Постанова № 74940199, 25.06.2018, Харківський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.06.2018
Номер справи
642/5869/17
Номер документу
74940199
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 червня 2018 р. м. ХарківСправа № 642/5869/17

Харківський апеляційний адміністративний суд

у складі колегії:

головуючого судді: Калитки О. М.

суддів: Чалого І.С. , Калиновського В.А.

розглянувши в порядку письмового провадження у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Холодногірського району Харківської міської ради на рішення Ленінського районного суду м. Харкова від 02.04.2018, суддя І інстанції Пашнєв В.Г., місце складання м. Харків, повний текст складено 02.04.18 по справі № 642/5869/17

за позовом ОСОБА_1

до Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Холодногірського району Харківської міської ради , Адміністрації Холодногірського району Харківської міської ради

про визнання дій та бездіяльності протипраним та зобов’язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

Позивач, ОСОБА_1, звернулася до Ленінського районного суду м. Харкова з адміністративним позовом до Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Холодногірського району Харківської міської ради, Адміністрації Холодногірського району Харківської міської ради, в якому просила суд:

- визнати протиправною бездіяльність Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Холодногірського району Харківської міської ради, яка полягає у неприйнятті у встановлений чинним законодавством строк рішення за заявою ОСОБА_1 про призначення адресної допомоги від 14.12.2016;

- визнати протиправними дії Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Холодногірського району Харківської міської ради, які полягають у призупиненні розгляду заяви ОСОБА_1 від 14.12.2016 на виконання завдання Департаменту соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації від 13 березня 2017 року;

- скасувати рішення комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, утвореною Адміністрацією Холодногірського району Харківської міської ради, про відмову у призначенні ОСОБА_1 адресної допомоги по заяві від 14.12.2016;

- зобов’язати Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Холодногірського району Харківської міської ради призначити та забезпечити виплати ОСОБА_1 щомісячної грошової допомоги як внутрішньо переміщеній особі за її заявою від 14.12.2016.

В обґрунтування адміністративного позову позивач посилалася на те, що з 21.11.2014 вона перебуває на обліку УПСЗН адміністрації Холодногірського району Харківської міської ради як внутрішньо переміщена особа, що прибула з м. Краснодон Луганської області, що підтверджується довідкою про взяття на облік особи, переміщеної з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції (довідка ВПО № НОМЕР_1), яка діє безстроково на підставі ч.1 ст. 4 Закону України „Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб. 14 грудня 2016 року позивачем було подано заяву про призначення адресної допомоги на наступний шестимісячний період. Однак в установлений законом строк суми адресної допомоги на рахунок позивача не надійшли. З цього приводу позивач неодноразово зверталась до Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Холодногірського району Харківської міської ради усно, але відповіді не отримала. В червні 2017 року позивач звернулась з письмовим запитом і 11.07.2017 року отримала відповідь, що розгляд її заяви призупинено Комісією з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, утвореною Адміністрацією Холодногірського району Харківської міської ради, на виконання завдання Департаменту соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації від 13.03.2017 року. Також відповідь містила додаткове повідомлення про те, що 02.06.2017 року Комісією було прийняте рішення про відмову у призначенні ОСОБА_1 адресної допомоги за заявою від 14.12.2016 року, однак підстави відмови чітко не зазначені. На думку позивача, встановлених законом підстав для відмови їй в призначенні адресної допомоги на наступний шестимісячний період є безпідставними та незаконним.

Рішенням Ленінського районного суду м. Харкова від 12.04.2018 у справі № 642/5869/17 задоволено адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Холодногірського району Харківської міської ради, Адміністрації Холодногірського району Харківської міської ради про визнання дій та бездіяльності протиправним та зобов’язання вчинити дії.

Визнано протиправною бездіяльність Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Холодногірського району Харківської міської ради (ЄДРПОУ 03196647), яка полягає у неприйнятті у встановлений чинним законодавством строк рішення за заявою ОСОБА_1 про призначення адресної допомоги від 14.12.2016 р.

Визнано протиправними дії Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Холодногірського району Харківської міської ради, які полягають у призупиненні розгляду заяви ОСОБА_1 від 14.12.2016 року на виконання завдання Департаменту соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації від 13 березня 2017 року.

Скасовано рішення комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, утвореною Адміністрацією Холодногірського району Харківської міської ради, про відмову у призначенні ОСОБА_1 адресної допомоги по заяві від 14.12.2016 року.

Зобов’язано Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Холодногірського району Харківської міської ради призначити та забезпечити виплати ОСОБА_1 щомісячної грошової допомоги як внутрішньо переміщеній особі за її заявою від 14.12.2016 року.

Відповідач не погодився із рішенням суду та подав апеляційну скаргу, в якій зазначив, що рішення суду першої інстанції прийнято з порушення норм матеріального та процесуального права, вказував, що позивач як уповноважений представник сім’ї не повідомила про виїзд чоловіка на непідконтрольну Україні територію, а тому у управління були підстави для призупинення виплати розгляду заяви про продовження адресної грошової допомоги, просив суд скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти постанову, якою відмовити в задоволенні позовних вимог.

Представник позивача надав відзив на апеляційну скаргу, в якому вказав, що відповідачем у не прийнято у встановлений чинним законодавством строк рішення за заявою ОСОБА_1 про призначення адресної допомоги; наполягав на тому, що ОСОБА_2 не повернувся до покинутого місця проживання; вказував, що навіть якщо у відповідача були підстави не нараховувати адресну допомогу чоловіку позивача, то самій позивачці допомогу повинні були призначити, просив суд апеляційну скаргу залишити без задоволення, а рішення суду першої інстанції без змін.

Представник позивача в судове засідання не з’явився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, надав клопотання про розгляд справи без його участі.

Представник відповідачів в судове засідання не з’явився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, надав клопотання про розгляд справи без його участі.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 311 Кодексу адміністративного судочинства України суд апеляційної інстанції може розглянути справу без повідомлення учасників справи (в порядку письмового провадження) за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів, у разі неприбуття жодного з учасників справи у судове засідання, хоча вони були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання.

Заслухавши суддю-доповідача, дослідивши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, перевіривши рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги відповідно до ст. 308 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Як встановлено судом першої інстанції та підтверджено під час апеляційного розгляду, 21.11.2014 року Управлінням праці та соціального захисту населення адміністрації Холодногірського району Харківської міської ради позивачку взято на облік як внутрішньо переміщену особу та на виконання приписів Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» видано відповідну Довідку ВПО № НОМЕР_1.

14.12.2016 ОСОБА_1 звернуся до УПСЗН Холоднгірського району ХМР з заявою про про продовження щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.

26.05.2017 року комісією з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, утвореною Адміністрацією Холодногірського району Харківської міської ради, в призначенні соціальних виплат по заяві від 14.12.2016 року відмовлено на підставі підпунктів 4 та 5 п. 12 Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженого постановою КМУ від 01.10.2014 року №505 “ Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг”.

Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції виходив з наявності у позивача підстав для отримання адресної допомоги для покриття витрат на проживання, у тому числі на оплату житлово-комунальних послуг за час перебування на обліку як внутрішньо переміщена особа, а у Управління соціального захисту населення адміністрації Холодногірського району Харківської міської ради - обов’язку здійснити призначення такої допомоги.

Колегія суддів не погоджується з таким висновком виходячи з наступного.

Статтею 1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» від 20.10.2014 , передбачено, що внутрішньо переміщеною особою є громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка перебуває на території України на законних підставах та має право на постійне проживання в Україні, яку змусили залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.

Відповідно до ст. 4, 4-1 Закону факт внутрішнього переміщення підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, що діє безстроково, крім випадків, передбачених статтею 12 цього Закону та обліковується в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Про надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, для покриття витрат на проживання в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг» від 01.10.2014 року за № 505 запроваджено щомісячну адресну допомогу переселенцям для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.

Пунктом 2 Порядку надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 505 від 01.10.2014 року, визначено що грошова допомога надається громадянам України, іноземцям та особам без громадянства, які постійно проживають на території України і переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, а також стоять на обліку в структурних підрозділах з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, структурних підрозділах з питань соціального захисту населення виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад, з дня звернення за її призначенням та виплачується по місяць зняття з такого обліку включно, але не більше ніж шість місяців.

Відповідно до абз. 1 п. 1 постанови КМУ від 05.11.2014 № 637 «Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам», призначення та продовження виплати пенсій (щомісячного довічного грошового утримання), довічних державних стипендій, усіх видів соціальної допомоги та компенсацій, матеріального забезпечення, надання соціальних послуг за рахунок коштів державного бюджету та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування внутрішньо переміщеним особам здійснюються за місцем перебування таких осіб на обліку, що підтверджується довідкою, виданою згідно з Порядком оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 № 509.

Пунктом 2 Порядку №505 передбачено, що грошова допомога надається громадянам України, які постійно проживають на території України і переміщуються з тимчасово окупованої території України, районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, або змушені були покинути своє постійне місце проживання в населених пунктах, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, і перемістилися в населені пункти, на території яких органи державної влади здійснюють свої повноваження в повному обсязі (далі - особа, яка переміщується), а також стоять на обліку в структурних підрозділах з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, структурних підрозділах з питань соціального захисту населення виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад (далі - уповноважені органи), з дня звернення за її призначенням та виплачується по місяць зняття з такого обліку включно, але не більше ніж шість місяців.

Відповідно до п. 12 Постанови КМУ № 505 «Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово- комунальних послуг» встановлено перелік вичерпний перелік підстав для припинення виплати грошової допомоги, а саме:

- подання уповноваженим представником сім'ї заяви про припинення виплати грошової допомоги;

- надання інформації державної служби зайнятості про те, що працездатні члени сім'ї протягом двох місяців не працевлаштувалися за сприянням державної служби зайнятості або перебувають в трудових відносинах з роботодавцями на тимчасово окупованій території України, в населених пунктах, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та населених пунктах, що розташовані на лінії зіткнення, але фактично не працюють;

- зняття з обліку внутрішньо переміщеної особи;

- виявлення уповноваженим органом факту подання недостовірної інформації або неповідомлення про зміну обставин, які впливають на призначення грошової допомоги.

Матеріалами справи підтверджено, що згідно листа Департаменту соціального захисту населення Харківської облдержадміністрації від 25.10.2016 № 01-46/06/10030 в ході перевірки Мінфіном України верифікації виплат адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам було встановлено, що ОСОБА_1 на дату відкриття рахунку в уповноваженому банку, була відсутня на підконтрольній Україні території. (а.с. 50, 56)

На підставі отриманої інформації, Управлінням праці та соціального захисту населення адміністрації Холодногірського району Харківської міської ради 26.10.2016 прийнято розпорядження про призупинення виплати щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, до отримання пояснень від ОСОБА_1 щодо перетину кордону.

14.12.2016 ОСОБА_1 звернуся до УПСЗН Холоднгірського району ХМР з заявою про продовження щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.

16.12.2016 Управлінням праці та соціального захисту населення адміністрації Холодногірського району Харківської міської ради прийнято розпорядження про призупинення розгляду заяви ОСОБА_1 від 14.12.2016 до отримання пояснень.

13.03.2017 Управлінням праці та соціального захисту населення адміністрації Холодногірського району Харківської міської ради отримано завдання від Департаменту соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації щодо проведення перевірки інформації наданої Головним управлінням контр розвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки СБУ України (з витягом бази даних, який містить інформацію про перетинання державного кордону України) щодо можливого завдання шкоди економічним інтересам держави внаслідок подання внутрішньо переміщеними особами до органів соціального захисту населення недостовірних відомостей щодо проживання на контрольованих українською владою територіях.(а.с.54)

Згідно цієї бази даних, ОСОБА_2 вибув на непідконтрольну Україні територію 23.11.2016 та повернувся з непідконтрольної території 08.03.2017. (а.с.55)

17.03.2017 до з’ясування всіх обставин, пов’язаних з виїздом на непідконтрольну Україні територію, а також у урахуванням того, що ОСОБА_1 є уповноваженим представником сім’ї, яка отримувала адресну допомогу на себе і на свого чоловіка, комісія УПСЗН Холоднгірського району ХМР прийняла рішення про призупинення розгляду її заяви від 14.12.2016. (а.с.58)

Управлінням був здійснений запит до Держприкордонслужби України щодо отримання інформації про перетин державного кордону ОСОБА_2

10.05.2017 Управління отримало лист Головного центру обробки спеціальної інформації ДПС України, згідно якого 23.11.2016 ОСОБА_2 залишив територію, підконтрольну Україні, і повернувся з непідконтрольної території (перетнув кордон у зворотному напрямку) 08.03.2017 (105 календарних днів).

Відповідно до п.3 ч.1 ст.12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» підставою для скасування дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи та внесення відомостей про це в Єдину інформаційну базу даних про внутрішньо переміщених осіб є обставини, за яких внутрішньо переміщена особа, зокрема, повернулася до покинутого місця постійного проживання.

Рішення про скасування дії довідки приймається керівником структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районних, районних у місті Києві державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад за місцем проживання особи та надається внутрішньо переміщеній особі протягом трьох днів з дня прийняття такого рішення.

У разі неповідомлення внутрішньо переміщеною особою про її повернення до покинутого місця постійного проживання згідно з абзацом другим пункту 3 частини другої статті 9 цього Закону рішення про скасування дії довідки відповідно до пункту 3 частини першої цієї статті приймається на підставі інформації про тривалу відсутність (понад 60 днів) особи за місцем проживання, яка дає обґрунтовані підстави вважати, що внутрішньо переміщена особа повернулася до покинутого місця постійного проживання.

Інформацією, яка дає обґрунтовані підстави вважати, що внутрішньо переміщена особа повернулася до покинутого місця постійного проживання, є:

дані, отримані з відповідних державних реєстрів;

дані, отримані в результаті обміну інформацією структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районних, районних у місті Києві державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад з органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування;

дані, отримані в результаті обміну інформацією структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районних, районних у місті Києві державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад з громадськими об'єднаннями, волонтерськими, благодійними організаціями, іншими юридичними та фізичними особами, що надають допомогу внутрішньо переміщеним особам відповідно до статті 16 цього Закону.

Пунктом 9 Порядку здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного проживання/перебування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.06.2016 № 365, встановлено, що за наявності підстав для скасування довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, визначених статтею 12 Закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб", що підтверджується письмовою інформацією Держприкордонслужби, МВС, СБУ, Національної поліції, ДМС, Мінфіну, Держфінінспекції, Держаудитслужби та інших органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, громадських об'єднань, волонтерських, благодійних організацій, інших юридичних і фізичних осіб, що надають допомогу внутрішньо переміщеним особам, керівник структурного підрозділу з питань соціального захисту населення приймає рішення про скасування такої довідки.

Відповідно до статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Враховуючи викладене, колегія суддів приходить до висновку, що з урахуванням приписів ст. 12 Закону та п. 9 Порядку у Управління були наявні підстави 02.06.2017 скасувати дію довідки внутрішньо переміщеної особи ОСОБА_2 від 21.11.2014 № НОМЕР_2.

Так само, матеріалами справи підтверджено обґрунтованість дій відповідача щодо призупинення виплати та розгляду заяви про продовження щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, до з’ясування всіх обставин справи, оскільки згідно заяви ОСОБА_3 від 14.12.2016, остання підписана ОСОБА_3 та ОСОБА_2 14.12.2016, разом з тим матеріалами справи встановлено, що ОСОБА_2 з 23.1.2016 по 08.03.2017 перебував на непідконтрольної Україні території.

Згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб’єктів владних повноважень.

Як вбачається з ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Враховуючи наведене, колегія суддів приходить до висновку, що відповідач діяв на підставі вимог чинного законодавства та з урахування всіх обставин справи, а тому позовні вимоги є необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.

Статтею 242 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з’ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.

Враховуючи вище викладене, колегія суддів приходить до висновку, що рішення Ленінського районного суду м. Харкова від 12.04.2018 у справі № 642/5869/17 не відповідає вимогам ст. 242 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому підлягає скасуванню.

Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 315 Кодексу адміністративного судочинства України за наслідками розгляду апеляційної скарги на судове рішення суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право скасувати судове рішення повністю або частково і ухвалити нове судове рішення у відповідній частині або змінити судове рішення.

Відповідно до ст. 317 Кодексу адміністративного судочинства України підставами для скасування судового рішення суду першої інстанції повністю або частково та ухвалення нового рішення у відповідній частині або зміни рішення є неповне з’ясування судом обставин, що мають значення для справи.

Керуючись ст. 243, 250, 308, 311, 315, 317, 321, 322, 325, 328 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Холодногірського району Харківської міської ради задовольнити.

Рішення Ленінського районного суду м. Харкова від 02.04.2018 по справі № 642/5869/17 скасувати.

Прийняти постанову, якою в задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Холодногірського району Харківської міської ради, Адміністрації Холодногірського району Харківської міської ради про визнання дій та бездіяльності протиправним та зобов’язання вчинити дії – відмовити.

Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та не підлягає касаційному оскарженню, крім випадків, передбачених п. 2 ч. 5 ст. 328 КАС України.

Головуючий суддя (підпис)ОСОБА_4 Судді(підпис) (підпис) ОСОБА_5 ОСОБА_6