Ухвала суду № 74818272, 19.06.2018, Львівський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.06.2018
Номер справи
348/2378/17
Номер документу
74818272
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про зупинення апеляційного провадження

19 червня 2018 рокуЛьвів№ 876/2791/18

Львівський апеляційний адміністративний суд в складі:

головуючого судді: Гудима Л.Я.,

суддів: Довгополова О.М., Святецького В.В.,

за участю секретаря судового засідання: Дідик Н.С.,

розглянувши у судовому засіданні в м. Львові клопотання Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про зупинення апеляційного провадження за апеляційною скаргою Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області на рішення Надвірнянського районного суду Івано-Франківської області від 22 лютого 2018 року, головуючий суддя - Флоряк Д.В., ухвалене в м. Надвірна, повний текст якого виготовлено 02.03.2018 року, у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання дій протиправними,-

В С Т А Н О В И В:

В листопаді 2017 року позивач - ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області (далі - ГУ ПФУ в Івано-Франківській області), в якому просив визнати протиправними дії ГУ ПФУ в Івано-Франківській області щодо відмови йому в перерахунку пенсії з урахуванням розміру матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань та одноразової грошової допомоги при звільненні; зобов»язати ГУ ПФУ в Івано-Франківській області здійснити перерахунок з 05 липня 2008 року та виплату його пенсійного забезпечення з урахуванням в розмірі 56% матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань та одноразової грошової допомоги при звільненні, з яких було сплачено єдиний внесок на загальнообов»язкове державне соціальне страхування, згідно з довідки ліквідаційної комісії УМВС України в Івано-Франківській області від 18.10.2017 року № 13-132/108/01/29-2017; визнати протиправною відмову ГУ ПФУ в Івано-Франківській області щодо проведення перерахунку його пенсії з 01.01.2016 року відповідно до ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» та постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» та зобов»язати відповідача здійснити перерахунок та виплату його пенсії відповідно до виданої Ліквідаційною комісією УМВС України у Івано-Франківській області довідки №3345/108/05 8 1 7 від 07.07.2017 року про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, починаючи з 01.01.2016 року та виплатити йому недоплачені суми пенсії та виплачувати пенсію в подальшому згідно проведеного перерахунку.

В обґрунтування своїх позовних вимог посилався на те, що він є пенсіонером МВС України та отримує пенсію на підставі Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб». Розмір пенсії обчислений, виходячи із грошового забезпечення, встановленого відповідно до постанови КМУ №1294 від 07.11.2007 року. Вказує, що на підставі Наказу №130 від 04 липня 2008 року він був звільнений з роботи за власним бажанням, ст. 38 КЗпП України, у зв»язку із виходом на пенсію за вислугою років, у званні майор міліції з посади заступника начальника відділу - начальника штабу Надвірнянського РВ УМВС. Головним управлінням ПФУ в Івано-Франківській області йому було призначено пенсію за вислугу років в розмірі 56% грошового забезпечення згідно Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», однак без врахування матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та одноразової грошової допомоги при звільненні.

Також, у зв»язку із збільшенням з 01.06.2016 року розміру грошового забезпечення працівникам поліції згідно постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» він 06.10.2017 року звернувся до відповідача із заявою, в якій просив здійснити перерахунок його пенсійного забезпечення з урахуванням нового розміру грошового забезпечення, який вказаний у довідці, виданої 07.07.2017 року за №3345/108/05/8-17 ліквідаційною комісією УМВС України в Івано-Франківській області, проте відповідач відмовив йому у такому перерахунку.

Позивач, вважає, що дії відповідача щодо відмови у перерахунку та виплаті йому пенсії є неправомірними та такими, що порушують його право на належне соціальне забезпечення.

Рішенням Надвірнянського районного суду Івано-Франківської області від 22 лютого 2018 року адміністративний позов задоволено частково; визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області щодо відмови в проведенні ОСОБА_1 перерахунку та виплаті пенсії; зобов»язано Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області здійснити з 01.01.2016 року перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсійного забезпечення з врахуванням в розмірі 56% матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань та одноразової грошової допомоги при звільненні, з яких було сплачено єдиний внесок на загальнообов»язкове державне соціальне страхування, згідно з довідки ліквідаційної комісії УМВС України в Івано-Франківській області від 18.10.2017 року №13-132/108/01/29-2017; визнано протиправною відмову Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області щодо проведення перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2016 року відповідно до ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» та постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції»; зобов»язано Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії відповідно до виданої Ліквідаційною комісією Управління УМВС України у Івано-Франківській області довідки №3345/108/05/8-17 від 07.07.2017 року про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, починаючи з 01.01.2016 року та виплатити недоплачені суми пенсії та виплачувати пенсію в подальшому згідно проведеного перерахунку; в решті позову відмовлено.

Не погоджуючись з вищезазначеним рішенням суду першої інстанції, ГУ ПФУ в Івано-Франківській області подало апеляційну скаргу, в якій зазначає, що оскаржене рішення винесено з порушенням норм матеріального та процесуального права, неповністю досліджені обставини справи, просить зазначене рішення скасувати та ухвалити нове, яким в задоволенні позову відмовити повністю.

Свою апеляційну скаргу мотивує тим, що ГУ ПФУ в Івано-Франківській області в межах своїх повноважень з 01.01.2007 року здійснює функції призначення (перерахунку) та виплати пенсій відповідним категоріям військовослужбовців на підставі документів, поданих уповноваженим структурним підрозділом державного органу, з якого особи були звільнені із служби. При цьому, функції визначення грошового забезпечення, з якого обчислюються пенсії цим особам, не входять до компетенції ГУ ПФУ в області.

Апелянт вказує, що на даний час видатків з Державного бюджету України для проведення перерахунку вказаних пенсій не передбачено. Крім цього, зазначає, що Пенсійним фондом України сформовано потребу в бюджетних коштах, необхідних для проведення перерахунку пенсій та направлено для погодження до Міністерства соціальної політики України.

Також, звертає увагу, що матеріальна допомога на оздоровлення та на вирішення соціально-побутових питань, одноразові премії не відносяться до щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, а є одноразовими (щорічними) виплатами, мають характер окремих гарантій держави щодо соціального захисту військовослужбовців, відносяться до заохочувальних виплат та не входять до складових грошового забезпечення, визначених ст. 43 Закону, з яких обчислюється пенсія.

В судовому засіданні відповідачем подано клопотання про зупинення провадження у цій адміністративній справі до набрання чинності рішення суду у справі №522/2738/17, яка розглядається Великою Палатою Верховного Суду, правовідносини у якій є подібними за змістом тим, що мають місце у розглядуваній адміністративній справі.

Суд апеляційної інстанції дослідивши наведені у клопотанні підстави щодо зупинення розгляду справи, перевіривши матеріали адміністративної справи, вважає, що клопотання слід задовольнити, з врахуванням наступного.

Пунктом 5 ч. 2 ст. 236 КАС України передбачено, що суд має право зупинити провадження у справі в разі перегляду судового рішення у подібних правовідносинах (в іншій справі) у касаційному порядку палатою, об»єднаною палатою, Великою Палатою Верховного Суду - до набрання законної сили судовим рішенням касаційної інстанції.

Судом встановлено, що Верховним Судом ухвалою від 11.04.2018 року справу №522/2738/17 за позовом фізичної особи до ГУПФУ в Одеській області, Одеського обласного військового комісаріату про зобов»язання вчинити певні дії, за касаційною скаргою ГУПФУ в Одеській області на постанову Одеського апеляційного адміністративного суду від 15.11.2017 року, передано на розгляд палати, до якої входить колегія, що розглядає цю справу.

Правовідносини у тій адміністративній справі №522/2738/17, яка передана на розгляд Великої Палати Верховного Суду, є подібними за змістом тим, що мають місце у розглядуваній адміністративній справі №348/2379/17, та характеризуються наступними ознаками: 1) позивач: пенсіонер, фізична особа, якій призначено пенсію згідно з ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»; 2) відповідач: суб»єкт владних повноважень - орган пенсійного фонду, де стоїть на обліку позивач; 3) предмет спору: відмова відповідача у перерахунку пенсії позивачу з врахуванням всіх складових з яких було сплачено страхові внески (єдиний внесок) на загальнообов»язкове державне пенсійне страхування.

Таким чином, суд апеляційної інстанції дійшов висновку про необхідність зупинення апеляційного провадження в даній адміністративній справі до набрання законної сили судовим рішенням касаційної інстанції у зазначеній вище адміністративній справі №522/2738/17 переданій на розгляд Великої палати Верховного Суду.

Керуючись статтями 236, 243, 248, 310, 321, 325 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

У Х В А Л И В:

Клопотання Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про зупинення апеляційного провадження у справі №348/2379/17 - задовольнити.

Зупинити апеляційне провадження №876/2791/18 в адміністративній справі №348/2379/17 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання дій протиправними, - до набрання законної сили судовим рішенням касаційної інстанції у адміністративній справі №522/2738/17 (провадження №К/9901/1368/17).

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, але може бути оскаржена в касаційному порядку шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції протягом тридцяти днів з дня її проголошення, а у разі складення ухвали в повному обсязі відповідно до ст. 243 КАС України - з дня складення повного судового рішення.

Головуючий суддя Л. Я. Гудим судді О. М. Довгополов В. В. Святецький

Повний текст постанови складено 21.06.2018 року.