Постанова № 74812182, 20.06.2018, Володимирський міський суд Волинської області (до 25.04.2025 - Володимир-Волинський міський суд Волинської області)

Дата ухвалення
20.06.2018
Номер справи
154/1665/18
Номер документу
74812182
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

154/1665/18

3/154/666/18

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 червня 2018 року м. Володимир-Волинський

Суддя Володимир-Волинського міського суду Волинської області Вітер І.Р., при секретарі Корніюк Т.О., з участю особи, яка притягується до відповідальності ОСОБА_1, прокурора Луцької місцевої прокуратури Волинської області ОСОБА_2, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Володимир-Волинського міського суду матеріали, які надійшли 14 червня 2018 року від управління захисту економіки у Волинській області про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3 , державний інспектор ВМО № 2 митного поста «Устилуг » Волинська митниця ДФС,

за ч.1 ст.1726 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

ВСТАНОВИВ:

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 138 від 06.06.2018 року ОСОБА_1, будучи державним інспектором відділу митного оформлення № 2 митного поста «Устилуг», відповідно до п.п. «е» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб’єктом, і на нього поширюється дія зазначеного Закону, несвоєчасно подав без поважних причин (щорічну за 2017 рік) декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація) за 2017 рік.

Встановлено, що відповідно до наказу начальника Волинської митниці ДФС від 22.11.2017 року № 682-0 ОСОБА_1 23.11.2017 року переведено на посаду державного інспектора відділу митного оформлення № 2 митного поста «Устилуг» Волинської митниці ДФС .

Відповідно до наказу начальника Волинської митниці ДФС від 21.08.2017 року № 494-о ОСОБА_1 присвоєно спеціальне звання інспектора податкової та митної справи 2-го рангу.

25.12.2012 року ОСОБА_1 прийняв присягу державного службовця.

ОСОБА_1 належним чином був ознайомлений з попередженням «Про обмеження, спрямовані на запобігання корупційним та пов’язаним з корупцією правопорушенням, запобігання та врегулювання конфлікту інтересів і одержання неправомірної вигоди або дарунка та поводження з ними, щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності, дотримання вимог фінансового контролю», що підтверджується його особистим підписом.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 45 особи, зазначені у пункті 1, підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 45 особи, зазначені у пункті 1, підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до вимог ст. 47 Закону, подані декларації включаються до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що формується та ведеться Національним агентством.

Національне агентство забезпечує відкритий цілодобовий доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, на офіційному веб-сайті Національного агентства.

Доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на

виконання функцій держави або місцевого самоврядування, на офіційному веб-сайті

Національного агентства надається шляхом можливості перегляду, копіювання та

роздрукування інформації, а також у вигляді набору даних (електронного документа),

організованого у форматі, що дозволяє його автоматизоване оброблення електронними

засобами (машинозчитування) з метою повторного використання.

Відповідно до ч. 2 ст. 47 Закону, інформація про особу в Єдиному державному

реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого

самоврядування, зберігається упродовж всього часу виконання цією особою функцій

держави або місцевого самоврядування, а також упродовж п’яти років після

припинення виконання нею зазначених функцій, крім останньої декларації, поданої

особою, яка зберігається безстроково.

За таких обставин державний інспектор відділу митного оформлення № 2 митного поста «Устилуг» ОСОБА_1, був зобов’язаний до 00 годин 00 хвилин 01.04.2018 року подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави

або місцевого самоврядування за 2017 рік.

Моніторингом Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на

виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що

декларація ОСОБА_1 за 2017 рік подана несвоєчасно, а саме 03.04.2018 року.

Подальшою перевіркою встановлено, що ОСОБА_1 мав

реальну можливість своєчасно подати декларацію особи, уповноваженої на виконання

функцій держави або місцевого самоврядування у зв’язку з відсутністю будь-яких

поважних причин несвоєчасності подання декларації.

Наданим листом ДП «Українські Спеціальні Системи» за № 07-530 від 27.04.2018 року встановлено, що 02.01.2018 року близько 09 год. 00 хв. виявлено помилки при спробі авторизації у Реєстрі. Належне безперебійне функціонування Реєстру забезпечено з 09 год. 50 хв. 02.01.2018 року. Близько 12 год. 00 хв. 15.03.2018 року Реєстр не функціонував (фіксувалась помилка доступу до сайту, помилка шлюзу 502). О 12 год. 40 хв. 15.03.2018 року роботу реєстру відновлено.

ОСОБА_1 належним чином був ознайомлений з вимогами Закону України «Про запобігання корупції».

Таким чином, ОСОБА_1, будучи суб’єктом декларування, несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, чим порушив вимоги ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.1726 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 беззаперечно визнав свою винуватість у несвоєчасності подання ним електронної декларації, а причиною цього зазначив те, що раніше користувався допомогою особи, яка знає механізм подачі електронної декларації, а цього року намагався це зробити самостійно. У зв"язку з необхідністю заміни цифрового підпису не встиг вчасно подати декларацію. Просив суд суворо його не карати, оскільки вчинив дане порушення вперше та неумисно, жодної інформації про власні доходи не приховував.

Прокурор Сушик Ю.В. вважав доведеним несвоєчасне без поважних причин подання ОСОБА_1 щорічної декларації за 2017 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яке є підставою для визнання винуватим та притягнення останнього до адміністративної відповідальності, передбаченої ч.1 ст. 1726 КУпАП.

Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, з’ясувавши думку прокурора, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази у їх сукупності, суддя дійшов наступних висновків.

Стаття 129 Конституції України передбачає, що розгляд і вирішення справ в судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і доведеності перед судом їх переконливості.

Стаття 245 КУпАП передбачає, що завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об’єктивне з’ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

У відповідності до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов’язаний з’ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні,чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, які пом’якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з’ясувати інші обставини,що мають значення для правильного вирішення справи.

У відповідності до ч.1 ст. 1726 КУпАП, відповідальність настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Винуватість ОСОБА_1 у вчиненні даного правопорушення, крім його особистих пояснень доводиться й іншими зібраними у справі доказами:

- протоколом № 138 про адміністративне правопорушення пов’язане з корупцією від 06.06. 2018 року ;

- наказом начальника Волинської митниці ДФС України № 682-0 від 22.11.2017 року , яким ОСОБА_1 державного інспектора відділу митного оформлення № 4 митного поста «Устилуг» Волинської митниці ДФС переведено на посаду державного інспектора відділу митного оформлення № 2 митного поста «Устилуг» Волинської митниці ДФС ;

- присягою ОСОБА_1 на вірність Українському народові від 25.12.2012 року;

- посадовою інструкцією державного інспектора відділу митного оформлення № 2 митного поста «Устилуг» Волинської митниці ДФС;

- письмовими поясненнями ОСОБА_1

За таких обставин суд прийшов до висновку про доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.1726 КУпАП.

У відповідності до ст.23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Відповідно до вимог ст. 33 КУпАП, при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом’якшують і обтяжують відповідальність.

Враховуючи те, що раніше до дисциплінарної та адміністративної відповідальності ОСОБА_1 не притягався, на утриманні має одну неповнолітню дитину, позитивно характеризується, беручи до уваги його суб’єктивне ставлення до вчиненого, а саме те, що він не мав на меті умисно приховати свій майновий стан, інших негативних мотивів правопорушення також встановлено не було, у вчиненому щиро розкаявся, дане правопорушення не потягло настання будь-яких негативних наслідків суспільним або державним інтересамчи безпосередньо громадянам, потерпілих від правопорушення немає, а тому приходжу до висновку про необхідність та достатність застосування до ОСОБА_1 адміністративного стягнення у виді штрафу в межах санкції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

На підставі п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» до стягнення з ОСОБА_1 в дохід держави підлягає судовий збір в сумі 352,40 грн.

Керуючись ст.ст. 33, 283, 284 КУпАП, на підставі ч.1 ст.1726 КУпАП,-

ПОСТАНОВИВ:

Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п’ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п’ятдесят) грн.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Державної судової адміністрації України судовий збір у розмірі 352 (триста п’ятдесят дві ) грн. 40 коп.

Судовий збір необхідно сплатити на наступні реквізити: отримувач коштів ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, код банку отримувача (МФО) 820019, рахунок отримувача 31215256700001, код класифікації доходів бюджету 22030106, призначення платежу: судовий збір, Володимир-Волинський міський суд Волинської області.

Постанова може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги до апеляційного суду Волинської області через місцевий суд, який виніс постанову, протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя : /-/-підпис.

Згідно з оригіналом.

Суддя Володимир-Волинського міського суду Вітер І.Р.