
Справа №521/8760/18
Номер провадження 3/521/4130/18
ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19.06.2018 року Малиновський районний суд міста ОСОБА_1 у складі:
головуючого Жуковського С.О.
при секретарі Колесник Т.В.
представника Одеської митниці ДФС ОСОБА_1
розглянув у відкритому судовому засіданні у місті ОСОБА_1 справу № 0594/50000/18, що надійшла 22.05. 2018 року з Одеської митниці ДФС, відносно гр.України ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, що мешкає: Одеська область, Іванівський район, смт. Іванівнка, вул. Новоселова, 1/2, про порушення митних правил, передбаченого ст. 471 МК України, –
ВСТАНОВИВ:
17.03.2018 о 10 годині 20 хвилин, в зону митного контролю відділу митного оформлення № 1 (міжнародний пункт пропуску для автомобільного сполучення «Старокозаче-Тудора» митного поста «Аккерман» Одеської митниці ДФС, напрямком з України до Молдови, смугою руху спрощеного митного контролю «зелений коридор» прибув легковий автомобіль марки «AUDI А4», реєстраційний номер OST93J9, VIN - код WAUZZZ8DZYA027904, (країна реєстрації - PL), під громадянина України ОСОБА_2.
Під час здійснення митного контролю, у ході усного опитування. ОСОБА_2 заявив, що товарів та предметів заборонених, або обмежених законодавством України до переміщення через митний кордон України він не переміщує.
Під час огляду салону автомобіля «AUDI А4», р/н OST93J9 у відділенні для дрібних речей (бардачку) перед переднім пасажирським сидінням виявлено упаковку медичного препарату «ФЕНАЗЕПАМ ІС» у кількості 50 (п'ятдесят) пігулок, з вмістом феназепаму в одній пігулці 0,001 г. Препарат знаходиться у 5 (п'яти) конвалютах по 10 (десять) пігулок у кожній. Серія 2761017, термін придатності до 11.2021. Виробник - ТДВ «ІНТЕРХШ . Україна, Одеська обл., м. Одеса, Люстдорфська дорога,86.
Відповідно до Списку № 2 ОСОБА_3 Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, затвердженого постановою КМ України від 06 травня 2000 року № 770 даний медпрепарат містить у своєму складі наркотичний засіб «ФЕНАЗЕПАМ ІС» 50 пігулок, обіг якого обмежено.
У зв'язку з встановленням факту недекларування зазначених лікарських засобів, які підлягають обов'язковому письмовому декларуванню під час переміщення через митний кордон України, 17.03.2018 року посадовою особою Одеської митниці ДФС відносно ОСОБА_2 складено протокол про порушення митних правил № 0594/50000/18 за ознаками статті 471 МК України.
Згідно висновку TOB "Експоцентр-Одеса" від 04.04.2018 року № 0159-inf, вартість затриманих медпрепаратів становить 50 гривень.
На підставі вказаних обставин посадовою особою митниці відносно ОСОБА_2 було складено протокол про порушення митних правил №0594/50000/18 від 17.03.2018 року за ознаками ст. 471 МК України.
Згідно ст. 268 КпАП України справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, за відсутністю цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи, і, якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи. При складанні протоколу про порушення митних правил, ОСОБА_2 був повідомлений, що розгляд вчиненого ним порушення відбудеться у приміщенні Малиновського районного суду міста ОСОБА_1, про що власноручно розписався у протоколі, однак до суду у призначений час останній не з’явився, в протоколі зазначив, що бажає, щоб протокол розглядали його відсутності.
Представник Одеської митниці ДФС у суді подання підтримав та вважав, що вина ОСОБА_2 доведена повністю матеріалами справи.
Вислухавши представника Одеської митниці ДФС та дослідивши матеріали справи, суддя вважає, що в діях ОСОБА_4 вбачаються ознаки складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 471 МК України, за кваліфікуючою ознакою: порушення порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто переміщення через митний кордон України товарів, переміщення яких через митний кордон України обмежене законодавством України.
У відповідності до Правил застосування спрощеного порядку здійснення митного контролю предметів, що переміщуються громадянами, які прямують авіаційним транспортом, затверджених наказом Держмитслужби України від 18 лютого 2006 року № 137, «зелений» коридор - це зона спрощеного митного контролю, яка є частиною зони митного контролю на території (у приміщенні) аеропорту, облаштована належним технічним та інформаційним обладнанням і призначена для здійснення в спрощеному порядку митного контролю товарів, що переміщуються громадянами через" митний кордон України, не підлягають обов'язковому письмовому декларуванню, а також оподаткуванню й на переміщення яких через митний кордон України не встановлено заборон або обмежень.
Згідно з п.1.9 даних Правил, громадянин самостійно приймає рішення про проходження спрощеного митного контролю чи митного контролю з поданням митної декларації - „зеленим" чи „червоним" коридором. Митний контроль предметів громадян закінчується з моменту переміщення цих предметів за межі зони митного контролю - у разі обрання громадянином „зеленого" коридору; відповідальність за порушення митних правил настає для громадянина який обрав проходження митного контролю „зеленим" коридором, - з моменту - перетину громадянином білої лінії, що позначає закінчення „зеленого" коридору.
Відповідно до ст. 366 МК України громадянин самостійно обирає відповідний канал ("зелений коридор" або "червоний коридор") для проходження митного контролю за двоканальною системою. Обрання „зеленого коридору" вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не піддягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території та свідчить про факти, що мають юридичне значення.
Частиною 1 ст. 197 МК України встановлено, що у випадках, передбачених законом, на окремі товари встановлюються обмеження щодо їх переміщення через митний кордон України. Пропуск таких товарів через митний кордон України та їх митне оформлення здійснюються митними органами на підставі отриманих з використанням засобів інформаційних технологій документів, які підтверджують дотримання зазначених обмежень, виданих державним, органами, уповноваженими на здійснення відповідних контрольних функцій, іншими юридичними особами, уповноваженими на їх видачу, якщо подання таких документів митним органам передбачено законами України.
Відповідно до пп. 1 п. 1 Порядку та обсягу ввезення громадянами на митну територію лікарських засобів, затвердженого постановою КМ України від 23 травня 2012 року № 458, до особистих речей, які переміщуються в ручній поклажі та/або в супроводжуваному багажі громадянина, можуть бути віднесені лікарські засоби, що містять наркотичні та психотропні речовини у кількості, що не перевищує зазначену в наявному в особи рецепті на такий лікарський засіб, виданому на ім'я цієї особи та засвідченому печаткою лікаря та/або закладу охорони здоров'я.
Відповідно до ч. 1 ст. 257 МК України декларування здійснюється шляхом заявления за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення.
Вина ОСОБА_2 підтверджується зібраними в справі доказами, а саме: протоколом про порушення митних правил № 0594/50000/18 від 17.03.2018 року, доповідною запискою від 17.03.2018 року, письмовими поясненнями ОСОБА_2 та іншими матеріалами справи.
Суддя при накладенні стягнення враховує: характер вчиненого правопорушення, ступінь вини ОСОБА_2, його ставлення до вчиненого проступку, тому вважає необхідним і достатнім стягненням для останнього є штраф 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією вилученого за протоколом про порушення митних правил № 0594/50000/18 від 17.03.2018 року товару.
Керуючись ст. 4 Закону України «Про судовий збір», ст. ст. 27, 33, 34, 252, 280, 283, 284 КпАП України, ст. ст. 464, 465, 471, 527, 528, 529 МК України, -
ПОСТАНОВИВ:
Притягнути гр. України ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 471 МК України, та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а саме 1700 гривень з конфіскацією на користь держави вилученої за протоколом про порушення митних правил № 0594/50000/18 від 17.03.2018 року медпрепарату.
Стягнути з гр. України ОСОБА_2 на користь держави судовий збір у розмірі 352 гривень 24 копійок (Платіжні реквізити: отримувач коштів ГУК у м. Києві /м. Київ/22030106; код за ЄДРПОУ 37993783; банк отримувача ГУ ДКС України у м. Києві; код банку отримувача: 820019; рахунок отримувача: 31215256700001; код класифікації доходів бюджету 22030106 «Судовий збір (ДСА України)»; призначення платежу – судовий збір за постановою про накладення адміністративного стягнення, пункт 5).
Постанова суду (судді) у справі про порушення митних правил може бути оскаржена особою, стосовно якої вона винесена, представником такої особи або митним органом, який здійснював провадження у цій справі. На цю постанову також може бути внесено подання прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Жуковський С.О.