
ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
26 червня 2018 року м. ПолтаваСправа № 816/191/18
Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді – Алєксєєвої Н.Ю.,
за участю:
секретаря судового засідання – Костіної А.В.,
позивача – ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву ОСОБА_1 про роз'яснення рішення від 29.03.2018 у справі №816/191/18 за позовом ОСОБА_1 до Полтавського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області про скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
Постановою Полтавського окружного адміністративного суду від 29 березня 2018 року адміністративний позов ОСОБА_1 до Полтавського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області про скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії задоволено. Визнано протиправним та скасовано рішення Полтавського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області від 01 грудня 2017 №603. Зобов'язано Полтавське об'єднане управління Пенсійного фонду України Полтавської області перевести ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1) з пенсії по інвалідності, призначеної згідно Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", на пенсію по інвалідності згідно Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" з обчисленням її розміру з урахуванням заробітної плати, отриманої за період роботи по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС в зоні відчуження за липень 1986 року та з урахуванням підвищення до пенсії як інваліду ІІ групи відповідно до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантій їх соціального захисту", додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, згідно Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
12 червня 2018 року від ОСОБА_1 надійшла заява про роз'яснення рішення від 29.03.2018, мотивуючи свої вимоги тим, що вказане рішення є незрозумілим, оскільки в резолютивній частині прописано, перевести ОСОБА_1 з пенсії по інвалідності, призначеної згідно Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", на пенсію по інвалідності згідно Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", та не вказано з якої дати повинно здійснюватися зазначене переведення.
Позивач в судовому засіданні підтримав дану заяву, просив її задовольнити.
Відповідач судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду повідомлений належним чином. Представник відповідача надав до суду клопотання про відкладення розгляду справи у зв'язку зі службовою зайнятістю.
Згідно з частиною третьою статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає заяву про роз'яснення судового рішення у порядку, в якому було ухвалено відповідне судове рішення, протягом десяти днів з дня її надходження. У разі необхідності суд може розглянути питання роз'яснення судового рішення в судовому засіданні з повідомленням учасників справи та державного виконавця. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час та місце судового засідання, не перешкоджає розгляду заяви.
Розглянувши заяву ОСОБА_1 про роз'яснення судового рішення у справі №816/191/18, суд дійшов наступних висновків.
Відповідно до частин 1, 2 статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України за заявою учасника справи, державного виконавця суд роз'яснює ухвалене ним судове рішення, яке набрало законної сили, не змінюючи змісту судового рішення, шляхом постановлення ухвали.
Подання заяви про роз'яснення судового рішення допускається, якщо воно ще не виконано або не закінчився строк, протягом якого судове рішення може бути подане для примусового виконання.
Виходячи із системного тлумачення положень статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, роз'яснено може бути судове рішення суду у разі, якщо без такого роз'яснення його складно виконати або високою є імовірність неправильного виконання внаслідок неясності резолютивної частини рішення.
Судом з'ясовано, що підставою для звернення ОСОБА_1 із заявою про роз'яснення судового рішення стала відсутність у рішенні Полтавського окружного адміністративного суду 29.03.2018 по справі №816/191/18 вказівки на дату, з якої відповідачу необхідно здійснити переведення ОСОБА_1 з пенсії по інвалідності, призначеної згідно Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", на пенсію по інвалідності згідно Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Матеріалами справи підтверджено, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в Полтавському об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України Полтавської області, отримує пенсію по інвалідності відповідно до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
24.11.2017 позивач звернувся до Полтавського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області з заявою про переведення його з пенсії по інвалідності відповідно до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" на пенсію по інвалідності згідно із Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" з її обчисленням із заробітку, отриманого за період роботи по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС в зоні відчуження за липень 1986 року, з додаванням заробітку за основним місцем роботи в загальній сумі 1108 крб. 23 коп. згідно з довідкою Об’єднаного підприємства готельного господарства від 03.08.1993 № 66.
Згідно з ч. 3 ст. 45 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час переведення з одного виду пенсії на інший в пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду.
Таким чином, орган Пенсійного фонду, у зв’язку з поданням 24.11.2017 ОСОБА_1 заяви про переведення на інший вид пенсії та за умови надання останнім всіх необхідних документів, повинен був перевести його на бажаний вид пенсії, а тому суд вважає, що саме з цієї дати позивача слід перевести на пенсію по інвалідності згідно із Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" з її обчисленням із заробітку, отриманого за період роботи по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС в зоні відчуження за липень 1986 року, з додаванням заробітку за основним місцем роботи в загальній сумі 1108 крб. 23 коп. згідно з довідкою Об’єднаного підприємства готельного господарства від 03.08.1993 № 66.
Враховуючи незрозумілість резолютивної частини судового рішення, суд вважає за можливе задовольнити заяву ОСОБА_1 та роз’яснити останньому рішення суду в частині визначення дати, з якої відповідачу необхідно здійснити переведення ОСОБА_1 з пенсії по інвалідності, призначеної згідно Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", на пенсію по інвалідності згідно Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
На підставі викладеного, керуючись статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України, -
У Х В А Л И В:
Заяву ОСОБА_1 про роз'яснення судового рішення задовольнити.
Роз’яснити ОСОБА_1, що за рішенням Полтавського окружного адміністративного суду від 29 березня 2018 року у справі №816/191/18, Полтавське об'єднане управління Пенсійного фонду України Полтавської області зобов'язане перевести ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1) з пенсії по інвалідності, призначеної згідно Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", на пенсію по інвалідності згідно Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" з обчисленням її розміру з урахуванням заробітної плати, отриманої за період роботи по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС в зоні відчуження за липень 1986 року та з урахуванням підвищення до пенсії як інваліду ІІ групи відповідно до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантій їх соціального захисту", додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, згідно Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" з 24 листопада 2017 року, тобто з дати звернення з відповідною заявою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються у відповідності до пункту 15.5 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції Закону України № 2147-VIII від 03 жовтня 2017 року).
Суддя Н.Ю. Алєксєєва