
Провадження № 3/742/501/18
Єдиний унікальний № 742/1995/18
Постанова
Іменем України
23 червня 2018 року м. Прилуки
Суддя Прилуцького міськрайонного суду Чернігівської області Ільченко О.І., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали, які надійшли від Управління служби безпеки України в Чернігівській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, працюючого головним спеціалістом з питань діяльності правоохоронних органів, мобілізаційної та спец роботи Прилуцької міської ради, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2
за п.п. 6, 7 ч.1 ст.212-2 КУпАП,-
В С Т А Н О В И В :
Під час проведення спеціальної експертизи комісією управління СБ України в Чернігівській області у травні 2018 року було виявлено, що Головним спеціалістом з питань діяльності правоохоронних органів, мобілізаційної та спецроботи Прилуцької міської ради ОСОБА_1 не вжито заходів щодо забезпечення охорони державної таємниці, не здійснено контроль за охороною державної таємниці та невчасно направлено до органу СБУ документальні матеріали щодо переоформлення Прилуцькій міській раді спеціального дозволу на провадження діяльності, пов’язаної з державною таємницею, у зв’язку з чим остання з 22 квітня по 25 травня 2018 року провадила діяльність, пов’язану з державною таємницею, без дозволу на таку діяльність.
Одночасно було виявлено, що на час проведення експертизи автоматична пожежна сигналізація режимного приміщення (№37-РСО) установи знаходилась у неробочому стані, а охоронна сигналізація вказаного приміщення не виведена окремо на пульт поста охорони, чергового по установі або пульт централізованого спостереження підрозділу охорони. Приміщення режимно-секретного органу не забезпечене аварійним освітленням.
Режимне приміщення №37, в якому у неробочий час зберігаються матеріальні носії секретної інформації, під охорону не здавалось. Документального підтвердження здавання під охорону приміщення РСО (№37) комісії не надано, журнал здавання (приймання) під охорону, зняття (приймання) з-під охорони режимних приміщень (зон, територій), сховищ матеріальних носіїв секретної інформації та ключів від них, що передбачений додатком 33 до Порядку, в установі не ведеться.
В порушення п.п. 42 (12), 119, 216, 217 Порядку в установі не ведеться облік особистих металевих печаток, у зв'язку з чим режимне приміщення №37 та сховища матеріальних носіїв секретної інформації належним чином не опечатуються. Працівники Прилуцької міської ради, яким надано доступ до державної таємниці, не забезпечені особистими металевими печатками. Облік наявних металевих сховищ для зберігання матеріальних носіїв секретної інформації належним чином в РСО не ведеться. Комплект запасних ключів від сховища матеріальних носіїв секретної інформації та режимного приміщення №37 (РСО) не передано керівнику установи.
Крім того, комісією виявлені наступні порушення законодавства про державну таємницю. Порушення п.п. 734-739,741 Порядку: не розроблено план заходів щодо забезпечення режиму секретності в умовах особливого періоду або правового режиму надзвичайного стану.
Порушення п.п. 719, 722, 731, 732 Порядку: установою завчасно письмово не інформується УСБУ в Чернігівській області про візити іноземних делегацій, груп, іноземних громадян (в тому числі не надаються копії програм прийому і роботи з іноземцями, звіти про результати виконання програми прийому і роботи з іноземцями, платі забезпечення режиму секретності під час прийому іноземних делегацій тощо). Так, відповідно до даних журналу обліку ділових зустрічей з іноземними делегаціями, групами, іноземними громадянами Прилуцької МР (інв, №9), установою в 2016-2017 роках не здійснювалось прийому іноземних делегацій. Разом з тим, відповідно до встановлених облікових даних нетаємного діловодства (загального відділу) в період з 08.06.2016 по 18.12.2017 установою було прийнято близько 10 іноземних делегацій. При цьому відомості та документи, з якими планується ознайомити іноземців або які будуть їм передані, не оцінюються експертною комісією з питань таємниць установи.
Порушення п. 20 Порядку: не укладено договорів з підрозділами урядового фельд’єгерського зв'язку Держспецзв’язку та Державного підприємства спеціального зв'язку про доставку секретної кореспонденції.
Порушення п.п.160, 161, 166, 168, 758 Порядку: не вжито заходів щодо перегляду грифів секретності документів, терміни засекречування яких минули та які фактично зберігаються в РСО установи (засекречені працівниками установи з 1998 по 2005 р.р.).
Не приведено грифи секретності нормативно-правових актів України, яким змінено грифи обмеження доступу, відповідно до інформування Чернігівської обласної державної адміністрації від 20.04.2018 №М-18-05/27дск.
Порушення 349, 351-358 Порядку: не складено номенклатуру секретних справ на 2018 рік.
Порушення вимог п.п 434, 435, 436 Порядку: відсутній акт загальної перевірки матеріальних носіїв секретної інформації за 2016 рік. Наявні акти перевірки наявності матеріальних носіїв секретної інформації (б/н від 04.01.2018, що затверджений 05.01.2018 керівником установи, від 05.01.2016 №1дск) не містять інформації про проведену перевірку наявності всіх секретних документів, що зберігаються (обліковані) в установі (незалежно від часу їх надходження).
Вказане свідчить про невиконання ОСОБА_1 покладених на нього завдань та про відсутність контролю з його боку за охороною державної таємниці, невжиття останнім заходів щодо забезпечення режиму секретності в установі, що не виключає можливість безконтрольного проникнення до режимного приміщення сторонніх осіб та не забезпечує надійність збереження секретних документів.
У судовому засіданні ОСОБА_1 визнав свою вину у вчиненому правопорушенні, що підтверджується також складеним по справі протоколом №17 від 12.06.2018.
Дослідивши матеріали справи та вислухавши пояснення ОСОБА_1, суд вважає, що в діях останнього вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого п.п. 6, 7 ч.1 ст.212-2 КУпАП, а саме: невжиття заходів щодо забезпечення охорони державної таємниці та незабезпечення контролю за охороною державної таємниці; провадження діяльності, пов'язаної з державною таємницею, без отримання в установленому порядку спеціального дозволу на провадження такої діяльності, а також розміщення державних замовлень на виконання робіт, доведення мобілізаційних завдань, пов'язаних з державною таємницею, в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах, організаціях, яким не надано спеціального дозволу на провадження діяльності, пов'язаної з державною таємницею.
При призначенні адміністративного покарання ОСОБА_1, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, матеріальний стан, відсутність обставин, які б обтяжували відповідальність; щире каяття, як обставина, що пом"якшує його відповідальність та вважає необхідним застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу.
Керуючись п.п. 6, 7 ч.1 ст.212-2 КУпАП,-
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого п.п. 6, 7 ч.1 ст.212-2 КУпАП та застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 510 (п»ятсот десять) грн. 00 коп. на користь держави.
Стягути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в особі Державної судової адміністрації України в сумі 352 (триста п»ятдесят два) грн 40 коп. (призначення платежу судовий збір по справам про адміністративні правопорушення (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області (назва суду, де розглядається справа), отримувач коштів - ГУК у м.Києві (м.Київ) 22030106, код за ЄДРПОУ - 37993783, банк одержувача – ГУДКСУ у м.Києві, код банку отримувача – 820019, рахунок отримувача - 31215256700001, код класифікації доходів бюджету – 22030106.
У разі несплати штрафу в установлений ч.1 ст. 307 КУпАП у п»ятнадцятиденний строк у порядку примусового виконання з порушника стягнути подвійний розмір штрафу.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з моменту винесення шляхом подачі апеляційної скарги до Апеляційного суду Чернігівської області через Прилуцький міськрайонний суд.
Суддя: О. Ільченко