
Справа №521/10238/18
Номер провадження 3/521/4546/18
ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22.06.2018 року Малиновський районний суд міста Одеси у складі:
Головуючого судді Жуковського С.О.
при секретарі Колесник Т.В.
представника Одеської митниці ДФС Безлущенка О.С.
правопорушника ОСОБА_2
розглянув у відкритому судовому засіданні у місті Одесі справу № 0872/50000/18, що надійшла 18.06.2018 року з Одеської митниці ДФС, відносно гр.України ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, що мешкає: АДРЕСА_1, тел.: НОМЕР_1; НОМЕР_2, про порушення митних правил, передбаченого ст. 471 МК України, -
ВСТАНОВИВ:
19.04.2018 о 14 годині 24 хвилини, в зону митного контролю міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Старокозаче- Тудора» митного поста «Аккерман» Одеської митниці ДФС, напрямком з України до Молдови, смугою руху «зелений коридор» прибув легковий автомобіль марки «ВМW Х5», реєстраційний номер НОМЕР_3, VIN - код НОМЕР_4, (країна реєстрації - Естонія), під керуванням громадянина України ОСОБА_2.
Під час огляду автомобіля «ВМW Х5», р/н НОМЕР_3, у кишені водійського сидіння було виявлено набої до травматичної зброї, 9 калібру, циліндричної форми, золотистого кольору, на задній частині кожного з набоїв є маркування «S.А.-9 Р.F. 9шш», в упаковці, у загальній кількості 23 шт.
Після виявлення набоїв ОСОБА_2 було повторно запропоновано пред'явити предмети та товари, заборонені або обмежені до переміщення через митний кордон України. На задане питання гр. ОСОБА_2 пред'явив травматичну зброю, а саме пістолет «ФОРТ 12РМ 9 мм Р.А», яку він мав при собі.
Виявлені набої та травматичний пістолет громадянин ОСОБА_2 не заявив усно при опитуванні та переміщував по смузі спрощеного митного контролю «зелений коридор».
Предмети переміщувались без ознак приховування в та їх виявлення не було ускладнене у будь-який спосіб.
Згідно п.п. 8.12. п. 8 Інструкції про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної і холодної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та зазначених патронів, а також боєприпасів до зброї та вибухових матеріалів, яка затверджена наказом Міністерства внутрішніх справ України від 21.08.1998 № 622, до пристроїв належать такі пістолети і револьвери вітчизняного виробництва, які конструктивно призначені тільки для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії і технічно не придатні для стрільби бойовими патронами. При цьому їхня конструкція має забезпечувати неможливість взаємозаміни основних частин бойової і спортивної вогнепальної зброї, унеможливлює здійснення пострілів в автоматичному режимі чергами.
Патрони до пристроїв - патрони, споряджені гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, призначені для відстрілу їх тільки пристроями вітчизняного виробництва і допущені в установленому порядку до використання.
Підпунктом 12.14. п. 12 Інструкції передбачено, що вогнепальна мисливська зброя, основні частини зброї, бойові припаси до неї, пневматична, холодна, охолощена зброя, пристрої, патрони до них громадянами України перевозяться через митний кордон України на підставі дозволів на право перевезення зброї територією України, які видаються УП ЦОУП, ГУНП.
На момент перетину митного кордону України жодних дозвільних документів на переміщення через кордон України виявлених набоїв до травматичної зброї, 9 калібру та пістолет «ФОРТ 12РМ 9 мм Р. А» ОСОБА_2 співробітникам органу доходів і зборів не надав.
Згідно висновку TOB "Експоцентр-Одеса" від 10.05.2018 року № 0209-inf, вартість затриманих набоїв 9 калібру циліндричної форми, золотистого кольору « S.A.-9 P.F. 9 mm» та травматичний пістолет 9 калібр «ФОРТ 12РМ 9 мм Р.А» заводський номер №В1098330 Код УКТЗЕД становить 430 гривень.
Згідно п. 2 ст. 366 Митного кодексу України, канал «зелений коридор» призначений для декларування товарів шляхом вчинення дій громадянами, які перемішують через митний кордон України такі товари в обсягах, що не підлягають оподаткуванню митними платежами та не підпадають під встановлені законодавством заборони або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території і не підлягають письмовому декларуванню.
Таким чином, гр. України ОСОБА_2 порушив встановлений Митним кодексом України порядок проходження митного контролю у зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто перемістив через «зелений коридор» товари в обсягах, що перевищують неоподатковану норму переміщення товару через митний кордон України у зв'язку з чим, відносно нього було складено протокол про порушення митних правил № 0872/50000/18 від 19.04.2018 року, за ознаками правопорушення передбаченого ст. 471 Митного кодексу України.
ОСОБА_2 в судовому засідання визнав свою провину у скоєному правопорушення, та просив суд обмежитись стягненням у вигляді штрафу. Просив суд повернути йому травматичний пістолет, що був вилучений у нього співробітниками митниці, так як у нього є дозвіл на нього, скоїв правопорушення не навмисно.
Представник Одеської митниці ДФС у суді подання підтримав та вважав, що вина гр. України ОСОБА_2 доведена повністю матеріалами справи.
Вислухавши думку представника Одеської митниці ДФС, правопорушника, та дослідивши матеріали справи, суддя вважає, що в діях гр. України ОСОБА_2 вбачаються ознаки складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 471 МК України, за кваліфікуючою ознакою: переміщення через митний кордон України особою, яка формою проходження митного контролю обрала проїзд через «зелений коридор», товарів, в обсягах, що перевищує неоподатковану норму переміщення через митний кордон України.
У відповідності до Правил застосування спрощеного порядку здійснення митного контролю предметів, що переміщуються громадянами, які прямують авіаційним транспортом, затверджених наказом Держмитслужби України від 18 лютого 2006 року № 137, «зелений» коридор - це зона спрощеного митного контролю, яка є частиною зони митного контролю на території (у приміщенні) аеропорту, облаштована належним технічним та інформаційним обладнанням і призначена для здійснення в спрощеному порядку митного контролю товарів, що переміщуються громадянами через митний кордон України, не підлягають обов'язковому письмовому декларуванню, а також оподаткуванню й на переміщення яких через митний кордон України не встановлено заборон або обмежень. Згідно з п.1.9 даних Правил, громадянин самостійно приймає рішення про проходження спрощеного митного контролю чи митного контролю з поданням митної декларації - „зеленим" чи „червоним" коридором. Митний контроль предметів громадян закінчується з моменту переміщення цих предметів за межі зони митного контролю - у разі обрання громадянином «зеленого» коридору; відповідальність за порушення митних правил настає для громадянина, який обрав проходження митного контролю „зеленим" коридором, - з моменту перетину громадянином білої лінії, що позначає закінчення „зеленого" коридору.
Згідно статі 366 МК України, громадянин самостійно обирає відповідний канал ("зелений коридор" або "червоний коридор") для проходження митного контролю за двоканальною системою. Обрання "зеленого коридору" вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території та свідчить про факти, що мають юридичне значення.
Санкцією ст. 471 МК України передбачена відповідальність за порушення порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю у вигляді накладення штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а у разі якщо безпосередніми предметами правопорушення є товари, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, - також конфіскацію цих товарів.
Крім викладеного, вина гр. України ОСОБА_2 підтверджується зібраними в справі доказами, а саме: протоколом про порушення митних правил № 0872/50000/18 від 19.04.2018 року, службовою запискою, та іншими матеріалами справи.
Суддя при накладенні стягнення враховує: характер вчиненого правопорушення, ступінь вини гр. України ОСОБА_2, його ставлення до вчиненого проступку, тому вважає необхідним і достатнім стягненням для останнього є штраф 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян без конфіскацією на користь держави товару вилученого за протоколом про порушення митних правил № 0872/50000/18 від 19.04.2018 року.
Керуючись ст. 4 Закону України «Про судовий збір», ст. ст. 27, 33, 34, 252, 280, 283, 284 КпАП України, ст. ст. 464, 465, 483, 527, 528, 529 МК України, -
ПОСТАНОВИВ:
Притягнути гр.України ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 471 МК України, та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а саме 1700 гривень з конфіскацією на користь держави вилученого за протоколом про порушення митних правил № 0872/50000/18від 19.04.2018 року товару.
Стягнути з гр.України ОСОБА_2 на користь держави судовий збір у розмірі 352 гривень 24 копійок (Платіжні реквізити: отримувач коштів ГУК у м. Києві /м. Київ/22030106; код за ЄДРПОУ 37993783; банк отримувача ГУ ДКС України у м. Києві; код банку отримувача: 820019; рахунок отримувача: 31215256700001; код класифікації доходів бюджету 22030106 «Судовий збір (ДСА України)»; призначення платежу - судовий збір за постановою про накладення адміністративного стягнення, пункт 5).
Постанова суду (судді) у справі про порушення митних правил може бути оскаржена особою, стосовно якої вона винесена, представником такої особи або митним органом, який здійснював провадження у цій справі. На цю постанову також може бути внесено подання прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Жуковський С.О.