
Справа № 545/711/18
Провадження № 3/545/258/18
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"19" червня 2018 р. р. Полтавський районний суду Полтавської області в складі:
головуючого судді Поеттій А.Г.,
з участю секретаря Задорожна Ю.В.,
прокурора Лещенко А.О.,
розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Управління захисту економіки в Полтавській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженку ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянку України, українку, депутата Валківської сільської ради, Полтавського району, мешканки ІНФОРМАЦІЯ_3,
за вчинення корупційного правопорушення, передбаченого ч. 1ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
В С Т А Н О В И В :
Рішенням Валківської сільської ради від 11.11.2015 «Про реєстрацію обраних депутатів Валківської сільської ради», було визнано повноваження депутата Валківської сільської ради ОСОБА_1.
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» депутат сільської, селищної, міської, районної у місті, районної, обласної ради (далі - депутат місцевої ради) є представником інтересів територіальної громади села, селища, міста чи їх громад, який відповідно до Конституції України і закону про місцеві вибори обирається на основі загального, рівного, прямого виборчого права шляхом таємного голосування на строк, встановлений Конституцією України.
Також, згідно зі ст. 8 вищевказаного Закону депутат сільської ради є представником інтересів територіальної громади, виборців свого виборчого округу та член ради, здійснюючи депутатські повноваження та повинен дотримуватися таких правил депутатської етики, а саме не використовувати депутатський мандат в особистих інтересах, керуватися у своїй діяльності загальновизнаними принципами порядності, честі і гідності.
Відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб’єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є депутати місцевих рад.
Отже, ОСОБА_1, є депутатом місцевої ради, на якого поширюється дія Закону та є суб’єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов’язаних з корупцією, у тому числі обмеження та зобов’язання, передбачені Законом.
Статтею 1 Закону встановлено, що суб’єкти декларування - це особи, зазначені у пункті 1, підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов’язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Відповідно до ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і V! пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
У зв’язку з набранням чинності 30.03.2017 Закону України від 23.03.2017 №197 5-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб» було доповнено розділ XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції» пунктом 5-1, згідно з яким продовжено до 1 травня 2017 року строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до цього Закону подають таку декларацію вперше.
Відповідно до пункту 5 ч.1 ст.12 Закону України «Про запобігання корупції» Національне агентство з питань запобігання корупції з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов’язкові для виконання нормативно-правові акти; ч.5 ст.12 Закону України «Про запобігання корупції» нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно- правових актів. Нормативно-правові акти Національного агентства після включення до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів опубліковуються державною мовою в офіційних друкованих виданнях. Нормативно-правові акти Національного агентства, які пройшли державну реєстрацію, набирають чинності з дня офіційного опублікування, якщо інше не передбачено самими актами, але не раніше дня офіційного опублікування.
Таким чином, ОСОБА_1, будучи депутатом Банківської сільської ради, була зобов’язана подати щорічну декларацію за 2016 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування до 01 травня 2017 року.
Відповідно до примітки до ст. 172-6 КУпАП суб’єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов’язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до відповіді НАЗК від 23.05.2017 №93-05/16382/17 протягом 24-28 березня 2017 року здійснювались заходи з оптимізації та переконфігурування обчислювальних ресурсів, що потребувало зупинок та перезапусків окремих компонентів та ІТС «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» в цілому. Однак вжиття невідкладних заходів дозволило забезпечити функціонування Реєстру та реалізувати суб’єктами декларування обов’язок щодо подання електронних декларацій відповідно до законодавства.
Однак, згідно інформації, яка розміщена на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, ОСОБА_1 зареєстрована на сайті Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та подано щорічну декларацію за 2016 рік лише 02.10.2017 (яка перебуває у відкритому публічному доступі на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції https://public.nazk.gov.ua/declaration/) .
Отже, ОСОБА_1 подала щорічну декларацію за 2016 рік лише 02.10.2017. тобто несвоєчасно та без поважних причин.
Таким чином ОСОБА_1, будучи депутатом Банківської сільської ради (Полтавська обл., Полтавський р-н, с. Валок, вул.Жовтнева,53), відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись суб’єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч.1 ст. 45 вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, тобто після встановленого терміну декларування, а саме 02.10.2017 подала на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію за 2016 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 провину не визнала, пояснила що вважала, що декларацію подала, але через технічні причини декларація на сайт не подалась. І вона не перевіряла чи дійсно декларація збереглася на сайті.
Прокурор в судовому засіданні вказував на доведеність провини ОСОБА_1 у вчиненому корупційному правопорушенні, та прохав застосувати щодо останньої покарання у вигляді штрафу.
Суд, заслухавши пояснення особи, що притягується до адміністративної відповідальності, прокурора, приходить до висновку про доведеність провини ОСОБА_1 в інкримінованому правопорушенні.
Вина правопорушника повністю підтверджується матеріалами справи, а саме: даними, що містяться в протоколі про адміністративне правопорушення, письмовими поясненнями.
Обставини що обтяжують чи пом»якшують відповідальність ОСОБА_1 відсутні.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення та особу ОСОБА_1 ступінь вини, майновий стан, відсутність обставини, що пом’якшують та обтяжують відповідальність, вважаю за необхідне визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні корупційного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та накласти на неї стягнення у виді штрафу.
Згідно п. 5 ч. 2 ст. 4 ЗУ «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з особи , що притягується до адміністративної відповідальності стягується судовий збір - 0,2 розміру мінімальної заробітної плати
На підставі викладеного, керуючись ст.172-6, ст.ст. 34,35 283-285, 287-290, 294 КУпАП, ЗУ «Про судовий збір»,суд,-
ПОСТАНОВИВ :
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та накласти стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, а саме 850 грн. на користь держави.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в сумі 352 грн.40 коп. (одержувач ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, код банку отримувача 820019, рахунок отримувача 31215256700001, код класифікації доходів бюджету 22030106, стягувач: держава в особі Державної судової адміністрації України).
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Апеляційного суду Полтавської області, шляхом подання апеляційної скарги через Полтавський районний суд Полтавської області. За відсутності скарги постанова набирає законної сили після закінчення десятиденного строку встановленого для її оскарження
Суддя: Потетій А.Г.