
ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 червня 2018 року (о 17 год. 00 хв.)Справа № 808/548/18 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Батрак І.В.,
за участю секретаря Новікової Д.А.,
представника позивача ОСОБА_1,
представника відповідача ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Технохімпостач» (місцезнаходження: 69123, м. Запоріжжя, бул. Будівельників, буд. 23, кімн. 1, код ЄДРПОУ 40009323)
до Головного управління ДФС у Запорізькій області (місцезнаходження: 69107, м. Запоріжжя, пр. Соборний, буд. 166, код ЄДРПОУ 39396146)
про визнання протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Технохімпостач» (далі – ТОВ «Технохімпостач», позивач) звернулось до Запорізького окружного адміністративного суду із позовом до Головного управління ДФС у Запорізькій області (далі - відповідач), в якому просить визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 31.10.2017 №0007284004 в частині нарахування штрафних санкцій в розмірі 25 561,21 грн.
На обґрунтування позовних вимог у позовній заяві позивач зазначає, що за приписами п. 231.1 ст. 231 Податкового Кодексу України (далі – ПК України) платник податку при реалізації пального зобов’язаний скласти в електронній формі акцизну накладну за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД реалізованого пального та зареєструвати в Єдиному реєстрі акцизних накладних з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи. Згідно з п. 231.6 ст. 231 ПК України реєстрація акцизних накладних та/або розрахунків коригування у Єдиному реєстрі акцизних накладних здійснюється не пізніше п’ятнадцяти календарних днів, наступних за датою їх складання. Підтвердженням особі, що реалізує пальне, про прийняття її акцизної накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру акцизних накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня. Датою та часом надання акцизної накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції. Механізм внесення відомостей, що містяться в акцизних накладних та розрахунках коригування до акцизних накладних за операціями з реалізації пального, до Єдиного реєстру акцизних накладних, надання даних, які містяться Реєстрі визначає Порядок ведення Єдиного реєстру акцизних накладних затверджений постановою Кабінету Міністрів України №114 від 24.02.2016 (далі – Порядок №114). Цим Порядком встановлено, що для реєстрації в Реєстрі акцизні накладні/розрахунки коригування надсилаються до ДФС в електронній формі відповідно до порядку подання податкових документів в електронному вигляді з дотриманням умови щодо реєстрації електронного цифрового підпису уповноваженої особи у порядку, визначеному законодавством. Акцизні накладні/розрахунки коригування надсилаються протягом операційного дня. Операційний день для реєстрації акцизних накладних/розрахунків коригування у Реєстрі триває щодня з 8 до 19 години.
Отже, позивач зобов’язаний подати акцизні накладні до Єдиного реєстру акцизних накладних не пізніше 15 календарних днів, наступних за датою їх складання. Підтвердженням дати та часу подання акцизних накладних до Реєстру є дата та час, зазначені у квитанціях про їх прийняття. Виходячи з наведеного, просить визнати протиправним та скасувати оскаржуване податкове повідомлення-рішення в частині штрафних санкцій в розмірі 25 561,21 грн.
Ухвалою суду від 19.02.2018 відкрито провадження у справі, призначено адміністративну справу до розгляду за правилами загального позовного провадження та призначене підготовче засідання на 14 березня 2018 року.
Відповідач позов не визнав, 13.03.2018 надіслав до суду відзив (вх. №7964), у якому вважає, що на позивача покладається обов’язок зареєструвати податкову накладну протягом 15 календарних днів, проте позивач невірно вважає, що це його право. Дана норма статті закріплює саме обов’язок платника податків, що прямо зазначається в ст. 231 ПК України, а термін, що надається Кодексом для здійснення такого обов’язку ніяким чином неможливо трактувати як право платника податків, тому що з наступного календарного дня після виписки податкової накладної на платника податків покладається обов’язок і він існує весь протягом всього терміну наданого законодавством. Саме тому в законодавстві за невиконання обов’язку існує відповідальність, а саме накладення штрафної санкції. Жодна норма, стаття тощо в ПК України не містить в собі відповідальність за невиконання права платником податків. На підставі вищезазначеного, просить у задоволення позову відмовити.
14 березня 2018 року підготовче провадження відкладене на 19 квітня 2018 року.
19 квітня 2018 року позивачем до суду надана відповідь на відзив (вх.№12316), в якій позивачем викладені пояснення стосовно заперечень відповідача.
Відповідно до ухвали суду від 19.04.2018 продовжено строк підготовчого провадження та відкладено підготовче засідання на 17 травня 2018 року.
Ухвалою від 17.05.2018 закрито підготовче провадження у справі та призначене судове засідання на 14 червня 2018 року.
В судовому засіданні представник позивача позов підтримав у повному обсязі та надав пояснення в його обґрунтування, аналогічні викладеним у позовній заяві та відповіді на відзив. Просить адміністративний позов задовольнити та скасувати оскаржуване рішення відповідача.
Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечив та надав додаткові пояснення (вх.№18441) просив у задоволенні позову відмовити у повному обсязі.
На підставі статті 243 КАС України в судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини рішення (скорочене рішення) та оголошено про час виготовлення повного судового рішення.
Розглянувши та дослідивши надані документи, заслухавши пояснення представників сторін, судом встановлені наступні обставини.
ТОВ «Технохімпостач» (код ЄДРПОУ 40009323) є юридичною особою, яка зареєстрована 14.09.2015, про що свідчить виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
На підставі п.19-1.1.1 пункту 19-1.1 статті 19, підпункту 20.1.4 пункту 20.1 статті 20 розділу I ПК України, підпункту 75.1.1 пункту 75.1 статті 75 розділу II ПК України у порядку статті 76 розділу II ПК України проведено камеральну перевірку даних, своєчасну реєстрацію акцизних накладних/розрахунків коригування до акцизних накладних в ЄРПН, внесених платником до системи електронного адміністрування реалізації пального ТОВ «Технохімпостач» за період з 21.05.2017 по 30.09.2017, за результатами якої складено відповідний акт перевірки №000416/08-01-40-04/40009323 від 19.10.2017.
Перевіркою встановлено, що згідно з наявною в базах даних інформацією, платник акцизного податку зареєстровано акцизні накладні в ЄРПН з порушенням граничного терміну їх реєстрації, визначених абзацом першим п.231.6 ст.231 розділу IV ПК України.
На підставі акту перевірки №000416/08-01-40-04/40009323 від 19.10.2017, 31 жовтня 2017 року податковим органом прийнято податкове повідомлення-рішення №0007284004 та нараховані штрафні санкції у розмірі 44 409, 64 грн., а саме:
коригування акцизної накладної №559 від 23.08.2017, розрахунок №30 в якій до позивача за порушення граничних термінів реєстрації акцизних накладних/розрахунків застосовано штраф у розмірі 2% у сумі 12 788,57 грн.;
акцизна накладна №424 від 07.07.2017, в якій до позивача за порушення граничних термінів реєстрації акцизних накладних/розрахунків застосовано штраф у розмірі 2% у сумі 3 557,87 грн.;
акцизна накладна №433 від 07.07.2017, в якій до позивача за порушення граничних термінів реєстрації акцизних накладних/розрахунків застосовано штраф у розмірі 2% у сумі 4 283,19 грн.;
акцизна накладна №434 від 07.07.2017, в якій до позивача за порушення граничних термінів реєстрації акцизних накладних/розрахунків застосовано штраф у розмірі 2% у сумі 2 652,72 грн.;
акцизна накладна №435 від 07.07.2017, в якій до позивача за порушення граничних термінів реєстрації акцизних накладних/розрахунків застосовано штраф у розмірі 2% у сумі 1 119,72 грн.;
акцизна накладна №436 від 07.07.2017, в якій до позивача за порушення граничних термінів реєстрації акцизних накладних/розрахунків застосовано штраф у розмірі 2% у сумі 5 036,67 грн.;
акцизна накладна №495 від 29.07.2017, в якій до позивача за порушення граничних термінів реєстрації акцизних накладних/розрахунків застосовано штраф у розмірі 2% у сумі 1 007,33 грн.;
акцизна накладна №496 від 29.07.2017, в якій до позивача за порушення граничних термінів реєстрації акцизних накладних/розрахунків застосовано штраф у розмірі 2% у сумі 1 643,87 грн.;
акцизна накладна №497 від 29.07.2017, в якій до позивача за порушення граничних термінів реєстрації акцизних накладних/розрахунків застосовано штраф у розмірі 2% у сумі 5 313,95 грн.;
акцизна накладна №498 від 29.07.2017, в якій до позивача за порушення граничних термінів реєстрації акцизних накладних/розрахунків застосовано штраф у розмірі 2% у сумі 945,89 грн.;
акцизна накладна №500 від 31.07.2017, в якій до позивача за порушення граничних термінів реєстрації акцизних накладних/розрахунків застосовано штраф у розмірі 2% у сумі 4 908,88 грн.;
акцизна накладна №595 від 26.08.2017, в якій до позивача за порушення граничних термінів реєстрації акцизних накладних/розрахунків застосовано штраф у розмірі 2% у сумі 580,70 грн.;
акцизна накладна №596 від 25.08.2017, в якій до позивача за порушення граничних термінів реєстрації акцизних накладних/розрахунків застосовано штраф у розмірі 2% у сумі 570,28 грн.
Позивач визнає штрафні санкції в розмірі 18 848,43 грн., що нараховані на підставі порушення строків реєстрації акцизних накладних №500 від 31.07.2017, №595 від 26.08.2017, №596 від 25.08.2017 та розрахунків коригування №30 до акцизної накладної №599 від 23.08.2017.
Не погоджуючись частково із вказаним рішенням, позивач оскаржив його у адміністративному порядку. Проте, відповідно до рішення ДФС України від 24.01.2018 №2388/6/99-99-11-03-01-25 оскаржуване рішення залишено без змін, а скарга – без задоволення.
Незгода позивача із вказаними податковими повідомленнями-рішеннями зумовила його звернення до суду з даним позовом.
Ураховуючи викладене, всебічно і повно з’ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до підпункту 14.1.60-1 пункту 14.1 статті 14 ПК України Єдиний реєстр акцизних накладних - реєстр відомостей щодо акцизних накладних, який ведеться центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, в електронному вигляді згідно з наданими платниками акцизного податку електронними документами.
У відповідності до пункту 231.1 статті 231 ПК України платник податку при реалізації пального зобов'язаний скласти в електронній формі акцизну накладну за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД реалізованого пального та зареєструвати в Єдиному реєстрі акцизних накладних з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи.
Пунктами 231.5, 231.6 статті 231 ПК України встановлено, що при реалізації пального особа, яка реалізує пальне, зобов'язана в установлені терміни скласти акцизну накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі акцизних накладних, така реєстрація вважається наданням акцизної накладної отримувачу пального. Акцизні накладні, які не надаються отримувачу пального, та акцизні накладні/розрахунки коригування, складені за операціями з реалізації пального суб'єктам господарювання та фізичним особам, які не є платниками акцизного податку, також підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі акцизних накладних.
Реєстрація акцизних накладних та/або розрахунків коригування у Єдиному реєстрі акцизних накладних здійснюється не пізніше п'ятнадцяти календарних днів, наступних за датою їх складання.
Підтвердженням особі, що реалізує пальне, про прийняття її акцизної накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру акцизних накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.
Датою та часом надання акцизної накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.
Як вбачається з матеріалів справи акцизні накладні, а саме: №424 від 07.07.2017 підписана та відправлена 22.07.2017 о 18 год. 06 хв., №433 від 07.07.2017 підписана та відправлена 22.07.2017 о 18 год. 14 хв., №434 від 07.07.2017 підписана та відправлена 22.07.2017 о 18 год. 18 хв., №435 від 07.07.2017 підписана та відправлена 22.07.2017 о 18 год. 20 хв., №436 від 07.07.2017 підписана та відправлена 22.07.2017 о 18 год. 32 хв., №495 від 29.07.2017 підписана та відправлена 13.08.2017 о 15 год. 45 хв., №496 від 29.07.2017 підписана та відправлена 13.08.2017 о 15 год. 45 хв., №497 від 29.07.2017 підписана та відправлена 13.08.2017 о 15 год. 45 хв., №498 від 29.07.2017 підписана та відправлена 13.08.2017 о 15 год. 45 хв.
За приписами п. 231.6 статті 231 ПК України якщо надіслані акцизні накладні та/або розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 231.1 цієї статті, протягом операційного дня отримувачу пального/особі, яка реалізує пальне, надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді із зазначенням причин.
Якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, такі акцизна накладна/розрахунок коригування вважаються зареєстрованими в Єдиному реєстрі акцизних накладних.
Згідно із п. 120-2.1 ст. 120-2 ПК України порушення платниками акцизного податку граничних термінів реєстрації акцизних накладних/розрахунків коригування до акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних, встановлених статтею 231 цього Кодексу тягне за собою накладення штрафу.
Проаналізувавши норми законодавства можна зробити висновок, що законодавством встановлено чіткі терміни реєстрації акцизних накладних, що надаються продавцем товару покупцю, в Єдиному реєстрі акцизних накладних, за порушення яких податковим законодавством передбачено нарахування штрафних санкцій.
Відтак, суд дійшов висновку, що позивач протягом встановленого статтею 231 ПК України строку та впродовж операційного дня виконав обов'язок щодо надсилання для реєстрації акцизних накладних від 07.07.2017 та від 29.07.2017.
Водночас, штрафна санкція - плата у вигляді фіксованої суми та/або відсотків, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи, а також штрафні санкції за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Отже, визначальною умовою для застосування штрафних (фінансових) санкцій є вчинення порушення вимог податкового законодавства, що вчинено за наявності протиправних дій суб'єкта господарювання націлених на вчинення такого порушення.
Таким чином оцінка правомірності поведінки платників податків здійснюється на підставі норм податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, з врахуванням наявності, такої обов'язкової умови як наявність вини у діях платника податку при вчиненні порушення. Відсутність такої вини унеможливлює можливість притягнення до відповідальності за податкові правопорушення.
Окрім того, Постановою Кабінету Міністрів України №114 від 24.02.2016, затверджено Порядок ведення Єдиного реєстру акцизних накладних (далі - Порядок №114), який визначає механізм внесення відомостей, що містяться в акцизних накладних та розрахунках коригування до акцизних накладних (далі - розрахунок коригування) за операціями з реалізації пального, до Єдиного реєстру акцизних накладних (далі - Реєстр), надання даних, які містяться в Реєстрі.
Пунктом 2 Порядку №114 встановлено, що для реєстрації в Реєстрі акцизні накладні/розрахунки коригування надсилаються до ДФС в електронній формі відповідно до порядку подання податкових документів в електронному вигляді з дотриманням умови щодо реєстрації електронного цифрового підпису уповноваженої особи у порядку, визначеному законодавством.
Акцизні накладні/розрахунки коригування надсилаються протягом операційного дня.
Операційний день для реєстрації акцизних накладних/розрахунків коригування у Реєстрі триває щодня з 8 до 19 години.
Згідно з пунктами 6,7,8 Порядку № 114 для реєстрації в Реєстрі платник акцизного податку здійснює шифрування акцизних накладних/розрахунків коригування, на які накладено електронний цифровий підпис, та надсилає їх до ДФС за допомогою засобів телекомунікаційних систем з урахуванням вимог Законів України «Про електронний цифровий підпис» та «Про електронні документи та електронний документообіг». Електронний примірник акцизної накладної/розрахунку коригування зберігається у платника акцизного податку. Акцизні накладні/розрахунки коригування, які надійшли до ДФС, розшифровуються, перевіряються електронні цифрові підписи, визначається відповідність електронного документа встановленому формату (стандарту) та за відсутності причин для їх неприйняття вносяться відомості, що містяться в акцизних накладних/розрахунках коригування, до Реєстру. З метою підтвердження прийняття для реєстрації в Реєстрі акцизної накладної/розрахунку коригування платникові акцизного податку, який здійснює реєстрацію, надсилається квитанція в електронному вигляді, в якій зазначаються реквізити такого документа, відповідність електронного документа вставленому формату (стандарту), результати перевірки електронного цифрового підпису, інформація про платника акцизного податку, який реалізує пальне, дата і час прийняття, реєстраційний номер. Квитанція, на яку накладається електронний цифровий підпис, що є аналогом відбитка печатки ДФС, підлягає шифруванню та надсилається протягом операційного дня за допомогою засобів телекомунікаційних систем платникові акцизного податку, який здійснює реєстрацію акцизної накладної/розрахунку коригування. Електронний примірник квитанції зберігається у ДФС.
При цьому, пунктом 9,10 Порядку № 114 визначено перелік причин неприйняття акцизної накладної/розрахунку коригування для реєстрації в Реєстрі, а саме: 1) наявність помилок, допущених під час складання акцизної накладної / розрахунку коригування; 2) відсутність у Реєстрі відомостей, що містяться в акцизній накладній, яка коригується; 3) факт реєстрації акцизної накладної / розрахунку коригування з такими самими реквізитами; 4) порушення вимог щодо наявності обсягу пального, обчисленого відповідно до пункту 232.3 статті 232 Податкового кодексу України (після завершення перехідного періоду); 5) порушення вимог, установлених пунктом 231.1 статті 231 Податкового кодексу України.
Квитанція про неприйняття акцизної накладної/розрахунку коригування із зазначенням причини, на яку накладається електронний цифровий підпис, що є аналогом відбитка печатки ДФС, надсилається протягом операційного дня платникові акцизного податку за допомогою засобів телекомунікаційних систем.
Датою та часом надання акцизної накладної/розрахунку коригування до ДФС є дата та час, зазначені у квитанції про їх прийняття (підтвердження реєстрації) або неприйняття.
Якщо протягом операційного дня платникові акцизного податку не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття акцизної накладної/розрахунку коригування, вони вважаються зареєстрованими у Реєстрі.
Суд зазначає, що відповідачем до суду не надано жодних доказів щодо направлення квитанції про неприйняття акцизної накладної/розрахунку коригування протягом операційного дня, тобто позивачем у свою чергу дотримано процедуру реєстрації акцизних накладних у Єдиному реєстрі акцизних накладних.
Частиною другою статті 2 КАС України встановлено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Згідно з частинами першою та другою статті 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог.
Відповідно до частин першої, другої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Суд, відповідно до статті 90 КАС України, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об’єктивному дослідженні. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв’язок доказів у їх сукупності.
Отже, виходячи з заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що заявлені позивачем вимоги є такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до частини третьої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.
У зв’язку із задоволенням позовних вимог, суд вважає за необхідне стягнути на користь ТОВ «Технохімпостач» документально підтверджені судові витрати по сплаті судового збору у сумі 1 762,00 грн. за рахунок бюджетних асигнувань ГУ ДФС у Запорізькій області.
Керуючись ст. ст. 9, 137, 139, 242-246, 250, 255, 295, 297 КАС України, суд -
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Технохімпостач» (місцезнаходження: 69123, м. Запоріжжя, бул. Будівельників, буд. 23, кімн. 1, код ЄДРПОУ 40009323) до Головного управління ДФС у Запорізькій області (місцезнаходження: 69107, м. Запоріжжя, пр. Соборний, буд. 166, код ЄДРПОУ 39396146) про визнання протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 31.10.2017 №0007284004 прийняте Головним управлінням ДФС у Запорізькій області (місцезнаходження: 69107, м. Запоріжжя, пр. Соборний, буд. 166, код ЄДРПОУ 39396146) в частині нарахування штрафних санкцій в розмірі 25 561, 21 грн.
Присудити на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Технохімпостач» (місцезнаходження: 69123, м. Запоріжжя, бул. Будівельників, буд. 23, кімн. 1, код ЄДРПОУ 40009323) суму судового збору у розмірі 1762,00 грн., (одна тисяча сімсот шістдесят дві гривні) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДФС у Запорізькій області (місцезнаходження: 69107, м. Запоріжжя, пр. Соборний, буд. 166, код ЄДРПОУ 39396146).
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.
Повний текст рішення виготовлений 21.06.2018.
Суддя І.В. Батрак