальність за таке порушення; 6) прізвища та адреси свідків, якщо вони є; 7) відомості щодо товарів, транспортних засобів комерційного призначення та документів, вилучених згідно із статтею 511 цього Кодексу; 8) інші необхідні для вирішення справи відомості.

Протокол про порушення митних правил № 0062/11200/18 від 05.03.2018 року містить всі зазначені дані, в тому числі відомості щодо товарів, вилучених згідно із статтею 511 цього Кодексу, з посиланням на протоколи їх вилучення. Та обставина, що найменування, кількість та вартість вилученого товару не зазначена безпосередньо у відповідній графі протоколу, не є підставою для визнання протоколу неналежним доказом і закриття провадження у справі, оскільки такі відомості містяться в інших матеріалах справи про порушення митних правил і ніким не оспорюються. Згідно ст. 512 МК України тимчасове вилучення товарів, зазначених у частині першій статті 511 цього Кодексу, може бути оскаржено в порядку, встановленому главою 4 цього Кодексу та іншими законами України. ОСОБА_2 тимчасове вилучення товарів не оскаржував.

Дотримання вимог ст. 494 МК України щодо складання протоколу про порушення митних правил № 0062/11200/18 від 05.03.2018р., повідомлення ОСОБА_2 про складання відносно нього протоколу про порушення митних правил, роз’яснення прав, направлення примірника протоколу підтверджується листом Запорізької митниці від 06.03.2018 року № 230/15/08-70-20-38, фіскальним чеком ПАТ «Укрпошта».

Оскільки всі товари, що переміщуються через митний кордон України, підлягають митному контролю, обов'язковою умовою якого є надання органам доходів і зборів документів, що містять відомості про товари достатні для їх ідентифікації та прийняття рішення про пропуск їх через митний кордон України, то відсутність товаросупровідних документів, передбачених ст. 335 МК України, відсутність українського маркування на товарах, відсутність документів на підтвердження проходження цих товарів митного оформлення чи декларування, свідчить про те, що ці товари потрапили на митну територію України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю.

За змістом об'єктивної сторони ст. 484 МК України для визнання особи винною за вказаною статтею є необов'язковим встановлення часу, місця й способу потрапляння товару поза митним контролем, оскільки встановлення вказаних обставин є підставою для притягнення особи за ст. 483 МК України «Переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю». Об’єктивною стороною вчиненого ОСОБА_2 правопорушення є зберігання товарів, ввезених на митну територію поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю, тобто розміщення таких товарів безпосередньо у суб’єкта правопорушення або в будь-якому іншому місці, де вони перебувають у розпорядженні та під контролем суб’єкта.

При цьому суд приймає до уваги, що ставлення винного до наслідків у вигляді порушення порядку переміщення товарів через митний кордон України може характеризуватися непрямим умислом або необережністю. Мотив і мета вчинення таких дій для їх кваліфікації за ст. 484 МК України не мають значення.

Таким чином, ОСОБА_2 порушив п.226.11 ст. 226 Податкового кодексу України, згідно якого зберігання на митній території України не маркованих в установленому порядку алкогольних напоїв та тютюнових виробів забороняється.

Своїми діями ОСОБА_2 вчинив порушення митних правил, передбачених ст. 484 МК України.

З урахуванням характеру скоєного правопорушення, ставлення до скоєного і ступеню вини, даних про особу правопорушника, відсутності обставин, які пом'якшують та обтяжують відповідальність, суд при вирішенні питання про призначення адміністративного стягнення ОСОБА_2 вважає необхідним застосувати адміністративне стягнення у виді конфіскації вилучених товарів, які є безпосереднім предметом порушення митних правил.

Згідно вимог ч. 1 ст. 520, ст. 541 МК України, витрати у справі про порушення митних правил відшкодовуються особою, щодо якої винесено постанову про накладання стягнення.

Відповідно до довідки про витрати митного органу в справі про порушення митних правил № 0062/11200/18, обрахована вартість за добу зберігання предметів порушення митних правил на складі митного органу з 05.03.2018 року становить – 0,0306 Євро.

Кошти на відшкодування витрат на зберігання майна у справі про порушення митних правил № 0455/11200/17, необхідно перерахувати на рахунок: 31258250189086 в УДКСУ у м. Києві, МФО банку 820172, одержувач – Запорізька митниця ДФС, код ЄДРПОУ 39477764.

Також, відповідно до п. 5 ч. 4 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з правопорушника стягується судовий збір.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 484, 527, 529 МК України, суд

п о с т а н о в и в :

Громадянина України ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН – НОМЕР_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 484 МК України, та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді конфіскації товарів, ввезених на митну територію України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю, а саме: горілка «Finlandia Vodka of Finland» 1 картонна упаковка об’ємом 3 л., горілка «Vodka Jelzin» 3 картонні упаковки об’ємом 3 л., джин «Finsbury» 1 картонна упаковка об’ємом 2 л., які знаходяться на складі Запорізької митниці ДФС, згідно опису предметів по справі про порушення митних правил № 0062/11200/18 від 05.03.2018 року.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН - НОМЕР_1 витрати на зберігання товару, що є безпесереднім предметом порушення митних правил у сумі 100,11 грн. на рахунок № 31258250189086 в УДКСУ у м. Києві, МФО 820172, одержувач - Запорізька митниця ДФС, код ЄДРПОУ 39477764.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН - НОМЕР_1 судовий збір в дохід держави в розмірі 352 (триста п’ятдесят дві) грн. 40 коп.

Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Запорізької області протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя: Д.О.Ісаков