
єдиний унікальний номер справи 531/727/18
номер провадження 3/531/184/18
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 червня 2018 року місто Карлівка
Суддя Карлівського районного суду Полтавської області Лизенко І.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Карлівського ВП ГУНП в Полтавській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП не встановлено, громадянина України, працюючого на посаді електрика у ПАТ «Карлівський машинобудівний завод», який проживає в ІНФОРМАЦІЯ_2,
за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ВСТАНОВИЛА:
До Карівського районного суду надійшов адміністративний матеріал щодо ОСОБА_1, який згідно протоколу серії БР №063194 вчинив адміністративне правопорушення відповідальність за яке передбачена ч. 7 ст. 121 КУпАП, яке полягало у тому, що 06.04.2018 о 06-40 год. ОСОБА_1 повторно протягом року керував мопедом Honda Af 35, без д.н.з., в м. Карлівка по провулку Спартака, який не зареєстрований у встановленому Законом порядку.
Під час розгляду справи ОСОБА_1 не визнав свою вину у скоєнні адміністративного правопорушення і пояснив, що керував транспортним засобом по дорозі, яка не є дорогою державного значення, а також що він не використовуємопед Honda Af 35 на дорогах державного значення, тому такий не підлягає реєстрації.
Дослідивши протокол про адміністративне правопорушення, заслухавши пояснення ОСОБА_1, приходжу до наступних висновків.
Частиною 7 статті 121 КУпАП передбачена відповідальність за керування водієм транспортним засобом, не зареєстрованим або не перереєстрованим в установленому порядку, без номерного знака або з номерним знаком, що не належить цьому засобу чи не відповідає вимогам стандартів, або з номерним знаком, закріпленим у не встановленому для цього місці, закритим іншими предметами чи забрудненим, що не дозволяє чітко визначити символи номерного знака з відстані двадцяти метрів, перевернутим чи неосвітленим, повторно протягом року.
Відповідно до п. 30.1 ПДР України власники механічних транспортних засобів і причепів до них повинні зареєструвати (перереєструвати) їх в уповноваженому органі МВС або провести відомчу реєстрацію в разі, якщо законом установлена обовязковість проведення такої реєстрації, незалежно від їхнього технічного стану протягом 10 діб з моменту придбання (отримання), митного оформлення або переобладнання чи ремонту, якщо необхідно внести зміни до реєстраційних документів.
Порядок реєстрації та обліку транспортних засобів визначений у ст. 34 Закону України «Про дорожній рух». Частиною 3 ст. 34 зазначеного Закону встановлено, що державній реєстрації та обліку підлягають призначені для експлуатації на вулично-дорожній мережі загального користування транспортні засоби усіх типів: автомобілі, автобуси, мотоцикли всіх типів, марок і моделей, самохідні машини, причепи та напівпричепи до них, мотоколяски, інші прирівняні до них транспортні засоби та мопеди, що використовуються на автомобільних дорогах державного значення.
Відповідно до ч. 1 ст. 8 Закону України «Про автомобільні дороги» автомобільні дороги загального користування поділяються на автомобільні дороги державного та місцевого значення.
Відповідно до ч. 7 ст. 8 Закону України «Про автомобільні дороги» перелік доріг державного значення, у тому числі їх ділянок, що суміщаються з вулицями міст та інших населених пунктів і фінансуються з державного бюджету, затверджує Кабінет Міністрів України один раз на три роки.
Виходячи з Переліку автомобільних доріг загального користування державного значення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 712 від 16 вересня 2015 року, провулок Спартака в м. Карлівка Полтавської області не є автомобільною дорогою державного значення, а тому в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 7 ст. 121 КУпАП.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП - провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за таких обставин: відсутність події і складу адміністративного правопорушення.
Враховуючи вищезазначене, провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 121 КУпАП має бути закрито по причині відсутності в його діях складу адміністративного правопорушення.
У зв’язку із закриттям провадження у справі з ОСОБА_1 не стягується судовий збір.
Керуючись ст.ст. 33, 130, 221, 284, 285, 289, 294 КУпАП, -
ПОСТАНОВИЛА:
Закрити провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, за ч. 1 ст. 121 КУпАП, на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП – за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Апеляційного суду Полтавської області протягом 10 днів з дня її проголошення через Карлівський районний суд Полтавської області.
Суддя І.В. Лизенко