
ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про повернення апеляційної скарги
25 червня 2018 рокуЛьвів№ 876/4151/18
Львівський апеляційний адміністративний суд в складі колегії суддів:
судді-доповідача -Кушнерика М. П.суддів -Мікули О. І. Курильця А. Р.
перевіривши апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську Івано-Франківської області на рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 23 квітня 2018 року у справі № 809/434/18 за адміністративним позовом ОСОБА_4 до Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську Івано-Франківської області про визнання дій неправомірними та зобов"язання до їх вчинення,
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою судді Львівського апеляційного адміністративного суду від 31 травня 2018 року апеляційну скаргу залишено без руху у зв'язку з невідповідністю апеляційної скарги вимогам статті 296Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: не додано документа про сплату судового збору та надано десятиденний строк з дня вручення копії цієї ухвали для усунення виявлених недоліків.
Згідно з повідомленням про вручення поштового відправлення із штриховим ідентифікатором № 7900514035969 копію зазначеної ухвали скаржник отримав 11 червня 2018 року.
18.06.18 на адресу апеляційного суду надійшло клопотання Управління від 13.06.18 №2836/06 про звільнення від сплати судового збору, оскільки відповідно до ч.2 ст.73 Закону України "Про загальнообов"язкове державне пенсійне страхування" забороняється використання коштів Пенсійного фонду на цілі, не передбачені ч.1 цієї ж статті.
Колегія суддів вважає, що в задоволенні клопотання слід відмовити, виходячи з наступного:
Постановою Пленуму Вищого адміністративного суду України "Про практику застосування адміністративними судами положень Закону України від 08 липня 2011 року №3674-VI "Про судовий збір" від 05 лютого 2016 року № 2 судам роз'яснено, що якщо бюджетні установи діють як суб'єкти владних повноважень, то обмежене фінансування такої установи не є підставою для відстрочення чи звільнення від сплати судового збору.
До того ж, відповідно до пункту 2 Прикінцевих положень Закону України від 22 травня 2015 року № 484-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" зобов'язано Кабінет Міністрів України забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.
Отже, відсутність бюджетного фінансування не є підставою для звільнення скаржника від законодавчо встановленого обов'язку зі сплати судового збору.
Покликання пенсійного органу на те, що на момент подачі позивачем позову до суду, Пенсійний фонд України та його органи були звільнені від сплати судового збору, у зв"язку з чим бюджетом Пенсійного фонду України на 2018 рік не закладено кошти на проведення таких сплат, колегія суддів не приймає до уваги, оскільки позивач звернувся до суду з позовом 05.03.18, а згідно Закону України "Про судовий збір" в редакції від 15.12.17 пенсійні органи не звільнені від сплати судового збору.
У встановлений суддею-доповідачем строк особою, яка подала апеляційну скаргу, не усунуто недоліків апеляційної скарги.
Згідно з частиною другою статті 298 Кодексу адміністративного судочинства України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 296 цього Кодексу, застосовуються положення статті 169 цього Кодексу.
Відповідно до пункту 1 частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга повертається скаржнику, якщо останній не усунув недоліки апеляційної скарги, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.
З огляду на викладене, суд вважає, що апеляційну скаргу слід повернути скаржнику.
Керуючись статтями 169, 296, 298 Кодексу адміністративного судочинства України,
УХВАЛИВ:
В задоволенні клопотання управління Пенсійного фонду України в м.Івано-Франківську про звільнення від сплати судового здору - відмовити.
Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську Івано-Франківської області на рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 23 квітня 2018 року у справі № 809/434/18 повернути скаржнику.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена протягом тридцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.
Суддя-доповідач М. П. Кушнерик судді О. І. Мікула А. Р. Курилець