
УКРАЇНА
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49600
E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63
УХВАЛА
20.06.2018м. ДніпроСправа № 904/1933/13-г
Суддя господарського суду Дніпропетровської області Владимиренко І.В. розглянувши справу
Кредитори:
1.Товариство з обмеженою відповідальністю "СЮЛЬБАН", м. Дніпропетровськ
2.Акціонерне товариство "ДТЕК "Дніпрообленерго", м. Дніпропетровськ
Боржник: Комунальне виробниче житлове ремонтно - експлуатаційне підприємство Жовтневого району (м. Дніпро, вул. Набережна Перемоги, буд. 82, код ЄДРПОУ 05451351)
про визнання банкрутом І.В.
за участю Прокуратури м. Дніпропетровська Дніпропетровської області
учасник у справі № 904/1933/13-г про банкрутство Комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства Жовтневого району - Дніпровська міська рада
Представники:
від боржника: представник не з'явився
керуючий санацією: не з'явився
від Дніпропетровської міської ради: представник ОСОБА_1 дов. № 7/10-113 від 17.01.18р.
від Прокуратури Дніпропетровської області: прокурор відділу ОСОБА_2, посв. № 032900 видане 10.04.15р.
від АТ "ДТЕК Дніпровські Електромережі": представник ОСОБА_3 дов. № 886 від 21.05.18р.
від ТОВ "Сюльбан" представник не з'явився
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою суду від 23.05.18р. клопотання керуючого санацією № 02-08/08/09 від 22.05.18р. про відкладення судового засідання, клопотання представника Дніпровської міської ради від 23.05.18р. про відкладення судового засідання залишено без задоволення. У задоволенні скарги Дніпропетровської міської ради № 7/11-2059 від 28.10.2016р. на дії керуючого санацією Комунальне виробниче житлове ремонтно - експлуатаційне підприємство Жовтневого району ОСОБА_4 відмовлено. Відкладено судове засідання з розгляду клопотання керуючого санацією № 02-08/08/65 від 17.10.17р. про затвердження схваленого протоколом комітету кредиторів № 9/11 від 10.11.16р. плану санації Комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства Жовтневого району, м. Дніпропетровськ, плану санації, рішення Дніпровської міської ради на 20.06.2018р. о 11:30 год.
20.06.18р. до суду від Дніпровської міської ради надійшло заперечення на план санації. Судом заперечення прийняті до відома.
20.06.18р. до суду від АТ "ДТЕК Дніпровські Електромережі" надійшло клопотання № б/н від 20.06.18р. про заміну сторони по справі. Судом клопотання № б/н від 06.06.18р. прийнято до розгляду.
В судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частину ухвали.
Розглянувши в судовому засіданні 20.06.18р. клопотання керуючого санацією № 02-08/08/02 від 04.04.14р., № 02-08/08/89 від 16.12.14р., № 02-08/08/65 від 17.10.17р., № 02-08/08/26 від 27.03.17р., № 02-08/08-65 від 18.10.17р., план санації, заслухавши присутніх учасників провадження у справі про банкрутство, господарський суд встановив наступне.
Представник Дніпровської міської ради в судовому засіданні зазначив, що Дніпровськаї міська рада не погоджує наданий керуючим санацією план санації комунального виробничо житлового ремонтно - експлуатаційного підприємства Жовтневого району з наступних підстав.
Ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 24.10.2013 по справі № 904/193 3/13-г введено процедури санації боржника. Керуючим санацією призначено арбітражного керуючого ОСОБА_4
Пункт 6.2.1 плану санації боржника передбачає такий захід санації як перетворення організаційно-правової форми з комунального унітарного підприємства на підприємство приватного права - товариство з обмеженою відповідальністю.
Відповідно до ст. 24 Господарського кодексу України управління господарською діяльністю у комунальному секторі економіки здійснюється через систему організаційно-господарських повноважень територіальних громад та органів місцевого самоврядування щодо суб'єктів господарювання, які належать до комунального сектора економіки і здійснюють свою діяльність на основі права господарського відання або права оперативного управління; правовий статус окремого суб'єкта господарювання у комунальному секторі економіки визначається уповноваженими органами управління відповідно до вимог цього Кодексу та інших законів; суб'єктами господарювання комунального сектора економіки є суб'єкти, що діють на основі лише комунальної власності, а також суб'єкти, у статутному капіталі яких частка комунальної власності перевищує п'ятдесят відсотків чи становить величину, яка забезпечує органам місцевого самоврядування право вирішального впливу на господарську діяльність цих суб'єктів; органи місцевого самоврядування несуть відповідальність за наслідки діяльності суб'єктів господарювання, що належать до комунального сектора економіки, на підставах, у межах і порядку, визначених законом.
На відміну від такої організаційно-правової форми як товариство з обмеженою відповідальністю, яке є підприємством приватного права (ст. 84 ЦК України), комунальні підприємства є підприємствами публічного права (ст. 169 ЦК України).
Згідно зі ст. 78 Господарського кодексу України комунальне унітарне підприємство утворюється компетентним органом місцевого самоврядування в розпорядчому порядку на базі відокремленої частини комунальної власності і входить до сфери його управління; орган, до сфери управління якого входить комунальне унітарне підприємство, є представником власника - відповідної територіальної громади і виконує його функції у межах, визначених цим Кодексом та іншими законодавчими актами; майно комунального унітарного підприємства перебуває у комунальній власності і закріплюється за таким підприємством на праві господарського відання (комунальне комерційне підприємство) або на праві оперативного управління (комунальне некомерційне підприємство).
Відповідно до ч. 3 ст. 80 Господарського кодексу України товариством з обмеженою відповідальністю є господарське товариство, що має статутний капітал, поділений на частки, розмір яких визначається установчими документами, і несе відповідальність за своїми зобов'язаннями тільки своїм майном. Учасники товариства, які повністю сплатили свої вклади, несуть ризик збитків, пов'язаних з діяльністю товариства, у межах своїх вкладів.
За приписами ч. 5 ст. 16 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" від імені та в інтересах територіальних громад права суб'єкта комунальної власності здійснюють відповідні ради.
Частиною 5 ст. 60 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" визначено, що органи місцевого самоврядування в Україні" від імені та в інтересах територіальних громад відповідно до закону здійснюють правомочності щодо володіння, користування та розпорядження об'єктами права комунальної власності.
Отже, правомочності щодо володіння, користування та розпорядження об'єктами права комунальної власності належать органу місцевого самоврядування, яким у даних правовідносинах є Дніпровська міська рада.
При цьому ст. 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно зі ст. 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" визначено, що органи місцевого самоврядування в Україні" у рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень рішення ради приймається на її пленарному засіданні після обговорення більшістю депутатів від загального складу ради, крім випадків, передбачених цим Законом.
Територіальна громада міста Дніпро, як власник комунального майна на основі якого створене підприємство-боржник, делегує Дніпровській міській раді повноваження щодо здійснення правомочностей від її (громади) імені, в її інтересах, виключно у спосіб та у межах повноважень, передбачених законом.
Воля територіальної громади як власника, може виражатися лише в таких діях органу місцевого самоврядування, які відповідають вимогам законодавства та інтересам територіальної громади, а незаконне вибуття комунальної власності завдає шкоди територіальній громаді, регіональному розвитку в цілому, збитки місцевим бюджетам та в цілому підриває економічні засади місцевого самоврядування.
А тому, такий захід санації як перетворення боржника з комунального унітарного підприємства на підприємство приватного права - товариство з обмеженою відповідальністю - вилучить комунальне майно із власності територіальної громади, є незаконним без рішення Дніпровської міської ради.
Відповідно до ч. 1 ст. 29 Закону у разі наявності інвесторів план санації розробляється за участю інвесторів та підписується інвесторами. Інвестор -особа, яка приймає рішення щодо внесення власних, позичених та залучених майнових і інтелектуальних цінностей в об'єкти інвестування та несе відповідальність за невиконання своїх зобов'язань.
Але до плану санації не надано жодного документального доказу про фінансове становище інвестора ПП "СТС".
А тому, Дніпровська міська рада не погоджує наданий план санації та просить суд його відхилити.
Присутні в судовому засіданні учасники провадження у справі про банкрутство підтримали представника Дніпровської міської ради щодо відхилення плану санації який не відповідає вимогам діючого законодавства України.
Господарський суд погоджується з запереченнями присутніх в судовому засіданні учасників провадження у справі про банкрутство та вважає план санації таким, що розроблений з порушенням та не відповідає вимогам діючого законодавства України.
Враховуючи вищенаведене, господарський суд вирішив клопотання керуючого санацією № 02-08/08/02 від 04.04.14р., № 02-08/08/89 від 16.12.14р., № 02-08/08/65 від 17.10.17р., № 02-08/08/26 від 27.03.17р., № 02-08/08-65 від 18.10.17р. про затвердження схваленого протоколом комітету кредиторів № 9/11 від 10.11.16р. плану санації Комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства Жовтневого району, м. Дніпропетровськ залишити без задоволення.
План санації Комунального виробничо житлового ремонтно - експлуатаційного підприємства Жовтневого району (м. Дніпро, вул. Набережна Перемоги, буд. 82, код ЄДРПОУ 05451351) відхилити.
Також розглянувши в судовому засіданні клопотання АТ "ДТЕК Дніпровські Електромережі" № б/н від 26.06.18р. про заміну сторони по справі господарським судом встановлено, що ПАТ "ДНІПРООБЛЕНЕРГО", як кредитор по справі про банкрутство № 904/1933/13-г змінило правову форму та перейменовано на АТ "ДТЕК ДНІПРОВСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ" про, що зроблено відповідний запис в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.
Згідно ст. 21 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у разі вибуття чи заміни кредитора у справі про банкрутство господарський суд за заявою правонаступника або іншого учасника (учасників) справи здійснює заміну такої сторони на будь-якій стадії провадження у справі її правонаступником. Усі дії, вчинені у справі про банкрутство до вступу у справу правонаступника, обов’язкові для нього так само, як вони були обов’язкові для особи, яку правонаступник замінив.
Відповідно до ч.1 ст. 52 Господарсько процесуального кодексу України, суд у разі смерті або оголошення фізичної особи померлою, припинення юридичної особи шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення), заміни кредитора чи боржника в зобов’язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідного учасника справи на будь-якій стадії судового процесу.
На підставі вищезазначеного, суд вважає за необхідне, клопотання АТ "ДТЕК Дніпровські Електромережі" № б/н від 20.06.18р. про заміну сторони по справі задовольнити.
Провести процесуальне правонаступництво.
Кредитором по справі № 904/1933/13-г вважати АТ "ДТЕК ДНІПРОВСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ".
Також, у зв'язку з тим, що на виконання вимог попередніх ухвал господарського суду Дніпровською міською радою не надано суду гарантії задоволення всіх вимог кредиторів за гарантійним зобов'язанням відповідно до вимог ст. 85 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» або рішення про погодження плану санації господарський суд вирішив відкласти розгляд справи.
Присутні в судовому засіданні учасники провадження по справі не заперечували проти відкладення судового засідання.
Враховуючи вищенаведене, для повного та всебічного розгляду справи, господарський суд вирішив відкласти судове засідання з розгляду рішення Дніпровської міської ради на 29.08.2018 р. о 11:30 год.
Керуючись ст. ст. 21, 28, 29, 85 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. ст. 52, 121, 216, 234, 235 Господарсько процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Клопотання керуючого санацією № 02-08/08/02 від 04.04.14р., № 02-08/08/89 від 16.12.14р., № 02-08/08/65 від 17.10.17р., № 02-08/08/26 від 27.03.17р., № 02-08/08-65 від 18.10.17р. про затвердження схваленого протоколом комітету кредиторів № 9/11 від 10.11.16р. плану санації Комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства Жовтневого району, м. Дніпропетровськ залишити без задоволення.
План санації Комунального виробничо житлового ремонтно - експлуатаційного підприємства Жовтневого району (м. Дніпро, вул. Набережна Перемоги, буд. 82, код ЄДРПОУ 05451351) відхилити.
Клопотання АТ "ДТЕК Дніпровські Електромережі" № б/н від 20.06.18р. про заміну сторони по справі задовольнити.
Провести процесуальне правонаступництво.
Кредитором по справі № 904/1933/13-г вважати АТ "ДТЕК ДНІПРОВСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ".
Відкласти судове засідання з розгляду рішення Дніпровської міської ради на 29.08.2018р. о 11:30 год.
Засідання суду відбудеться в приміщенні господарського суду Дніпропетровської області, зал судового засідання №2-201.
Зобов'язати:
Керуючого санацією арбітражного керуючого ОСОБА_4 - надати господарському суду на затвердження погоджений Дніпровською міською радою план санації боржника.
Дніпровську міську раду та Виконавчий комітет Дніпровської міської ради - вирішити питання в порядку ст. 85 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” щодо гарантії задоволення всіх вимог кредиторів за гарантійним зобов'язанням.
Явку в судове засідання учасників провадження у справі про банкрутство визнати обов'язковою.
Копію ухвали надіслати: кредиторам, боржнику, керуючому санацією, Дніпровській міській раді, Прокуратурі Дніпропетровської області.
Довести до відома учасників справи про банкрутство, що відповідно до ст. 135 Господарського процесуального кодексу України суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, зокрема, за ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу; за умисне невиконання рішення, ухвали, постанови суду, що набрали законної сили, або перешкоджання їх виконанню наступає кримінальна відповідальність за ст. 382 Кримінального кодексу України.
Суддя ОСОБА_5