Рішення № 74936010, 26.06.2018, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.06.2018
Номер справи
815/1963/18
Номер документу
74936010
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 815/1963/18

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 червня 2018 року Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Бжассо Н.В., розглянувши в порядку письмового провадження в м. Одесі за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Суворовського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Одесі про визнання протиправними дій та зобов’язання вчинити певні дії

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Суворовського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Одесі, за результатом розгляду якого позивач просить суд: визнати дії Суворовського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Одесі щодо відмови ОСОБА_1 в розрахунку пенсії з урахуванням складових, з яких були фактично нараховані та сплачені внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, в заробітну плату для призначення пенсії державного службовця відповідно до Закону України «Про державну службу» - протиправними.

Зобов’язати Суворовське об’єднане управління Пенсійного фонду України в м. Одесі привести у відповідність до належного розміру призначену пенсію з 13.07.2017 року державного службовця ОСОБА_1, виходячи з окладу 2649, 00 грн., надбавки за ранг 400,00 грн., надбавки за вислугу років 1112,58 грн., з урахуванням сум матеріальної допомоги та лікарняних в розмірі 2592,80 грн., надбавки за високі досягнення у праці в сумі 241,72 грн., премії в сумі 2585,92 грн., з яких були нараховані та сплачені внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.

В обґрунтування адміністративного позову позивач зазначила, що станом на 01.05.2016 року вона працювала на посаді, віднесеній до відповідних категорій посад державних службовців, визначених ст. 25 ЗУ «Про державну службу». Згідно з довідкою МСЕК, 11.07.2017 року позивачу встановлено 2 групу інвалідності загального захворювання. 12.07.2017 року позивач звільнена із займаної посади державного службовця у зв’язку із скороченням штатів.

13.07.2017 року позивач звернулася до Суворовського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Одесі із заявою про призначення пенсії по інвалідності за Законом України «Про державну службу», додавши необхідні для цього документи, у тому числі, довідку про складові заробітної плати за період з 01.05.2016 року по 30.06.2017 року, № 4326/В/15-54-05-19 та 4327/В/15-54-05-19 від 01.08.2017 року, до яких включені всі види оплати праці, з яких сплачений єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Проте, відповідач рішенням від 30.08.2017 року № 123 відмовив у призначенні пенсії згідно із Законом України «Про державну службу» у зв’язку із тим, що призначення пенсії по інвалідності Законом України № 889, який набрав чинності 01.05.2016 року не передбачено, а також у зв’язку з тим, що позивач не працювала на посаді, яка належить до посад державної служби. У зв’язку з чим відповідач призначив пенсію позивачу на загальних підставах згідно із Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Позивач зазначає, що після судового оскарження неправомірної відмови, на підставі постанови Одеського апеляційного адміністративного суду відповідач призначив їй пенсії по інвалідності, на підставі Закону України «Про державну службу», яка становить 3790,12 грн. Проте, у розрахунок середньомісячної суми заробітної плати, з якої було обчислено розмір пенсії позивача, управлінням було взято до уваги із загального розміру 18008,17 грн., усієї отриманої позивачем матеріальної допомоги у 2016-2017 роках, тільки суму у розмірі 759,88 грн., яка відповідала результату ділення усього розміру матеріальної допомоги спочатку на 12 місяців, а потім помножено на кількість місяців в розрахунковому періоді, а потім поділена знову на 14місяціва (кількість відпрацьованих місяців після 01.05.2016 року і по день звільнення позивача з роботи, тобто два рази поділена одна і та ж сама складова на 12 потім на 14.

У зв’язку із тим, що позивач почала в березні 2018 року отримувати пенсію, яка є заниженою, вона 21.03.2018 року звернулася із заявою до відповідача із проханням надати роз’яснення.

13.04.2018 року позивач отримала відповідь Суворовсьокго ОУПФУ в м. Одесі, в якій був наведений розрахунок та зазначено, що вказаний розрахунок здійснено відповідно до законодавства, але не вказано відповідно до якого НПА.

Позивач не згодна з тим, що розмір «інших виплат» допомоги на оздоровлення, яку позивач отримала за період з 01 травня 2016 року по 31 грудня 2016 року, було розділено на 12 місяців, а не на 8 місяців та за період з 01 січня 2017 року по 30 червня 2017 року було розділено на 12 місяців, а не на 6 місяців.

Ухвалою суду від 26.04.2018 року відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження та призначено справу до судового розгляду на 23.05.2018 року.

23.05.2018 року розгляд справи перенесено у зв’язку із знаходженням судді Бжассо Н.В. на лікарняному.

12.05.2018 року від представника відповідача надійшов відзив на адміністративний позов з огляду на який, відповідач вважає вимоги, що викладені у позовній заяві необґрунтованими та такими, що не належать до задоволення. Так, відповідач зазначає, що на виконання постанови Одеського апеляційного адміністративного суду у справі № 523/12728/17 від 21.11.2017 року, розпорядженням управління позивачу з 13.07.2017 року призначено пенсію по інвалідності відповідно до Закону України «Про державну службу» у розмірі 3790,12 грн. Відповідач зазначає, що при вчиненні розрахунку відповідач діяв лише у відповідності до вимог законодавства. Також, у відзиві на адміністративний позов відповідач посилається на норми постанови КМУ від 14.09.2016 року № 622.

04.06.2018 року від позивача надійшла відповідь на відзив на адміністративний позов.

13.06.2018 року суд, з урахуванням клопотань представників сторін про розгляд справи без їх участі, на підставі приписів ч. 9 ст. 205 КАС України, продовжив розгляд справи в порядку письмового провадження.

Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши надані учасниками справи докази в їх сукупності, суд робить наступні висновки.

ОСОБА_1 є особою з інвалідністю 2 групи, що підтверджується довідкою до акта огляду медико-соціальною експертною комісією серії 12ААА № 305613.

Відповідно до постанови Одеського апеляційного адміністративного суду від 21.11.2017 року по справі № 523/12728/17, зобов’язано Суворовське об’єднане управління Пенсійного фонду України в м. Одесі призначити та виплачувати з 13 липня 2017 року пенсію державного службовця ОСОБА_1 відповідно до ч. 7 ст. 37 Закону України «Про державну службу» № 3723-ХІІ, згідно довідок № 4326/В/15-54-05-19 від 01.08.2017 року та 4327/В/15-54-05-19 від 01.08.2017 року до яких включені всі види оплати праці, з яких сплачений єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з урахуванням виплачених сум пенсії.

З огляду на встановлені вказаною постановою обставини, позивач згідно записів трудової книжки, протягом всієї трудової діяльності працювала в органах державної служби в Державній податковій інспекції в Суворовському районі м. Одеси ГУ ДФС в Одеській області на посадах віднесених до державної служби, трудовий стаж державної служби становить понад 10 років.

На виконання постанови Одеського апеляційного адміністративного суду від 21.11.2017 року по справі № 523/12728/17, відповідачем призначена ОСОБА_1 пенсію по інвалідності згідно із Законом України «про державну службу» у розмірі 3790,12 грн.

21.03.2018 року позивач звернулася до відповідача із заявою, згідно з якою зазначила, що вважає невірним розрахунок заробітної плати державного службовця для призначення пенсії та просила здійснити перерахунок пенсії відповідно до розрахунку, який наведений в заяві: надбавка за високі досягнення у праці, грошова допомога та премія враховуються в частині, що відповідає кількості місяців у розрахунковому періоді, тобто, розрахунковий період починається з 01.05.2016 року по 31.12.2016 року = 8 місяців, та з 01.01.2017 року по 30.06.2017 року = 6 місяців. Суму надбавки за високі досягнення у праці, грошову допомогу на оздоровлення та премію, виплачені у 2016 році, слід поділити на 8: 122,61 + 9805,19 + 12717,06/8 = 2830,61. Суму надбавки за високі досягнення у праці, грошову допомогу та премію, виплачену у 2017 році, слід поділити на 6: 718,36 +8202,98 +5977,75/6= 2483,18. Отже, заробітна плата для обчислення пенсії становить: посадовий оклад – 2649,00 грн., надбавка за ранг – 400,00 грн., надбавка за вислугу років – 1112,58 грн., надбавки за високі досягнення у праці, грошову допомогу на оздоровлення та премію, виплачені у 2016 році – 2830,61 грн., надбавки за високі досягнення у праці, грошову допомогу на оздоровлення та премію, виплачені у 2017 році - 2483,18 грн.

04.04.2018 року відповідач, за результатами розгляду звернення ОСОБА_1, направив на її адресу лист № 101/В-5, з огляду на який, враховуючи вимоги постанови КМУ від 14.09.2016 року № 622, якою визначено Порядок призначення пенсій деяким категоріям осіб, пенсію розраховано наступним чином: оклад – 2649,00 грн., ранг – 400 грн., вислуга років – 400,00 грн., надбавка – 60,07 грн. (840,93 грн. :14 міс.), премія – 1335,34 грн. (18694,81 грн. : 14 міс. ), матеріальна допомога та лікарняні: ((4600,10+4969,10+235,85) :12 х 8 міс.) + ((157,30 +5345,33+ 314, 60+786,51+812,73+786,51):12 міс х 6 міс.)) : 14 міс. = 759,88 грн. Середній заробіток для обчислення пенсії: 6316,87 грн.

10.12.2015 року прийнято Закон України «Про державну службу» № 889-VIII, який набрав чинності з 01.05.2016 року.

Законом № 889-VIII визнано таким, що втратив чинність Закон України «Про державну службу» від 1993 року із послідуючими змінами, окрім ст. 37, що застосовується до осіб, зазначених у пунктах 10 і 12 Прикінцевих та перехідних положень Закону від 2015 року.

Пунктом 10 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про державну службу" від 10.12.2015 року № 889-VIII вказано, що державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону України "Про державну службу" (Відомості Верховної Ради України, 1993 року, № 52, ст. 490 із наступними змінами) та актами Кабінету Міністрів України, мають право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" (Відомості Верховної Ради України, 1993 року, № 52, ст. 490 із наступними змінами) у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону України "Про державну службу" Відомості Верховної Ради України, 1993 року, № 52, ст. 490 із наступними змінами) та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до ст. 37 закону України "Про державну службу" (Відомості Верховної Ради України, 1993 року, № 52, ст. 490 із наступними змінами) у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців (п.12 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 889-VIII).

Частиною 1 ст. 37 Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 року № 3723-XII (далі - Закон № 3723-XII) встановлено, що на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом 1 частини 1 статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 60 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Пенсія по інвалідності у розмірах, передбачених частиною першою цієї статті, призначається за наявності страхового стажу, встановленого для призначення пенсії по інвалідності відповідно Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" особам, визнаним інвалідами І або II групи у період перебування на державній службі, які мають стаж державної служби не менше 10 років, а також особам з числа інвалідів І або II групи незалежно від часу встановлення їм інвалідності, які мають не менше 10 років стажу державної служби на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, якщо безпосередньо перед зверненням за призначенням такої пенсії вони працювали на зазначених посадах. Пенсія по інвалідності відповідно цього Закону, призначається незалежно від причини інвалідності за умови припинення державної служби (ч. 9 ст. 37 Закону № 3723-XII).

Згідно з п. 4 Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 вересня 2016 р. № 622,Пенсія державним службовцям призначається з дати звернення, але не раніше дати виникнення права, в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. При цьому: посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, установлених на день звернення за призначенням пенсії за останньою займаною посадою державної служби (або прирівняною до неї у разі відсутності у державному органі відповідних посад державної служби);розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії, визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією, за будь-які 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв починаючи з 1 травня 2016 року. Середньомісячна сума зазначених виплат за 60 календарних місяців визначається шляхом ділення загальної суми цих виплат на 60. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні;у разі коли в осіб, зазначених в пункті 2 цього Порядку, станом на дату звернення немає 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією починаючи з 1 травня 2016 р., середньомісячна сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається шляхом ділення загальної суми таких виплат за наявні місяці роботи починаючи з 1 травня 2016 р. на кількість таких місяців. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні. При цьому для державних службовців, які звернулися за призначенням пенсії у травні 2016 р., а також для осіб, які не працювали починаючи з 1 травня 2016 р. на посадах державної служби, сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається з розрахунку таких виплат за травень 2016 р. як за повний місяць;матеріальна допомога та виплати, які нараховуються за період, що перевищує календарний місяць, враховуються в частині, що відповідає кількості місяців у розрахунковому періоді.

З огляду на наведені вище положення законодавства та фактичні обставини справи, суд робить висновок про обґрунтованість вимог позивача, оскільки розрахунок заробітної плати для призначення пенсії, який наведений в листі № 101/В-5 від 04.04.2018 року не відповідає вимогам Порядку № 622. Відповідач у відзиві на адміністративний позов не зазначає у зв’язку з чим при здійсненні розрахунку суми матеріальної допомоги та лікарняних спочатку поділені на 12 місяців, помножено на 8 міс. та на 6 міс. за 2016 рік та 2017 рік відповідно, а потім загальну суму поділено на 14.

Так, згідно довідки виданої 01.08.2017 року №4326/В/15-54-05-19 державною податковою інспекцією у Суворовському районі м.Одеси форма якої затверджена постановою правління Пенсійного фонду України від17 січня 2017 року №1-3: сума заробітку для обчислення пенсії у позивача становить:посадовий оклад 2649,00 грн., надбавка за ранг - 400,00 грн. надбавка за вислугу років - 1112,58 грн.

Згідно довідки від 01.08.2017 року №4327/В/15-54— 05-19 про складові заробітної плати які отримував позивач перед зверненням за пенсією:

Надбавка за високі досягнення у праці за 2016р. -122,61гнр., за 2017 р -718,32 грн.,

грошова допомога за 2016 р. -9569,24 грн., за 2017 р -5266,68 грн.; премія за 2016 р. -12717,06 грн. та за 2017 р. - 5977,75 грн.; середній розмір лікарняних - 3172,25 грн.; компенсація за невикористану відпустку - 1 656,27 грн.

Таким чином, для обрахунку середньомісячної суми матеріальної допомоги, пенсійному органу треба було спочатку визначити розрахунковий період (який склав в 2016 році 8 місяців, а в 2017 році 6 місяців), де загальний розмір таких виплат у розрахунковому періоді за 2016 рок склав - 9569,24 гривень, за 2017 рік - 5266,68 грн. і врахувати ту їх частину, що відповідає кількості місяців у такому періоді, тобто, треба було поділити загальний розмір виплат на кількість місяців у цьому періоді та отримати результат у сумі – за 2016 рік: 9569,24 грн. : 8 = 1196,15 гривень, за 2017 рік - 5266,68 грн. :6=877,78 грн. , що загалом склало 2073,93грн. (1196,15 грн. + 877,78 грн.).

При цьому, надбавка за високі досягнення в праці виплачена в грудні 2016 рік, яка не перевищує календарний місяць, враховується повному розмірі - 122 грн., за 2017 рік слід врахувати в середньому розмірі тобто 718,32 грн. : 6 = 119,72 грн., а загалом: 122 грн. + 119,72 грн. = 241,72грн. Щодо премії, виплаченої у 2016 році у розмірі 12717,06 грн. – то її суму слід також поділити на 8, що дорівнює 1589,63 грн., а в 2017 році суму премії у розмірі 5977,75 грн. поділити на 6 місяців, що дорівнює 996,29 грн. Загалом ця сума складає 2585,92 грн. (1589,63 + 996,29).

Суд, також наголошує на тому, що сума компенсації за невикористану відпустку позивача, взагалі не була взята УПФ в розрахунок пенсії.

Так, компенсація за невикористану відпустку у розмірі 1656,27 грн. не підлягає діленню оскільки не перевищує розрахунковий календарний місяць; лікарняні зазначені в довідці № 4327/В/15-54-05-19 вже розраховані виходячи із середньомісячного розміру заробітної плати за такі періоди в місяці, за які проводилися відповідні виплати, тому не підлягають ще одному діленню та враховуються в повному розмірі.

Таким чином сума заробітку для обчислення пенсії становить: посадовий оклад 2649,00 грн., надбавка за ранг 400,00 грн., надбавка за вислугу років 1112,58 грн., матеріальна допомога в розмірі 2592,80 грн.; лікарняні 3172,25 грн.; надбавка за високі досягнення у праці в розмірі 242,33грн., премія в розмірі 2585,92 грн., компенсація за невикористану відпустку - 1656,27 грн. Разом, зазначене складає – 14 411,15 грн.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

У таких справах суб’єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Згідно зі ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

З урахуванням вищевикладеного, суд робить висновок, що адміністративний позов належить до задоволення.

Керуючись ст.ст.2, 3, 6, 8, 9, 73, 74, 75, 76, 77, 205, 243, 245, 246, 250, 262, 295,371,382 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Задовольнити адміністративний позов ОСОБА_1 до Суворовського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Одесі про визнання протиправними дій та зобов’язання вчинити певні дії.

Визнати протиправними дії Суворовського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Одесі щодо відмови ОСОБА_1 в розрахунку пенсії з урахуванням складових, з яких були фактично нараховані та сплачені внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, в заробітну плату для призначення пенсії державного службовця відповідно до Закону України «Про державну службу».

Зобов’язати Суворовське об’єднане управління Пенсійного фонду України в м. Одесі привести у відповідність до належного розміру пенсію ОСОБА_1 з 13.07.2017 року, виходячи з окладу 2649, 00 грн., надбавки за ранг 400,00 грн., надбавки за вислугу років 1112,58 грн., з урахуванням сум матеріальної допомоги в розмірі 2592,80 грн., лікарняні в розмірі 3172,25 грн., надбавки за високі досягнення у праці в сумі 241,72 грн., премії в сумі 2585,92 грн., компенсація за невикористану відпустку - 1656,27 грн. з яких були нараховані та сплачені внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування без обмеження максимального розміру.

Звернути постанову до негайного виконання в межах суми стягнення за один місяць.

Відповідно до статті 255 КАС України рішення суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду

Згідно з частиною першою статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів. Якщо в судовому засіданні було проголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складання повного тексту рішення.

Апеляційна скарга подається учасниками справи відповідно до п.15.5 ч.1 розділу VІІ «Перехідні положення» КАС України через Одеський окружний адміністративний суд до Одеського апеляційного адміністративного суду.

Позивач – ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1; АДРЕСА_1, 65123).

Відповідач – Суворовське об’єднане управління Пенсійного фонду України в м. Одесі (код ЄДРПОУ: 40388751, місцезнаходження: вул. Чорноморського козацтва, 95, м. Одеса, 65003).

Повний текст рішення суду складено та підписано 26.06.2018 року.

Суддя Н.В. Бжассо

.