Постанова № 74938891, 25.06.2018, Донецький апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.06.2018
Номер справи
426/23470/17
Номер документу
74938891
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 червня 2018 року справа №426/23470/17

приміщення суду за адресою: 84301, м. Краматорськ вул. Марата, 15

Донецький апеляційний адміністративний суд у складі суддів: Міронової Г.М., Казначеєва Е.Г., Компанієць І.Д., секретаря судового засідання Тішевського В.В., позивача особисто, представника позивача ОСОБА_1, представника відповідача ОСОБА_2, розглянув у відкритому судовому засіданні в режимі відеоконференції апеляційну скаргу Білокуракинського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області на рішення Сватівського районного суду Луганської області від 23 лютого 2018 р. (у повному обсязі складено 23 лютого 2018 року в м. Сватове Луганської області) у справі № 426/23470/17 (головуючий І інстанції суддя Половинка В.О. ) за позовом ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_3 до Білокуракинського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

14 грудня 2017 року позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до Білокуракинського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області, в якому просив визнати дії посадових осіб відповідача протиправними щодо відмови йому в перерахунку пенсії з урахуванням архівних довідок про заробітну плату, які видані адміністрацією м. Ясинувата Донецької області, архівних довідок з документів архівного фонду ТОВ виробничо-комерційної фірми «Дельта», та архівного фонду ТОВ виробничо-комерційної фірми «Гефест» від 23.05.2016 № 01-08-1904-1, 24.05.2016 № 01-08-1931-1, 24.05.2016 № 01-08-1932-1 та від 23.05.2016 № 01-08-1901-1; зобов’язати відповідача зробити перерахунок та виплату пенсії за віком з урахуванням архівних довідок від 24.05.2016 № 01-08-1931-1 та від 23.05.2016 № 01-08-1901-1 про заробітну плату, які видані адміністрацією м. Ясинувата Донецької області, архівних довідок з документів архівного фонду ТОВ виробничо-комерційної фірми «Дельта», та архівного фонду ТОВ виробничо-комерційної фірми «Гефест» з дня звернення згідно з діючим законодавством (а.с. 1-3).

Рішенням Сватівського районного суду Луганської області від 23 лютого 2018 року позов задоволено.

Визнано дії посадових осіб Білокуракінського об'єднання Управління пенсійного фонду України в Луганській області протиправними щодо відмови позивачу в перерахунку пенсії з урахуванням архівних довідок про заробітну плату, які видані адміністрацією м. Ясинувата Донецької області, архівних довідок з документів архівного фонду товариства з обмеженою відповідальністю виробничо-комерційної фірми «Дельта» та архівного фонду Товариства з обмеженою відповідальністю виробничо-комерційної фірми «Гефест» від 23.05.2016 № 01-08-1904-1; 24.05.2016 за № 01-08-1932-1 та від 23.05.2016 № 01-08-1901-1.

Зобов'язано Білокуракінське об'єднання Управління пенсійного фонду України в Луганській області зробити перерахунок та виплату пенсії за віком позивачу з урахуванням архівних довідок від 23.05.2016 № 01-08-1904-1; 24.05.2016 за № 01-08-1932-1 та від 23.05.2016 № 01-08-1901-1 про заробітну плату, які видані адміністрацією м. Ясинувата Донецької області архівних довідок з документів архівного фонду товариства з обмеженою відповідальністю виробничо-комерційної фірми «Дельта» та архівного фонду Товариства з обмеженою відповідальністю виробничо-комерційної фірми «Гефест» з дня звернення згідно з діючим законодавством (а.с. 62-64).

Не погодившись з судовим рішенням, Білокуракинське об’єднане управління Пенсійного фонду України Луганської області подало апеляційну скаргу, в якій, з урахуванням доповнень, просить суд скасувати рішення суду першої інстанції, ухвалити нове рішення, яким відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі.

В обґрунтування апеляційної скарги апелянт зазначив, що суд першої інстанції не розглядав клопотання про поновлення строку звернення позивача до суду за захистом порушеного права та, задовольнивши позовні вимоги з 11.10.2016 року, допустив порушення норм процесуального права; довідки про заробітну плату були видані у м. Ясинувата, тобто на території, яка не підконтрольна українській владі; до довідок про заробітну плату не додано первинних документів, на підставі яких було видано довідки. Послався, як на приклад, на постанову Верховного Суду України у справі № 21-11а15 від 17.03.2015 року.

21 травня 2018 року до суду надійшов відзив на апеляційну скаргу Білокуракинського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області, в якому позивач та представник позивача просили рішення суду першої інстанції залишити без задоволення, а апеляційну скаргу без задоволення.

Представник відповідача доводи апеляційної скарги підтримав у повному обсязі.

Позивач та представник позивача проти доводів апеляційної скарги заперечували.

Відповідно до ч. 1 ст. 308 Кодексу адміністративного судочинства України суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги.

Суд апеляційної інстанції, заслухав доповідь судді-доповідача, пояснення сторін, вивчив апеляційну скаргу, відзив та заперечення на нього, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, вважає за необхідне вимоги, викладені в апеляційній скарзі, задовольнити, а рішення суду першої інстанції – скасувати, з наступних підстав.

Судами першої та апеляційної інстанції встановлено, що 09.11.2017 року позивач звернувся до відповідача стосовно перерахунку пенсії з урахуванням довідок про заробітну плату, які видані адміністрацією м. Ясинувата Донецької області.

Листом від 10.11.2017 року № 24/с-7/с відповідач повідомив позивача про те, що відсутні підстави для перерахунку пенсії, посилаючись на те, що будь-які довідки, які видані з територій, які непідконтрольні українській владі, не підлягають виконанню. Крім того, обов’язковою умовою для перерахунку пенсії з урахуванням довідки про заробітну плату за період по 30 червня 2000 року (довідки про заробітну плату за період з 01.01.1993 року по 31.12.1997 року) є наявність первинних документів, які підтверджують нараховані суми заробітної плати. Відсутність первинних документів, на підставі яких видається довідка про заробітну плату, не дає права для врахування довідки про проведенні перерахунку пенсії (а.с. 6).

Проблемою даного спору є відмова відповідача позивачу в перерахунку пенсії з урахуванням архівних довідок про заробітну плату, які видані адміністрацією м. Ясинувата Донецької області, архівних довідок з документів архівного фонду ТОВ виробничо-комерційної фірми «Дельта», та архівного фонду ТОВ виробничо-комерційної фірми «Гефест» від 23.05.2016 № 01-08-1904-1, 24.05.2016 № 01-08-1931-1, 24.05.2016 № 01-08-1932-1 та від 23.05.2016 № 01-08-1901-1.

Згідно із статтею 46 Конституції України, норми якої є нормами прямої дії, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх в разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та інших випадках передбачених законом. Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними. Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Статтею 8 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон № 1058) передбачено право громадян України на отримання пенсійних виплат та соціальних послуг.

Положенням ч.1 ст. 9 Закону № 1058 передбачено, що за рахунок коштів Пенсійного фонду в солідарній системі призначаються такі пенсійні виплати: пенсія за віком; пенсія по інвалідності внаслідок загального захворювання (у тому числі каліцтва, не пов'язаного з роботою, інвалідності з дитинства); пенсія у зв'язку з втратою годувальника.

Стаття 4 Закону № 1058 зазначає, що виключно законами про пенсійне забезпечення визначаються, зокрема: види пенсійного забезпечення, умови участі в пенсійній системі чи їх рівнях, пенсійний вік для чоловіків та жінок, при досягненні якого особа має право на отримання пенсійних виплат, джерела формування коштів, що спрямовуються на пенсійне забезпечення, умови, норми та порядок пенсійного забезпечення, організація та порядок здійснення управління в системі пенсійного забезпечення.

Частинами 1-3 статті 24 Закону № 1058 передбачено, що страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. Страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом. Страховий стаж обчислюється в місяцях. Неповний місяць роботи, якщо застрахована особа підлягала загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню або брала добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, зараховується до страхового стажу як повний місяць за умови, що сума сплачених за цей місяць страхових внесків є не меншою, ніж мінімальний страховий внесок.

Частиною 4 ст. 24 Закону № 1058 передбачено, що періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше, крім випадків, передбачених цим Законом.

Статтею 62 Закону № 1788 встановлено, що основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до пункту 1 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 637 від 12.08.1993, основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.

Пунктом 20 Постанови Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 р. № 637 передбачено, що у випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників.

Згідно п. 2.2 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників від 29 липня 1993 року № 58 (далі - Інструкція) до трудової книжки вносяться: відомості про працівника: прізвище, ім'я та по батькові, дата народження; відомості про роботу, переведення на іншу постійну роботу, звільнення; відомості про нагородження і заохочення: про нагородження державними нагородами України та відзнаками України, заохочення за успіх у роботі та інші заохочення відповідно до чинного законодавства України; відомості про відкриття, на які видані дипломи, про використані винаходи і раціоналізаторські пропозиції та про виплачені у зв'язку з цим винагороди.

Пунктом 2.4 Інструкції визначено, що усі записи в трудовій книжці про прийняття на роботу, переведення на іншу постійну роботу або звільнення, а також про нагороди та заохочення вносяться власником або уповноваженим ним органом після видання наказу (розпорядження), але не пізніше тижневого строку, а в разі звільнення - у день звільнення і повинні точно відповідати тексту наказу (розпорядження).

Записи виконуються акуратно, ручкою кульковою або з пером, чорнилом чорного, синього або фіолетового кольорів, і завіряються печаткою запис про звільнення, а також відомості про нагородження та заохочення.

З копії трудової книжки позивача вбачається, що позивач 01.04.1993 року був прийнятий до ТОВ виробничо-комерційної фірми «Дельта» виконуючим обов’язки директора та звільнений 01.09.1999 року. Трудова книжка позивача не містить записів щодо його роботи у ТОВ ВК фірми «Гефест» (а.с. 10).

Відповідно до ст. 40 Закону № 1058-IV для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв.

Для визначення розміру пенсії за віком відповідно до частини другої статті 27 Закону № 1058-IV заробітна плата для обчислення частини пенсії за період страхового стажу до набрання чинності цим Законом визначається на умовах і в порядку, передбачених законодавством, що діяло раніше, а для обчислення частини пенсії за період страхового стажу після набрання чинності цим Законом - на умовах, передбачених абзацом першим цієї частини.

Заробітна плата (дохід) за період страхового стажу до 1 липня 2000 року враховується для обчислення пенсії на підставі документів про нараховану заробітну плату (дохід), виданих у порядку, встановленому законодавством, за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами, а за період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року - за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку.

Частинами 1-2 ст. 43 Закону № 1058 передбачено, що перерахунок пенсій за віком, по інвалідності, в разі втрати годувальника, за вислугу років, призначених до набрання чинності цим Законом, здійснюється за нормами цього Закону на підставі документів про вік, страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час перерахунку в пенсійній справі та відповідають вимогам законодавства, що діяло раніше, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду.

Для перерахунку пенсій, призначених до набрання чинності цим Законом, враховується заробітна плата (дохід), з якої було раніше обчислено пенсію, за документами, наявними в пенсійній справі, або за вибором пенсіонера - заробітна плата (дохід) за період, передбачений абзацом першим частини першої статті 40 цього Закону. При цьому заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії визначається відповідно до частини другої статті 40 цього Закону із застосуванням середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України, за 2002 рік.

Відповідно до п. 2.10 (норма діє на момент звернення за перерахунком пенсії) Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 року № 22-1, (зі змінами внесеними постановою правління Пенсійного фонду України № 13-1 від 07 липня 2014 року) довідка про заробітну плату (дохід) особи видається на підставі особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату підприємством, установою чи організацією, де працював померлий годувальник або особа, яка звертається за пенсією.

Якщо такі підприємства, установи, організації ліквідовані або припинили своє існування з інших причин, то довідки про заробітну плату видаються правонаступником цих підприємств, установ чи організацій або архівними установами. У випадках, коли архівні установи не мають можливості видати довідку за встановленою формою з розшифровкою виплачених сум за видами заробітку, вони можуть видавати довідки, що відповідають даним, наявним в архівних фондах, без додержання цієї форми.

Таким чином, єдиною підставою для проведення розрахунку/перерахунку пенсії на підставі заробітної плати є первинні документи про нарахування такої заробітної плати. Видача довідок про заробітну плату проводиться підприємством, відповідно до первинних документів за нормативними документами, які дійсні на момент видачі довідки.

Аналогічні правові висновки викладені і в постанові Верховного Суду України від 17 березня 2015 року у справі № 12-11а-15.

Матеріали справи не містять первинних документів, на підставі яких видані архівні довідки від 23.05.2016 року № 01-08-1904-1, 24.05.2016 № 01-0819311, 24.05.2016 № 01-08-1932-1, 23.05.2016 № 01-08-19011, а саме: відомості по заробітній платі, копії наказів.

За таких обставин, з урахуванням того, що підставою перерахунку пенсії є беззаперечне підтвердження відомостей, що містяться в довідці, відповідними первинними документами бухгалтерського обліку та за відсутності первинних документів, відмова в перерахунку пенсії згідно заяви позивача є правомірною.

Указом Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України» № 405/2014 від 14 квітня 2014 року, який набрав чинності 14 квітня 2014 року, введено в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України».

Згідно із Законом України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції», період проведення антитерористичної операції - це час між датою набрання чинності Указом Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України» № 405/2014 від 14 квітня 2014 року та датою набрання чинності Указом Президента України про завершення проведення антитерористичної операції або військових дій на території України.

Територія проведення антитерористичної операції - територія України, на якій розташовані населені пункти, визначені у затвердженому Кабінетом Міністрів України переліку, де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року "Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України" від 14 квітня 2014 року № 405/2014.

За приписами ст. 14 Закону України «Про боротьбу з тероризмом» (зі змінами, внесеними згідно із Законом України від 05.06.2014 року) у районі проведення АТО можуть вводитися тимчасові обмеження прав і свобод громадян.

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 07.11.2014 року № 1085-р м. Ясинувата Донецької області належить до населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження.

Закон України «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях» від 18.01.2018 № 2268-VIII (далі - Закон № 2268-VIII) має на меті визначити особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях.

Тимчасово окупованими територіями у Донецькій та Луганській областях на день ухвалення цього Закону визнаються частини території України, в межах яких збройні формування Російської Федерації та окупаційна адміністрація Російської Федерації встановили та здійснюють загальний контроль, а саме: 1) сухопутна територія та її внутрішні води у межах окремих районів, міст, селищ і сіл Донецької та Луганської областей; 2) внутрішні морські води, прилеглі до сухопутної території, визначеної пунктом 1 цієї частини; 3) надра під територіями, визначеними пунктами 1 і 2 цієї частини, та повітряний простір над цими територіями (ст. 1 Закону № 2268).

Статтею 2 Закону № 2268 передбачено, що діяльність збройних формувань Російської Федерації та окупаційної адміністрації Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, що суперечить нормам міжнародного права, є незаконною, а будь-який виданий у зв’язку з такою діяльністю акт є недійсним і не створює жодних правових наслідків, крім документів, що підтверджують факт народження або смерті особи на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, які додаються відповідно до заяви про державну реєстрацію народження особи та заяви про державну реєстрацію смерті особи.

Відповідальність за матеріальну чи нематеріальну шкоду, завдану Україні внаслідок збройної агресії Російської Федерації, покладається на Російську Федерацію відповідно до принципів і норм міжнародного права.

У межах тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях діє особливий порядок забезпечення прав і свобод цивільного населення, визначений цим Законом, іншими законами України, міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, принципами та нормами міжнародного права.

Архівний відділ м. Ясинувата Донецької області на час видання спірних довідок знаходився на території, яка не підконтрольна українській владі. Таким чином, архівні довідки від 23.05.2016 № 01-08-1904-1, 24.05.2016 № 01-08-1931-1, 24.05.2016 № 01-08-1932-1 та від 23.05.2016 № 01-08-1901-1, видані адміністрацією м. Ясинувата є недійсними та не створюють жодних правових наслідків.

З урахуванням вищевикладеного, суд апеляційної інстанції приходить до висновку, що, відмовляючи позивачу в перерахунку пенсії з урахуванням архівних довідок про заробітну плату, які видані адміністрацією м. Ясинувата Донецької області, архівних довідок з документів архівного фонду ТОВ виробничо-комерційної фірми «Дельта», та архівного фонду ТОВ виробничо-комерційної фірми «Гефест» від 23.05.2016 № 01-08-1904-1, 24.05.2016 № 01-08-1931-1, 24.05.2016 № 01-08-1932-1 та від 23.05.2016 № 01-08-1901-1 відповідач діяв правомірно.

Разом з тим, посилання апелянта на п. 3 постанови Кабінету Міністрів України № 595 від 07.11.2014 року є необгрунтованим, оскільки зазначеною постановою покладено обов’язок переміщення лише бюджетних установ, підприємств та організацій, що належать до сфери їх управління.

Також доводи відповідача щодо пропущення строку звернення до суду є безпідставними, оскільки спірні відносини виникли з дати відмови у перерахунку пенсії, тобто з дати отримання позивачем листа відповідача від 10.11.2017 року № 24/с-7/с.

Суд апеляційної інстанції звертає увагу на те, що права позивача у даному випадку не порушено, оскільки докази у справі повинні бути допустимими в розумінні ст. 74 КАС України.

Згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

За унормуванням ч. 2 ст. 308 КАС України суд апеляційної інстанції не обмежений доводами та вимогами апеляційної скарги, якщо під час розгляду справи буде встановлено порушення норм процесуального права, які є обов’язковою підставою для скасування рішення, або неправильне застосування норм матеріального права.

Відповідно до ч. 2 ст. 77 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. І в даній справі відповідач довів, що діяв відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України.

З урахуванням вищезазначеного, суд апеляційної інстанції приходить до висновку, що позовні вимоги про визнання дії посадових осіб відповідача протиправними щодо відмови позивачу в перерахунку пенсії з урахуванням архівних довідок про заробітну плату, які видані адміністрацією м. Ясинувата Донецької області, архівних довідок з документів архівного фонду ТОВ виробничо-комерційної фірми «Дельта», та архівного фонду ТОВ виробничо-комерційної фірми «Гефест» від 23.05.2016 № 01-08-1904-1, 24.05.2016 № 01-08-1931-1, 24.05.2016 № 01-08-1932-1 та від 23.05.2016 № 01-08-1901-1; зобов’язання відповідача зробити перерахунок та виплату пенсії за віком з урахуванням архівних довідок від 24.05.2016 № 01-08-1931-1 та від 23.05.2016 № 01-08-1901-1 про заробітну плату, які видані адміністрацією м. Ясинувата Донецької області, архівних довідок з документів архівного фонду ТОВ виробничо-комерційної фірми «Дельта», та архівного фонду ТОВ виробничо-комерційної фірми «Гефест» з дня звернення згідно з діючим законодавством - є протиправними та не підлягають задоволенню.

Пунктом 1 частини 1 ст. 317 КАС України передбачено, що підставами для скасування судового рішення суду першої інстанції повністю або частково та ухвалення нового рішення у відповідній частині або зміни рішення є неправильне застосування норм матеріального права або порушення норм процесуального права.

Керуючись статтями 23, 33, 195, 308, 310, 315, 317, 321, 322, 325, 328 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Білокуракинського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області – задовольнити.

Рішення Сватівського районного суду Луганської області від 23 лютого 2018 р. у справі № 426/23470/17 – скасувати.

Прийняти нову постанову.

У задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_3 до Білокуракинського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії – відмовити в повному обсязі.

Повне судове рішення складено 26 червня 2018 року.

Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати її прийняття та не підлягає касаційному оскарженню крім випадків, передбачених п. 2 ч. 5 ст. 328 Кодексу адміністративного судочинства України, протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Головуючий суддя Г.М. Міронова

Судді І.Д. Компанієць

ОСОБА_4