
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
і м е н е м У к р а ї н и
25 червня 2018 року м. Ужгород№ 807/538/18 Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Дору Ю.Ю.,
при секретарі судового засідання Кубічек Н.І.,
представника позивача - Марущинець І.І.,
представник відповідача - не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Управління Західного офісу Держаудитслужби в Закарпатській області до Служби автомобільних доріг Закарпатської області про продовження терміну проведення планової ревізії фінансово-господарської діяльності, -
В С Т А Н О В И В:
13.06.2018 року Управління Західного офісу Держаудитслужби в Закарпатській області (далі - позивач) звернулося до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Служби автомобільних доріг Закарпатської області (далі - відповідач, Служба доріг), в якій просить суд продовжити термін проведення планової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності Служби автомобільних доріг у Закарпатській області (ЄДРПОУ 25449824, місцезнаходження: 88000, м.Ужгород, вул. Собранецька, буд.39) на 15 робочих днів з 25.06.2018 року.
Ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду від 14 червня 2018 року відкрито спрощене позовне провадження у справі та призначено справу до розгляду в судовому засіданні.
В судовому засіданні 25.06.2018 року представником позивача позовні вимоги підтримано в повному обсязі з підстав, викладених у позовній заяві.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про дату час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином. Проте, 18.06.2018 року до суду подано відзив, у якому представник відповідача просить розгляд справи здійснити без участі відповідача та позовну заяву просить задовольнити.
Розглянувши документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позовна заява, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.
Відповідно до наданих суду доказів, Управлінням Західного офісу Держаудитслужби в Закарпатській області на виконання плану проведення заходів державного фінансового контролю Держаудитслужби на І квартал 2018 року та п.3.1.4.3 Плану проведення заходів державного фінансового контролю Західного офісу Держаудитслужби на І квартал 2018 року проводиться планова ревізія фінансово-господарської діяльності Служби автомобільних доріг у Закарпатській області за період з 01.03.2015 по 01.03.2018 року.
Ревізію розпочато 28.03.2018 року та призупинено з 29.03.2018 року по 15.04.2018 року та з 23.04.2018 по 21.05.2018 року для проведення зустрічних звірок.
Як зазначено позивачем, очікуваний термін завершення ревізії з урахуванням вимог ч. 12 ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» від 26.01.1993 №2939-ХІІ в межах 30-ти робочих днів та абзацу першого пункту 22 Постанови КМУ від 20 квітня 2006 року №550 "Про затвердження порядку проведення інспектування Державною аудиторською службою, її міжрегіональними територіальними органами в межах 60-ти робочих днів - 23 червня 2018 року.
В обґрунтування необхідності продовження термінів проведення ревізії, позивач зазначає, що відповідно до звітів Службою автомобільних доріг у Закарпатській області у період з 01.03.2015 по 01.03.2018 року спрямовано коштів на загальну суму 985670,96 тис. грн., виділені на поточні та капітальні видатки. Згідно даних бухгалтерського обліку Служби доріг за період з 01.03.2015 по 01.03.2018, нею проведено взаєморозрахунки із 50-ма суб'єктами господарювання, які є виконавцями ремонтно-будівельних робіт, проектних робіт та надавачами послуг, замовником яких виступала Служба доріг. При цьому, позивач вказує що 21 суб'єкт господарювання знаходиться на території Закарпатської області та 29 - за межами Закарпатської області (м. Київ та Київська область - 14, м.Івано-Франківськ-1, м. Тернопіль - 2, м. Вінниця - 1, м. Львів та Львівська область - 6, Рівненська область - 2, м. Дніпро - 1, м. Луцьк - 1, м.Чернівці - 1). Розрахунки із вказаними суб'єктами господарювання потребують проведення зустрічних звірок, з метою документального та фактичного підтвердження виду, обсягу і якості операцій та розрахунків для з'ясування реальності та повноти відображення операцій в обліку Служба доріг. На підставі викладеного, наявний значний обсяг заходів, що плануються в рамках ревізії, відтак, для забезпечення якісного дослідження питань правомірності використання відповідачем бюджетних коштів є потреба для продовження планової ревізії фінансово-господарської діяльності Служби автомобільних доріг Закарпатської області на 15 робочих днів з 25 червня 20018 року.
Оцінюючи подані сторонами докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді та з'ясуванні всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог, виходячи з наступного.
Правові та організаційні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні визначає Закон України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні».
Відповідно до ст. 11 даного Закону плановою виїзною ревізією вважається ревізія у підконтрольних установах, яка передбачена у плані роботи органу державного фінансового контролю і проводиться за місцезнаходженням такої юридичної особи чи за місцем розташування об'єкта права власності, стосовно якого проводиться така планова виїзна ревізія.
Планова виїзна ревізія проводиться за сукупними показниками фінансово-господарської діяльності підконтрольних установ за письмовим рішенням керівника відповідного органу державного фінансового контролю не частіше одного разу на календарний рік.
Тривалість планової виїзної ревізії не повинна перевищувати 30 робочих днів.
Подовження термінів проведення планової або позапланової виїзної ревізії можливе лише за рішенням суду на термін, що не перевищує 15 робочих днів для планової виїзної ревізії та 5 робочих днів для позапланової виїзної ревізії.
Процедуру проведення інспектування в міністерствах та інших органах виконавчої влади, державних фондах, фондах загальнообов'язкового державного соціального страхування, бюджетних установах і у суб'єктів господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах, в установах та організаціях, які отримують (отримували в період, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів, державних фондів та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування або використовують (використовували у період, який перевіряється) державне чи комунальне майно, а на підставі рішення суду - в інших суб'єктів господарювання визначає Порядок проведення інспектування Державною аудиторською службою, її міжрегіональними територіальними органами, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 20 квітня 2006 р. N 550 зі змінами та доповненнями.
Відповідно до п. 9 Порядку №550 склад, кількість посадових осіб контролюючого органу та строки проведення ревізії визначаються контролюючим органом з урахуванням обсягу передбачених програмою ревізії питань та в межах визначеної її тривалості (30 робочих днів для планової та 15 - для позапланової).
Строк проведення ревізії, в межах визначеної Законом тривалості продовжується за рішенням керівника контролюючого органу, а понад визначену Законом тривалість - за рішенням суду на строк, що не перевищує 15 робочих днів для планової виїзної ревізії та 5 - для позапланової виїзної ревізії.
Згідно п. 22 Порядку №550 планова виїзна ревізія може бути зупинена у разі необхідності проведення зустрічних звірок, без завершення яких неможливе якісне проведення ревізії, термінового виконання інших завдань відповідно до повноважень, передбачених Законом, а також у разі обґрунтованого звернення об'єкта контролю за погодженням з керівником контролюючого органу.
Відповідно до ст.2 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» Головними завданнями органу державного фінансового контролю є: здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяттям зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності у міністерствах та інших органах виконавчої влади, державних фондах, фондах загальнообов'язкового державного соціального страхування, бюджетних установах і суб'єктах господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах, в установах та організаціях, які отримують (отримували у періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів, державних фондів та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), за дотриманням бюджетного законодавства, дотриманням законодавства про державні закупівлі, діяльністю суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені законодавством до підконтрольних установ, за судовим рішенням, ухваленим у кримінальному провадженні.
Як вбачається з матеріалів справи, для проведення комплексу заходів в рамках планової ревізії Служби автомобільних доріг Закарпатської області та для забезпечення якісного дослідження питань правомірності використання відповідачем бюджетних коштів необхідно продовжити термін планової ревізії фінансово-господарської діяльності відповідача на 15 робочих днів.
До вказаного висновку суд приходить також з урахуванням аналогічної правової позиції викладеної в ухвалі Вищого адміністративного суду України від 26.01.2016 №К/800/28496/15.
Крім того, суд вважає за необхідне зазначити, що у поданому відзиві представником відповідача позов підтримано повністю та щодо продовження терміну проведення ревізії не заперечував.
Враховуючи наведені фактичні обставини справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Західного офісу Держаудитслужби щодо продовження терміну ревізії на 15 робочих днів доведені позивачем у повній мірі поданими доказами та підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Згідно з ч. 2 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Керуючись статтями 6, 72-77, 244- 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
В И Р І Ш И В:
Адміністративний позов Управління Західного офісу Держаудитслужби в Закарпатській області (88008, Закарпатська область, пл.Народна, буд.4, код ЄДРПОУ 40479801) до Служби автомобільних доріг Закарпатської області (88000, Закарпатська область, м.Ужгород, вул.Собранецька, буд.39, ЄДРПОУ 25449824) про продовження терміну проведення планової ревізії фінансово-господарської діяльності - задовольнити повністю.
Продовжити термін проведення планової ревізії фінансово-господарської діяльності Служби автомобільних доріг Закарпатської області (ЄДРПОУ 25449824, місцезнаходження: 88000, Закарпатська область, м.Ужгород, вул.Собранецька, буд.39) на 15 (п'ятнадцять) робочих днів з 25 червня 2018 року.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Рішення суду може бути оскаржене до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Відповідно до частини 3 статті 243 КАС України повний текст рішення складено та підписано 25.06.2018 року.
СуддяЮ.Ю. Дору