Постанова № 7476086, 25.11.2009, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.11.2009
Номер справи
2а-18685/09/0370
Номер документу
7476086
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 листопада 2009 р.                     Справа № 2а-18685/09/0370

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого –судді Валюха В.М.,

при секретарі судового засідання Польовій М.М.,

за участю представника позивача Цісарука М.П.,

представника відповідача Овсієнка С.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Горохівському районі до Відкритого акціонерного товариства «Горохівський цукровий завод»про стягнення податкового боргу,

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у Горохівському районі звернулася з адміністративним позовом до Відкритого акціонерного товариства «Горохівський цукровий завод» про стягнення податкового боргу в розмірі 331171 грн. 97 коп.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач є суб’єктом господарювання, 29.11.1996 року взятий на облік як платник податків, зобов’язаний сплачувати належні суми податків і зборів (обов’язкових платежів) у встановлені законом терміни. Станом на 27.07.2009 року за відповідачем рахується податковий борг по земельному податку в розмірі 62437 грн. 73 коп., по збору за забруднення навколишнього природного середовища в розмірі 12854 грн. 36 коп., а також борг по податку з доходів фізичних осіб на суму 255879 грн. 88коп. станом на 01.04.2008 року.

Податковий борг з земельного податку в розмірі 62437 грн. 73 коп. виник через несплату відповідачем податку, визначеного в податкових розрахунках земельного податку за 2008 (частково) та 2009 роки за земельні ділянки, розміщені на території Мар’янівської селищної та Холонівської сільської рад, а також внаслідок несплати штрафних санкцій, застосованих за порушення граничних строків сплати узгоджених податкових зобов’язань (за земельні ділянки, розміщені на території Холонівської сільської ради) згідно з актом перевірки від 05.12.2008 року № 000488-490/5846, податковими повідомленнями-рішеннями від 05.12.2008 року № 0004901504/0/5846/15 на суму 50 грн. 57 коп., № 0004891504/0/5846/15 на суму 80 грн. 02 коп., та внаслідок несплати штрафних санкцій, застосованих за порушення граничних строків сплати узгоджених податкових зобов’язань (за земельні ділянки, розміщені на території Мар’янівської сільської ради) згідно з актом перевірки від 05.12.2008 року №000488-490/5846, податковим повідомленням-рішенням від 05.12.2008 року №0004881504/0/5846/15 на суму 2989 грн. 76 коп., згідно з актом перевірки від 17.02.2009року №0000011504/6/584, податковим повідомленням-рішенням від 17.02.2009 року №0000011504/0/6//15/584 на суму 1599 грн.47 коп., згідно з актом перевірки від 02.06.2009 року №1/15-00372641, податковими повідомленнями-рішеннями від 02.06.2009 року №0000011504/0/2162/15 на суму 2707 грн. 78 коп., № 0000011504/0/2162/15 на суму 11659 грн. 89 коп.

Податковий борг зі збору за забруднення навколишнього природного середовища в розмірі 12854 грн. 36 коп. виник через несплату відповідачем сум збору, визначених в податковому розрахунку збору за забруднення навколишнього природного середовища за 2009 рік та внаслідок несплати розстрочених сум податкового зобов’язання згідно з рішенням та договором № 3/24-009 від 19.02.2009 року про розстрочення податкових зобов’язань по збору за забруднення навколишнього природного середовища, рішенням № 6/24-009 від 06.05.2009 року про скасування розстрочених податкових зобов’язань (боргу), а також внаслідок несплати штрафних санкцій, застосованих за порушення граничних строків сплати узгоджених податкових зобов’язань згідно з актом перевірки від 02.06.2009 року № 7/15-00372641, податковим повідомленням-рішенням від 02.06.2009 року № 0000011504/0/2160/15 на суму 259 грн. 55 коп.

Заборгованість з податку з доходів фізичних осіб за відповідачем рахується в сумі 244035 грн. 91 коп. станом на 01.04.2008 року, на дату проведення позивачем перевірки з питань правильності обчислення та своєчасності внесення до бюджету сум податку з доходів фізичних осіб за період з 01.01.2007 року по 31.03.2008 року. Згідно з довідкою, складеною за результатами перевірки, борг відповідача станом на 01.01.2007 року склав 156428 грн.29 коп. та був погашений протягом 2007 року, всього сплачено податку за період з 01.01.2007 року по 31.12.2007 року 441829 грн. 66 коп. Нарахування податку за період з 01.01.2007 року по 31.03.2008 року склало 529437 грн. 28 коп. Таким чином, враховуючи першочергове погашення податкового боргу перед сплатою поточних податкових зобов’язань, заборгованість відповідача станом на 01.04.2008 року становила 244035 грн. 91 коп. Крім того, відповідачем не сплачено донараховані перевіркою суми податку згідно з податковим повідомленням-рішенням № 0025801702/0 від 18.09.2008 року в сумі 5765 грн. 82 коп. та пеню в розмірі 6078 грн. 15 коп. за несвоєчасне перерахування податку з доходів фізичних осіб.

Позивач вживав заходи з метою погашення податкового боргу, а саме відповідно до пункту 6.2 статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» відповідачу 04.09.2008 року було надіслано першу податкову вимогу №1/126 та 04.10.2008 року надіслано другу податкову вимогу №2/165, а в подальшому 30.11.2008 року на підставі підпункту 7.2.1 пункту 7.2 статті 7 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» було прийнято рішення про застосування заходів погашення заборгованості платника податків, зокрема, за рахунок активів, що перебувають у власності платника податку, та за рахунок активів право власності по яких він набуде в майбутньому. Вказані заходи не спричинили погашення податкового боргу відповідачем. Відповідно до підпункту 3.1.1 пункту 3.1 статті 3 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. Позивач просить стягнути з активів відповідача на користь держави в особі державної податкової інспекції у Горохівському районі податковий борг в розмірі 331171 грн. 97 коп.

Представник позивача в судовому засіданні адміністративний позов підтримав з підстав, зазначених у позовній заяві, та просить стягнути з активів відповідача на користь держави податковий борг в розмірі 331171 грн. 97 коп.

Представник відповідача в судовому засіданні адміністративний позов визнав частково, а саме податковий борг по земельному податку та збору за забруднення навколишнього природного середовища визнав повністю, а заборгованість з податку з доходів фізичних осіб – частково в сумі 82622 грн. 19 коп., та пояснив, що борг з податку з доходів фізичних осіб заявлено до стягнення поза межами строку позовної давності, більш як за 1095 днів. При цьому, представник відповідача також пояснив, що відповідач сплачував поточні податкові зобов’язання з податку з доходів фізичних осіб, а не сплачував борг в порядку календарної черговості його виникнення. Представник відповідача просить в задоволенні адміністративного позову відмовити частково.

Заслухавши пояснення осіб, які беруть участь у справі, дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення повністю з таких підстав.

Судом встановлено, що відповідач є суб’єктом підприємницької діяльності, з 29.11.1996 року знаходиться на обліку як платник податків в Державній податковій інспекції у Горохівському районі. За відповідачем рахується станом на 27.07.2009 року податковий борг по земельному податку в розмірі 62437 грн. 73 коп., по збору за забруднення навколишнього природного середовища в розмірі 12854 грн. 36 коп., а також станом на 01.04.2008 року – заборгованість з податку з доходів фізичних осіб на суму 255879 грн. 88коп.

Податковий борг з земельного податку в розмірі 62437 грн. 73 коп. виник через несплату відповідачем податку, визначеного в податкових розрахунках земельного податку за 2008 (частково) та 2009 роки за земельні ділянки, розміщені на території Мар’янівської селищної та Холонівської сільської рад, а також внаслідок несплати штрафних санкцій, застосованих за порушення граничних строків сплати узгоджених податкових зобов’язань (за земельні ділянки, розміщені на території Холонівської сільської ради) згідно з актом перевірки від 05.12.2008 року № 000488-490/5846, податковими повідомленнями-рішеннями від 05.12.2008 року № 0004901504/0/5846/15 на суму 50 грн. 57 коп., № 0004891504/0/5846/15 на суму 80 грн. 02 коп., та внаслідок несплати штрафних санкцій, застосованих за порушення граничних строків сплати узгоджених податкових зобов’язань (за земельні ділянки, розміщені на території Мар’янівської сільської ради) згідно з актом перевірки від 05.12.2008 року №000488-490/5846, податковим повідомленням-рішенням від 05.12.2008 року №0004881504/0/5846/15 на суму 2989 грн. 76 коп., згідно з актом перевірки від 17.02.2009 року № 0000011504/6/584, податковим повідомленням-рішенням від 17.02.2009 року №0000011504/0/6/15/584 на суму 1599 грн.47 коп., згідно з актом перевірки від 02.06.2009 року №1/15-00372641, податковими повідомленнями-рішеннями від 02.06.2009 року №0000011504/0/2162/15 на суму 2707 грн. 78 коп., № 0000011504/0/2162/15 на суму 11659грн. 89 коп.

Податковий борг зі збору за забруднення навколишнього природного середовища в розмірі 12854 грн. 36 коп. виник через несплату відповідачем сум збору, визначених в податковому розрахунку збору за забруднення навколишнього природного середовища за 2009 рік, та внаслідок несплати розстрочених сум податкового зобов’язання згідно з рішенням та договором №3/24-009 від 19.02.2009 року про розстрочення податкових зобов’язань по збору за забруднення навколишнього природного середовища, рішенням №6/24-009 від 06.05.2009 року про скасування розстрочених податкових зобов’язань (боргу), а також внаслідок несплати штрафних санкцій, застосованих за порушення граничних строків сплати узгоджених податкових зобов’язань згідно з актом перевірки від 02.06.2009 року №7/15-00372641, податковим повідомленням-рішенням від 02.06.2009 року №0000011504/0/2160/15 на суму 259 грн. 55 коп.

Станом на 01.04.2008 року за відповідачем рахується заборгованість з податку з доходів фізичних осіб в сумі 244035 грн. 91 коп. та підтверджена, крім податкових розрахунків сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків, і сум утриманого з них податку за період з період з 01.01.2007 року по 31.03.2008 року, розрахунком повноти і своєчасності перерахування до бюджету утриманих сум прибуткового податку та податку з доходів фізичних осіб Відкритого акціонерного товариства «Горохівський цукровий завод» за підписом податкового інспектора та головного бухгалтера відповідача, що є додатком до довідки від 04.08.2008 року перевірки з питань правильності обчислення та своєчасності внесення до бюджету сум податку з доходів фізичних осіб за період з 01.01.2007 року по 31.03.2008 року, а також виписками з банку та платіжними дорученнями відповідача на сплату податку. Згідно з довідкою, складеною за результатами перевірки, борг відповідача станом на 01.01.2007 року склав 156428 грн. 29 коп. та був погашений протягом 2007 року, всього сплачено податку за період з 01.01.2007 року по 31.12.2007 року 441829 грн. 66 коп. Нарахування податку за період з 01.01.2007 року по 31.03.2008 року склало 529437 грн. 28 коп. За результатами перевірки виведена сума заборгованості з податку з доходів фізичних осіб станом на 01.04.2008 року в розмірі 244035грн. 91 коп. та погоджена платником податків. Оскільки відповідач, який мав право визначати призначення платежу, не вказав в платіжних дорученнях на перерахування податку з доходів фізичних осіб повну інформацію про платіж та документи, на підставі яких здійснюється перерахування коштів отримувачу з зазначенням періоду, за яких проводиться перерахування податку, то з врахуванням вимог пункту 7.7 статті 7 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» щодо першочергового погашення податкового боргу перед сплатою поточних податкових зобов’язань, правомірно було визначено заборгованість відповідача станом на 01.04.2008 року в розмірі 244035 грн. 91 коп. Дана сума податкового боргу заявлена до стягнення та визначена в межах 1095 календарних днів, тобто з дотриманням строку давності. Крім того, відповідачем не сплачено донараховані перевіркою суми податку згідно з податковим повідомленням-рішенням № 0025801702/0 від 18.09.2008 року в сумі 5765 грн. 82 коп. та пеню в розмірі 6078 грн. 15 коп. за несвоєчасне перерахування податку з доходів фізичних осіб.

По всіх податкових повідомленнях-рішеннях про донарахування податків, зборів та застосування штрафних санкцій, відповідач процедуру апеляційного узгодження не розпочинав, а тому визначені в них суми є узгодженими. Вказані фактичні обставини підтверджуються поясненнями осіб, які беруть участь у справі, копією свідоцтва про державну реєстрацію суб’єкта підприємницької діяльності – юридичної особи від 24.12.1996 року, копією довідки про взяття на облік платника податків від 03.06.2009 року №258, копіями податкових розрахунків земельного податку за 2008, 2009 роки за земельні ділянки, розміщені на території Мар’янівської селищної та Холонівської сільської рад, копіями податкових розрахунків збору за забруднення навколишнього природного середовища за 2008, 2009 роки, копіями рішення та договору про розстрочення податкових зобов’язань по збору за забруднення навколишнього природного середовища, копією рішення про скасування розстрочених податкових зобов’язань (боргу), копіями зазначених вище актів перевірки та податкових повідомлень-рішень Державної податкової інспекції у Горохівському районі, копіями облікової картки платника по земельному податку за 2008, 2009 роки та збору за забруднення навколишнього природного середовища за 2009 рік, копією довідки перевірки Державної податкової інспекції у Горохівському районі від 04.08.2008 року з додатками, копіями податкових розрахунків сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ), копіями виписок з банку та платіжних доручень на перерахування податку з доходів фізичних осіб.

Судом також встановлено, що позивач вживав заходи з метою погашення податкового боргу, а саме відповідно до пункту 6.2 статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» відповідачу 04.09.2008 року було надіслано першу податкову вимогу №1/126 та 04.10.2008 року надіслано другу податкову вимогу №2/165, а в подальшому 30.11.2008 року на підставі підпункту 7.2.1. пункту 7.2. статті 7 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» було прийнято рішення про застосування заходів погашення заборгованості платника податків, зокрема, за рахунок активів, що перебувають у власності платника податку, та за рахунок активів право власності по яких він набуде в майбутньому. Проте за рахунок зазначених заходів податковий борг відповідача не було стягнуто. Вказані фактичні обставини підтверджуються поясненнями осіб, які беруть участь у справі, копіями корінців першої та другої податкової вимог, копією рішення про застосування заходів погашення заборгованості платника податків.

Відповідно до пункту 3 частини першої статті 9 Закону України «Про систему оподаткування» платники податків і зборів (обов’язкових платежів) зобов’язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов’язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Відповідно до абзацу першого підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації. Згідно з абзацом третім підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 цього Закону у разі визначення податкового зобов’язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах «а»-«в» підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов’язаний погасити нараховану суму податкового зобов’язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.

Згідно із підпунктом 5.4.1 пункту 5.4 статті 5 Закону України «Про порядок погашення податкових зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» узгоджена сума податкового зобов’язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків, а відповідно до пункту 1.3 статті 1 цього ж Закону податковий борг (недоїмка) – податкове зобов’язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податку або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов’язання.

Судом встановлено, що податкова заборгованість відповідача виникла по податкових зобов’язаннях, визначених самостійно платником у поданих ним податкових розрахунках, а також по узгоджених податкових зобов’язаннях, в тому числі штрафних санкціях, визначених (застосованих) за результатами перевірки податкового органу. Зокрема, штрафні санкції згідно з актом перевірки від 05.12.2008 року № 000488-490/5846, на підставі якого прийняті податкові повідомлення-рішення від 05.12.2008 року № 0004901504/0/5846/15, №0004891504/0/5846/15, № 0004881504/0/5846/15, згідно з актом перевірки від 17.02.2009 року №0000011504/6/584, на підставі якого прийнято податкове повідомлення-рішення від 17.02.2009 року № 0000011504/0/6//15/584, згідно з актом перевірки від 02.06.2009 року №1/15-00372641, на підставі якого прийняті податкові повідомлення-рішення від 02.06.2009 року №0000011504/0/2162/15, № 0000011504/0/2162/15 та згідно з актом перевірки від 02.06.2009 року № 7/15-00372641, на підставі якого прийнято податкове повідомлення-рішення від 02.06.2009 року № 0000011504/0/2160/15 застосовані за порушення граничних строків сплати узгоджених податкових зобов’язань. Відповідно до підпункту 17.1.7 пункту 17.1 статті 17 Закону України «Про порядок погашення податкових зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов’язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов’язаний сплатити штраф, зокрема: при затримці до 30 календарних днів – у розмірі 10 % погашеної суми податкового боргу; при затримці від 31 до 90 календарних днів – у розмірі 20 % погашеної суми податкового боргу; при затримці більше 90 календарних днів – у розмірі 50 % погашеної суми податкового боргу. Податкові повідомлення-рішення в апеляційному порядку (судовому чи адміністративному) відповідачем не були оскаржені, а тому визначені в них суми є узгодженими і підлягали до сплати у строки, встановлені абзацом третім підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 цього Закону.

Пеня нарахована на підставі статті 16 Закону України «Про порядок погашення податкових зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», якою передбачено, що після закінчення встановлених строків погашення узгоджених податкових зобов’язань на суму податкового боргу нараховується пеня.

Відповідно до підпункту 3.1.1 пункту 3.1 статті 3 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Крім того, щодо несвоєчасності перерахування податку з доходів фізичних осіб, то суд виходить з такого. Відповідач в розумінні пункту 1.15 статті 1 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» від 22.05.2003 року (з наступними змінами і доповненнями) та відповідно до статей 8, 16, 17 цього Закону є податковим агентом і зобов’язаний нараховувати, утримувати та сплачувати податок з доходів фізичних осіб до бюджету від імені та за рахунок платника податку, вести податковий облік та подавати податкову звітність податковим органам відповідно до закону, а також нести відповідальність за порушення норм цього Закону. Згідно з підпунктом «а» підпункту 20.3.1 пункту 20.3 статті 20 цього Закону відповідач як податковий агент несе відповідальність за погашення суми податкового зобов’язання або податкового боргу з цього податку.

Суд не приймає заперечення представника відповідача щодо стягнення заборгованості з податку з доходів фізичних осіб в меншому розмірі, ніж визначено позивачем, з посиланням на пропуск строку давності та з врахуванням того, що відповідач проводив сплату поточних зобов’язань, а не податкового боргу з цього податку, виходячи з такого. Відповідно до пункту 7.7 статті 7 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податковий борг погашається попередньо погашенню податкових зобов’язань, які не є податковим боргом, у порядку календарної черговості його виникнення, а в разі одночасного його виникнення за різними податками, зборами (обов’язковими платежами) – у рівних пропорціях.

Згідно з пунктом 1.7 Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 21.01.2004 №22, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 29.03.2004 за №377/8976, кошти з рахунків клієнтів банки списують лише за дорученнями власників цих рахунків (включаючи договірне списання коштів згідно з главою 6 цієї Інструкції) або на підставі платіжних вимог стягувачів у разі примусового списання коштів згідно з главою 5 цієї Інструкції. При цьому, згідно із пунктом 3.8 зазначеної Інструкції реквізит «Призначення платежу» платіжного доручення заповнюється платником так, щоб надавати повну інформацію про платіж та документи, на підставі яких здійснюється перерахування коштів отримувачу. Повноту інформації визначає платник з урахуванням вимог законодавства України. Платник відповідає за дані, що зазначені в реквізиті платіжного доручення «Призначення платежу». Банк перевіряє заповнення цього реквізиту на відповідність установленим вимогам лише за зовнішніми ознаками. Відповідно до пункту 3.9вказаної Інструкції банк приймає від платника платіжне доручення на перерахування заробітної плати на рахунки працівників підприємств, що відкриті в банках, або грошовий чек на отримання заробітної плати лише за умови одночасного подання платником у строк, установлений законодавством України, платіжних доручень на перерахування платежів, утриманих із заробітної плати працівників та нарахованих на фонд оплати праці податків до бюджету і зборів/страхових внесків до державних цільових фондів, або документального підтвердження їх сплати раніше. Документальним підтвердженням про сплату платником утриманих з цієї заробітної плати/доходу сум податків і зборів/страхових внесків є примірники платіжних доручень про їх перерахування, у яких у реквізиті «Призначення платежу» платник зазначив період, за який заробітна плата нарахована, а банк платника заповнив реквізит «Дата виконання», або оригінал документа відповідного органу про звільнення цього платника від сплати податку чи збору/страхового внеску, або наявність за ним переплати. Банк не перевіряє правильність нарахування (обчислення) платежів, утриманих із заробітної плати/доходу і нарахованих на фонд оплати праці податків до бюджету та зборів/страхових внесків до державних цільових фондів. Відповідальність за правильність нарахування (обчислення) цих платежів несе платник.

Згідно з додатком 4 Порядку подання фінансовими установами органам державної податкової служби повідомлень про відкриття/закриття рахунків платників податків і зборів (обов’язкових платежів) та заповнення розрахункових документів у разі сплати (стягнення) платежів до бюджету або повернення платежів з бюджету, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України №301 від 01.07.2002 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 06.09.2002 року за №735/7023 (з наступними змінами і доповненнями) поле «Призначення платежу» слід заповнювати у визначеному порядку, де код виду сплати «101» означає сплату суми податкового зобов’язання (штрафної санкції) або податкового боргу, при цьому повинна бути зазначена роз’яснювальна інформація про призначення платежу, до якої слід віднести посилання на період, за який проводиться сплата платежу.

Оскільки відповідач в платіжних доручення на перерахування сум податку з доходів фізичних осіб протягом 2007, 2008 років не визначив ці суми як сплату поточних зобов’язань за конкретний період чи період, за який нарахована заробітна плата, з якої утримується податок, цього також не слідує і з банківських виписок про сплату податку протягом 2006 року, і під час перевірки податковою інспекцією 04.08.2008 року відповідач визнав зарахування перерахованих до бюджету сум в рахунок погашення податкового боргу з податку з доходів фізичних осіб, що виник попередньо податковим зобов’язанням, тому суд вважає, що податковий орган правомірно проводив таке зарахування сум в рахунок погашення податкового боргу.

Таким чином, суд приходить до висновку, що позивачем підтверджено наявність податкового боргу відповідача в розмірі 331171 грн. 97 коп. належними та допустимими доказами, а оскільки вжиті податковим органом заходи не призвели до його погашення, тому позовні вимоги про стягнення з активів відповідача на користь держави податкового боргу в розмірі 331171 грн. 97 коп. підлягають до задоволення.

Керуючись частиною третьою статті 160, статтями 162, 163 КАС України, на підставі Закону України «Про систему оподаткування», Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб», Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з активів Відкритого акціонерного товариства «Горохівський цукровий завод»на користь держави податковий борг в розмірі 331171 гривня 97 копійок (триста тридцять одна тисяча сто сімдесят одна гривня дев’яносто сім копійок).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 186 КАС України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Заява про апеляційне оскарження постанови подається протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі, тобто з 30 листопада 2009 року. Апеляційна скарга на постанову подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Суддя                                                             В.М.Валюх