
справа № 415/3777/18
провадження № 3/415/941/18
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05 червня 2018 року м. Лисичанськ
Суддя Лисичанського міського суду Луганської області Старікова М.М., прокурора Зайченка І.А., правопорушниці ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи, що надійшли з Управління захисту економіки в Луганській області ДЗЕ НПУ про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянки України, реєстраційний номер платника податків НОМЕР_1, працюючої заступником директора з адміністративно-господарчої частини комунального закладу «Лисичанський медичний коледж», раніше не судимої, зареєстрованої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3 та проживаючої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4,
за вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -
В С Т А Н О В И Л А:
21 травня 2018 року співробітниками Управління захисту економіки в Луганській області ДЗЕ НПУ встановлено, що правопорушниця ОСОБА_1, працюючи на посаді заступника директора з адміністративно-господарської частини КЗ «Лисичанський медичний коледж», згідно пункту 1.2. розділу 1 (Загальна частина) Статусу КЗ «Лисичанський медичний коледж» є правонаступником Лисичанського державного медичного училища, з 11.03.2008 року, згідно наказу № 11/01 від 11.03.2008 року, та, являючись, згідно положень п. п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», посадовою особою юридичної особи публічного права, і, відповідно, суб’єктом відповідальності за корупційні правопорушення, достовірно знаючи, що: згідно положень ст.45 ч.1 Закону України «Про запобігання корупції», - особи, зазначені у п. п. «а» п.2 ч.1 ст. 3 цього Закону, зобов’язані щорічно – до 01 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством, несвоєчасно, без поважних причин, а саме 03.04.2018 року о 11 годині 21 хвилини, подала, шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, і, відповідно - порушила вимоги фінансового контролю.
У судовому засіданні правопорушниця ОСОБА_1 свою провину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.172-6 КУпАП, визнала та пояснила, що, згідно наказу № 11/01 від 11.03.2008 року, дійсно, працює на посаді заступника директора з адміністративно-господарської частини КЗ «Лисичанський медичний коледж» з 11.03.2008 року, і відповідно, – являється посадовою особою юридичної особи публічного права та достовірно знаючи, щодо необхідності подачі на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції щорічної декларації за 2017 рік – до 00 годин 01 квітня 2018 року, у порушення чинного законодавства, подала на офіційний сайт НАЗК зазначену декларацію лише – 03 квітня 2018 року о 11 годині 21 хвилини, що сталося виключно з недостатніми навичками володіння комп’ютерною технікою. Свою провину усвідомила, щиро розкаялась та просила суд, врахувавши характер вчиненого нею адміністративного правопорушення, суворо її не наказувати.
Прокурор Лисичанської місцевої прокуратури ОСОБА_2 у судовому засіданні зазначив, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, доведена та цілком підтверджена наявними в матеріалах справи доказами. Та при цьому, враховуючи повне визнання провини правопорушницею та її щире каяття, просив суд накласти на ОСОБА_1 стягнення у вигляді штрафу у розмірі 50 (п’ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно з вимогами ст. 245 КУпАП, завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є всебічне, повне і об’єктивне з’ясування обставин кожної справи, вирішення її у точній відповідності із законом, та забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у п. п. «а» п 2, ч.1 ст.3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Згідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (№ 1700-VII), суб’єктами, на яких поширюються дія цього Закону, є особи, які для цілей цього Закону прирівнюються до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування: посадові особи юридичних осіб публічного права, які не зазначені у пункті 1 частини першої цієї статті, особи, які входять до складу наглядової ради державного банку, державного підприємства або державної організації, що має на меті одержання прибутку.
Відповідно до Статуту КЗ «Лисичанський медичний коледж», «Лисичанський медичний коледж» є правонаступником Лисичанського державного медичного училища, власником якого є Лисичанська міська рада Луганської області.
Диспозиція ч. 1 ст. 172-6 КУпАП визначає склад адміністративного правопорушення, що полягає у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Із дослідженого судом наказу директора Лисичанського медичного училища № 11/01 від 11.03.2008 року ОСОБА_1 призначено на посаду заступника директора з адміністративно-господарської частини та матеріально-відповідальною за товарно-матеріальні цінності Лисичанського медичного училища з 11.03.2008 року,
Згідно посадової інструкції заступника директора з адміністративно-господарської роботи ОСОБА_1, затвердженої директором ЛДМУ ОСОБА_3 від 30.08.2010 року та погодженої головою ПК 30.08.2010 року, її основними обов’язками є керування роботами з упорядкування, озеленення, та прибирання території, святково художнього оформлення фасадів будинків, забезпечення одержання та зберігання канцелярського приладдя, необхідних господарських матеріалів, устаткування та інвентарю, постачання ними підрозділів училища, а також облік їх витрат і складання встановленої звітності, керування роботою обслуговуючого персоналу, підпис заявок, відомостей, вимог на придбання та відпуск матеріальних цінностей, тощо.
Таким чином, відповідно до п. п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону, заступник директора з адміністративно-господарської частини ОСОБА_1 є посадовою особою юридичної особи публічного права.
Виходячи з наведеного ОСОБА_1 повинна була подати щорічну декларацію за 2017 рік в період з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2018 року до 00 годин 00 хвилин 01 квітня 2018 року.
Відповідно до ст. 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
На підставі вищевказаного, суд, заслухавши пояснення правопорушниці ОСОБА_1, надані у судовому засіданні, дослідивши письмові пояснення останньої, надані нею безпосередньо після вчинення адміністративного правопорушення (а.с.53), вислухавши думку прокурора Зайченка І.А., а також, дослідивши інші письмові матеріали справи, в тому числі, і додані до протоколу про відповідне адміністративне правопорушення - наказ директора Лисичанського медичного училища № 11/01 від 11.03.2008 року (а.с.39), - посадову інструкцію заступника директора з адміністративно-господарської роботи ОСОБА_1 (а.с.40-44), - відомості з ПриватБанку про посилений сертифікат відкритого ключа (а.с.59) та - відомості інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (а.с.58), у достовірності та істинності яких підстав сумніватися у суду - немає, та які з боку правопорушниці ОСОБА_1– не оспорювалися, вважає, що винність ОСОБА_1 – у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-6 ч.1 КУпАП, доведена та знайшла своє повне підтвердження у суді, і дії правопорушниці вірно і обґрунтовано кваліфіковані за ознаками ч. 1 ст.172-6 КУпАП, оскільки ОСОБА_1, перебуваючи на посаді заступника директора з адміністративно-господарської роботи КЗ «Лисичанський медичний коледж», та, являючись, згідно положень п. п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», посадовою особою юридичної особи публічного права, і, відповідно, - суб’єктом відповідальності за корупційні правопорушення, несвоєчасно подавши без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, - порушила вимоги фінансового контролю.
При призначенні стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушниці, ступінь її вини, майновий стан та обставини, що пом’якшують і обтяжують відповідальність правопорушниці: ОСОБА_1 працює, не є особою з інвалідністю, до адміністративної відповідальності притягується вперше, свою провину усвідомила, щиро розкаялася.
В якості обставин, що, згідно зі ст.34 КУпАП, пом’якшують відповідальність правопорушниці, суд приймає до уваги повне визнання своєї провини, щире розкаяння винної.
Обставин, що, згідно зі ст.35 КУпАП, обтяжують відповідальність правопорушниці, суд не вбачає.
На підставі вищевказаного, з урахуванням особи та майнового стану правопорушниці ОСОБА_1, яка – працює, раніше не судима, ступеню вини та наявності обставин, що пом’якшують її відповідальність та відсутності обставин, які б її обтяжували, враховуючи відсутність тяжких та негативних наслідків від вчиненого, суд вважає за можливе призначити ОСОБА_1 Л.П.1 стягнення у вигляді мінімального розміру штрафу, передбаченого санкцією ч. 1 ст.172-6 КУпАП, що є достатньою мірою відповідальності з метою виховання, а також запобігання вчиненню нових правопорушень.
Відповідно до ст.ст. 4, 9 Закону України «Про судовий збір», ст. 40-1 КУпАП, судовий збір підлягає стягненню з правопорушниці на користь держави у розмірі 352 (триста п’ятдесят дві) гривні 40 копійок.
Керуючись ст.ст. 33, 40-1, 172-6 ч.1, 221, 284, 285, 289, 294 КУпАП, –
П О С Т А Н О В И Л А:
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу у розмірі 50 (п’ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п’ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, судовий збір – у розмірі 352 (триста п’ятдесят дві) гривні 40 копійок (отримувач коштів – ГУК у місті Київ/м. Київ/2203106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача – Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, код банку отримувача 820019, рахунок отримувача 31215256700001, код класифікації доходів бюджету 22030106).
Постанову може бути оскаржено протягом десяти днів з дня її винесення до Апеляційного суду Луганської області через Лисичанський міський суд.
Суддя: М.М. Старікова