
Справа № 209/1817/18
Провадження № 3/209/630/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 червня 2018 року м. Кам’янське
Суддя Дніпровського районного суду м. Дніпродзержинська Решетник Т.О., розглянувши матеріал, що надійшов від Головного управління ДФС у Дніпропетровській області ДФС України про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 163-1 КУпАП
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка працює головним бухгалтером ПП «ТИМАН» ЄДРПОУ 33855407, -
ВСТАНОВИВ:
В провадження Дніпровського районного суду м. Дніпродзержинська надійшла адміністративна справа відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 163-1 КУпАП.
Вивчивши протокол у справі про адміністративне правопорушення, матеріали справи, вважаю, що матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 мають бути повернуті відповідному органу для доопрацювання, за наступних підстав.
23.05.2018 року посадовою особою головним державним ревізор-інспектором відділу аудиту платників території обслуговування Криворізької південної ОДПІ управління аудиту ГУ ДФС у Дніпропетровській області ОСОБА_2 складено протокол про адміністративне правопорушення № 64, передбачене ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, в якому вказано, що ОСОБА_1, головний бухгалтер ПП «ТИМАН» вчинила порушення порядку ведення податкового обліку, а саме: занижено податок на прибуток податок на прибуток за 2015 рік на 28 189 грн., що є порушенням п пп. 134.1.1 п. 134.1 ст.134 Податкового Кодексу України №2755-УІ від 02.12.2010 (зі змінами та доповненнями).Порушення є триваючим, акт перевірки від 25.04.2018 №20925/04-36-14-20-08/33855407.
Оцінивши в сукупності досліджені докази, суд прийшов до висновку, що справа підлягає поверненню на доопрацювання, з наступних підстав.
Згідно ст. 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання про правильність складення протоколу та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, витребування необхідних додаткових матеріалів.
Так, відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян.
Відповідно до ст. 256 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення як документ, що засвідчує факт неправомірних дій особи, та є одним із основних джерел доказів, повинен містити: дату і місце його складення, посаду, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз’яснюються її права і обов’язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Відповідно Інструкції з оформлення органами доходів і зборів матеріалів про адміністративні правопорушення, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 02.07.2016 року № 566 особа, зміст Протоколу повинен відповідати вимогам, викладеним у статті 256 КУпАП..
В свою чергу, як вбачається з протоколу в ньому відсутні будь-які відомості про місце проживання ОСОБА_1, що робить неможливим її виклик в судове засідання для розгляду адміністративного матеріалу, що є грубим порушенням її права на захист.
Також в матеріалах справи відсутні докази на підтвердження отримання ОСОБА_1, на момент складення, протоколу; запрошення для складання, ознайомлення, підписання та отримання протоколу про адміністративне правопорушення.
Згідно ч. 1 ст. 163-1 КУпАП суб’єктами правопорушення, передбаченого цією статтею, можуть бути керівники та інші посадові особи підприємств, установ, організацій.
В свою чергу в матеріалах адміністративної справи, відсутні будь-які докази на підтвердження того, що ОСОБА_1 дійсно є посадовою особою ПП «ТИМАН», а саме головним бухгалтером, що не дає суду змогу визначити чи дійсно вона є суб’єктом даного правопорушення.
З урахуванням вищевикладеного, суд вважає за необхідне повернути матеріали адміністративної справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, для належного оформлення.
Керуючись ст. ст. 256, 268, 278 КУпАП,
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 163-1 КУпАП ОСОБА_1 повернути до Головного управління ДФС у Дніпропетровській області ДФС України для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Т.О. Решетник