
Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
14 червня 2018 р. № 820/3441/18
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Зінченко А.В.
при секретарі судового засідання - Алавердян Е.А.
за участі представників сторін:
позивача - Терновської М.Л.
відповідача - Гнатченко О.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державного підприємства "Харківський регіональний науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" (вул. Мироносицька, буд. 36, м. Харків, 61002, код ЄДРПОУ04725906) до Головного управління ДФС у Харківській області (вул. Пушкінська, буд. 46, м. Харків, 61057, код ЄДРПОУ 39599198) про скасування податкових повідомлень-рішень,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Державне підприємство "Харківський регіональний науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації", звернулось до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління ДФС у Харківській області, в якому просило суд изнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління Державної фіскальної служби у Харківській області від 17.04.2018 року №0060181214, яким Державному підприємству «Харківський регіональний науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації» визначено грошове зобов'язання у розмірі 87,76 по акту перевірки від 28.03.2018 №4492/20-40- 12-14-19/04725906 та визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління Державної фіскальної служби у Харківській області від 17.04.2018 року №0060221214, яким Державному підприємству «Харківський регіональний науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації» визначено грошове зобов'язання у розмірі 5,31 грн. по акту перевірки від 28.03.2018 №4492/20-40-12-14- 19/04725906.
Позивач вважає вказані податкові повідомлення-рішення незаконними, протиправними та таким, що підлягають скасуванню.
В судовому засіданні представник позивача позов підтримав у повному обсязі, просив його задовольнити.
Представник відповідача проти позову заперечував, надав відзив на позов, в якому в задоволенні позовних вимог просив відмовити.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши долучені до матеріалів справи документи, судом встановлено наступне.
ГУ ДФС у Харківській області було проведено камеральну перевірку ДП «Харківстандартметрологія» з питання своєчасності сплати узгоджених сум податкових зобов'язань з екологічного податку та рентної плати за спеціальне використання води за 4 кв. 2017 року. Результати перевірки оформлені актом від 28.03.2018 № 4492/20-31-12-14- 19/04725906, який отримано позивачем 02.04.2018, про що свідчить відбиток штампу про реєстрацію вхідного документу, а також рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення № 61052 3879231 0 (№ 61002 24235930).
Відповідно до висновку перевірки підприємством порушено вимоги п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України (далі - ПК України), в частині прострочення на 2 календарних дні сплати сум податкових зобов'язань, зазначених у поданих до контролюючого органу податкових деклараціях (в п.57.1 ст. 57 ПК України встановлений обов'язок платника податку сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації).
Так, у податковій декларації з екологічного податку за 4 кв. 2017 року позивач задекларував до сплати суму податкового зобов'язання у розмірі 53,14 грн. При граничному терміну сплати 19.02.2018 р. фактична сплата відбулась 21.02.2018 р. на підставі платіжного доручення № 300 від 21.02.2018 р.
Згідно із податковою декларацією з рентної плати за 4 кв. 2017 року задекларована підприємством до сплати сума податкових зобов'язань становить 1152,13 грн. При граничному терміну сплати 19.02.2018 р. фактична сплата відбулась 21.02.2018 р. на підставі платіжного доручення № 301 від 21.02.2018р. (з урахуванням переплати у сумі 274,46 грн. сплаті підлягала сума у розмірі 877,67 грн.).
Суд вказує, що статтею 126 ПК України визначено, що у разі, якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах: - при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу.
Матеріалами справи підтверджено, що на підставі даних перевірки ГУ ДФС у Харківській області прийнято: податкове повідомлення-рішення від 17.04.2018 № 0060221214 про застосування до підприємства штрафу розміром 5,31 грн., що становить 10% від погашеної суми податкового боргу - 53,14 грн. та податкове повідомлення-рішення від 17.04.2018 № 0060181214 про застосування до підприємства штрафу розміром 87,76 грн., що становить 10% від погашеної суми податкового боргу - 877,67 грн.
Встановлено, що зазначені податкові повідомлення-рішення вручені позивачу 19.04.2018, про що свідчить рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення № 61158 6153907 9 (№61002 24306489).
Суд вказує, що Пунктом 249.1 ст. 249 ПК України, встановлено, що суми екологічного податку обчислюються за податковий (звітний) квартал платниками податку.
Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу (п. 250.1 ст. 250 ПК України).
Відповідно до п. 250.2 ст. 250 ПК України платники податку складають податкові декларації за встановленою формою, подають їх протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, до контролюючих органів та сплачують податок протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання податкової декларації.
Згідно з п. 257.1 ст. 257 ПК України базовий податковий (звітний) період для рентної плати дорівнює календарному кварталу.
Платники рентної плати самостійно обчислюють суму податкових зобов'язань з рентної плати (п. 257.2 ст. 257 ПК України).
За приписами п. 257.3 ст. 257 ПК України платник рентної плати до закінчення визначеного розділом II цього Кодексу граничного строку подання податкових декларацій за податковий (звітний) період, визначений цією статтею (протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу - п. п. 49.18.1 п. 49.18 ст. 49 Розділу II ПК України), подає до відповідного контролюючого органу за встановленою формою податкову декларацію.
Пунктом 257.5 ст. 257 ПК України передбачено, що сума податкових зобов'язань з рентної плати, визначена у податковій декларації за податковий (звітний) період, сплачується платником до бюджету протягом 10 календарних днів після закінчення граничного строку подання такої податкової декларації.
З урахуванням наведених положень ПК України, граничним строком подання податкових декларацій з екологічного податку та рентної плати за спеціальне використання води за 4 кв. 2017 року є 09.02.2018 (40 календарний день, що настає за останнім календарним днем 4 кв. 2017 року), а граничним строком сплати - 19.02.2018 (10 календарний день після закінчення граничного строку подання податкової декларації за 4 кв. 2017 року). Отже, оскільки фактична сплата екологічного податку та рентної плати відбулась 21.02.2018, підприємство порушило вимоги п. 57.1 ст. 57 ПК України, що тягне для нього фінансову відповідальність, визначену ст. 126 ПК України.
За приписами п. п. 54.3.3 п. 54.3 ст. 54 ПК України якщо згідно з податковим законодавством особою, відповідальною за застосування штрафних (фінансових) санкцій, є контролюючий орган, такий орган зобов'язаний самостійно визначити платнику податків суму грошових зобов'язань (відповідно до п. п. 14.1.39 п. 14.1 ст. 14 ПК України грошове зобов'язання - це, у тому числі, сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як штрафну (фінансову) санкцію).
Відповідно до п. 2 Розділу II Порядку надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28.12.2015 № 1204, у разі застосування штрафних санкцій за порушення строків сплати грошових зобов'язань контролюючий орган складає податкове повідомлення-рішення за формою «Ш» згідно додатку 4 до цього Порядку.
Таким чином, проаналізувавши наведене, суд приходить до висновку, що в судовому засіданні позивачем не доведено протиправності оскаржуваних податкових повідомлень - рішень, а отже позовні вимоги є необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. 19 Конституції України, ст.ст. 6-9, 139, 242- 246, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Адміністративний позов Державного підприємства "Харківський регіональний науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" (вул. Мироносицька, буд. 36, м. Харків, 61002, код ЄДРПОУ 04725906) до Головного управління ДФС у Харківській області (вул. Пушкінська, буд. 46, м. Харків, 61057, код ЄДРПОУ 39599198) про скасування податкових повідомлень-рішень - залишити без задоволення.
Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку шляхом подачі безпосередньо до Харківського апеляційного адміністративного суду апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня вручення повного рішення суду у відповідності до ст. 295 цього Кодексу.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Рішення у повному обсязі складено 21 червня 2018 року.
Суддя А.В. Зінченко