
КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУДСправа № 823/1015/17
УХВАЛА
20 червня 2018 року м. Київ
Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого судді Аліменка В.О.,
суддів Безименної Н.В., Кучми А.Ю.,
за участю секретаря Лебедєвої Ю.Б.,
розглянувши у відкритому засіданні питання про призначення судово-економічної експертизи у справі за апеляційною скаргою Дочірнього підприємства «Черкаський облавтодор» Відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» на рішення Черкаського окружного адміністративного суду від 25 січня 2018 року у справі за адміністративним позовом Дочірнього підприємства «Черкаський облавтодор» Відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» до Офісу великих платників податків ДФС України про скасування податкових повідомлень-рішень,
В С Т А Н О В И Л А:
До Черкаського окружного адміністративного суду звернулось дочірнє підприємство «Черкаський облавтодор» відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» (далі - позивач) до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби України (далі - відповідач) з адміністративним позовом, в якому просить скасувати податкові повідомлення-рішення відповідача від 23.03.2017 №0002021401 та №0002031401.
Рішенням Черкаського окружного адміністративного суду від 25 січня 2018 року у задоволенні адміністративного позову відмовлено.
Не погоджуючись з прийнятим рішенням, позивачем подано апеляційну скаргу, в якій просило скасувати рішення суду першої інстанції, як таке, що ухвалено з порушенням норм матеріального права та прийняти нове, яким позовні вимоги задовольнити.
Під час судового розгляду, представником Позивача до суду апеляційної інстанції подано Клопотання про призначення у даній справі судово-економічної експертизи. Представник відповідача поклався на розсуд суду.
Проведення судово-економічної (бухгалтерської) експертизи позивач просить доручити судовому експерту з правом проведення економічних експертиз за спеціальністю 11.1 - дослідження документів бухгалтерського, податкового обліку і звітності; 11.2. - дослідження документів про економічну діяльність підприємств і організацій Карпенку Володимиру Михайловичу (свідоцтво НОМЕР_1 додається; АДРЕСА_1).
На вирішення судово-економічної експертизи просить поставити наступні питання:
1. Чи підтверджується документально дані про доходи ДП «Черкаський облавтодор» по роботах (послугах), виконаних на замовлення Служби автомобільних доріг у Черкаській області за 2014р. та 1 півр. 2016 р., які відображені у гр.3 таблиць на стр.18 та 48 Акту перевірки?
2. Чи підтверджується документально дані про фактичну собівартість робіт підприємства по роботах, виконаних на замовлення Служби автомобільних доріг у Черкаській області за 2014 p., 2015 та 1 півр.2016 р. що відображені у гр.8 таблиць на стр.18 та 48 Акту перевірки?
3. Чи підтверджуються документально і нормативно завищення собівартості робіт, виконаних на замовлення Служби автомобільних доріг у Черкаській області за 2014 - 1 півріччя 2016р. у Акті перевірки від 28.02.2017 № 377/28-10-14-01/31141625?
4. Чи обґрунтовані документально і нормативно висновки контролюючого органу щодо формування Актів приймання виконаних будівельних робіт форми № КБ-2в за фактичними витратами виконавця робіт, а не за діючою системою ціноутворення, а також щодо визначення собівартості виконуваних робіт виключно на підставі актів ф. № КБ-2в?
5. Чи можуть акти ф. № КБ-2в підтверджувати одночасно доходи підприємства надавача послуг та фактичну собівартість цих послуг: матеріали, заробітну плату, амортизацію, загальновиробничі витрати?
6. Чи підтверджуються висновки Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби України у Акті перевірки від 28.02.2017 № 377/28-10-14-01/31141625 висновками актів перевірки філій підприємства районними органами ДФС в частині відображення витрат?
7. Чи обмежуються витрати в бухгалтерському та податковому обліку сумою отриманих доходів?
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 102 КАС України, суд за клопотанням учасника справи або з власної ініціативи призначає експертизу у справі для з'ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо.
Відповідно до ч.ч. 4-5 ст. 102 КАС України, питання, з яких має бути проведена експертиза, що призначається судом, визначаються судом; учасники справи мають право запропонувати суду питання, роз'яснення яких, на їх думку, потребує висновку експерта. У разі відхилення або зміни питань, запропонованих учасниками справи, суд зобов'язаний мотивувати таке відхилення або зміну.
Згідно з п. 4 ч. 2 ст. 236 КАС України, суд має право зупинити провадження у справі в разі призначення судом експертизи - до одержання її результатів.
Оскільки для з'ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо, колегія суддів погоджується з позивачем щодо необхідності призначення судово-економічної експертизи.
Керуючись ст.ст. 102, 103, 106, 236, 325, 329 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду,-
У Х В А Л И Л А :
Клопотання Дочірнього підприємства «Черкаський облавтодор» Відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» про призначення судово-економічної експертизи - задовольнити.
Призначити судово-економічну експертизу, проведення якої доручити Київському науково-дослідному інституту судових експертиз (03057, м. Київ, Смоленська, 6).
На вирішення експерта поставити наступні питання:
- Чи підтверджується документально дані про доходи ДП «Черкаський облавтодор» по роботах (послугах), виконаних на замовлення Служби автомобільних доріг у Черкаській області за 2014р. та 1 півр. 2016 р., які відображені у гр.3 таблиць на стр.18 та 48 Акту перевірки?
- Чи підтверджується документально дані про фактичну собівартість робіт підприємства по роботах, виконаних на замовлення Служби автомобільних доріг у Черкаській області за 2014 p., 2015 та 1 півр.2016 р. що відображені у гр.8 таблиць на стр.18 та 48 Акту перевірки?
- Чи підтверджуються документально і нормативно завищення собівартості робіт, виконаних на замовлення Служби автомобільних доріг у Черкаській області за 2014 - 1 півріччя 2016р. у Акті перевірки від 28.02.2017 № 377/28-10-14-01/31141625?
- Чи обґрунтовані документально і нормативно висновки контролюючого органу щодо формування Актів приймання виконаних будівельних робіт форми № КБ-2в за фактичними витратами виконавця робіт, а не за діючою системою ціноутворення, а також щодо визначення собівартості виконуваних робіт виключно на підставі актів ф. № КБ-2в?
- Чи можуть акти ф. № КБ-2в підтверджувати одночасно доходи підприємства надавача послуг та фактичну собівартість цих послуг: матеріали, заробітну плату, амортизацію, загальновиробничі витрати?
- Чи підтверджуються висновки Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби України у Акті перевірки від 28.02.2017 № 377/28-10-14-01/31141625 висновками актів перевірки філій підприємства районними органами ДФС в частині відображення витрат?
- Чи обмежуються витрати в бухгалтерському та податковому обліку сумою отриманих доходів?
Проведення судово-економічної (бухгалтерської) експертизи доручити судовому експерту з правом проведення економічних експертиз за спеціальністю 11.1 - дослідження документів бухгалтерського, податкового обліку і звітності; 11.2. - дослідження документів про економічну діяльність підприємств і організацій Карпенку Володимиру Михайловичу (свідоцтво НОМЕР_1 додається; АДРЕСА_1).
Попередити експерта про кримінальну відповідальність за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на нього обов'язків, передбачену ст. ст. 384, 385 КК України.
Витрати, пов'язані з проведенням експертизи, покласти на ДП «Черкаський облавтодор» ВАТ «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України».
Провадження у справі за адміністративним позовом Дочірнього підприємства «Черкаський облавтодор» Відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» до Офісу великих платників податків ДФС України про скасування податкових повідомлень-рішень - зупинити до одержання судом результатів судово-економічної експертизи.
Зобов'язати ДП «Черкаський облавтодор» ВАТ «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» здійснити оплату вартості експертизи протягом 10 днів з моменту направлення справи в експертну установу.
Матеріали справи передати в розпорядження Київського науково-дослідного інституту судових експертиз.
Повний текст ухвали складено 23 червня 2018року.
Ухвала набирає законної сили з дня проголошення судового рішення та може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду у строк визначений ст. 329 КАС України.
Головуючий суддя В.О. Аліменко
Судді Н.В. Безименна
А.Ю. Кучма