Постанова № 74954015, 22.06.2018, Яворівський районний суд Львівської області

Дата ухвалення
22.06.2018
Номер справи
460/2754/18
Номер документу
74954015
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 460/2754/18

Провадження №3/460/1667/18

П О С Т А Н О В А

22.06.2018 рокум.Яворів

Суддя Яворівського районного суду Львівської області Кондратьєва Н.А., розглянувши матеріали адміністративної справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, непрацюючого, який проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1

за ст. 183-1 КУпАП

в с т а н о в и в :

14.06.2018 року старшим державним виконавцем Яворівського РВ ДВС ГТУЮ у Львівській області ОСОБА_2 складено протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ухилення від сплати аліментів присуджених рішенням суду в розмірі 1/4 частини із усіх видів заробітку, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно. Заборгованість станом на день складання протоколу складає 35 233 гривні 34 копійки що сукупно складає борг по сплаті аліментів більше шести місяців.

Зі змісту ст.278 Кодексу України про адміністративні правопорушення вбачається, що орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: чи належить до його компетенції розгляд даної справи; чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; чи витребувано необхідні додаткові матеріали; чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.

Відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі ї виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.

У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.

При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 КУпАП, про що робиться відмітка у протоколі.

Так, в матеріалах справи про адміністративне правопорушення, зокрема у протоколі про адміністративне правопорушення №90 від 14.06.2018 року відсутні пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, протокол не підписаний особою яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це). Також не вказано дати вчинення адміністративного правопорушення, що унеможливлює прийняття у справі всебічного, повного, законного й обґрунтованого судового рішення. Тому без усунення зазначених недоліків протоколу про адміністративне правопорушення розгляд справи є неможливим.

Крім того, державним виконавцем не враховано, що адміністративна відповідальність за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 183-1 КУпАП запроваджена Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів» шляхом доповнення статтею183-1 глави 14 КУпАП. Даний Закон, як і стаття 183-1 КУпАП, набрали чинності 06 лютого 2018 року.

Відповідно до ст. 58 Конституції України закони та інші нормативно правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи. Ніхто не може відповідати за діяння, які на час їх вчинення не визнавалися законом як правопорушення. Оскільки стаття 183-1 КУпАП встановлює адміністративну відповідальність за несплату аліментів, то дана норма не має зворотної дії в часі.

Тому, при складенні протоколу та визначення періоду заборгованості слід враховувати дату набрання чинності змін до КУпАП за несплату аліментів.

Враховуючи наведене суд вважає, що матеріали адміністративної справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст.183-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення слід повернути старшому державному виконавцю Яворівського РВ ДВС ГТУЮ у Львівській області ОСОБА_2 (81000, м. Яворів, вул. Львівська, 2) - для доопрацювання.

Керуючись ст.ст. 256, 278, 283,284 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

п о с т а н о в и в :

Матеріали адміністративної справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст.183-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення повернути старшому державному виконавцю Яворівського РВ ДВС ГТУЮ у Львівській області ОСОБА_2 (81000, м. Яворів, вул. Львівська, 2) - для доопрацювання.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя Н.А.Кондратьєва