
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про зупинення провадження у справі
11 червня 2018 р. м. Чернівці справа № 824/362/18-а
Чернівецький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Левицького В.К.
за участю секретаря судового засідання Бідней О.В.
сторін:
позивача - ОСОБА_1
представник відповідача - ОСОБА_2
представника третьої особи - ОСОБА_3
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом ОСОБА_1
до Ліквідаційної комісії УМВС України в Чернівецькій області
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача ОСОБА_4 управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області
про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії.
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до суду з вказаним позовом, в якому просить:
- визнати бездіяльність Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Чернівецькій області щодо не виготовлення для перерахунку пенсії, йому, ОСОБА_1 нової довідки про розмір грошового забезпечення, з врахуванням всіх складових грошового забезпечення передбачених чинним законодавством, за формою передбаченою Додатком 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 р. №45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 р. №393", з урахуванням змін в грошовому забезпеченні, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 р. № 988, та не направлення її до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області, протиправною;
- зобов'язати Ліквідаційну комісію Управління Міністерства внутрішніх справ України в Чернівецькій області виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області нову довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, йому, ОСОБА_1 з повною реальною інформацією, за формою передбаченою Додатком 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008р. №45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 р.№393", з урахуванням змін в грошовому забезпеченні, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015р. №988, постанови Кабінету Міністрів України № 1294-2007, із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення в наступних розмірах: посадовий оклад - 2700,00 грн; оклад за спеціальним званням - старший лейтенант міліції/старший лейтенант поліції - 1600,00 грн; надбавка за стаж служби (від суми посадового окладу, оклад за званням) 35 % -1505,00 грн; надбавка за виконання особливо важливих завдань (від суми посадового окладу, окладу за званням, надбавки за стаж служби) 32 % - 1857,60 грн; надбавка за роботу в умовах режимних обмежень (від посадового окладу) 15 % - 405,00 грн; премія 132 % - 10649,23 грн, всього - 18716,83 грн з дати виникнення права на перерахунок, тобто з 01.01.2016 р.
Ухвалою суду від 14.05.2018 р. у адміністративній справі №824/362/18-а відкрито спрощене позовне провадження з викликом сторін.
05.06.2018 р. представником відповідача подано до суду клопотання про зупинення провадження у адміністративній справі №824/362/18-а до набрання законної сили рішенням Верховного Суду у зразковій справі №802/2196/17-а.
В обґрунтування клопотання про зупинення провадження у справі представник відповідача вказував, що ухвалою Верховного Суду від 02.02.2018 р. у справі №802/2196/17-а (номер ЄДР 71979490) відкрито провадження у зразковій адміністративній справі за позовом ОСОБА_5 до Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України у Вінницький області, третя особа на стороні відповідача без самостійних вимог на предмет спору - ОСОБА_4 управління Пенсійного фонду України в Вінницькій області про визнання бездіяльності неправомірною та зобов`язання вчинити дії. Станом на 04.06.2018 р. вказане рішення Верховного Суду законної сили не набрало.
У судовому засіданні, яке відбулося 11.06.2018 р. позивач не заперечував проти зупинення провадження у адміністративній справі №824/362/18-а.
Відповідач у судовому засіданні, яке відбулося 11.06.2018 р. підтримав заявлене ним клопотання та просив суд зупинити провадження у адміністративній справі до набрання законної сили рішенням у справі №802/2196/17-а .
Представник третьої особи - Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області підтримав заявлене представником відповідача клопотання про зупинення провадження у справі та просив суд клопотання задовольнити.
Розглянувши клопотання про зупинення провадження у справі, заслухавши учасників справи, дослідивши матеріали справи, суд зазначає наступне.
Відповідно до п. 21 ч. 1 ст. 4 КАС України типові адміністративні справи - це адміністративні справи, відповідачем у яких є один і той самий суб'єкт владних повноважень (його відокремлені структурні підрозділи), спір у яких виник з аналогічних підстав, у відносинах, що регулюються одними нормами права, та у яких позивачами заявлено аналогічні вимоги.
Пунктом 22 ч. 1 ст. 4 КАС України встановлено, що зразкова адміністративна справа - це типова адміністративна справа, прийнята до провадження Верховним Судом як судом першої інстанції для постановлення зразкового рішення.
Згідно з ч. 1 ст. 290 КАС України, якщо у провадженні одного або декількох адміністративних судів перебувають типові адміністративні справи, кількість яких визначає доцільність ухвалення зразкового рішення, суд, який розглядає одну чи більше таких справ, може звернутися до Верховного Суду з поданням про розгляд однієї з них Верховним Судом як судом першої інстанції.
Правові наслідки судового рішення, ухваленого у зразковій справі, передбачені ч. 3 ст. 291 КАС України, якою встановлено, що при ухваленні рішення у типовій справі, яка відповідає ознакам, викладеним у рішенні Верховного Суду за результатами розгляду зразкової справи, суд має враховувати правові висновки Верховного Суду, викладені у рішенні за результатами розгляду зразкової справи.
Згідно з ч. 1, 2 цієї статті суд, який розглядає типову справу, має право зупинити провадження за клопотанням учасника справи або за власною ініціативою у випадку, якщо Верховним Судом відкрито провадження у відповідній зразковій справі. Провадження у типовій справі підлягає відновленню з дня набрання законної сили рішенням Верховного Суду у відповідній зразковій справі.
Відповідно до п. 9 ч. 2 ст. 236 КАС України суд має право зупинити провадження у справі в разі розгляду типової справи і оприлюднення повідомлення Верховного Суду про відкриття провадження у зразковій справі - до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій справі.
Судом встановлено, що 02.02.2018 р. Верховним Судом у справі №802/2196/17-а відкрито провадження у зразковій справі за позовом ОСОБА_5 до Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України у Вінницькій області, третя особа без самостійних вимог на стороні відповідача ОСОБА_4 управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області про визнання бездіяльності неправомірною та зобов`язання вчинити дії.
Рішенням Верховного суду від 12.03.2018 р. у справі №802/2196/17-а у задоволенні позовних вимог ОСОБА_5 відмовлено повністю. На час розгляду клопотання про зупинення провадження у справі рішення Верховного суду законної сили не набрало.
У пункті 21 ч. 1 ст. 4 КАС України надано визначення типової адміністративні справи. Так, типові адміністративні справи - адміністративні справи, відповідачем у яких є один і той самий суб’єкт владних повноважень (його відокремлені структурні підрозділи), спір у яких виник з аналогічних підстав, у відносинах, що регулюються одними нормами права, та у яких позивачами заявлено аналогічні вимоги.
Як видно з матеріалів справи, справи №802/2196/17-а та №824/362/18-а мають ознаки типової адміністративної справи. Так, позивачами є особи, яким відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" призначено пенсійне забезпечення. Відповідачем є один і той самий суб’єкт владних повноважень - Ліквідаційні комісії УМВС України в областях (колишні територіальні підрозділи Міністерства внутрішніх справ України, що перебувають на стадії ліквідації). Третьою особою у справах залучено територіальні підрозділи Пенсійного фонду України. Предметом спору є зобов`язання відповідача щодо виготовлення та направлення до територіального органу Пенсійного фонду України довідки встановленого зразка про розмір грошового забезпечення з метою здійснення перерахунку пенсії. Спір у справах виник з аналогічних підстав, а саме не включення у довідку про розмір грошового забезпечення усіх видів грошового забезпечення. Спірні правовідносини регулюються нормами Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 р. №45.
Враховуючи прийняття Верховним Судом рішення у зразковій справі, яке на даний час не набрало законної сили, та відповідність даної справи ознакам типової адміністративної справи, зважаючи на обов'язковість висновків Верховного Суду, викладених у рішенні за результатами розгляду зразкової справи, для суду, який розглядає типову справу, суд приходить до висновку про наявність підстав для зупинення провадження у справі №824/362/18-а до набрання чинності судовим рішенням Верховного Суду у зразковій адміністративній справі №802/2196/17-а.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 4, 236, 241, 248, 263, 290, 291 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В:
1. Клопотання про зупинення провадження у справі задовольнити.
2. Зупинити провадження в адміністративній справі №824/362/18-а до набрання законної сили судовим рішенням Верховного Суду у зразковій справі №802/2196/17-а (Пз/9901/1/18).
Згідно ст. 256 КАС України ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).
У відповідності до ст. ст. 293, 295 КАС України ухвали суду першої інстанції можуть бути оскаржені в апеляційному порядку окремо від рішення суду повністю або частково. Апеляційна скарга на ухвалу подається до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення (складання).
Суддя В.К. Левицький
Ухвала в повному обсязі складена 18.06.2018 р.