
КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУДCуддя-доповідач: Епель О.В.
УХВАЛА
про залишення апеляційної скарги без руху
18 червня 2018 року Справа № 826/13573/17
Суддя-доповідач Київського апеляційного адміністративного суду Епель О.В. у м. Києві, перевіривши матеріали апеляційної скарги Міністерства аграрної політики та продовольства України на ухвалу Окружного адміністративного суду м. Києва від 25 квітня 2018 року про закриття провадження у справі за адміністративним позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Перспектива» до Міністерства аграрної політики та продовольства України, Державної казначейської служби України, треті особи, які не заявляють самостійні вимоги на предмет спору: Департамент агропромислового розвитку та розвитку сільських територій Донецької обласної державної адміністрації, Управління агропромислового розвитку Добропільскої районної державної адміністрації про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,
В С Т А Н О В И В :
Товариство з обмеженою відповідальністю «Перспектива» звернулось до суду з позовом до Міністерства аграрної політики та продовольства України, Державної казначейської служби України, треті особи: Департамент агропромислового розвитку та розвитку сільських територій Донецької обласної державної адміністрації, Управління агропромислового розвитку Добропільскої районної державної адміністрації про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 25 квітня 2018 року провадження у справі було закрито.
Не погоджуючись з таким судовим рішенням, відповідач - Міністерство аграрної політики та продовольства України подало апеляційну скаргу, в якій просить скасувати ухвалу суду першої інстанції в частині стягнення судових витрат з Мінагрополітики, а також клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження.
Перевіривши апеляційну скаргу, вважаю, що вона підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам п. 1 ч. 5 ст. 296 КАС України, а саме: апелянтом не сплачено судовий збір та не надано доказів, які б підтверджували наявність правових підстав для його звільнення від сплати судового збору.
Так, відповідно до вимог п. 1 ч. 5 ст. 296 КАС України до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.
При цьому, у ст. 4 Закону України "Про судовий збір" в редакції, яка була чинною на момент виникнення в апелянта права на апеляційне оскарження рішення суду у цій справі, встановлено, що за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на ухвалу суду справляється судовий збір у розмірі одного прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
У Законі України "Про Державний бюджет на 2018 рік" станом на 01.01.2018 р. було встановлено розмір мінімальної заробітної плати 1762,00 грн.
Отже, судовий збір за подання відповідачем у цій справі апеляційної скарги на ухвалу суду першої інстанції складає 1762,00 грн.
Однак, апелянтом судовий збір сплачено не було та не надано суду жодних доказів, які б підтверджували наявність у нього пільг зі сплати судового збору, у відповідності до ст.5 Закону України «Про судовий збір» в редакції, чинній станом на момент виникнення в нього права на апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції у даній справі.
Згідно з ч. 2 ст. 298 КАС України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених ст. 296 Кодексу, застосовуються правила ст. 169 Кодексу, відповідно до яких апеляційна скарга залишається без руху і апелянту надається строк для усунення її недоліків до десяти днів з дня вручення ухвали.
Враховуючи вищевикладене, апеляційна скарга Міністерства аграрної політики та продовольства України підлягає залишенню без руху і апелянту слід надати строк для усунення недоліків його апеляційної скарги протягом десяти днів з дня вручення копії цієї ухвали.
Крім того, апелянтом було подано клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження, яке вмотивовано тим, що копію оскаржуваного рішення було отримано ним лише 03.05.2018 р.
Перевіривши доводи заявника клопотання, вважаю за необхідне визнати зазначені ним підстави пропуску строку на апеляційне оскарження поважними та поновити пропущений строк звернення до суду.
Керуючись ст.ст. 133, 169, 296, 298, ч. 2 ст. 321, ч. 2 ст. 325, ст.ст. 328-331 КАС України, суддя-доповідач,
У Х В А Л И В :
Клопотання Міністерства аграрної політики та продовольства України про поновлення строку - задовольнити.
Визнати поважними причини пропуску апелянтом строку на апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції та поновити йому такий строк. Апеляційну скаргу Міністерства аграрної політики та продовольства України - залишити без руху.
Надати апелянту строк для усунення недоліків його апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали про залишення її без руху шляхом сплати судового збору в розмірі 1762,00 (одна тисяча сімсот шістдесят дві) грн. за наступними реквізитами: п/р 31211206781007, отримувач - УДКСУ у Печерському районі, банк отримувача - ГУ ДКСУ у м. Києві, код ЄДРПОУ 38004897, МФО 820019, код бюджетної класифікації 22030101, символ звітності - 206; призначення платежу - судовий збір, Київський апеляційний адміністративний суд, справа № 826/13573/17 або шляхом надання доказів, підтверджуючих наявність правових підстав для відстрочення/розстрочення апелянту сплати судового збору, зменшення його розміру чи звільнення від його сплати.
Роз'яснити, що в разі невиконання вимог цієї ухвали у встановлений нею строк, апеляційна скарга буде вважатися неподаною та повернута апелянту.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду у порядку та строки, визначені ст.ст. 328-331 КАС України.
Суддя-доповідач О.В. Епель