
Справа № 347/1591/17
Провадження № 2-а/347/11/18
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21.06.2018 м. Косів
Косівський районний суд, Івано-Франківської області в складі:
головуючого судді - Гордія В.І.,
з секретарем - Корбутяк Н.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Косові справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області, Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області та УМВС України в Івано-Франківській області в особі ліквідаційної комісії про визнання протиправною бездіяльності Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області та зобов'язання вчинити дії, зобов»язання видати та направити нову довідку для перерахунку пенсії,
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області, Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області та УМВС України в Івано-Франківській області в особі ліквідаційної комісії про визнання протиправною бездіяльності Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області та зобов'язання вчинити дії, зобов»язання Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області та УМВС України в Івано-Франківській області в особі ліквідаційної комісіївидати та направити нову довідку для перерахунку пенсії.
В судовому засіданні представник позивача ОСОБА_3 позовні вимоги підтримав повністю, суду пояснив та в уточненій позовній заяві позивач зазначив, що з 1983 року по 2007 рік він проходив службу в органах внутрішніх справ і з 30.12.2007 року наказом МВС України від 18.12.2007 року № 16935 о/с, був звільнений з ОВС у відставку за пунктом 65 «а» (за віком) «Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ України». На день звільнення ОСОБА_1 мав спеціальне звання полковник міліції і перебував на посаді заступника начальника відділу-начальника відділення оперативного супроводження відділу внутрішньої безпеки в Івано-Франківській області Служби внутрішньої безпеки ГУБОЗ МВС України. Станом на 30.12.2007 року його вислуга складала: в календарному обчисленні - 26 років 00 місяців 25 днів, у пільговому - 39 років 04 місяці 28 днів.
Після внесення змін до ст. 63 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», у нього виникло право на перерахунок призначеної йому пенсії із врахуванням відповідних змін законодавства. Однак, відповідачем такий перерахунок у відповідності до чинного законодавства здійснено не було, що змусило його звернутися до суду з адміністративним позовом до Головного Управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області, в якому просить суд визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області щодо здійснення перерахунку та виплати йому пенсії з 01 січня 2016 року як пенсіонеру органів внутрішніх справ згідно із Законом України від 23 грудня 2015 року № 900-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей», статтями 51, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» та зобов»язати Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області перерахувати та виплати йому пенсію з 01 січня 2016 року з урахуванням раніше проведених виплат.
Окрім того, з урахуванням уточнених позовних вимог від 27.11.2017 року та від 18.04.2018 року, позивач просить зобов»язати Головне управління Національної поліції в Івано-Франківській області та УМВС України в Івано-Франківській області в особі ліквідаційної комісіївидати та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області нову довідку для перерахунку призначеної йому пенсії.
Представник Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області по довіреності, Цюцьмаць О.М., в судовому засіданні позовні вимоги не визнала, дала суду пояснення аналогічні тим, що викладені в запереченні поданому Головним управлінням ПФУ в Івано-Франківській області від 31.08.2017 року. Зокрема, те, що Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 року № 3-1 передбачено певний механізм для здійснення перерахунку пенсій пенсіонерам-військовослужбовцям, а саме: 1) МВС України повідомляє Пенсійний фонд про наявність рішення КМУ про зміну розміру грошового забезпечення (п.2 постанови КМУ № 45 від 13.02.2008 року); 2) Пенсійний фонд України повідомляє відповідні структурні підрозділи Пенсійного фонду про підстави проведення перерахунку пенсій та необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку головними управліннями Пенсійного фонду України (абз.2 п.2 постанови КМУ № 45 від 13.02.2008 року); 3) головні управління Пенсійного фонду складають відповідні списки та передають їх органам, які уповноважені видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій, які готують відповідні довідки (абз.3 п.2, абз. 1 п.З постанови КМУ № 45 від 13.02.2008 року).
Однак, такі виплати, відповідно до ст. 8 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» забезпечуються за рахунок коштів Державного бюджету України. Згідно із пунктами 20 та 29 ч.1 ст.116 Бюджетного кодексу України, взяття зобов'язань без відповідних бюджетних асигнувань та здійснення видатків бюджету з перевищенням бюджетних призначень є порушеннями бюджетного законодавства. Кошти на потребу, яку сформовано Пенсійним фондом України, Міністерство соціальної політики України досі не надало. Отже, головне управління Пенсійного фонду в Івано-Франківській позбавлено можливості здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1, оскільки, на такі виплати управлінню не було виділено кошти з Державного бюджету України.
Відповідачі Головне управління Національної поліції в Івано-Франківській області та УМВС України в Івано-Франківській області в особі ліквідаційної комісії скористалися своїм правом на подання відзиву на позовну заяву, що надійшли на адресу суду 04.04.2018 року, згідно яких, у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 просять відмовити з підстав наведених у відзивах.
Зокрема, у відзиві поданому Головним управлінням Національної поліції в Івано-Франківській області вказано, що довідки видаються державним органом, з якого особа була звільнена із служби, якщо інше не передбачено законом. А оскільки позивач був звільнений 08.06.2012 року із Управління МВС України в Івано-Франківській області, то відповідно повноваження із видачі довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсій позивача, залишається за ліквідаційною комісією УМВС України в Івано-Франківській області. А отже, і позовні вимоги до ГУНП в області безпідставні та не обґрунтовані.
У відзиві поданому Управління МВС України в Івано-Франківській області зазначено, що оскільки надбавки, які позивач просить вказати у новій довідці для перерахунку пенсії певні види надбавок і доплат, на даний час чинним законодавством для такого перерахунку не передбачені, то і вказати їх у довідці немає підстав.
Вислухавши сторони, їх представників, та вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов слід задоволити частково з наступних підстав.
Відповідно до ст. 5 КАС України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом: 1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень; 2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень; 3) визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправними та зобов'язання утриматися від вчинення певних дій; 4) визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії; 5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; 6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1-4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.
Захист порушених прав, свобод чи інтересів особи, яка звернулася до суду, може здійснюватися судом також в інший спосіб, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Як було встановлено судом, ОСОБА_1 є колишнім працівником органів внутрішніх справ, що стверджується копією пенсійного посвідчення виданого 09.04.2008 року (а.с.9), в зв»язку із чим йому призначена та виплачується пенсія відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб».
На заяву позивача (а.с.11), ліквідаційна комісія УМВС України в Івано-Франківській області направила ОСОБА_1 (супровідний лист від 19.06.2017 року (а.с.12) та Головному управлінню Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 за № 1965/108/05/8-17 від 15.06.2017 року (а.с.13), згідно якої розмір грошового забезпечення відповідно до частини третьої статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", постанови Кабінету Міністрів України за № 988 від 15.11.2015 року, наказу МВС від 06.04.2016 року за № 260, розмір грошового забезпечення за нормами чинними на 01.01.2016 року, за посадою заступника начальника відділу - начальника відділення опер супроводження відділу ВВБ ГУБОЗ прирівняною до посади заступник начальника відділу, що не входять до складу структурного підрозділу апарату становить: посадовий оклад 4400 грн., оклад за військовим (спеціальним) званням - полковник поліції - 2000 грн., надбавка за стаж служби 50% - 3400 грн., надбавка за службу в умовах режимних обмежень 15% - 660 грн., премія 60% - 6516 грн.
26.06.201 позивач звернувся до відповідача Головного управління ПФУ в Івано-Франківській області із заявою та вказаною довідкою про здійснення перерахунку та виплату йому пенсії, з 01.01.2016 року, відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" з врахуванням розмірів грошового забезпечення поліції (а.с.14-15).
Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області направило позивачу листа за № 502/Г-15 від 30.06.2017 року з роз»ясненням, що з урахуванням виданої відомством довідки про розмір грошового забезпечення питання щодо проведення перерахунку пенсії як колишньому працівнику МВС України у зв»язку із набранням чинності постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988, буде розглянуто без його особистого звернення і лише у разі виділення додаткових коштів з Державного бюджету України (а.с.16).
При вирішенні адміністративної справи суд виходив із наступних мотивів та норм права.
Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на службі в органах внутрішніх справ визначає Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Згідно з частиною четвертою статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
29 грудня 2015 року набрав чинності Закон України від 23 грудня 2015 року № 900-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей».
Цим Законом внесено доповнення до татті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Статтю 63 доповнено новою частиною такого змісту: «Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських».
Статтею 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» передбачено, що перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.
Перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
Відповідно до абзацу другого розділу ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Національну поліцію» за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.
Згідно із ст.102 Закону України «Про Національну поліцію», пенсійне забезпечення поліцейських та виплата одноразової грошової допомоги після звільнення їх зі служби в поліції здійснюються в порядку та на умовах, визначених Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Кабінет Міністрів України постановою від 11.11.2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» та постановою від 18.11.2015 року № 947 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 року № 268» встановив розміри грошового забезпечення працівникам поліції за посадовими окладами і спеціальними званнями, що значно перевищують посадові оклади і плату за спеціальні звання колишніх працівників органів внутрішніх справ.
Постанова «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» набрала чинності 02 грудня 2015 року.
Порядок проведення перерахунку пенсій встановлений постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 р. № 393», яка набрала чинності 20 лютого 2008 року.
Відповідно до пунктів 1, 2, 3 Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45, перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсій, проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством.
На підставі зазначеного в пункті 1 Порядку № 45 рішення Міністерство внутрішніх справ України повідомляє у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій.
Пенсійний фонд України повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку.
Головні управління Пенсійного фонду України складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
На підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.
Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.
Відповідно до пункту 4 Порядку № 45 перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.
Суд звертає увагу, що зазначені зміни у законодавстві щодо відсутності строкових обмежень для проведення перерахунку пенсії з дати виникнення права на нього набули чинності з 01.01.2016 року, а отже саме із цієї дати у відповідача (управління ПФУ) виникли підстави для перерахунку пенсії позивачу.
Таким чином, на момент звернення позивача з даним адміністративним позовом до даних правовідносин підлягає застосуванню Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, затверджений постановою Кабінету Міністрів України за №45 від 13.02.2008.
Збільшення грошового забезпечення поліцейських, яке за своїми складовими є ідентичним складовим колишніх працівників міліції, але за розміром більшим, є безумовною підставою для перерахунку пенсії позивача, як колишнього працівника міліції на підставі Постанови за №988 згідно з Законом України Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей, статтями 51, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб.
У звязку з цим, є протиправною бездіяльність відповідача, головного управління ПФУ в Івано-Франківській області, щодо нездійснення перерахунку пенсії позивача відповідно до довідки Ліквідаційної комісії УМВС України в Івано-Франківській області про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивача за №1965/108/05/8-17 від 15.06.2017 року.
Відповідно до ч.5 ст. 242 КАС України, при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
Частиною 10 статті 290 КАС України визначено, що у рішенні суду, ухваленому за результатами розгляду зразкової справи, Верховний Суд додатково зазначає: 1) ознаки типових справ; 2) обставини зразкової справи, які обумовлюють типове застосування норм матеріального права та порядок застосування таких норм; 3) обставини, які можуть впливати на інше застосування норм матеріального права, ніж у зразковій справі.
А крім того, у відповідності до вимог ч.3 ст.291 КАС України, при ухваленні рішення у типовій справі, яка відповідає ознакам, викладеним у рішенні Верховного Суду за результатами розгляду зразкової справи, суд має враховувати правові висновки Верховного Суду, викладені у рішенні за результатами розгляду зразкової справи.
15.02.2018 року Верховним Судом прийнято рішення у зразковій справі №820/6514/17 (провадження №Пз/9901/8/18), яке набрало законної сили 17.03.2018 року.
При розгляді адміністративної справи судом встановлено, що позивач звернувся до суду як пенсіонер органів внутрішніх справ, якому призначено пенсію згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ» з позовом до територіального органу Пенсійного фонду України, на обліку якого перебуває та які здійснюють виплату пенсії позивачу, з позовними вимогами щодо визнання протиправною бездіяльності відповідача (відмови вчинити дії) щодо здійснення перерахунку та виплати позивачам пенсії з 01 січня 2016 року як пенсіонеру органів внутрішніх справ згідно із Законом України від 23 грудня 2015 року № 900-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей», статтями 51, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», на підставі наданої довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсій з урахуванням грошового забезпечення поліцейських; зобов'язання відповідача здійснити перерахунок та виплату пенсії позивачам з 01 січня 2016 року як пенсіонерам органів внутрішніх справ згідно із Законом України від 23 грудня 2015 року №900-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей», статями 51, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», згідно з наданою довідкою про грошове забезпечення для перерахунку пенсій з урахуванням грошового забезпечення поліцейських.
Таким чином, при вирішенні даної адміністративної справи підлягають застосуванню висновки Верховного Суду у зразковій справі №820/6514/17 (провадження №Пз/9901/8/18), які викладені у рішенні від 15.02.2018 року.
Зокрема, підлягає застосуванню висновок Верховного Суду щодо права категорії осіб, до яких відноситься позивач, на перерахунок пенсії з урахуванням видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських, з 01 січня 2016 року, а також висновок про безпідставність посилань органів пенсійного фонду на неможливість проведення перерахунку та виплати пенсій через відсутність виділених коштів із Державного бюджету.
Однак, зважаючи на зміни у законодавстві, суд приходить до висновку про задоволення вимоги позивача про видачу йому відповідачами нової довідки із зазначенням у ній усіх основних та додаткових видів грошового забезпечення, що не буде порушенням прав жодної із сторін.
Що ж до позовних вимог позивача про визнання протиправною бездіяльності Головного управління ПФУ в Івано-Франківській області, та заобов»язання даного відповідача здійснити позивачу перерахунок та виплату пенсії із врахуванням внесених до законодавства змін, то дані вимоги підлягають задоволенню з вищенаведених мотивів.
Окрім того, слід зазначити, що під час розгляду справи встановлено, що перерахунок пенсії позивачу не проведений з 01.01.2016 року саме з вини державних органів, на яких покладено обов»язок щодо перерахунку та виплату пенсії. Відтак, право позивача на перерахунок пенсії з 01.01.2016 року є абсолютним та не може бути обмежене будь-яким строком у силу вимог частини 3 статті 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Аналогічна правова позиція викладена в рішенні Верховного Суду в зразковій справі №820/6514/17 (провадження №Пз/9901/8/18).
Як наслідок, суд вважає за необхідне зобов»язати відповідача здійснити перерахунок та виплату пенсії позивачу з 01.01.2016 року як пенсіонеру органів внутрішніх справ згідно із Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» від 23.12.2015 року за №900-VIII, статтями 51, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постановою Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» від 11.11.2015 року за №988, на підставі нової довідки, яку згідно даного рішення зобов»язано видати Ліквідаційну комісію УМВС України в Івано-Франківській області.
На підставі наведеного, ст.ст. 51, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та керуючись ст.ст. 5, 9, 77, 244-246, 250 КАС України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Позов задоволити частково.
Зобов'язати ГУНП в Івано-Франківській області та УМВС України в Івано- Франківській області в особі ліквідаційної комісії видати та направити до ГУ ПФУ в Івано-Франківській області довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку пенсії, вказавши в даній довідці усі види грошового забезпечення.
Визнати протиправною бездіяльність ГУ ПФУ в Івано-Франківській області, щодо непроведення перерахунку та невиплаті передбаченої чинним законодавством України пенсії ОСОБА_1.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області провести перерахунок та виплатити встановлену ОСОБА_1 з 01.01.2016 року пенсію відповідно до норм Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» від 23.12.2015 року та з урахуванням діючої редакції ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», а також відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» та постанови №947 від 18.11.2015 року «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України» від 09.03.2006 року №268, на підставі довідки, виданої ГУНП в Івано-Франківській області та УМВС України в Івано-Франківській області в особі ліквідаційної комісії з усіма основними та додатковими видами грошового забезпечення з урахуванням виплачених сум.
В решті позовних вимог відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області (код ЄДРПОУ 20551088, вул. Січових Стрільців, 15, м. Івано-Франківськ, 76018) на користь отримувача коштів ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, код банку отримувача 820019, рахунок отримувача 31215256700001, код класифікації доходів бюджету 22030106 (стягувачем є Державна судова адміністрація України) - судовий збір в розмірі 704,80 грн.
Апеляційна скарга на рішення суду до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи може бути подана до Львівського адміністративного апеляційного суду через Косівський районний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Суддя: Гордій В.І.