Постанова № 74758817, 14.06.2018, Київський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.06.2018
Номер справи
369/8331/17
Номер документу
74758817
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУДСправа № 369/8331/17 Суддя (судді) першої інстанції: Дубас Тетяна Володимирівна

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 червня 2018 року м. Київ

Колегія Київського апеляційного адміністративного суду у складі:

судді-доповідача Кузьменка В. В.,

суддів Василенко Я.М., Степанюка А.Г.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Києві справу за адміністративним позовом ОСОБА_3 до Виконавчого комітету Петропавлівсько-Борщагівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області, третя особа: Товариство з обмеженою відповідальністю «ЗАРАЗ-9» про визнання протиправним та скасування рішення сільської ради, за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю «ЗАРАЗ-9» на рішення Києво-Святошинського районного суду Київської області від 15.01.2018, -

В С Т А Н О В И Л А:

Позивач звернувся до суду з позовом про визнання протиправним та скасування рішення сільської ради № 143 «Про погодження відкоригованих тарифів ТОВ «ЗАРАЗ-9» на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій для споживачів, за адресою: АДРЕСА_2».

Рішенням Києво-Святошинського районного суду Київської області від 15.01.2018 позов задоволено.

Визнано протиправним та скасовано рішення Виконавчого комітету Петропавлівсько-Борщагівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області № 143 від 26.04.2017 року.

Не погоджуючись з зазначеним судовим рішенням, третя особа подала апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції як таку, що постановлена з порушенням норм матеріального і процесуального права, та прийняти нове рішення про відмову в задоволенні позову в повному обсязі.

Сторони, будучи належним чином повідомлені про дату, час та місце апеляційного розгляду справи, в судове засідання не з'явилися.

Враховуючи, що в матеріалах справи достатньо письмових доказів для правильного вирішення апеляційної скарги, оскільки безпосередня участь сторін у судовому засіданні, в даному випадку, не є обов'язковою, оскільки матеріали справи містять достатньо письмових доказів для з'ясування фактичних обставин, колегія суддів у відповідності до ч. 2 ст. 313 КАС України визнала можливим проводити апеляційний розгляд справи за відсутності представників сторін. Крім того, відкладення розгляду справи спричинить невиправдане порушення процесуального строку її розгляду,

Згідно ч. 4 ст. 229 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи, відзив на апеляційну скаргу, доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з таких підстав.

Згідно зі ст. 242 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.

У відповідності до ст. 317 КАС України підставами для скасування судового рішення суду першої інстанції повністю або частково та ухвалення нового рішення у відповідній частині або зміни рішення є: неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи; недоведеність обставин, що мають значення для справи, які суд першої інстанції визнав встановленими; невідповідність висновків, викладених у рішенні суду першої інстанції, обставинам справи; неправильне застосування норм матеріального права або порушення норм процесуального права.

Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_4 проживає за адресою: АДРЕСА_1 та є власницею квартири НОМЕР_1 розташованої за даною адресою.

26 квітня 2017 року виконавчий комітет Петропавлівсько-Борщагівської сільської ради прийняв рішення № 143 «Про погодження відкоригованих тарифів ТОВ «ЗАРАЗ-9» на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій для споживачів, за адресою: АДРЕСА_2».

За вказаним рішенням № 143 Відповідачем погоджено та введено в дію з 07.05.2017 року відкориговані тарифи ТОВ «ЗАРАЗ-9» на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій для споживачів, за адресою: АДРЕСА_2, зокрема: 1) для житлових приміщень (споживачі I групи - населення)»: вартість за 1 кв.м. загальної площі в будинках 7,99 грн.; вартість за 1 кв.м. загальної площі в будинках без урахування обслуговування ліфтів - 7,25 грн.; 2) для житлових і нежитлових приміщень (споживачі II та III групи - фізичні та юридичні особи):вартість за 1 кв.м. загальної площі в будинках 10,92 грн., вартість за 1 кв.м. загальної площі в будинках без урахування обслуговування ліфтів - 9,92 грн.

Не погоджуючись з вказаним рішенням, позивач звернулась з вказаним позовом до суду.

Задовольняючи позовні вимоги, про скасування рішення Виконавчого комітету Петропавлівсько-Борщагівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області № 143 від 26.04.2017 року суд першої інстанції виходив з того, що виконавчим комітетом Петропавлівсько-Борщагівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області не надано доказів та підтверджень економічної обґрунтованості встановлення та коригування тарифів, а також не доведено дотримання вимог п.п.36-38 Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01 червня 2011 року № 869, зокрема, коригування лише складових витрат, за якими відбулися цінові зміни у бік збільшення (зменшення), а також визначення коефіцієнту зміни витрат, пов'язаних з наданням послуг, за встановленої формулою та виходячи з обґрунтованих, підтверджених належними та допустимими доказами всіх складових.

Однак, колегія суддів не може погодитись з таким висновком суду першої інстанції, виходячи з наступного.

Як встановлено колегією суддів, з 27.11.2009 року по 01.03.2016 року виконавцем житлово-комунальних послуг на території житлового комплексу «АДРЕСА_1 було затверджено ТОВ «ЗАРАЗ», відповідно до рішення виконавчого комітету Петропавлівсько-Борщагівської сільської ради від 27.11.2009 року №484/4.

Впродовж 2014-2017 років тариф на послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій для споживачів багатоповерхових будинків по АДРЕСА_1 не змінювався.

У зв'язку із внесенням у 2016 році змін до Податкового кодексу України в частині обмежень використання господарськими суб'єктами спрощеної системи оподаткування керівниками TOB «ЗАРАЗ» з метою запобігання підвищення діючих тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій звернулись до виконавчого комітету Петропавлівсько-Борщагівської сільської ради з поданням про визнання створених нових товариств (TOB «ЗАРАЗ-1» - ТОВ «ЗАРАЗ-10» виконавцями житлово-комунальних послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкової території в АДРЕСА_1

Рішенням виконавчого комітету Петропавлівсько-Борщагівської сільської ради № 239 від 05.09.2014 року, для новостворених товариств ТОВ «ЗАРАЗ-1» - TOB «ЗАРАЗ-10» було погоджено тариф на тому ж самому рівні, що був розрахований та затверджений у 2014 році для ТОВ «ЗАРАЗ».

Відповідно до Закону України «Про житлово-комунальні послуги» рішенням виконавчого комітету Петропавлівсько-Борщагівської сільської ради від 24.02.2016 № 39 TOB «ЗАРАЗ-9» було визнано виконавцем житлово-комунальних послуг з утримання будинків і споруд, та прибудинкової території в АДРЕСА_1

З 01 липня 2015 року набув чинності Закон України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», відповідно до якого співвласники багатоквартирного будинку обирають форму управління багатоквартирним будинком.

На виконання вимог Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» співвласники багатоквартирного будинку АДРЕСА_1 на зборах співвласників 19.05.2016 року визначили управителем багатоквартирного будинку АДРЕСА_1 ТОВ «ЗАРАЗ-9».

Крім того, колегія суддів зазначає, що Закон України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» жодним чином не нівелює положення, які містяться у Законі України «Про житлово-комунальні послуги».

Суперечності між тим, що ТОВ «ЗАРАЗ-9» може бути одночасно, як виконавцем житлово-комунальних послуг з утримання будинків і споруд, та прибудинкової території відповідно до рішення виконавчого комітету органу місцевого самоврядування, так і управителем, відповідно до рішення зборів співвласників багатоквартирного будинку немає, оскільки послуги управителя та послуги з утримання будинків та прибудинкових територій є окремими різновидами житлово-комунальних послуг, так як окремо визначені в п. 2 та п. З ч. 1 ст. 13 Закону України «Про житлово-комунальні послуги».

Крім того відповідно до п. 6 ст. 9 ЗУ «Про житлово-комунальні послуги» особливими учасниками відносин у сфері житлово-комунальних послуг є балансоутримувач та управитель, які залежно від цивільно-правових угод можуть бути споживачем, виконавцем або виробником.

Закон України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» передбачає, що витрати на управління багатоквартирним будинком включають:

1)витрати на утримання, реконструкцію, реставрацію, проведення поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна у багатоквартирному будинку;

2)витрати на оплату комунальних послуг стосовно спільного майна багатоквартирного будинку;

2-1) витрати, пов'язані з виконанням зобов'язань за кредитним договором, укладеним за програмами Фонду енергоефективності;

3)витрати на сплату винагороди управителю в разі його залучення;

4)інші витрати, передбачені рішенням співвласників або законом.

Таким чином, Закон України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» не містить норм на випадок:

- Розрахунку вартості надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій;

- Коригування тарифів у зв'язку із зростанням цін/тарифів на послуги, які вробляються суб'єктами природних монополій, діяльність яких регулюється Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг.

Враховуючи невизначеність, що міститься у Законі України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», у квітні 2017 року ТОВ ЗАРАЗ-9» як виконавець послуг із утримання будинку та прибудинкової території звернулось до виконавчого органу місцевого самоврядування з проханням погодити та ввести в дію відкоригований тариф на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій у зв'язку із зростанням цін/тарифів на послуги, які виробляються суб'єктами природних монополій, діяльність яких регулюється Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг (наприклад, вивезення твердих побутових відходів, водопостачання та водовідведення, обслуговування ліфтів тощо), як це передбачено Законом України «Про житлово-комунальні послуги».

Закон України «Про житлово-комунальні послуги» є нормативним актом спеціальної дії, який регулює відносини, що виникають між виробниками, виконавцями, споживачами у процесі створення, надання та споживання житлово-комунальних послуг. Крім того даний закон визначає основні засади організаційних, господарських відносин, що виникають у сфері надання та споживання житлово-комунальних послуг між їхніми виробниками, виконавцями і споживачами, а також їхні права та обов'язки.

Відповідно до статті 31 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» виконавці/виробники здійснюють розрахунки економічно обґрунтованих витрат на виробництво (надання) житлово-комунальних послуг і подають їх органам, уповноваженим здійснювати встановлення тарифів. Рішення про встановлення тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій приймається виключно органами місцевого самоврядування.

Перегляд тарифів на ці послуги для виконавців (з урахуванням змін, які відбулися в нормативно-правових актах), здійснюється органами місцевого самоврядування на основі наданих виконавцями розрахунків економічно обґрунтованих планованих (нормативних) витрат.

Разом з тим, 1 липня 2015 року набрав чинності Закон України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», яким визначено процедуру управління багатоквартирним будинком управителем.

Відповідно до статті 11 даного Закону, управління багатоквартирним будинком управителем здійснюється на підставі договору про надання послуг з управління багатоквартирним будинком. Вартість послуг з управління багатоквартирним будинком визначається за згодою сторін та зазначається у договорі з управителем.

Статтею 13 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» передбачено:

- послугу з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій (прибирання внутрішньобудинкових приміщень та прибудинкової території, санітарно-технічне обслуговування, обслуговування внутрішньобудинкових мереж, утримання ліфтів, освітлення місць загального користування, поточний ремонт, вивезення побутових відходів тощо),

- послугу з управління будинком, спорудою або групою будинків (балансоутримання, укладання договорів на виконання послуг, контроль виконання умов договору тощо).

Відповідно до статті 12 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», витрати на управління багатоквартирним будинком включають, зокрема, витрати на утримання, реконструкцію, реставрацію, проведення точного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна у багатоквартирному будинку.

Враховуючи наведене вище, колегія суддів приходить до висновку, що на відміну від цін на послуги з управління будинком, спорудою або групою будинків, які визначаються виключно за договором (домовленістю сторін), тарифи на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій підлягають встановленню органами місцевого самоврядування.

Що стосується визначення управителя багатоквартирного будинку, колегія суддів зазначає, що призначення такого, здійснюється відповідно до норм Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку»:

1)за рішенням співвласників багатоквартирного будинку - шляхом визначення відповідної форми управління багатоквартирним будинком;

2)за результатами конкурсу з призначення управителя багатоквартирного будинку, який проводиться відповідним органом місцевого самоврядування.

За таких умов, ціна на послугу з управління багатоквартирним будинком:

- визначається за згодою сторін та зазначається у договорі з управителем - коли співвласники самостійно приймають рішення про форму управління та функції з управління багатоквартирним будинком передають управителю;

- визначається за результатами конкурсу з призначення управителя - на рівні ціни, запропонованої в конкурсній пропозиції переможцем конкурсу.

Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» до повноважень органів місцевого самоврядування у сфері житлово-комунальних послуг належить встановлення цін/тарифів на житлово-комунальні послуги відповідно до закону.

Відповідно до п. 36 Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, затвердженого постановою КМУ від 01.06.2011 р. №869, метою коригування тарифів, що розраховуються згідно порядку, є забезпечення відшкодування у повному обсязі економічно обґрунтованих планових витрат, що враховуються під час визначення повної собівартості послуг, планового прибутку та податку на додану вартість.

Відповідно до ст. 28 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належить встановлення в порядку і межах, визначених законодавством, тарифів щодо оплати побутових, комунальних, транспортних та інших послуг, які надаються підприємствами та організаціями комунальної власності відповідної територіальної громади; погодження в установленому порядку них питань з підприємствами, установами та організаціями, які не належать до комунальної власності.

На підставі викладеного вище, колегія суддів вважає, що рішенням виконавчого комітету Петропавлівсько-Борщагівської сільської ради від 26.04.2017 правомірно погоджено та введено в дію з 07.06.2017 року відкориговані тарифи для ТОВ «ЗАРАЗ-9» на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкової території для споживачів за адресою: АДРЕСА_1

Що стосується економічної обґрунтованості відкоригованих тарифів для ТОВ «ЗАРАЗ-9» то колегія суддів зазначає наступне.

Як встановлено, тарифи на послуги з утримання будинків та споруд прибудинкових територій житлового комплексу «ІНФОРМАЦІЯ_1» фактично не переглядалися з 2014 року.

Прийняття за період з 2014 по 2017 роки Верховною Радою та Урядом України Законів і Постанов, що є обов'язковими до виконання для всіх суб'єктів господарювання в країні, зумовили зростання виробничих витрат на утримання будинків і споруд та прибудинкових територій і, відповідно, викликало необхідність коригування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій.

Так, мінімальна заробітна плата на 2017 рік затверджена Законом України "Про Державний бюджет України на 2017 рік" від 21.12.2016 р. № 1801-VIII в розмірі 3200,00 грн. Тобто відбулося зростання мінімальної заробітної плати відносно мінімальної заробітної плати 2014 року (з 1218,00 грн. ) до 3200,00 грн. у 2017).

Також колегією суддів встановлено, що Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) постановою № 220 від 26.02.2015 прийняла рішення щодо поетапного підвищення тарифів на електроенергію для населення.

Зазначене підвищення передбачає п'ять етапів, що почалися з 1 квітня 2015 року. Останній, 5-й етап, почав діяти з 1 березня 2017 року Відбулося збільшення більш ніж у 5 разів (498%) тарифів на електроенергію що відпускається населенню (з 0,3372 грн. за кВт/год до 1,68 грн. за кВт/год з ПДВ).

Відповідно оприлюдненій інформації Державної служби статистики України про індекси інфляції за 2011-2016 рр., зростання споживчих цін на матеріали та послуги для ремонту житлового фонду та цін на паливне мастильні матеріали у зв'язку із впливом рівня інфляції, станом на 01.01.2С року у порівнянні з 2014 роком становить 201,2%.

Крім того, протягом вказаного періоду зміна обсягу окремих складових економічно обґрунтованих витрат на утримання будинку, споруд та прибудинкової території відбувалася з причин, які не залежать від виконавця послуг утримання будинку і споруд та прибудинкових територій.

Тобто збільшення у 2017 році тарифу на електроенергію порівняно з 2014 роком на +1,34 грн./кВт-г. призвело до відповідного перерахунку тарифу з освітлення місць загального користування та підкачування води у будинку з 0,27 грн./м.кв. загальної площі квартири у 2014 році до 1,42 грн./м.кв., зростання на +1,15 грн./м.кв. з урахуванням накладних витрат та податків.

Аналогічно тариф з енергопостачання ліфтів збільшився з 0,04 грн./м.кв. у 2014 році до 0,25 грн./м.кв. у 2017 році, зростання на +0,21 грн./м.кв.

Також на зростання витрат на надання послуг з утримання будинків, споруд та прибудинкової території вплинули на збільшення мінімальної заробітної плати до 3200 грн., зменшення ставки єдиного соціального внеску з 36,8% до 22%, та збільшення фактичної заробітної плати робітників з комплексного прибирання порівняно з 2014 роком.

Тобто, загальнодержавна тенденція зростання цін обумовлює підвищення цін на послуги підрядних організацій, що працюють за договорами і здійснюють технічне обслуговування систем диспетчеризації, ліфтів, протипожежної автоматики, вивезення твердих побутових відходів тощо.

Крім того, підняття вартості послуг Постачальником призвело до збільшення тарифу з вивезення твердих побутових відходів.

Також колегія суддів зазначає, що частиною 12 ст. 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", визначено, що акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування, які відповідно до закону є регуляторними актами, розробляються, розглядаються, приймаються та оприлюднюються у порядку, встановленому Законом України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності".

Так, на виконання вищезазначеної норми Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" було здійснено оприлюднення проекту рішення про погодження відкоригованих тарифів TOB «ЗАРАЗ-9» на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій для споживачів за адресою: АДРЕСА_1

Оскільки, відповідно до Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" при визначенні регуляторними органами друкованих засобів масової інформації, в яких публікуються документи, перевага надається офіційним друкованим засобам масової інформації органу місцевого самоврядування, проект рішення було опубліковано у газеті "Трибуна", що була створена в 2014 році Петропавлівсько-Борщагівською сільською радою.

Проект регуляторного акту було оприлюднено 22 квітня 2017 року, а рішення про погодження відкоригованого тарифу введено в дію з 07 травня 2017 року.

Таким чином, колегія суддів зазначає, що виконавчим комітетом Петропавлівсько-Борщагівської сільської ради було витримано двохтижневий термін для надання з боку споживачів зауважень та пропозицій.

Як встановлено, повідомлення про погодження та введення в дію відкоригованих тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій для споживачів у житловому комплексі «ІНФОРМАЦІЯ_1», а також рішення Виконавчого комітету Петропавлівсько - Борщагівської Сільської ради було розміщено на офіційному сайті Петропавлівсько- Борщагівської Сільради (http://pbrada.gov.ua/) та на офіційному сайті TOB «ЗАРАЗ-1 - ЗАРАЗ-10» (http://zaraz.chavka.org.ua/), а також на дошці оголошень, яка знаходиться в офісі ТОВ «ЗАРАЗ-1» - TOB «ЗАРАЗ-10» за адресою: АДРЕСА_1

Як встановлено колегією суддів, позивач доказів, що вона намагалась реалізувати своє право на подання зауважень до проекту оскаржуваного рішення не надала до суду.

Крім того, колегією суддів встановлено, що ДБН А.2.2-3-2014 ідентифікує комплекс (будову) як сукупність будинків, будівель, споруд будь-якого призначення, лінійних об'єктів інженерно-транспортної інфраструктури, об'єднаних цільовим призначенням, зведення яких здійснюється, як правило, за єдиною проектною документацією.

Відповідно до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», комплексна забудова території здійснюється з метою забезпечення громадських інтересів.

Таким чином, оскільки, будинки у житловому комплексі збудовані за єдиною проектною документацією, співвласники набуваючи право власності на приміщення у таких будинках, набувають додатково не тільки право спільної власності на багатоквартирний будинок, але і право спільної власності на увесь житловий комплекс, як цілісний майновий комплекс у т. ч. і на елементи благоустрою, оскільки територія житлового комплексу об'єднана цільовим призначенням - задоволення житлових потреб співвласників комплексу, а оскільки власність зобов'язує, то власники квартир у житлових комплексах мають сплачувати послуги з управління усім комплексом, а не окремо взятими будинками.

Відповідно до ДБН 360-92** житловий квартал (житловий комплекс) - це первісний структурний елемент житлового середовища, обмежений магістральними або житловими вулицями, проїздами, природними межами тощо, площею до 20-50 га з повним комплексом установ і підприємств обслуговування місцевого значення (збільшений квартал, мікрорайон) і до 20 га з неповним комплексом.

Як встановлено, ЖК «ІНФОРМАЦІЯ_1» є комплексною, єдиною забудовою, оскільки його будинки, споруди, передавальні пристрої та уся інженерна інфраструктура яка є загальною, а саме: системи: опалення, водопостачання, водовідведення,електропостачання...) збудовано за єдиною проектною документацією, що об'єднані територіально.

А тому, колегія суддів, приходить до висновку, що TOB «ЗАРАЗ-1» - TOB «ЗАРАЗ-10» правомірно сформовано тарифи на утримання будинків, споруд, будь-якого призначення, єдиних мереж, об'єктів інженерно - транспортної інфраструктури та прибудинкової території житлового комплексу «ІНФОРМАЦІЯ_1» для всіх власників та орендарів приміщень ЖК «ІНФОРМАЦІЯ_1».

Враховуючи викладене вище, колегія суддів приходить до висновку, що рішення Виконавчого комітету Петропавлівсько-Борщагівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області № 143 від 26.04.2017 року, яким погоджено та введено в дію з 07.06.2017 року відкориговані тарифи для ТОВ «ЗАРАЗ-9» на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкової території для споживачів за адресою: АДРЕСА_1 прийнято відповідно до норм чинного законодавства, оскільки збільшились витрати на утримання будинків, споруд та прибудинкових територій та у багатоквартирних будинках ЖК «ІНФОРМАЦІЯ_1» порівняно з 2014 роком.

Перевіривши мотивування судового рішення та доводи апеляційної скарги, відповідно до вимог ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо справедливого судового розгляду, врахувавши ст. 8 КАС України, відповідно до якої суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського Суду з прав людини, судова колегія вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 242, 308, 311, 315, 317, 321, 322, 325, 328, 329 КАС України, п. 2, 3, 4, 5, 6, 9 постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України «Про судове рішення в адміністративній справі» від 20.05.2013 № 7 колегія суддів, -

П О С Т А Н О В И Л А :

Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «ЗАРАЗ-9» на рішення Києво-Святошинського районного суду Київської області від 15.01.2018 року - задовольнити.

Рішення Києво-Святошинського районного суду Київської області від 15.01.2018 року - скасувати та постановити нове, яким в задоволені позову ОСОБА_3 до Виконавчого комітету Петропавлівсько-Борщагівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області, третя особа: Товариство з обмеженою відповідальністю «ЗАРАЗ-9» про визнання протиправним та скасування рішення сільської ради - відмовити.

Постанова суду набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Суддя-доповідач: В. В. Кузьменко

Судді: Я.М. Василенко

А.Г. Степанюк

Повний текст постанови виготовлений 19.06.2018 року.