Постанова № 74848630, 22.06.2018, Бердянський міськрайонний суд Запорізької області

Дата ухвалення
22.06.2018
Номер справи
310/4405/18
Номер документу
74848630
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа №: 310/4405/18

3/310/1331/18

ПОСТАНОВА

Іменем України

22 червня 2018 року м. Бердянськ

Б ердянський міськрайонний суд Запорізької області

у складі судді – Дністрян О.М.

при секретарі - Уставицькій Н.М.,

за участю прокурора – Матвіїшина Т.М.

особи, яка притягується до відповідальності ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Бердянського міськрайонного суду адміністративний матеріал у відношенні:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянки України, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, працюючої на посаді викладача в Бердянському машинобудівному коледжі, до серпня 2017 року займала посаду головного державного інспектора Бердянської ОДПІ ГУ ДФС в Запорізькій області, яка проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, бул. ШевченкоАДРЕСА_1, раніше до відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією не притягувалася, ідентифікаційний номер платника податків НОМЕР_1,

у скоєні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

13.06.2018 року на адресу Бердянського міськрайонного суду надійшов адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 про притягнення її до відповідальності за ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

23.02.2016 року ОСОБА_1 призначено на посаду головного державного інспектора відділу матеріального забезпечення та розвиту інфраструктури Бердянської ОДПІ ГУ ДФС в Запорізькій області., у зв’язку з чим відповідно до п.п. «е» п.1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» вона є суб’єктом відповідальності за правопорушення, пов’язані з корупцією. 31.07.2017 року відповідно до витягу з наказу Бердянської ОДПІ №21–О від 31.07.2017р. «По особовому складу» головного державного інспектора відділу матеріального забезпечення та розвитку інфраструктури Бердянської ОДПІ ОСОБА_1 було звільнено, за власним бажанням. Оскільки ОСОБА_1 була звільнена з посади 31.07.2017 року, тобто припинила діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави, вона була зобов’язана подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування не пізніше 1 квітня 2018 року. Проте за даними Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подала декларацію після звільнення 02.04.2018 року о 18 год. 27 хв, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до примітки до ст. 172-6 КУпАП, суб’єктом правопорушень є особи, які

відповідно до частини першої та другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов’язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Статтею 45 Закону України «Про запобігання корупції» передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1-го квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі – декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Згідно п.п. «е» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб’єктами, на яких поширюється дія Закону є посадові та службові особи органів прокуратури, Служби безпеки України, Державного бюро розслідувань, Національного антикорупційного бюро України, дипломатичної служби, державної лісової охорони, державної охорони природно-заповідного фонду, центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної податкової політики та державної політики у сфері державної митної справи.

Відповідно до статті 1, Положення про державну фіскальну службу України (ДФС) затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 236 від 21.05.2014 (далі - Положення), ДФС є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра фінансів і який реалізує державну податкову політику, державну політику у сфері державної митної справи.

Статтею 2 Положення визначено, що ДФС у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства.

Статтею 7 Положення передбачено, що ДФС здійснює повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні орган. ДФС та її територіальні органи є органами доходів і зборів.

Відповідно до п. 341.1. Податкового кодексу України (далі - ПКУ), служба в контролюючих органах є професійною діяльністю придатних до неї за станом здоров'я, освітнім рівнем та віком громадян України, що пов'язана з формуванням державної податкової та митної політики в частині адміністрування податків, зборів, платежів, реалізацією податкової та митної політики, політики у сфері контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів, а також* із здійсненням контролю за додержанням податкового, митного та іншого законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи.

Згідно з п. 342.1. ПКУ, посадовою особою контролюючого органу може бути особа, яка має освіту за фахом та відповідає кваліфікаційним вимогам, встановленим центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, якщо інше не передбачено законом, та на яку покладено виконання завдань, зазначених у цьому Кодексі та Митному кодексі України.

Пунктом 342.4. ПКУ визначено, що посадові особи контролюючих органів є державними службовцями.

У п. 342.5. ПКУ визначено, що посадові особи, які вперше зараховуються на службу до контролюючих органів і раніше не перебували на державній службі, складають присягу державного службовця відповідно до Закону України «Про державну службу».

Згідно із п. 343.1., 343.2. ПКУ, посадовим особам контролюючих органів присвоюються спеціальні звання, порядок присвоєння яких та їх співвідношення з рангами державних службовців визначені постановою Кабінету Міністрів України № 839 від 23.10.2013.

Відповідно до наказу № 14-о від 23.02.2016 року «Про прийом на роботу», ОСОБА_1 призначено на посаду головного державного інспектора відділу матеріального забезпечення та розвитку інфраструктури Бердянської ОДПІ ГУ ДФС в Запорізькій області.

Таким чином, ОСОБА_1 відповідно до п.п. «е» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб’єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов’язаних з корупцією.

Відповідно до витягу з наказу Бердянської ОДПІ № 21 - О від 31.07.2017 року «По

особовому складу» головного державного інспектора відділу матеріального забезпечення та розвитку інфраструктури Бердянської ОДШ ОСОБА_1, було звільнено, за власним бажанням, тобто остання припинила діяльність пов'язану з виконанням функцій держави.

31.07.2017 року ОСОБА_1, за місцем роботи було ознайомлено про її обов'язок державного службовця подати декларацію про доходи за 2017 рік, а також про відповідальність, встановлену законодавством, за невиконання вимог Закону України «Про запобігання корупції», про що ОСОБА_1 поставила свій підпис у примірнику повідомлення.

Відповідно до абзацу 3 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3, зобов'язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Відповідно до п. 2 розділу ХІІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції», про початок роботи системи подання та оприлюднення відповідно до цього Закону декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, приймається рішення Національного агентства з питань запобігання корупції.

Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 № 2, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15.07.2016, «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» визначено, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає роботу у два етапи:

1) перший етап - з 00 годин 00 хвилин 15 серпня 2016 року для таких типів декларацій (повідомлень) та суб’єктів декларування:

- щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 15 серпня 2016 року займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище. Зазначені у цьому абзаці декларації подаються протягом 60 календарних днів з дати, визначеної у цьому абзаці;

- декларації, передбачені абзацом першим частини другої статті 45 Закону (декларації осіб, які припиняють діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування), службових осіб, які 15 серпня 2016 року чи пізніше цієї дати припиняють діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та станом на день такого припинення займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище;

2) другий етап - - з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших суб’єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.

Згідно примітки ст. 50 Закону України «Про запобігання корупції» до інших суб’єктів декларування, відносяться і депутати місцевих рад.

Крім цього, зазначені у пункті 1 цього рішення декларації (повідомлення) подаються згідно із Законом шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 № 3, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15.07.2016, «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» затверджено Порядок формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі – Порядок) та форму декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до п.п. 1 п. 5 розділу ІІ вказаного Порядку, щорічна декларація суб’єкта декларування подається у період з 00 години 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітнім роком. Така декларація охоплює звітній рік (період з 01 січня до 31

грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, після звільнення, ОСОБА_1 подала 02.08.2017, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції за формою, затвердженою рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 3 від 10.06.2016 р.

Викликана у судове засідання ОСОБА_1 пояснила, що їй було відомо про необхідність подачі декларації після звільнення з посади за минулий рік, але своєчасно не подала декларацію через зайнятість на роботі та доглядом за дітьми. Зазначила, що вину визнає, у скоєному кається, розуміє що це порушення, але вчинила не умисно.

Прокурор в судовому засіданні просив застосувати засоби фіксації судового засідання, вважав доведеним вчинення ОСОБА_1 правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП та необхідним призначити мінімальне стягнення визначене санкцією даної статті.

Вислухавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, та дослідивши матеріали справи про адміністративне порушення, оцінивши докази по справі відповідно до ст. 252 КУпАП, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 вчинила правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме, несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Вина ОСОБА_1 підтверджується письмовими матеріалами справи: копією витягу з наказу Бердянської ОДПІ №14-О від 23.02.2016 року, копією витягу з наказу Бердянської ОДПІ №21-О від 31.07.2017 року, копією повідомлення про обов’язок державного службовця подати декларацію про доходи за 2017 рік, копією присяги державного службовця, копією особової картки ОСОБА_1, копією довідки про результати перевірки, передбаченої Законом України «Про очищення влади», копією журналу про отримання трудової книжки, копією повідомлення Національного агентства з питань запобігання корупції про факт неподання чи несвоєчасне подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, рапортом старшого оперуповноваженого з ОВС УВБ територіальних органів у Запорізькій області ГУ ДФС у Запорізькій області ОСОБА_2, письмовими пояснення ОСОБА_1, копією витягу з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а також поясненнями ОСОБА_1О у судовому засіданні.

Визначаючи розмір адміністративного стягнення за вчинене ОСОБА_1 правопорушення, суд враховує вимоги ст.ст. 33-35 КУпАП, зокрема, характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, яка має на утриманні двох малолітніх дітей, раніше не притягувалася до адміністративної відповідальності, ступінь її вини, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність та наявність обставин, що пом'якшують відповідальність – щире каяття, та вважає можливим призначити мінімальне стягнення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУаАП у вигляді штрафу у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП правопорушник зобов'язаний сплатити судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

На підставі викладеного, керуючись ч.1 ст. 172-6, ст. ст. 213, 221, 283 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винною у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП і піддати її адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних розмірів доходів громадян, що становить 850 гривень., стягнувши суму до – Одержувач: Бердянське УК/Бердянський район/ 21081100 код ЄДРПОУ: 38042560 Банк: ГУ ДКСУ у Запорізькій області, МФО 813015, рахунок № 31115106700031 Призначення платежу: адмін. штрафи та інші санкції.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь Державної судової адміністрації України у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що

становить 320 грн., стягнувши суму за реквізитами: рахунок отримувача: 31215256700001, отримувач: ГУК у м. Києві /м. Київ/ 22030106, код банку отримувача 820019, банк: Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, код за ЄДРПОУ 37993783, код класифікації доходів бюджету 22030106, призначення платежу: *;101;_____(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків – фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті) судовий збір на користь Державної судової адміністрації України у справі про адміністративне правопорушення__, Бердянський міськрайонний суд, код ЄДРПОУ 37381363.

Строк пред’явлення до виконання – протягом трьох місяців, з наступного дня після вступу постанови в законну силу або закінчення строку, встановленого у разі відстрочки або розстрочки виконання постанови.

На постанову протягом 10 днів з дня її винесення сторони можуть подати апеляційну скаргу до Апеляційного суду Запорізької області через Бердянський міськрайонний суд.

Суддя Бердянського

міськрайонного суду ОСОБА_3