
Справа № 815/626/18
У Х В А Л А
22 червня 2018 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі судді Бутенко А.В., за участю секретаря судового засідання Філімоненко А.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання представника відповідача ОСОБА_1 селищної ради Тарутинського району Одеської області про залишення позовної заяви без розгляду по справі за позовом ОСОБА_2, ОСОБА_3 до ОСОБА_1 селищної ради Тарутинського району Одеської області про визнання протиправним та скасування рішення №444 від 21.06.2013 року та зобов’язати вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
До Одеського окружного адміністративного суду надійшов позов ОСОБА_2, ОСОБА_3 до ОСОБА_1 селищної ради Тарутинського району Одеської області про визнання протиправним та скасування рішення №444 від 21.06.2013 року та зобов’язати вчинити певні дії.
04.06.2018 року від Відповідача до суду надійшов відзив на позов, в якому Відповідач просив суд залишити без розгляду позовну заяву в зв’язку з пропуском Позивачами строку звернення до суду із даним позовом, в обґрунтування якого зазначено, що в районній газеті «Знамя труда», засновником якої є ОСОБА_1 районна рада Одеської області, від 13 травня 2013 року було поміщено повідомлення про те, що у зв’язку із закінченням дій нормативної грошової оцінки земель населених пунктів Тарутинського району проводиться оновлення розрахунків нормативної грошової оцінки земель населених пунктів, у тому числі смт. Тарутине., шляхом виготовлення відповідної технічної документації із затвердженням на сесії ОСОБА_1 селищної ради. Проекти рішень про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель населених пунктів району розміщені з метою одержання зауважень і пропозицій від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань оголошення на сайтах ОСОБА_1 РДА та ОСОБА_1 райради.
10 липня 2013 року рішення ОСОБА_1 селищної ради «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки смт. Тарутине ОСОБА_1 селищної ради» № 444-VI від 21.06.2013 р. було оприлюднено в районній газеті «Знамя труда», засновником якої є ОСОБА_1 районна рада Одеської області.
Таким чином, на думку відповідача, позивачі задовго до отримання від ОСОБА_1 селищної ради в жовтні 2017 року проекту договору оренди землі були належним чином ознайомлені з введенням в дію оновленої нормативної грошової оцінки земель смт. Тарутине ОСОБА_1 селищної ради.
22.06.2018 року у судовому засіданні, представник Відповідача підтримав заявлене клопотання.
Позивач, який діє в інтересах другого позивача та представник позивача заперечували щодо заявленого клопотання про залишення позовної заяви без розгляду, зазначивши, що про виявлені порушення при формуванні технічної документації з нормативної грошової оцінки смт. Тарутине ОСОБА_1 селищної ради, дізнались саме в жовтні 2017 року, тому звернулись до суду в межах встановленого процесуальним законодавством строку.
Дослідивши матеріали справи, розглянувши вказане клопотання, заслухавши думку сторін, суд не знаходить підстав для задоволення клопотання виходячи з наступного.
Орган місцевого самоврядування є регуляторним органом, який має повноваження щодо прийняття регуляторних актів, як різновиду нормативно-правових актів. Оскаржене рішення «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки смт. Тарутине ОСОБА_1 селищної ради» № 444-VI від 21.06.2013 р. містить правове регулювання господарських відносин між регуляторним органом та суб’єктами господарювання, застосовується неодноразово та щодо невизначеного кола осіб.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 264 КАС України, Правила цієї статті поширюються на розгляд адміністративних справ щодо законності та відповідності правовим актам вищої юридичної сили нормативно-правових актів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, інших суб'єктів владних повноважень.
Згідно з ч. 2 ст. 264 КАС України, право оскаржити нормативно-правовий акт мають особи, щодо яких його застосовано, а також особи, які є суб'єктом правовідносин, у яких буде застосовано цей акт.
Як вбачається із позовних вимог, предметом позову є оскарження рішення ОСОБА_1 селищної ради Тарутинського району Одеської області № 444 від 21.06.2013 року та з позовом до суду звернулись фізичні особи, які є користувачами земель комунальної власності смт. Тарутине, оскільки мають в приватній власності об’єкти нерухомості, які розташовані на території ОСОБА_1 селищної ради в межах смт. Тарутине.
Частиною 3 ст. 264 КАС України передбачено, що нормативно-правові акти можуть бути оскаржені до адміністративного суду протягом всього строку їх чинності.
Судом встановлено та не заперечується сторонами, що оскаржене рішення ОСОБА_1 селищної ради Тарутинського району Одеської області № 444 від 21.06.2013 року є чинним.
Виходячи з викладеного, суд вважає, що Позивачами не пропущено строк звернення із даним позовом до суду, отже доводи віповідача наведені в клопотанні є необгрунтованими, тому суд дійшов висновку про залишення без задоволення клопотання представника відповідача.
Керуючись ст.ст. 241-243, 264 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
Клопотання представника відповідача ОСОБА_1 селищної ради Тарутинського району Одеської області про залишення позовної заяви без розгляду по справі 815/626/18 – залишити без задоволення.
Ухвала суду окремо від судового рішення по суті не оскаржується.
Повний текст виготовлений та підписаний 26.06.2018 року.
Суддя Бутенко А.В.