Ухвала суду № 74868120, 22.06.2018, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.06.2018
Номер справи
0670/41/11
Номер документу
74868120
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про заміну сторони у виконавчому провадженні

22 червня 2018 року м. Житомир справа № 0670/41/11

категорія 10.2.1

Житомирський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Єфіменко О.В., розглянувши заяву Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Житомирській області в особі Малинського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Житомирській області про заміну сторони виконавчого провадження в адміністративній справі за позовом Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в Малинському районі Житомирської області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Ліс" про стягнення 4024,91 грн, -

встановив:

11.06.2018 до канцелярії суду надійшла заява Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Житомирській області в особі Малинського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Житомирській області відповідно до якої заявник просить здійснити заміну сторони виконавчого провадження по справі № 0670/41/11, а саме: замінити стягувача Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в Малинськомку районі Житомирської області його правонаступником - Управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Житомирській області в особі Малинського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Житомирській області.

Судовий розгляд заяви призначено на 22.06.2018 на 10:10.

Представник заявника у судове засідання не прибув, у п. 2 прохальної частини заяви просив провести судовий розгляд справи без участі представника заявника (а.с. 24).

Представник відповідача у судове засідання не прибув, 20.06.2018 на адресу суду електронною поштою надіслав заперечення на заяву про заміну сторони у виконавчому провадженні його правонаступником, в обґрунтування заперечень посилається на пропуск строків позовної давності щодо подання заяви про заміну сторони виконавчого провадження її правонаступником та сплив терміну виконання. Крім того, у запереченнях представником відповідача зазначено про те, що протягом 2014-2015 років підприємством здійснено декілька платежів для погашення вказаної заборгованості та надано копію звіту про сплату страхових коштів за ІІІ квартал 2016 року на суму 2200,04 грн. Просить врахувати зроблені підприємством платежі для коригування заборгованості (а.с. 39).

Представник Малинського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Житомирській області у судове засідання не прибув, причини неявки не повідомив. Про дату, час та місце проведення судового розгляду повідомлений належним чином. Інформації щодо перебування або відсутності перебування на виконанні в органі державної виконавчої служби виконавчого листа на виконання судового рішення в адміністративній справі № 0670/41/11 не надіслав.

Відповідно до ч. 2 ст. 379 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.

Зважаючи на неявку сторін у судове засідання та керуючись приписами ч. 3 ст. 194, ч. 9 ст. 205, ч. 4 ст. 229, ч. 2 ст. 379 КАС України, суд вважає за можливе провести розгляд заяви у порядку письмового провадження.

Згідно з ч. 5 ст. 250 КАС України датою ухвалення судового рішення у порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.

Дослідивши заяву Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Житомирській області в особі Малинського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Житомирській області та матеріали справи, суд дійшов наступних висновків.

Постановою Житомирського окружного адміністративного суду від 24.02.2011 по справі № 0670/41/11 позовні вимоги задоволено. Стягнуто з товариства з обмеженою відповідальністю "Ліс" на користь відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Малинському районі 4024,91 грн заборгованості (а.с. 19).

Відповідно до матеріалів справи, 23.06.2011 Житомирським окружним адміністративним судом видано позивачу виконавчий лист № 2136/11, у зв'язку з чим державним виконавцем органу державної виконавчої служби Малинського районного управління юстиції 15.07.2011 відкрито виконавче провадження ВП № 27545456.

Положеннями частини 1, 2 статті 379 КАС України встановлено, що у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи, суд який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником. Суд розглядає питання про заміну сторони виконавчого провадження в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або заінтересованої особи, які звернулися з поданням (заявою), та учасників справи. Ухвалу суду за результатами вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження може бути оскаржено в порядку, встановленому цим Кодексом.

Приписами ч. 5 ст. 15 Закону України від 02.06.2016 № 1404-VIII "Про виконавче провадження" встановлено, що у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов'язковими тією мірою, якою вони були б обов'язковими для сторони, яку правонаступник замінив.

01.07.2015 набрав чинності Закон України від 23.09.1999 № 1105-XIV Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (у редакції Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов'язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці" від 28.12.2014 № 77-VIII, далі Закон України № 1105-XIV).

Пунктом 4 розділу VII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України № 1105-XIV (зі змінами та доповненнями) передбачено утворити Фонд соціального страхування України, реорганізувавши шляхом злиття Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України та Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. Припинити виконавчу дирекцію Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності шляхом приєднання до Фонду соціального страхування України. Припинити всі відокремлені підрозділи Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України та/або їх робочих органів та відділень протягом 30 днів з дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 06.12.2016 № 1774-VIII, забезпечивши повне правонаступництво таких відокремлених підрозділів юридичними особами, які їх створили, а за їх відсутності - Фондом соціального страхування України, у тому числі щодо всіх прав, обов'язків та майна.

Згідно з положеннями п. 5 розд. VII Закону України № 1105-XIV Фонд соціального страхування України та його робочі органи є правонаступниками Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, його виконавчої дирекції, відділень цього Фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі та їх робочих органів.

Відповідно до постанови Правління Фонду соціального страхування України від 11.04.2017 № 28 "Про внесення змін до Статуту Фонду соціального страхування України" та Положення "Про управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Житомирській області", затвердженого Наказом виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України від 25.07.2017 № 57-ос, розділу VII Прикінцевих та перехідних положень Закону №1105-XIV, Фонд соціального страхування України та його робочі органи є правонаступниками Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, його виконавчої дирекції, управлінь виконавчої дирекції цього Фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, відділень у районах і містах обласного значення, а також Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, його виконавчої дирекції, відділень цього Фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі та їх робочих органів, а з 01.08.2017 розпочало роботу Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Житомирській області та його відокремлені підрозділи.

Приписами ч. 2 ст. 104 Цивільного кодексу України визначено, що юридична особа є такою, що припинилася, з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення.

Відповідно до наявних у матеріалах справи відомостей з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Житомирській області (ідентифікаційний код юридичної особи: 41313540) як юридична особа зареєстроване 03.05.2017, номер запису: 13051020000014080 (а.с. 27-30).

Відповідно до наказу Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України "Щодо правонаступництва Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Житомирській області" від 21.09.2017 Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Житомирській області є правонаступником робочих органів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Житомирській області та робочих органів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності у Житомирській області (а.с. 25-26).

З Витягу Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань вбачається, що Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Житомирській області в особі Малинського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Житомирській області є правонаступником Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Малинському районі Житомирської області.

Матеріали справи доказів закінчення виконавчого провадження з виконання виконавчого листа, виданого за судовим рішенням у даній справі, не містять.

Оскільки первинний стягувач Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Малинському районі - вибув, його правонаступником є Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Житомирській області в особі Малинського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Житомирській області, суд вважає вимоги заявника обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.

Заперечення відповідача щодо задоволення заяви про заміну сторони виконавчого провадження його правонаступником суд не бере до уваги як необґрунтовані та безпідставні, вважає за необхідне зазначити наступне.

Порядок подання заяви про заміну сторони виконавчого провадження закріплено у ст. 379 КАС України.

Суд зауважує, що нормами вказаної статті не передбачено застосування строків для подання заяви про заміну сторони виконавчого провадження його правонаступником, однак із норм вказаної статті видно, що така заміна відбувається або на стадії виконавчого провадження або до відкриття виконавчого провадження, однак після видачі виконавчого документа на виконання рішення суду.

У матеріалах справи містяться копія виконавчого листа № 2136/11 від 23.06.2011 та копія постанови відділу державної виконавчої служби Малинського районного управління юстиції від 15.07.2011 ВП № 27545456 про відкриття виконавчого провадження (а.с. 32-33). Таким чином суд дійшов висновку про те, що позивач своєчасно скористався своїм правом на подання заяви про заміну сторони виконавчого провадження її правонаступником.

Щодо доводів відповідача про врахування судом здійснених підприємством платежів під час примусового виконання рішення у справі № 0670/41/11, суд вважає за необхідне зазначити, що вказане питання віднесено до компетенції державної виконавчої служби Малинського районного управління юстиції, як органу, у якого на примусовому виконанні перебуває виконавчий документ від 23.06.2011 №2136/11 про стягнення заборгованості та який, відповідно здійснює виконавчі дії щодо його примусового виконання.

Крім того, суд вважає за необхідне зазначити, що задоволення заяви позивача про заміну сторони виконавчого провадження її правонаступником не впливає на розмір стягуваної суми за виконавчим документом, а є лише необхідно процесуальною дією, внаслідок якої на стадії виконання рішення стягувач замінюється на його правонаступника.

Керуючись статтями 194, 229, 243, 256, 295, 379 КАС України, суд, -

ухвалив:

Заяву Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Житомирській області в особі Малинського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Житомирській області про заміну сторони у виконавчому провадженні - задовольнити.

Замінити стягувача у виконавчому провадженні ВП № 27545456 з Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Малинському районі Житомирської області його правонаступником - Управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Житомирській області в особі Малинського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Житомирській області.

Ухвала набирає законної сили у порядку встановленому статтею 256 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами встановленими статтями 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя О.В. Єфіменко

Повний текст ухвали виготовлено: 22 червня 2018 року.