
У Х В А Л А
про прийняття позовної заяви до розгляду
та відкриття провадження в адміністративній справі
19 червня 2018 року справа № 823/2125/18 м. Черкаси
Суддя Черкаського окружного адміністративного суду Гаврилюк В.О., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Черкаській області про визнання протиправним та скасування наказу в частині,
встановив:
ОСОБА_1 (18000, АДРЕСА_1, далі – ОСОБА_1, позивач) подав позов до Головного управління Національної поліції в Черкаській області (18036, м. Черкаси, вул. Смілянська, 57, далі – ГУНП в Черкаській області, відповідач), в якому просить визнати протиправним та скасувати наказ ГУНП в Черкаській області № 775 від 20.03.2018 в частині скасування наказу від 03.11.2017 № 2890 ГУНП в Черкаській області щодо виплати ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги у зв’язку з встановленням ІІ групи інвалідності внаслідок захворювання, пов’язаного з проходженням служби в поліції у розмірі 144000,00 грн та висновку від 03.11.2018 про призначення зазначеної одноразової допомоги.
В обґрунтування позовних вимог зазначено те, що оскаржуваний наказ відповідача є неправомірним та таким, що суперечить вимогам Конституції та Закону України “Про Національну поліцію”, Порядку № 4, оскільки підставою для скасування наказу від 03.11.2017 № 2890 та висновку від 03.11.2018 щодо виплати позивачу одноразової грошової допомоги позивачу стало те, що ОСОБА_1 звільнений з органів поліції за власним бажанням, а не внаслідок причин, зазначених у п. 4 ч. 1 ст. 97 Закону України “Про Національну поліцію”.
На думку позивача, дана обставина не позбавляє позивача права на отримання одноразової грошової допомоги у разі встановлення поліцейському інвалідності, що пов’язана з проходженням служби в органах поліції, оскільки згідно статті 24 Конституції України громадяни мають рівні права і свободи та є рівними перед законом, а прив’язування права на отримання одноразової допомоги до такої ознаки, як звільнення зі служби в поліції лише через хворобу, ставить в нерівне становище колишніх поліцейських, які добросовісно виконували свої обов’язки та отримали інвалідність внаслідок служби в поліції.
Також, Закон України “Про Національну поліцію” передбачає виключні підстави для невиплати допомоги, серед яких немає такої підстави як звільнення зі служби в поліції не через хворобу, і, крім того, ні вказаним Законом, ні Порядком та умовами виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського (затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України № 4 від 11.01.2016) не передбачено надання повноважень керівникам головних управлінь Національної поліції на скасування власних наказів і висновків про призначення ОГД.
Вказаний спір виник з публічно-правових відносин і відповідно до статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України належить до юрисдикції адміністративних судів та має розглядатися у порядку адміністративного судочинства.
Позовна заява відповідає вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України, подана особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність та у строк, установлений законом. Підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі відсутні.
Частиною 1 статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Згідно з частиною 2 вказаної статті спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справи щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат.
З огляду на вищезазначене, справа відноситься до справ незначної складності, а тому має розглядатися за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Враховуючи викладене, керуючись статтями 171, 241, 243, 248, 256, 257, 261-263 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,
ухвалив:
Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у адміністративній справі.
Здійснити розгляд адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Черкаській області про визнання протиправним та скасування наказу в частині за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Роз’яснити учасникам справи, що розгляд справи по суті розпочнеться через п’ятнадцять днів з дня відкриття провадження у справі.
Встановити відповідачеві п’ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали, протягом якого може бути поданий відзив на позовну заяву, що відповідає вимогам статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України. До відзиву на позовну заяву мають бути додані докази, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем; документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
Попередити відповідача, що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин спір буде вирішено за наявними матеріалами справи.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію у справі, що розглядається: http://court.gov.ua/fair/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не може бути оскаржена, крім випадку, передбаченого пунктом 5 частини 1 статті 294 Кодексу адміністративного судочинства України.
СуддяОСОБА_2