
№ 3/229/625/2018
ЄУН 229/2278/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 червня 2018 року м. Дружківка
Суддя Дружківського міського суду Донецької області Петров Є.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Дружківського ВП Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, мешкає за адресою АДРЕСА_1 , не працює, НОМЕР_1, і.н.
за ч.2 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ВСТАНОВИВ:
До Дружківського міського суду Донецької області з Дружківського ВП Краматорського ВП ГУ Національної поліції в Донецькій області надійшов протокол серія БД № 353931 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , за ч.1 ст.130 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, 27.05.2018 року о 19 годині 25 хвилин в м. Дружківка по вул. Свободи буд. 2 водій ОСОБА_1 керував мото Вайпер без н/з з явними ознаками алкогольного сп’яніння, різкий запах алкоголю з порожнини рота , від продуття алкотестеру Драгер на місці та проходження медичного огляду та стан алкогольного сп’яніння відмовився в присутності двох свідків, чим порушив п. 2.5 ПДР, що передбачено ч.1 ст.130 КУпАП.
У судове засідання 19.06.2018 року з’явився та факт правопорушення визнав. Вказав, що дійсно вживав алкогольні напої у вигляді пива. Факт відмови від проходження медичного огляду визнав, що підтверджується поясненнями у протоколі про адміністративне правопорушення, який в протоколі власноруч зазначив, що відмовляється від медичного огляду, а також поясненнями свідків.
У відповідності до положень ст.1 КУпАП, завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством.
Згідно з ч.2 ст. 7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Положеннями ст. 245 КУпАП визначено, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Факт скоєння правопорушення громадянином ОСОБА_1 підтверджується матеріалами справи про адміністративне правопорушення, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями свідків. Додано докази, що 28.05.2018 року ОСОБА_1 на протязі року вже було притягнуто до адміністративної відповідальності згідно ст. 130 ч. 1. КУпАП. Відповідно, є всі підстави для притягнення ОСОБА_1 до відповідальності згідно ч. 2 ст. 130 КУпАП.
Суддя вважає, що в діях ОСОБА_1 має місце адміністративне правопорушення, яке передбачене ст.130 ч.2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, як повторне притягнення до адміністративної відповідальності з порушень передбачених ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці данні встановлюються, зокрема, протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, а також іншими документами.
Згідно ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Постановою Пленуму Верховного Суду України від 23 грудня 2005 року №14 «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті» передбачено, що при розгляді справ зазначеної категорії необхідно з'ясовувати всі обставини, перелічені у ст.ст. 247, 280 КУпАП. Зміст постанови судді має відповідати вимогам, передбаченим ст.ст. 283, 284 КУпАП. У постанові, зокрема, потрібно навести докази, на яких ґрунтується висновок про вчинення особою адміністративного правопорушення, та зазначити мотиви відхилення інших доказів, на які посилався правопорушник, чи висловлених останнім доводів.
Відповідно до роз'яснень, викладених у постанові Пленуму Верховного Суду України №14 від 23 грудня 2005 року «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті» судам слід ураховувати, що відповідальність за ст.130 КУпАП несуть особи, які керують транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.
Отже, в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, що тягне за собою притягнення до адміністративної відповідальності.
Згідно зі ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладання адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Враховуючи характер вчинених правопорушень, особу порушника, ступінь його вини, його майновий стан, обставини, що пом’якшують і обтяжують відповідальність, суддя вважає необхідним накласти на ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, стягнення у вигляді штрафу та позбавлення права керування транспортними засобами та стягнути судовий збір.
На підставі п. 5 ст. 4 ЗУ « Про судовий збір» з ОСОБА_1, також підлягає стягненню судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу.
Керуючись ст.ст. 38, 130, 221, 248-249, 280, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя -
ПОСТАНОВИВ:
На ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, на підставі ч.2 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення накласти стягнення у вигляді штрафу у сумі 20400 ( двадцять тисяс чотириста) грн в дохід держави та позбавлення права керування транспортними засобами строк на 3 (три) роки.
Строк позбавлення права керування транспортними засобами обчислювати з моменту вилучення посвідчення водія.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 352, 40 грн. Адміністративне стягнення у вигляді штрафу підлягає сплаті на р/р 31118106700040 Державний бюджет м. Дружківка ЄДРПОУ 37937273 МФО 834016.
Судовий збір підлягає сплаті на реквізити: Отримувач коштів: ГУК у м. Києві м. Київ /22030106; Код за ЄДРПОУ: 37993783:.Банк отримувача: Головного управління Державної казначейської служби України у м. Києві ;код отримувача: 820019; рахунок отримувача : 31215256700001; код класифікації доходів бюджету: 22030106. (код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків – фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, (ПІБ правопорушника ), Дружківський міський суд Донецької області (назва суду, де розглядається справа)
Постанова про адміністративне правопорушення може бути пред’явлена до виконання протягом трьох місяців з наступного дня після набрання постановою законної сили.
На постанову може бути подана апеляційна скарга протягом десяти днів з дня винесення постанови. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги .
Суддя Є.В. Петров