
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
27 червня 2018 р. Справа № 818/2447/18
Суддя Сумського окружного адміністративного суду Кунець О.М., розглянувши матеріали позовної заяви Сумської міської ради до Головного територіального управління юстиції у Сумській області про визнання протиправною та скасування постанови,-
В С Т А Н О В И В:
До Сумського окружного адміністративного суду звернулося Сумської міської ради з позовною заявою до Головного територіального управління юстиції у Сумській області про визнання протиправною та скасування постанови державного виконавця відділу примусового виконання рішень Головного територіального управління юстиції у Сумській області від 15.06.2018 ВП №56355920 про накладення штрафу в сумі 5100 грн.
До позовної заяви позивачем подано клопотання про відстрочення сплати судового збору, мотивоване тим, що за повідомленням управління Державної казначейської служби України у м.Сумах від 22.06.2018 №04-12/1461 з 22.06.2018 казначейською службою не проводяться платежі за платіжними дорученнями за всіма кодами економічної класифікації видатків бюджету, визначених Бюджетним кодексом України.
Суд залишає дану позовну заяву без руху як таку, що подана з порушенням ст.160,161 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до п.11 ч.5 ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві зазначаються власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
З позовної заяви вбачається, що позивач у позовній заяві письмово не підтвердив того факту, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Відповідно до ч.3 ст.161 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Преамбулою Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 року передбачено, що цей Закон визначає правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору.
Згідно з частиною 1 статті 3 Закону України “Про судовий збір” судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Тобто, необхідною умовою розгляду судом позовної заяви є сплата особою, яка звертається з цією заявою, судового збору у визначеному розмірі.
Відповідно до ч.1 ст.4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно з п.п.1 п.3 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб’єктом владних повноважень - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1762 грн.).
У позовній заяві позивач просить визнання протиправною та скасування постанови державного виконавця про накладення штрафу в сумі 5100 грн., тобто заявлено вимогу майнового характеру
Таким чином, сума судового збору, що повинна бути сплачена при поданні даної позовної заяви складає 1762 грн.
Однак, позивачем не надано доказів сплати судового збору в належному розмірі.
У своєму клопотання про відстрочення сплати судового збору позивач посилається на положення ч.1 ст.133 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідно до якої, суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Однак, пунктом 2 розділу ІІ Прикінцеві положення Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору” від 22.05.2015 року №484-VIII, який набрав чинності 01.09.2015 року, передбачено, що Кабінету Міністрів України повинен забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.
Отже, суб’єкти владних повноважень, які позбавлені пільг щодо сплати судового збору, повинні бути забезпечені відповідним фінансуванням.
Разом з тим, як слідує із постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 23.01.2015 року №2 “Про практику застосування адміністративними судами положень Закону України від 8 липня 2011 року №3674-VI “Про судовий збір”, якою доведено до відома суддів апеляційних, окружних адміністративних судів та місцевих загальних судів довідку про результати вивчення та узагальнення практики застосування адміністративними судами положень Закону України “Про судовий збір”, якщо бюджетні установи діють як суб’єкти владних повноважень, то обмежене фінансування такої установи не є підставою для відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від сплати.
Тому, посилання позивача на непроведення казначейською службою платежів за платіжними дорученнями за всіма кодами економічної класифікації не може бути підставою для відстрочення сплати судового збору, так як Законом України "Про судовий збір" чітко визначено обов’язок сплати судового збору суб’єктом владних повноважень при зверненні до суду з відповідним позовом майнового/немайнового характеру.
Згідно з ч.1 ст.169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п’яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи викладене, суд відмовляє у задоволенні клопотання Сумської міської ради про відстрочення сплати судового збору.
Позивачу в порядку усунення недоліків позовної заяви необхідно подати суду докази сплати судового збору за вимогу немайнового характеру на суму 1762 грн. за наступними реквізитами:
отримувач УДКС у м. Суми
МФО 837013
код ЄДРПОУ 37970593
рахунок 31217206784002
код класифікації доходів бюджету 22030101.
Керуючись ст. ст. 160, 161, 169 Кодексу адміністративного судочинства України, -.
У Х В А Л И В:
1. Позовну заяву Сумської міської ради до Головного територіального управління юстиції у Сумській області про визнання протиправною та скасування постанови - залишити без руху.
2. Позивачу усунути недоліки позовної заяви в 7-денний строк з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
3. Копію даної ухвали направити особі, що звернулась із позовною заявою.
4. У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною та підлягає поверненню позивачеві.
5. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя О.М. Кунець