
Справа № 444/1532/18
Провадження № 3/444/558/2018
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 червня 2018 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Зеліско Р. Й., з участю особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, прокурора Жовківського відділу Червоноградської місцевої прокуратури Львівської області ОСОБА_2, розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Жовква Львівської області адміністративну справу, яка надійшла з Управління захисту економіки у Львівській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрованого та проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2 працюючого директором ТзОВ "Профіт М", являється депутатом сьомого демократичного скликання Жовківської районної ради, паспорт серії КС № 844990 виданий Залізничним РВ ЛМУ УМВС України у Львівській області 15.09.2011 року, ідентифікаційний номер НОМЕР_1
за ч. 2 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
ВСТАНОВИВ :
ОСОБА_1, будучи депутатом сьомого демократичного скликання Жовківської районної ради Львівської області, перелік яких затверджений постановою Жовківської районної виборчої комісії від 19.11.2015 №65 «Про встановлення реєстрації обраних депутатів до Жовківської районної ради», відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб’єктом відповідальності за правопорушення, пов’язане з корупцією, в порушення вимог частини 2 статті 52 Закону України «Про запобігання корупції», не повідомив НАЗК про суттєві зміни у майновому стані, зокрема про придбання ним 18.02.2017 року транспортного засобу марки Opel, модель Insignia, 2012 року випуску, вартістю 205263,19 гривень, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 2 статгі 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину у вчиненому визнав повністю, пояснив, що дійсно не повідомив НАЗК про суттєві зміни у майновому стані. Пояснює це тим, що не був обізнаний про такий свій обов’язок. Повідомив про купівлю автомобіля вже в декларацію, яку подавав за 2017 року. Щиро розкаюється у вчиненому, просить не накладати суворого стягнення.
Крім повного визнання вини ОСОБА_1 факт вчинення ним адміністративного правопорушення пов’язаного з корупцією та його у цьому підтверджується: 1) протоколом № 326 про адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією від 25.05.2018 року; 2) письмовими поясненнями та поясненнями в судовому засіданні ОСОБА_1; 3) листом Регіонального сервісного центру МВС у Львівській області згідно якої 18.02.2017 ОСОБА_3 придбав транспортний засіб марки Opel, модель Insignia, 2012 року випуску, вартістю 205263,19 гривень (двісті п’ять тисяч двісті шістдесят три гривня 19 копійок); 4) інформацією з сайту https://portal.nazk.gov.ua з якої вбачається, що ОСОБА_1 не подав повідомлення про суттєві зміни в майновому стані та інформацією про подані декларації за 2016 рік- 29.04.2017 року, а за 2017 рік-30.03.2018 року; 5) рішенням 1-ї сесіх VII-го демократичного скликання Жовківської районної ради від 24.11.2015 року, постановою Жовківської районної виборчої комісії Львівської області з виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів № 65 від 19.11.2015 року "Про встановлення реєстрації обраних депутатів до Жовківської районної ради", а також списком зареєстрованих депутатів, а також іншими матеріалами справи.
Згідно із статтею 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Відповідно до ч.2 ст.52 Закону України «Про запобігання корупції» із змінами, (в редакції котра діяла на момент вчинення правопорушення) у разі суттєвої зміни у майновому стані суб’єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб’єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов’язаний письмово повідомити про це Національне агентство з питань запобігання корупції. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб- сайті Національного агентства з питань запобігання корупції.
У підрахунку законодавчого порогу, що перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 01 січня відповідного року, сума становить 80 000 гривень.
Згідно інформації отриманої з Регіонального сервісного центру МВС у Львівській області встановлено, що 18.02.2017 ОСОБА_1 придбав транспортний засіб марки Opel, модель Insignia, 2012 року випуску, вартістю 205263,19 гривень (двісті п’ять тисяч двісті шістдесят три гривня 19 копійок). В подальшому, в ході проведення перевірки при опитувані ОСОБА_1, останній зазначив, що дійсно 18.02.2018 придбав автомобіль марки Opel, модель Insignia, вартістю 205263 гривень.
Згідно ст. 334 Цивільного кодексу України право власності у набувача майна за договором виникає з моменту передання майна, якщо інше не встановлено договором або законом. Переданням майна вважається вручення його набувачеві або перевізникові, організації зв'язку тощо для відправлення, пересилання набувачеві майна, відчуженого без зобов'язання доставки. До передання майна прирівнюється вручення коносамента або іншого товарно-розпорядчого документа на майно. Право власності на майно за договором, який підлягає нотаріальному посвідченню, виникає у набувача з моменту такого посвідчення або з моменту набрання законної сили рішенням суду про визнання договору, не посвідченого нотаріально, дійсним.
Відповідно до пункту 6 розділу 2 Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням НАЗК від 10.06.2016 № 3, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 959/29089, суб’єкти декларування письмово повідомляють НАЗК про суттєві зміни у своєму майновому стані вілповілно до частини другою статті 52 Закону шляхом подання відповідного електронного повідомлення до Реєстру через власний персональний електронний кабінет у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна. Зазначене електронне повідомлення подається шляхом заповнення відповідної електронної форми на офіційному веб-сайті НАЗК.
Згідно з пунктом 2 розділу 2 зазначеного порядку повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування подається через електронну мережу Інтернет з використанням програмних засобів Реєстру ) власному персональному електронному кабінеті суб’єкта декларування після реєстрації в Реєстрі.
Відповідно до пункту 5 ч. 1 ст.12 Закону України «Про запобігання корупції» Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов’язкові для виконання нормативно-правові акти; ч.5 ст.12 Закону України «Про запобігання корупції» нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів. Нормативно-правові акти Національного агентства після включення до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів опубліковуються державною мовою в офіційних друкованих виданнях. Нормативно-правові акти Національного агентства, які пройшли державну реєстрацію, набирають чинності з дня офіційного опублікування, якщо інше не передбачено самими актами, але не раніше дня офіційного опублікування.
Враховуючи, що вартість придбаного ОСОБА_1 транспортного засобу марки Opel, модель Insignia, перевищує поріг у 50 прожиткових мінімумів (в редакції Закону на момент вчинення правопорушення), встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року (80 000 гривень), у ОСОБА_1 на виконання частини 2 статті 52 Закону № 1700-VII виник обов’язок у десятиденний термін з моменту придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, письмово повідомити НАЗК про суттєву зміну у майновому стані.
Відповідно до положень статей 251-253 Цивільного Кодексу України передбачено, що строком є певний період у часі, зі спливом якого пов’язана дія чи подія має юридичне значення. Він може визначатися роками, місяцями, тижнями, днями або годинами. Його перебіг починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов’язано його початок.
Тобто, упродовж періоду з 00:00 год. 19.02.2017 року по 23:59 год. 28.02.2017 року у ОСОБА_1 виник обов’язок повідомити НАЗК про суттєві зміни у майновому стані.
А тому датою вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією є 01.03.2017 року.
Місцем вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, передбаченого частиною 1 статті 172-6 КУпАП, є Жовківська районна рада Львівської області, юридична адреса: Львівська область, м. Жовква, вул. Львівська, 40, оскільки обов’язок повідомляти про суттєві зміни у майновому стані виникає у ОСОБА_1 у зв’язку із тим, що він був обраний депутатом сьомого демократичного скликання Жовківської районної ради.
Датою виявлення правопорушення є не дата складання протоколу-25 травня 2018 року, дата подання ОСОБА_1 декларації за 2017 рік на офіційному веб-сайті НАЗК, тобто у передбаченому законом спеціально для контролювання майнового стану суб’єктів відкритому джерелі, належному, до того ж, антикорупційному правоохоронному органу. Тому датою виявлення є 30.03.2018 року.
Стягнення може бути накладено на ОСОБА_1, оскільки не минув тримісячний строк з дня виявлення правопорушення та двохрічний строк з дня його вчинення.
Враховую, що першочерговою справою держави та загальними засадами протидії корупції є запобігання корупційним та пов’язаним із корупцією правопорушенням.
Одним з основоположних принципів діяльності із запобігання і протидії корупції є невідворотність відповідальності за вчинення корупційних правопорушень, оскільки ці правопорушення несуть негативні наслідки, які можуть виявитися у підриві авторитету державних органів та органів місцевого самоврядування та зашкодити суспільним інтересам.
Обираючи вид та міру стягнення правопорушнику суд враховує пом’якшуючі та обтяжуючі відповідальність обставини, а саме, характер та ступінь суспільної небезпеки скоєного правопорушення, особу правопорушника, який працює, вперше притягується до адміністративної відповідальності, щиро розкаявся у вчиненому, а відтак приходжу до висновку, що до ОСОБА_1 слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції статті, за якою він притягується до відповідальності.
Відповідно до ст. 40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Відповідно до вимог п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України “Про судовий збір” від 08.07.2011 року, (в останній діючій редакції) ставки судового збору у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення встановлюється 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 352,40 грн.
Керуючись ст. ст. 40-1, ч. 2 ст. 172-6, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення і накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 100 (ста) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 ( одна тисяча сімсот) гривень 00 коп. в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрованого та проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2 працюючого директором ТзОВ "Профіт М", являється депутатом сьомого демократичного скликання Жовківської районної ради, паспорт серії КС № 844990 виданий Залізничним РВ ЛМУ УМВС України у Львівській області 15.09.2011 року, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, судовий збір в розмірі 352,40 грн. до спеціального фонду Державного бюджету України за наступними реквізитами: отримувач УДКСУ у Жовківському районі, р/р 31212206700286, МФО 825014, ЄДРПОУ 36762986, призначення платежу - судовий збір, код 36762195.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови до Апеляційного суду Львівської області через Жовківський районний суд Львівської області, в порядку ст. 287 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п’ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніше як через п’ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у цей строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
Строк виконання постанови протягом трьох місяців з наступного дня після набрання постановою законної сили .
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: -подвійний розмір штрафу, визначений постановою; -витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат визначається КМ України.
Суддя Зеліско Р. Й.