
154/1606/18
3/154/642/18
Копія.
ПОСТАНОВА
іменем України
26 червня 2018 року м. Володимир-Волинський
Суддя Володимир-Волинського міського суду Волинської області Лященко О.В., з участю секретаря Мазій І.В., прокурора Довгана Н.Я., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від начальника Управління захисту економіки у Волинській області про притягнення до адміністративної відповідальності гр-на ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2»янськ Донецької області, жителя м АДРЕСА_1 начальника артилерії – заступника командира бригади військової частини А1008, військове звання підполковник, у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1, будучи військовослужбовцем на посаді начальника артилерії – заступника командира бригади військової частини А1008, відповідно до вимог п.п. «г» п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом, на якого поширюється дія зазначеного Закону, несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік.
Встановлено, що наказом командувача Сухопутних військ ЗСУ (по особовому складу) № 175 ОК від 26.04.2018 призначено на посаду начальника артилерії – заступника командира бригади військової частини А1008 (м. Володимир-Волинський).
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 45 особи, зазначені у пункті 1, підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до вимог ст. 47 Закону, подані декларації включаються до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що формується та ведеться Національним агентством.
Національне агентство забезпечує відкритий цілодобовий доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, на офіційному веб-сайті Національного агентства.
Доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, на офіційному веб-сайті Національного агентства надається шляхом можливості перегляду, копіювання та роздрукування інформації, а також у вигляді набору даних (електронного документа), організованого у форматі, що дозволяє його автоматизоване оброблення електронними засобами (машинозчитування) з метою повторного використання.
Відповідно до ч. 2 ст. 47 Закону, інформація про особу в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зберігається упродовж всього часу виконання цією особою функцій держави або місцевого самоврядування, а також упродовж п’яти років після припинення виконання нею зазначених функцій, крім останньої декларації, поданої особою, яка зберігається безстроково.
За таких обставин начальника артилерії – заступника командира бригади військової частини А1008 був зобов’язаний до 00 годин 00 хвилин 01.04.2018 подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік.
Моніторингом Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_1 декларація за 2017 рік подана несвоєчасно, а саме 24.05.2018.
Подальшою перевіркою встановлено, що ОСОБА_1 мав реальну можливість своєчасно подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування у зв’язку з відсутністю будь-яких поважних причин несвоєчасності подання декларації.
ОСОБА_1 належним чином був ознайомлений з вимогами Закону України «Про запобігання корупції».
Таким чином, ОСОБА_1, будучи суб’єктом декларування, несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, чим порушив вимоги ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», за що передбачена відповідальність за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
До суду ОСОБА_1 не з»явився, однак подав клопотання про розгляд спарви у його відсутності, тому у відповідності до ст. 268 КУпАП суд розглядає справу у його відсутність.
Прокурор Довган Н.Я. в судовому засіданні пояснив, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, тому просить визнати його винуватим у вчиненні даного правопорушення.
Заслухавши пояснення прокурора, дослідивши всі докази в сукупності, приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП з наступних підстав.
Відповідно до ч.1 ст.172-6 КУпАП передбачено відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Суб’єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов’язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», вказані особи зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Як встановлено із матеріалів справи, на момент вчинення ОСОБА_1 був суб'єктом даного корупційного правопорушення.
Витягом із Єдиного державного реєстру декларацій підтверджується, що він подав електронну декларацію осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, з порушенням вимог ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції».
Оскільки ОСОБА_1 без поважних причин несвоєчасно подав електронну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 р., що підтверджується зібраними та перевіреними в судовому засіданні доказами, тому приходжу до висновку, що в його діях є склад корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Наведені ним причини несвоєчасного подання декларації не є поважними.
У відповідності до ч.2 ст. 33 КУпАП суд при обранні виду та розміру адміністративного стягнення враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, що вперше притягається до адміністративної відповідальності, його щире каяття, як пом»якшуючі обставині, відсутність обставин, котрі обтяжують покарання.
Беручи до уваги те, що ОСОБА_1 не мав умислу на неподання декларації і така декларація була подана ним із запізненням, окрім цього суду є відомою є та обставина, що військова частина А1008 у цей період вибувала з місця постійної дислокації для виконання бойового завдання, і за посадою на ОСОБА_1 було покладено ряд додаткових обов’язків, враховуючи що дане правопорушення не заподіяло істотної шкоди суспільним та державним інтересам, іншим особам, відтак приходжу до висновку про доцільність призначення мінімального стягнення щодо нього.
Крім того, згідно ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Керуючись ст.ст. 40-1, 221, 284 КУпАП, ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», -
П О С Т А Н О В И В :
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-6 ч.1 КУпАП та піддати його адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п’ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 в користь держави 352 грн 40 коп судового збору за наступними реквізитами: отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/ 22030106, код за ЄДРПОУ: 37993783, банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, код банку отримувача: 820019, рахунок отримувача: 31215256700001, код класифікації доходів бюджету: 22030106, призначення платежу: судовий збір, Володимир-Волинський міський суд Волинської області.
Постанова може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги до апеляційного суду Волинської області через місцевий суд, який виніс постанову, протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя:/-/ підпис.
Згідно з оригіналом.
Суддя Володимир-Волинського
міського суду ОСОБА_2