
ун. № 759/8743/18 пр. № 3/759/4050/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 червня 2018 року м. Київ
Суддя Святошинського районного суду міста Києва Дячук С.І., розглянувши матеріали справи про адмінпорушення, які надійшли з Національного агентства з питань запобігання корупції (далі - НАЗК), стосовно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, керівник політичної партії «ПРАВО НАРОДУ», місце проживання не відоме, звинуваченого у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-21 КУпАП ,
В С Т А Н О В И В :
До суду надійшов протокол, за яким ПОТОМСЬКИЙ обвинувачується в тому, що 09 лютого 2018 року як керівник політичної партії «Право народу» вчинив порушення встановленого порядку подання звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, а саме до вказаного Звіту партії за IV квартал 2017 року (далі - Звіт) не додано висновок щорічного внутрішнього аудиту, що є порушенням ч. 11 ст. 17 Закону, а також абз. 9 п. 3 розділу ІІ Положення про аналіз Звіту, затвердженого рішенням НАЗК від 08 вересня 2016 року № 26, що було виявлено 03 квітня 2018 року за результатами проведення аналізу вказаного Звіту.
Відповідно до вимог ст. 278 КУпАП, посадовою особою при підготовці справи про адміністративне правопорушення до розгляду, серед інших питань, вирішується питання, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Як встановлено судом, даний протокол не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП, а саме: у протоколі відсутнє посилання на Закон, який нібито було порушено ПОТОМСЬКИМ і який регламентує порядок подання Звіту. По тексту протоколу вказується лише на ч. 11 ст. 17 Закону, без уточнення, про який саме Закон йдеться. Догадки з цього приводу суду не можуть бути засобом усунення недоліків даного протоколу; особі висунуте суперечливе обвинувачення, що усуває можливості для здійснення нею захисту, а для суду - постановити рішення в чітких межах претензії. Автором протоколу вказується фактично на оформлення Звіту з порушенням встановлених вимог - відсутність невід'ємних додатків, а кваліфікація відбувається за іншою ознакою - порушення встановленого порядку подання Звіту. Про те, що саме оформлення Звіту не відповідає встановленим вимогам, йдеться і в додатках до протоколу (Акт, Висновок), які з невідомих причин залишені поза увагою автором протоколу; у протоколі відсутні відомості щодо місця проживання особи, яка притягається до відповідальності, що унеможливлює її виклик, посилання у протоколі на місце реєстрації політичної партії, яка діяльність не здійснює, до того ж і з неповною адресою, є недостатнім; нарешті, відсутність підпису особи, яка складала протокол, свідчить про відсутність необхідіних ознак цього документу як офіційного.
За таких обставин, адміністративні матеріали відносно ПОТОМСЬКОГО підлягають поверненню для належного оформлення та усунення виявлених недоліків
На підставі викладеного і, керуючись ст. 256, 278, 283 КУпАП,
ПОСТАНОВИВ:
Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 про притягнення її до адміністративної відповідальності за ст. 212-21 КУпАП повернути для належного оформлення до Національного агентства з питань запобігання корупції.
Постанова оскарженню не підлягає.
СУДДЯ С.І. ДЯЧУК