
Справа № 200/18397/17
Провадження 2/200/1284/17
У Х В А Л А
«24» жовтня 2017 року суддя Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська Женеску Е.В., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2 адміністративних послуг та дозвільних процедур Дніпровської міської ради, відділу формування та ведення реєстру територіальної громади ОСОБА_2 адміністративних послуг та дозвільних процедур Дніпровської міської ради, начальнику відділу ОСОБА_3. головного спеціаліста відділу ОСОБА_4 про оскарження рішення суб’єкта владних повноваження –
В С Т А Н О В И В:
23 жовтня 2017 року позивач звернувся до Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська з адміністративним позовом до ОСОБА_2 адміністративних послуг та дозвільних процедур Дніпровської міської ради, відділу формування та ведення реєстру територіальної громади ОСОБА_2 адміністративних послуг та дозвільних процедур Дніпровської міської ради, начальнику відділу ОСОБА_3. головного спеціаліста відділу ОСОБА_4 про оскарження рішення суб’єкта владних повноваження.
Відповідно до ч. 1 ст. 105 КАС України, адміністративний позов подається до адміністративного суду у формі письмової позовної заяви особисто позивачем або його представником.
Згідно зі ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначаються: 1) найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява; 2) ім’я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобів зв’язку, адреса електронної пошти, якщо такі є; 3) ім’я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобів зв’язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі; 4) зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; 5) у разі необхідності – клопотання про звільнення від сплати судового збору, про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків тощо; 6) перелік документів та інших матеріалів, що додаються.
На думку суду, зазначений адміністративний позов підлягає залишенню без руху, оскільки його подано з порушенням вимог ст.106 КАС України.
Відповідно до ч.1 ст. 50 КАС України сторонами в адміністративному процесі позивач та відповідач.
Як випливає з тексту адміністративного позову позивач зазначає відповідачами ОСОБА_2 адміністративних послуг та дозвільних процедур Дніпровської міської ради, відділ формування та ведення реєстру територіальної громади ОСОБА_2 адміністративних послуг та дозвільних процедур Дніпровської міської ради, начальник відділу ОСОБА_3, головний спеціаліст відділу ОСОБА_4, проти виходячи з вимог позивачем вимоги поставлені лише до одного з відповідачів, до того ж, не зазначено, до якого саме.
Крім того, як випливає з прохальної частини адміністративного позову вимоги позивача стосуються також ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, проте їх статус не визначено.
А тому, позивачу необхідно надати нову редакцію позовної заяви, в кількості для кожного зявленого учасника процесу, в якій визначити конкретні вимоги до кожного з відповідачів, а також визначити статус зазначених осіб.
Відповідно до ч. 3 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» № 3674-VІ від 08.07.2011р, за подання адміністративного позову немайнового характеру, який поданий фізичною особою, сплачується судовий збір у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а саме 640 грн.
Згідно з ч.3 ст. 6 ЗУ «Про судовий збір» у разі коли в позовній заяві об’єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Враховуючи, що позивачем заявлено дві вимоги немайнового характеру, а сплачено згідно квитанції лише за одну вимогу - 640 грн., тому, позивачу необхідно сплатити судовий збір за іншу вимогу немайнового характеру та надати суду докази на підтвердження сплати судового збору в оригіналі.
Відповідно до ст. 108 ч. 1 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст. 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, про що повідомляє позивача й надає йому строк для усунення недоліків.
Керуючись ст.ст. 106,108 КАС України, суддя,-
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 адміністративних послуг та дозвільних процедур Дніпровської міської ради, відділу формування та ведення реєстру територіальної громади ОСОБА_2 адміністративних послуг та дозвільних процедур Дніпровської міської ради, начальнику відділу ОСОБА_3. головного спеціаліста відділу ОСОБА_4 про оскарження рішення суб’єкта владних повноваження, - залишити без руху.
Запропонувати позивачу виправити недоліки адміністративного позову в термін до 06.11.2017 року та роз’яснити, що в іншому випадку адміністративний позов буде повернуто позивачу.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали шляхом подачі апеляційної скарги через Бабушкінський районний суд м. Дніпропетровська.
Суддя: Е.В. Женеску