Постанова № 74918249, 21.06.2018, Знам'янський міськрайонний суд Кіровоградської області

Дата ухвалення
21.06.2018
Номер справи
389/1477/18
Номер документу
74918249
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

21.06.2018

ЕУН 389/1477/18

провадження № 3/389/511/18

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 червня 2018 року м. Знам’янка

Суддя Знам’янського міськрайонного суду Кіровоградської області Юхименко Наталія Вікторівна, при секретарі Прядко Ю.В., з участю прокурора Устянцевої В.С., розглянувши матеріали, які надійшли від Управління захисту економіки в Кіровоградській області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1,

ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянки України, яка зареєстрована та проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, депутат Казарнянської сільської ради Знам’янського району Кіровоградської області, РНОК НОМЕР_1, до адіністративної відповідальності протягом року не притягувалася.

за вчинення адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП,

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1, будучи, у тому числі станом на 00 год. 00 хв. 01.01.2018 суб’єктом декларування в розумінні Закону, а саме: особою, зазначеною у підпункті «б» пункту 1 частини першої статті 3 цього Закону – депутатом Казарнянської сільської ради, у період часу з 00 год. 00 хв. 01.01.2018 до 01.04.2018 в порушення вимог частини першої статті 45Закону, відповідно до пункту 1 Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 №2, несвоєчасно подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, а саме 17.04.2018 о 08 год. 36 хв., чим вчинила адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за вчинення якого передбачена частиною 1 статті 1726 КУпАП, за наступних обставин.

12.11.2015 відповідно до рішення першої сесії сьомого скликання Казарнянської сільської ради Знам’янського району Кіровоградської області було визнано повноваження депутата сільської ради ОСОБА_1 У період часу з 12.11.2015 до теперішнього часу ОСОБА_1 перебуває депутатом сільської ради, тобто посадовою особою місцевого самоврядування.

Таким чином, ОСОБА_1 станом на 00 год. 00 хв. 01.01.2018 була суб’єктом декларування у розумінні та відповідно до п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3, ч. 1 ст. 45 Закону та суб’єктом, на яку поширюється і поширювалася дія цього Закону.

Разом з тим, відповідно до вимог ч. 1 ст. 45 Закону особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію за минулий рік у порядку, встановленому цим Законом.

З урахуванням положень вказаних нормативних актів можна дійти до висновку, що у суб’єкта декларування – депутата сільської ради ОСОБА_1 01.01.2018 виник обов’язок подати декларацію за 2017 рік у період з 00 год. 00 хв. 01.01.2018 до 00 год. 00 хв. 31.03.2018 включно.

Разом з тим, відповідно до відомостей з публічної частини Реєстру, декларація за 2017 рік ОСОБА_1, як суб’єкта декларування, опублікована (подана) шляхом заповнення відповідної форми на веб-ресурсі https://public.nazk.gov.ua 17.04.2018 о 08 год. 36 хв., тобто після кінцевої дати подачі такої декларації - несвоєчасно (гіперпосилання на Декларацію в Реєстрі - https://public.nazk.gov.ua/declaration/be00de83-6d04-4cc4-9f75-f10b54fff96b).

Разом з тим, Рішенням від 04.04.2017 № 124 «Про визначення поважної причини несвоєчасного подання декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» НАЗК визначило, що:

-поважною причиною несвоєчасного подання декларацій є неналежне функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування;

-період (періоди) неналежного функціонування Реєстру визначається окремим Рішенням НАЗК на підставі інформації, наданої адміністратором Реєстру, та акта (актів), підписаного посадовими особами НАЗК та адміністратора Реєстру.

Рішенням від 08.06.2017 № 224 «Про визначення періодів, протягом яких спостерігалися перебої у роботі інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій, осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» НАЗК взято до відома інформацію від адміністратора ІТС Реєстр ДП «Українські спеціальні системи» та визначено періоди неналежного функціонування ІТС Реєстр у березні місяці, а саме:

02.03.2017 з 09 год. 00 хв. до 12 год. 00 хв.;12.03.2017 з 02 год. 00 хв. до 07 год. 00 хв.;15.03.2017 з 22 год. 00 хв. до 24 год. 00 хв.;16.03.2017 з 00 год. 00 хв. до 03 год. 00 хв., з 07 год. 00 хв. до 08 год. 00 хв.;19.03.2017 з 08 год. 00 хв. до 11 год. 00 хв.;24.03.2017 з 08 год. 00 хв. до 08 год. 00 хв.;26.03.2017 з 12 год. 00 хв. до 24 год. 00 хв.;27.03.2017 з 00 год. 00 хв. до 08 год. 00 хв.;28.03.2017 з 01 год. 00 хв. до 10 год. 00 хв.

Крім того, НАЗК листом від 23.05.2017 № 93-05/16382/18 інформувало Управління про те, що актом обстеження окремих функцій ІТС Реєстр від 25.01.2017 засвідчено некоректну роботу програмного забезпечення в період з 01.01.2017 по 19 год. 30 хв. 04.01.2017. Відповідно до цього ж листа, з метою створення належних умов для суб’єктів декларування адміністратором ІТС Реєстр ДП «Українські спеціальні системи» спільно з Державною службою спеціального зв’язку та захисту інформації України протягом 24-28 березня 2017 року здійснювались заходи з оптимізації та переконфігурування обчислювальних ресурсів, що потребувало декількох зупинок та перезапусків окремих компонентів та ІТС Реєстр в цілому.

Також листом адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, Державного підприємства «Українські спеціальні системи» (ДП «УСС») від 27.042018 за №07-530 інформувало Департамент захисту економіки НПУ про дати та години тимчасового обмеження в доступі до ресурсів порталу Єдиного державного реєстру декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період з 01 січня 2018 року по теперішній час, а саме: 02.01.2018 близько 9.00 виявлено помилки при спробі авторизації у Реєстрі. Належне безперебійне функціювання Реєстру забезпечено з 09.50 год. 02.01.2018; близько 12.00 год. 15.03.2018 Реєстр не функціонував (фіксувалась помилка доступу до сайту, помилка шлюзу 502). О 12.40 15.03.2018 роботу Реєстру відновлено. Починаючи із зазначеного часу до тепер портал Реєстру функціонує в штатному режимі.

Разом з тим, ОСОБА_1, будучи суб’єктом декларування, вчасно, тобто до 31.03.2018 року не подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, що є порушенням вимог ч.1 ст.45 Закону, натомість подала вказану декларацію 17.04.2018 року о 08.36 год., чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.

В суді ОСОБА_1 вину визнала і надала пояснення, відповідно до яких вона з об’єктивних причин своєчасно не подала декларацію за 2017 рік, а подала лише 17.04.2018 року. В скоєному щиро кається.

Вислухавши пояснення ОСОБА_1, дослідивши письмові матеріали справи, а саме: протокол правопорушення (а.с.1-8), копію декларації ОСОБА_1 (а.с.9-17), рішення першої сесії Казарнянської сільської ради Знам’янського району Кіровоградської області сьомого скликання (а.с.18), список депутатів Казарнянської сільської ради сьомого скликання (а.с.19), вважає, що вина ОСОБА_1 в скоєнні правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, доведена в повному обсязі.

При накладенні стягнення суддя враховує характер скоєного, особу ОСОБА_1, що вона вину визнала, розкаялася, до адміністративної відповідальності притягається вперше, а також зважаючи на мету адміністративного стягнення, що є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим порушником, так і іншими особами, ОСОБА_1 слід визнати винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП і накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в сумі 850 грн. 00 коп., дане стягнення є достатнім заходом впливу для виховання особи, що вчинила порушення, законослухняної поведінки у подальшому.

Відповідно до ч.4 ст.15 Закону України «Про виконавче провадження» за рішеннями про стягнення судового збору стягувачем є Державна судова адміністрація України.

Керуючись ч.1 ст.172-6, ст.ст. 283-285, 40-1 КУпАП, Законом України «Про судовий збір», суддя,

П О С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави в сумі 850 (вісімсот п'ятдесят) грн. 00 коп.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в сумі 352 (триста п’ятдесят дві) грн. 40 коп.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення до апеляційного суду Кіровоградської області.

Постанова про накладення адміністративного стягнення є обов'язковою для виконання державними і громадськими органами, підприємствами, установами, організаціями посадовими особами і громадянами (ст.298 КУпАП).

Відповідно до ст.307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Платіжні документи, що свідчать про сплату штрафу та судового збору, негайно подаються до суду.

Відповідно до статті 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень.

Роз'яснити порушнику, що виконання постанови про накладення адміністративного стягнення може бути відстрочено судом за його заявою за наявності відповідних обставин, що утруднюють виконання рішення.

Стягувач за рішенням в частині стягнення штрафу – Держава в особі Головного Управління національної поліції в Кіровоградській області, місцезнаходження: вул.Чміленка, 41, м.Кропивницький, Кіровоградська область, 25006, Україна.

Реквізити для сплати штрафу:

ОТРИМУВАЧ КОШТІВ: ГУК у Кіров.обл./Кіров.обл./21081300

КОД ОТРИМУВАЧА (код за ЄДРПОУ): 37918230

ОСОБА_2: ГУ ДКСУ у Кіровоградській області

КОД БАНКУ ОТРИМУВАЧА (МФО): 823016

РАХУНОК ОТРИМУВАЧА: 31114149700001

КОД класифікації доходів бюджету: 21081300

Стягувач за рішенням в частині стягнення судового збору - Держава в особі Державної судової адміністрації України, місцезнаходження: вул. Липська, 18/5, м. Київ, 01601, Україна.

Реквізити для зарахування судового збору:

ОТРИМУВАЧ КОШТІВ: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106

КОД за ЄДРПОУ: 37993783

ОСОБА_2: Головне управління Державної казначейської служби України у м.Києві

КОД БАНКУ ОТРИМУВАЧА: 820019

РАХУНОК ОТРИМУВАЧА: 31215256700001

КОД класифікації доходів бюджету: 22030106.

Суддя Знам’янського міськрайонного суду

Кіровоградської області ОСОБА_3

Постанова суду набрала законної сили „_____” ______20 __ року

Строк пред’явлення до примусового виконання „_____” ____20 __ року.

Суддя Знам’янського міськрайонного суду

Кіровоградської області ОСОБА_3