
ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
——————————————————————
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 червня 2018 р.м.ОдесаСправа № 664/316/17
Категорія: 2.1 Головуючий в 1 інстанції: Заславець Н.В.
Одеський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді –ОСОБА_1,судді –ОСОБА_2,судді –ОСОБА_3при секретарі –ОСОБА_4
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу депутата Олешківської районної Ради ОСОБА_5 на ухвалу Цюрупинського районного суду Херсонської області від 03 квітня 2018 року у справі за позовом депутату Олешківської районної Ради ОСОБА_5 до Олешківської районної Ради Херсонської області про визнання протиправним та скасування рішення, -
В С Т А Н О В И В:
В лютому 2017 року депутат Олешківської районної Ради ОСОБА_5 (надалі – позивач) звернувся до суду з адміністративним позовом до Олешківської районної Ради Херсонської області (надалі – відповідач), в якому (з врахуванням уточнень до позову, а.с.38, 39, 104) просив визнати недійсним та скасувати рішення XVII сесії сьомого скликання Олешківської районної Ради №272 від 30.01.2017 року про розірвання трудового договору з директором КП «Олешки» ОСОБА_5.
Ухвалою Цюрупинського районного суду Херсонської області від 03.04.2018 року провадження у справі закрито, як таке, що не підлягає розгляду у порядку адміністративного судочинства.
Не погоджуючись з вищезазначеною ухвалою, позивач подав апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, просить ухвалу суду першої інстанції скасувати, а справу направити до суду першої інстанції для продовження розгляду.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
З матеріалів справи вбачається, що згідно контракту від 24.04.2007 року між Цюрупинської районною радою та позивачем, останній займає посаду директора КП «Олешки» районної ради.
Згідно додаткової угоди від 01.12.2008 року до контракту, останній день роботи за контрактом є 24.04.2010 року. З 25.04.2010 року позивач працює директором КП «Олешки» за безстроковим трудовим договором.
Рішенням XVII сесії сьомого скликання Олешківської районної Ради №272 від 30.01.2017 року про розірвання трудового договору з директором КП «Олешки» ОСОБА_5, було вирішено розірвати трудовий договір із директором КП «Олешки» Олешківської районної Ради – ОСОБА_5 з 30.01.2017 року.
Закриваючи провадження по даній справі, суд першої інстанції зробив висновок, що даний спір стосується саме трудових правовідносин, та не відноситься до публічно-правових спорів, оскільки по суті позовних вимог, спір стосується звільнення з роботи позивача, який працював директором КП «Олешки». При цьому позивач не є державним службовцем, з ним укладено спочатку строковий трудовий договір у вигляді контракту, а в подальшому трудові відносини з ним продовжено на умовах безстрокового трудового договору.
Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, виходячи з наступного.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.19 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема спорах фізичних чи юридичних осіб із суб’єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.
Пункт 2 ч.1 ст.19 КАС України відносить до юрисдикції адміністративних судів також і спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження та звільнення з публічної служби.
Нормативно-правовий акт - акт управління (рішення) суб'єкта владних повноважень, який встановлює, змінює, припиняє (скасовує) загальні правила регулювання однотипних відносин, і який розрахований на довгострокове та неодноразове застосування (п.18 ч.1 ст.4 КАС)
Індивідуальний акт - акт (рішення) суб'єкта владних повноважень, виданий (прийняте) на виконання владних управлінських функцій або в порядку надання адміністративних послуг, який стосується прав або інтересів визначеної в акті особи або осіб, та дія якого вичерпується його виконанням або має визначений строк (п.19 ч.1 ст.4 КАС).
Згідно п.17 ч.1 ст.4 КАС України публічна служба - діяльність на державних політичних посадах, у державних колегіальних органах, професійна діяльність суддів, прокурорів, військова служба, альтернативна (невійськова) служба, інша державна служба, патронатна служба в державних органах, служба в органах влади Автономної Республіки Крим, органах місцевого самоврядування.
Отже, за своєю суттю, оскаржене позивачем рішення є індивідуальним актом, яке має вплив на трудові права конкретно визначеної особи, тобто позивача.
При цьому, посада директора КП «Олешки», як вірно зазначив суд першої інстанції, не відноситься до публічної служби, а тому правовідносини стосовно призначення та звільнення з цієї посади не можуть бути віднесені до юрисдикції адміністративного суду на підставі п.2 ч.1 ст.19 КАС України.
Той факт, що позивач одночасно є депутатом Олешківської районної Ради Херсонської області, не відносить автоматично цей спор до адміністративної юрисдикції, оскільки визначальним в цьому питанні є ті права, за захистом яких позивач і звернувся в суд, а як пояснив представник позивача під час судового засідання суду апеляційної інстанції, метою звернення позивача до суду з цим позовом є захист його трудових прав, які пов’язані з виконанням ним функцій директора КП «Олешки».
Відповідно до положень ч.1 ст.19 ЦПК України суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи, що виникають з трудових правовідносин.
Враховуючи наведене, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи, порушень матеріального та процесуального права при вирішенні справи не допустив, а наведені в скарзі доводи правильність висновків суду не спростовують.
За таких обставин апеляційна скарга задоволенню не підлягає.
Керуючись ст.315, ст.316, ст.321, ст.322, ст.325, ст.329 КАС України, апеляційний суд, –
П О С Т А Н О В И В:
Апеляційну скаргу депутата Олешківської районної Ради ОСОБА_5 – залишити без задоволення, а ухвалу Цюрупинського районного суду Херсонської області від 03 квітня 2018 року – залишити без змін.
Постанова апеляційного суду набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повне судове рішення складено та підписано 12 червня 2018 року.
Головуючий суддя ОСОБА_1Судді ОСОБА_2 ОСОБА_3