
Справа № 461/4538/18
Провадження № 2-а/461/309/18
УХВАЛА
20.06.2018 року м.Львів
Суддя Галицького районного суду м. Львова Зубачик Н.Б., перевіривши матеріали адміністративного позову фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Львівської міської ради про визнання незаконною та скасування ухвали –
В С Т А Н О В И В :
ФОП ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Львівської міської ради, в якому просить визнати незаконною та скасувати Ухвалу Львівської міської ради № 3262 від 19.04.2018 року в частині пункту 1 Переліку місць для розміщення пересувних тимчасових споруд для винесення на аукціон на отримання нрава на оренду окремих конструктивних елементів благоустрою щодо адреси вул. С. Бандери, 15-21 та в частині пункту 2 Переліку місць для розміщення пересувних тимчасових споруд для винесення на аукціон на отримання права на оренду окремих конструктивних елементів благоустрою щодо адреси вул. С. Бандери, 26; визнати незаконною та скасувати Ухвалу Львівської міської ради № 3417 від 17.05.2018 року в частині пункту 1 щодо неможливості продовження терміну здійснення підприємницької діяльності у тимчасових спорудах ФОП ОСОБА_1 за адресами, які зазначені в Додатку 1 Ухвали №1568 від 02.03.2017 року за № 138, 139, 140.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовну заяву необхідно передати на розгляд іншому суду за підсудністю, з наступних підстав.
Відповідно до п.4 ч.1 ст. 171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з’ясовує чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності
Відповідно до ст. 20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; адміністративні справи, пов'язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо: оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб; адміністративні справи, пов'язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію; адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.
Серед даного переліку відсутні адміністративні справи, які пов’язані із оскарженням рішень органу місцевого самоврядування.
Відповідно до змісту частини 2 статті 20 КАС України всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою статті підсудні окружним адміністративним судам.
Таким чином, подана до місцевого загального суду як адміністративного суду позовна заява фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Львівської міської ради про визнання незаконною та скасування ухвали підлягає розгляду окружним адміністративним судом.
Згідно із п.2 ч.1 ст.29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Відповідно до ст.30 КАС України спори між адміністративними судами про підсудність не допускаються. Адміністративна справа, передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 29 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження адміністративним судом, якому вона надіслана.
З метою дотримання прав учасників справи на розгляд справи судом, встановленим законом, у порядку, передбаченому чинною редакцією Кодексу адміністративного судочинства України, враховуючи те, що спір фізичної особи-підприємця із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень, дій чи бездіяльності предметно не підсудний Галицькому районному суду м. Львова як адміністративному суду, суд дійшов висновку про необхідність передачі справи за підсудністю до Львівського окружного адміністративного суду.
Керуючись ст.ст. 19, 20, 29, 30, 171, 241, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
У Х В А Л И В :
Адміністративну справу № 461/4538/18 за адміністративним позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Львівської міської ради про визнання незаконною та скасування ухвали - передати за підсудністю до Львівського окружного адміністративного суду.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом п’ятнадцяти днів з дня її проголошення (складення). Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвалу суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п’ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Ухвала складена 19 червня 2018 року
Суддя Зубачик Н.Б.