Постанова № 7484219, 12.01.2010, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.01.2010
Номер справи
2а-1109/10/1270
Номер документу
7484219
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

П О С Т А Н О В А

Іменем України

12 січня 2010 року Справа № 2а-1109/10/1270 Категорія № 6.6.4

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

судді: Пляшкової К.О.,

при секретарі: Любімовій Г.Ю.,

за участю представників:

позивача: Денисенко О.С. (довіреність від 111.01.2010 № 3/8/10),

відповідача: не зявився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Старобільської міжрайонної державної податкової інспекції до Луганського обласного комунального паливного підприємства «Луганськоблпаливо» про стягнення податкового боргу по земельному податку, -

ВСТАНОВИВ:

01 грудня 2009 року позивач Старобільська міжрайонна державна податкова інспекції звернулася до Луганського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до відповідача Луганського обласного комунального паливного підприємства «Луганськоблпаливо» про стягнення податкового боргу по земельному податку по Білолуцькій селищній раді Новопсковського району у сумі 1219,44 грн.

У обґрунтування позовних вимог зазначено, що Луганське обласне комунальне паливне підприємство «Луганськоблпаливо» взято на облік в Новопсковському відділенні Старобільської міжрайонної державної податкової інспекції як платник податків, зборів та обовязкових платежів.

Станом на 20.11.2009 підприємство допустило заборгованість по земельному податку з юридичних осіб по Білолуцькій селищній раді Новопсковського району в розмірі 1219 грн. 44 коп.

02.10.2008 відповідачу було направлено поштою з повідомленням про вручення першу податкову вимогу форми «Ю1» № 1/26, а 05.11.2008 другу податкову вимогу за № 2/32.

15.01.2009 прийнято рішення начальника Старобільської МДПІ № 1-24 «Про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу».

Заходи щодо примусової реалізації активів результатів не дали.

У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги, надав пояснення аналогічні викладеному в позовній заяві.

Представник відповідача у судове засідання не зявився, про час, місце та дату судового засідання повідомлявся належним чином, причини не явки суду не відомі.

Суд вважає за можливе розглянути справу без участі представника відповідача, на підставі наявних матеріалів, які містять достатньо даних про права та обовязки сторін.

Заслухавши представника позивача, перевіривши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст.69-72 КАС України, суд прийшов до наступного.

Відповідач - Луганське обласне комунальне паливне підприємство «Луганськоблпаливо» зареєстроване виконавчим комітетом луганської міської ради 29.07.1998 року, запис № 1382120 0000 004646, і.к.01880829 (а.с.12).

Відповідно до довідки № 44849 з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій (а.с.13) Луганське обласне комунальне паливне підприємство «Луганськоблпаливо» є юридичною особою.

Згідно п.п.1.1, 1.4 Статуту підприємства, затвердженого 16.07.1998 головою Луганської обласної ради: «Підприємство є самостійним комунальним підприємством, діючим як господарський орган на принципах госпрозрахунку та самофінансування, з правами юридичної особи, має самостійний баланс, розрахунковий та інші рахунку в установах банків, круглу печатку, кутовий штамп і бланк зі своїм найменуванням».

Згідно п.2.2 Статуту: «При реалізації права повного господарського володіння, підприємство володіє, користується та розпоряджається майном на свій розсуд, здійснює по відношенню до нього будь-які дії, що не суперечать статуту та діючому законодавству».

Крім того, п.2.1 Статуту передбачено, що майно підприємства становлять основні фонди та оборотні кошти, а також інші цінності, вартість яких відображається в самостійному балансі Підприємства (а.с.7-11).

У судовому засіданні встановлено, що відповідач перебуває на обліку в Новопсковському відділенні Старобільської міжрайонної державної податкової інспекції як платник окремих податків.

Згідно ст.67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки та збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно з п.3 ч.1 ст.9 Закону України «Про систему оподаткування» платники податків та зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків та зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами термін.

У розумінні Закону України «Про плату за землю» від 03 липня 1992 року № 2535 податок - обов'язковий платіж, що справляється з юридичних і фізичних осіб за користування земельними ділянками.

Статтею 2 вищезазначеного Закону України передбачено, що використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель. Розміри податку за земельні ділянки, грошову оцінку яких не встановлено, визначаються до її встановлення в порядку, визначеному цим Законом.

Власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, крім орендарів та інвесторів - учасників угоди про розподіл продукції, сплачують земельний податок.

У відповідності зі ст.1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 № 2181- III (зі змінами та доповненнями) передбачено: п.1.3 податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Згідно п.5.1 ст.5 Закону, податкове зобов'язання (зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та строки визначені цим Законом або іншими законами України), самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Відповідно до ст .14 Закону України «Про плату за землю» № 2535, платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.

З матеріалів справи (а.с.15-16) вбачається, що відповідачем були надані до Старобільської МДПІ податкові розрахунки земельного податку (вх. № 729 від 31.01.2008) та (вх.№157 від 27.01.2009).

Згідно п.5.3 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 № 2181 (далі

Закон № 2181) платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку.

Відповідно до п.п.5.4.1 п.5.4. Закону узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Згідно ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» , у разі, коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

З метою погашення боргу на адресу відповідача направлено поштою першу податкову вимогу за № 1/26 від 02.10.2008, яку отримано відповідачем 31.10.2008 (а.с.17,18).

05 листопада 2008 року відповідачу направлено поштою другу податкову вимогу за № 2/32, яка отримано відповідачем 15.12.2008 (а.с.17,19).

15.01.2009 начальником Старобільської МДПІ було прийнято рішення № 1-24 «Про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу».

З матеріалів справи вбачається, що вжиті відповідачем заходи щодо стягнення податкового боргу з земельного податку не дали результатів.

Згідно розрахунку заборгованості земельного податку станом на 20.11.2009 ЛОКПП «Луганськоблпаливо», яке є платником окремих податків по Білолуцькій селищній раді, сума заборгованості становить 1219,44 грн.

На час розгляду справи податкова заборгованість з земельного податку, що склалася за відповідачем не сплачена.

За змістом пп.2.3.1 п.2.3 ст.2 Закону № 2181, органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу (далі - органи стягнення), є виключно податкові органи, а також державні виконавці у межах їх компетенції.

Згідно п.11 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» № 509 зі змінами та доповненнями органи державної податкової служби мають право стягувати заборгованість перед бюджетом та державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Відповідно п.п.7.2.1 п.7.2 ст.7 Закону № 2181 джерелами погашення податкового боргу платника податків за рішенням органу стягнення, які є виконавчими документами є будь-які активи платника податків (його філій, відділень, інших відокремлених підрозділів) з урахуванням обмежень, визначених цим Законом, а також іншими законами.

Активами платника податку визнаються кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, які належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання (п.1.7 Закону № 2181).

Підпунктом 3.1.1 п.3.1 ст.3 Закону 2181 визначено, що активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню.

Питання про розподіл судових витрат не вирішується, так як позивач звільнений від сплати судового збору відповідно до ст.4 Декрету Кабінета Міністрів України «Про державне мито» від 21.01.1993.

Керуючись ст.ст.2, 17, 87, 94, 98, 158 - 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Старобільської міжрайонної державної податкової інспекції до Луганського обласного комунального паливного підприємства «Луганськоблпаливо» про стягнення податкового боргу по земельному податку задовольнити повністю.

Стягнути з Луганського обласного комунального паливного підприємства «Луганськоблпаливо» (і.к.01880829) податковий борг по земельному податку по Білолуцькій селищній раді Новопсковського району у сумі 1219,44 грн. (одна тисяча двісті девятнадцять гривень сорок чотири копійки) на р/р 33212811700225, код платежу 13050102, одержувач УДК у Новопсковському районі, банк одержувача УДК в Луганській області, код 240446685, МФО 804013.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано.

Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Повний текст постанови складено та підписано 15 січня 2010 року.

Суддя: К.О. Пляшкова