Постанова № 74877041, 19.06.2018, Галицький районний суд Івано-Франківської області

Дата ухвалення
19.06.2018
Номер справи
341/866/18
Номер документу
74877041
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Єдиний унікальний номер 341/866/18

Номер провадження 3/341/274/18

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 червня 2018 року м. Галич

Суддя Галицького районного суду Івано Франківської області ОСОБА_1 розглянувши матеріали, які надійшли від Волноваського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрованого в ІНФОРМАЦІЯ_2, не працюючого, до адміністративної відповідальності раніше не притягувався,

- за ст. 130 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

в с т а н о в и в :

Як вбачається з матеріалів адміністративної справи, а саме з протоколу про адміністративне правопорушення серії БД № 012937 від 14.05.2018 року, що ОСОБА_2 14.05.2018 р. о 22 год. 30 хв. в смт. Володимирівка, вул. Миру, 11, Волноваського району Донецької області керував власним мопедом 'Альфа' з ознаками алкогольного сп’яніння, а саме, з запахом алкоголю з ротової порожнини, почервоніння обличчя,тремтіння пальців рук, різка зміна забарвлення шкірного покриву обличчя, порушення координації рухів. Від проходження медичного огляду на стан сп’яніння у встановленому законом порядку відмовився в присутності двох свідків. Своїми діями порушив вимоги п.2.5 ПДР, за що передбачена відповідальність за ст. 130 КУпАП.

ОСОБА_2 В судове засідання, яке було призначено на 19.06.2018 р. на виклик суду не з'явився по невідомій суду причині, хоч про день, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, поштове повідомлення повернулось з відміткою інші причини, що не дали змоги виконати обов'язки щодо пересилання поштового відправлення.

Справа розглядається у відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.

Так, відповідно до п. 2.5 ПДР України, водій повинен на вимогу працівника поліції пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп'яніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин.

Згідно з положеннями ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Вина ОСОБА_2 у вчиненому правопорушення передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП доводиться даними з протоколу серії БД № 012937 від 14.05.2018 р. про вчинення адміністративного правопорушення, з якого вбачається, що керував транспортним засобом з явними ознаками алкогольного сп’яніння, пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп'яніння відмовився.

У своїх письмових поясненнях в протоколі про адміністративне правопорушення ОСОБА_2 також зазначає, що дійсно випив 0,5 л. алкогольного напитку та керував мопедом 'Альфа'.Про розгляд справи в Галицькому районному суді ОСОБА_2 було відомо про що свідчить його підпис в протоколі.

Також вина ОСОБА_2 у вчиненні правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП доводиться письмовими поясненнями свідка ОСОБА_3 та ОСОБА_4, які засвідчили факт відмови водія ОСОБА_2 від проходження на стан сп’яніння за допомогою приладу ‘Драгер’ та від проходження в медичному закладі у встановленому законом порядку.

Окрім цього, за змістом ч. 3 ст. 266 КУпАП, огляд водія на стан алкогольного сп'яніння проводиться з використанням спеціальних технічних засобів працівником поліції у присутності двох свідків або в разі незгоди з його результатами. Огляд проводиться в закладах охорони здоров’я.

Вказана норма закону більш детально відображена у п. 6 Інструкції, де також наголошено, що огляд на стан алкогольного сп’яніння проводиться поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів.

Отже, проведення огляду та оформлення результатів огляду на стан алкогольного сп`яніння, проводиться двома способами: 1) поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом; 2) лікарем закладу охорони здоров’я, які затверджені управлінням охорони здоров’я місцевих держаних адміністрацій, в інших закладах охорони здоров’я проведення вказаного огляду заборонено.

Для проведення огляду на стан алкогольного сп'яніння водія транспортного засобу в закладах охорони здоров'я, відповідно до ч. 3 ст. 256 КУпАП та п. п. 7, 8 Інструкції, є три підстави: 1) незгода водія на проведення огляду на стан сп'яніння працівником поліції з використанням спеціальних технічних засобів на місці зупинки транспортного засобу; 2) незгода водія з його результатами; 3) скоєння дорожньо-транспортної пригоди, унаслідок якої є особи, що загинули або травмовані.

Лише чітке дотримання вказаної вище процедури проведення огляду водіїв транспортних засобів на стан алкогольного сп’яніння, свідчить про законні вимоги працівників поліції та обґрунтовані підстави проведення вказаного огляду.

У даній справі достатні докази на підтвердження незгоди водія на проведення огляду на стан сп'яніння працівником поліції з використанням спеціальних технічних засобів на місці зупинки транспортного засобу та незгоди проходження огляду на стан алкогольного сп’яніння в медичному закладі, що в свою чергу підтверджується самим показанням ОСОБА_2 та показанням свідків щодо відмови від пропозиції працівників поліції визначити його стан сп’яніння з використанням спеціальних технічних засобів на місці зупинки транспортного засобу.

Диспозицією ч. 1 ст. 130 КУпАП, як адміністративне правопорушення визначено, зокрема, керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння.

Судом здобуто належні та допустимі докази на підтвердження керування ОСОБА_2 транспортними засобами в стані алкогольного сп’яніння, а тому слід констатувати доведеність наявності в діях такого складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП.

З відповіді регіонального сервісного центру МВС в Івано-Франківській області від 05.06.2018 за № ЕП-387/18 видно, що ОСОБА_2 не видавалося посвідчення водія на право керування транспортними засобами.

Таким чином, дії ОСОБА_2 слід кваліфікувати за ч.1ст. 130 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення в межах санкції ч.1 ст. 130 КУпАП.

За таких обставин, встановлюючи наявність адміністративного правопорушення в діях особи, щодо якої складено протокол, та даючи оцінку фактичним даним, наявним в матеріалах справи, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і обєктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, вважаю, що вина ОСОБА_2 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП повністю доводиться дослідженими в судовому засіданні доказами.

Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, ставлення скоєного правопорушення та відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, вважаю, що до нього слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу без позбавлення права керування транспортними засобами.

Відповідно до Закону України "Про судовий збір" зі змінами, відповідно до якої, у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення справляється судовий збір в ставці - 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

На підставі вищевикладеного, ст. 221 Кодексу України про адміністративні правопорушення, керуючись ст.ст. 283, 284, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

постановив :

ОСОБА_2 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ст. 130 ч.1 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в дохід держави в розмірі 600 (шістсот) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10200 (десять тисяч двісті) гривень без позбавлення права керування транспортними засобами.

Стягнути з ОСОБА_2 - 352 гривні 40 коп. судового збору, які перерахувати на рахунок 31215256700001, отримувач коштів ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, банк отримувача ГУДКСУ у м. Києві, коб банку отримувача 820019, код ЄДРПОУ 37993783, код класифікації доходів бюджету 22030106.

Постанова судді у справах про адміністративні правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Апеляційна скарга подається до Апеляційного суду ОСОБА_1 – Франківської області через Галицький районний суд

Суддя:ОСОБА_1