Ухвала суду № 74868271, 22.06.2018, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.06.2018
Номер справи
354/421/18
Номер документу
74868271
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

"22" червня 2018 р. Справа № 354/421/18

м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Грицюк П.П., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Яремчанської міської ради Івано-Франківської області про визнання протиправним та зобов'язання до вчинення дій,-

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Яремчанської міської ради Івано-Франківської області про визнання протиправним та зобов'язання до вчинення дій.

Яремчанським міським судом Івано-Франківської області ухвалою від 15.05.2018 року року, відповідно до ч. 2 ст. 20 КАС України, без вирішення питання про відкриття провадження у справі, адміністративний позов направлено за підсудністю до Івано-Франківського окружного адміністративного суду.

19.06.2018 року до Івано-Франківського окружного адміністративного суду надійшли матеріали справи № 354/421/18.

Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.

Встановлено, що позовна заява не відповідає вимогам встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу з наступних підстав.

Відповідно до частини 1 статті 160 КАС України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.

Згідно пункту 4 частини 5 статті 160 КАС України в позовній заяві зазначається, зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Крім цього, частиною 4 ст. 161 КАС України передбачено, що позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Згідно частини 4 статті 79 КАС України якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об'єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк. Учасник справи також повинен надати докази, які підтверджують, що він здійснив усі залежні від нього дії, спрямовані на отримання відповідного доказу.

В адміністративному позові на обгрунтування вимог зазначено, що Яремчанською міською радою прийнято рішення № 395-23/2013 від 26.12.2013 року, яким надано позивачу дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,1213 га. для обслуговування їдальні по АДРЕСА_1 та зобов'язано проект відведення даної земельної ділянки подати на затвердження міської ради для передачі її в оренду.

Суд зазначає, що відповідно до п. 10.1 рішення № 395-23/2013 від 26.12.2013 року вирішено відділу земельних ресурсів міськвиконкому та ОСОБА_1 з 01.12.2013 року укласти тимчасову угоду про використання земельної ділянки до моменту здійснення державної реєстрації договору оренди.

Крім того, позивач в обгрунтування позовних вимог вказав, що він з моменту реєстрації за собою права власності на об'єкт нерухомого майна від 14.11.2013 року, що розташоване за адресою АДРЕСА_1, сумлінно сплачує земельний податок відповідно до вимог статтей 269-287 Податкового кодексу України.

Тому, вважає, що рішення № 316-21/2018 від 01.03.2018 року в частині п. 13.3.1 щодо підготовки відділом земельних ресурсів міськвиконкому та юридичному відділу міськвиконкому матеріалів на засідання комісії щодо визначення розміру збитків за фактичне користування землею, є безпідставним та таким, що порушує його права.

Однак, позивачем до адміністративного позову не долучено тимчасової угоди про використання земельної ділянки, договору оренди та підтвердження сплати земельного податку відповідно до вимог Податкового кодексу України та не вказано причини з яких цей доказ не може бути подано разом із позовною заявою.

Також, відповідно до вимог пункту 11 частини 5 статті 160 КАС України в позовній заяві зазначається власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

З матеріалів адміністративного позову вбачається, що позивачем не надано письмового підтвердження про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Суд зазначає, у відповідності до частин 1, 2, 4, 5 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Як встановлено судом, позивачем до адміністративного позову долучено не засвідчені належним чином копії документів, що є доказами при розгляді даної адміністративної справи та не зазначено про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу.

Крім того, слід зазначити, що позивачем до матеріалів позову подано квитанцію №0.0.1034417479.1 від 14.05.2018 року про сплату судового збору в сумі 704,80 грн за подання позовної заяви до Яремчанського міського суду, а не Івано-Франківського окружного адміністративного суду.

При цьому, суд зазначає, що за змістом вимог частини 1 і 2 статті 132 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір".

Згідно частини 1 статті 2 Закону України "Про судовий збір" платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.

Відповідно до абзацу 1 частини 1 статті 3 вказаного Закону судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Відповідно до ч. 1 ст. 9 Закону України "Про судовий збір" судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.

Частиною 2 статті 9 Закону України "Про судовий збір" суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.

Однак, як встановлено судом зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України відбулося на платіжні реквізити Яремчанського міського суду Івано-Франківської області, а саме: 31210206700017 - розрахунковий рахунок отримувача, 38006907 - код отримувача, 836014 - МФО отримувача, відповідно до квитанції №0.0.1034417479.1 від 14.05.2018 року.

Таким чином, позивачем до позовної заяви додано квитанцію про сплату судового збору на платіжні реквізити Яремчанського міського суду Івано-Франківської області, а не Івано-Франківського окружного адміністративного суду - на розгляд якого передано дану справу.

При цьому, у відповідності до статті 7 Закону України "Про судовий збір" сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду.

Згідно із пунктом 1 частини 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Частиною 2 статті 4 зазначеного Закону встановлюються ставки судового збору, зокрема, за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2018 рік", який вступив в дію з 01.01.2018 року, встановлено, що прожитковий мінімум для працездатних осіб в розрахунку на місяць з 1 січня 2018 року складає 1762,00 грн.

Із урахуванням положень пункту 1 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" позивач повинен сплатити судовий збір за даними позовними вимогами в розмірі 704,80 грн.

Суд зазначає, що інформація щодо платіжних реквізитів для перерахування судового збору міститься на офіційному веб-порталі "Судова влада" в розділі "Івано-Франківський окружний адміністративний суд".

Відповідно до частини 1 статті 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Частиною 2 даної статті передбачено, що в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

На підставі наведеного, керуючись статтями 79, 94, 160, 161, 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

У Х В А Л И В:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Яремчанської міської ради Івано-Франківської області про визнання протиправним та зобов'язання до вчинення дій - залишити без руху.

Надати позивачу десятиденний строк з дня отримання цієї ухвали для усунення вказаних недоліків шляхом подання до Івано-Франківського окружного адміністративного суду: письмового підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав; додатково надати належним чином засвідчені копії раніше долучених до позовної заяви документів; надати документ про сплату судового збору в розмірі 704,80 грн; надати належним чином засвідчені копії тимчасової угоди про використання земельної ділянки, договір оренди; підтвердження сплати земельного податку відповідно до вимог Податкового кодексу України або вказати причини з яких цей доказ не може бути подано разом із позовною заявою.

Роз'яснити, що в разі неусунення недоліків у визначений строк позовна заява буде повернена.

Ухвала не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Ухвала набирає законної сили в порядку та строки, встановлені статтею 256 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя /підпис/ Грицюк П.П.