Рішення № 74754611, 11.06.2018, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.06.2018
Номер справи
812/254/18
Номер документу
74754611
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

8.3

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

Іменем України

11 червня 2018 рокуСєвєродонецькСправа № 812/254/18

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Шембелян В.С.,

за участю секретаря судового засідання: Олійник О.А.,

представника позивача: ОСОБА_1,

представника відповідача: ОСОБА_2,

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_3 до Головного управління ДФС у Луганській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 27.09.2017 № НОМЕР_1 на суму 44000,00 грн та від 27.09.2017 № НОМЕР_2 на суму 34000,00 грн,-

ВСТАНОВИВ:

31 січня 2018 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_3 до Головного управління ДФС у Луганській області, в якому просить суд:

- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 27.09.2017 № НОМЕР_1 на суму 44000,00 грн;

- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 27.09.2017 № НОМЕР_2 на суму 34000,00 грн.

Позовну заяву обґрунтовано тим, що 05.10.2017 позивач отримала оскаржувані податкові повідомленн-рішення. Податкове повідомлення-рішення від 27.09.2017 №0002584001 складено на підставі Акту №259/12-32/40-01/229641118 від 12.09.2017. Податкове повідомлення-рішення від 27.09.2017 №0002594001 складено на підставі Акту №251/12-32/40-01/НОМЕР_3 від 07.09.2017. Однак, позивач вважає дані акти підробленими, оскільки перевірки не проводилось у порядку визначеному ПК України, а самі акти були складені за відсутності відповідних документів та без надання цих документів суб'єкту господарювання або його уповноваженому представнику та за відсутності цих осіб.

Оскаржувані рішення є рішеннями про застосування фінансових санкцій, передбачених ЗУ "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", які прийнято Головним Управління ДФС у Луганській області. Станом на сьогоднішній день Кабінет Міністрів України не визначив жодного органу виконавчої влади в м. Лисичанськ, який є уповноваженим видавати ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами. Отже, Головне Управління ДФС у Луганській області не є уповноваженим Кабінетом Міністрів України органом, який видає ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, а отже відповідно до ст. 16 ЗУ «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" не має повноважень щодо контролю за дотриманням норм цього Закону та застосування санкцій, передбачених цим Законом, оскільки їх застосовує орган, що видав ліцензію.

Крім того зазначив, що оскільки ДФС не утворена Кабінетом Міністрів України у порядку встановленому законом, а її положення не затверджене Кабінетом Міністрів України, то ця особа не є центральним органом виконавчої влади і суб'єктами владних повноважень. У зв'язку з цим її органи також не є суб'єктами владних повноважень. З огляду на це, податкові повідомлення-рішення винесено ГУ ДФС у Луганській області, яка не є суб'єктом владних повноважень.

Ухвалою суду від 16.02.2018 відкрито провадження у справі та призначено підготовче засідання (а.с. 1-2).

Ухвалою суду від 02.05.2018 закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті (а.с.133-134).

Ухвалою суду від 16.05.2018 відкладено розгляд справи (а.с.145).

Ухвалою суду від 23.05.2018 зупинено провадження у справі (а.с.172-173).

Ухвалою суду від 11.06.2018 поновлено провадження у справі (а.с.).

Головне управління ДФС у Луганській області позовну заяву не визнало, про що подало відзив на позовну заяву (а.с.91-94), в якому зазначено, що наказом ДФС України від 24.10.2014 №213 затверджено Рекомендації щодо організації роботи головних управлінь ДФС України із приймання документів та видачі ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами. Зокрема, рекомендації розроблені відповідно до статті 15 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (далі - Закон України № 481), Закону України від 01 червня 2000 року №1775-Ш «Про ліцензування певних видів діяльності» та визначають механізм приймання документів і видачі ліцензій на вид господарської діяльності - роздрібна торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами у головних управліннях Державної фіскальної служби України.

Щодо здійснення заходів з метою запобігання та виявлення порушень законодавства у сфері виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів, вказав, що наказом Головного управління ДФС у Луганській області від 27.04.2017 №260 затверджено Положення про Управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів Головного управління ДФС у Луганській області. Відповідно до даного Положення, Управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДФС у Луганській області є самостійним структурним підрозділом у складі ГУ ДФС у Луганській області, основними завданнями якого є, серед іншого, ліцензування діяльності суб'єктів господарювання з роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами, здійснення контролю за виробництвом та обігом спирту, пального, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та забезпечення міжгалузевої координації у цій сфері; організація та координація щодо проведення у межах компетенції (проведення) фактичних перевірок платників податків з питань виробництва та обігу підакцизних товарів, наявності ліцензій, виданих органами ДФС, за необхідністю участь у проведенні документальних перевірок у частині дотримання платниками податків норм законодавства з питань виробництва та обігу підакцизних товарів, наявності ліцензій, виданих органами ДФС. Просив звернути увагу суду на те, що, саме на управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДФС у Луганській області покладається функція зі здійснення контролю за виробництвом та обігом спирту, пального, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та забезпечення міжгалузевої координації у цій сфері.

Стосовно законності винесення оскаржуваних податкових повідомлень-рішень, пояснив, що відповідно до приписів підпункту 19-1.1.16 пункту 19-1.1 статті 19-1 Податкового кодексу України контролюючі органи здійснюють заходи щодо запобігання та виявлення порушень законодавства у сфері виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів. Згідно Порядку надіслання контролюючими органами податкових повідомлень- рішень платникам податків, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 28 грудня 2015 року №1204, контролюючим органам надано право визначати суми податкових та грошових зобов'язань, застосовувати передбачені законом фінансові (штрафні) санкції (штрафи) за порушення вимог законодавства з питань державної митної справи, податкового та іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи. Просив у задоволенні позовних вимог відмовити.

Представником позивача 11.04.2018 надано відповідь на відзив відповідача (а.с.120-121), в якому він зазначив, що ГУ ДФС у Луганській області не є ні органом, який видає ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями і тютюновими виробами, ні органом, який у даному випадку здійснює контроль за дотриманням норм ЗУ «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».

В судовому засіданні представники сторін підтримали доводи, викладені в позові та запереченнях.

Представник позивача зазначив, що позивач не визнає факту проведення перевірки. Позивач не може забезпечити явку представників ОСОБА_4 та ОСОБА_5 для допиту в якості свідків.

Свідки ОСОБА_6 та ОСОБА_7 зазначили, що ними проведено перевірку діяльності позивача за двома адресами. В обох випадках виявлено факт продажу алкоголю та тютюнових виробів без відповідних ліцензій. В обох випадках продавці відмовлялися від підписання акту перевірки. Факт продажу товару підтверджено матеріалами фотозйомки. Прізвище продавця ОСОБА_4 помилково в де-яких документах зазначено як «Антипова», вона є на фото, позивач її присутності під час проведення перевірки не спростував. Одна і та сама особа як покупець прийняла участь в проведенні перевірки випадково.

Свідок ОСОБА_8 підтвердив показання інспекторів, що проводили перевірку, пояснив, що випадково приймав участь обидва рази в проведенні перевірки позивача як покупець. За отриманий товар розраховувався карткою, яку йому дала його мати, номер картки не пам’ятає. Підтвердив факти покупки (що саме, де, за якою ціною).

Суд, заслухавши пояснення представника позивача та відповідача, показання свідків ОСОБА_6, ОСОБА_8, ОСОБА_7, дослідивши подані сторонами документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, встановив такі обставини справи.

ОСОБА_3 (і.н. НОМЕР_3) зареєстрована як фізична особа-підприємець виконавчим комітетом Лисичанської міської ради Луганської області 02.07.2015 за № 2 381 000 0000 008890, місцем проживання є Луганська область, м. Лисичанськ, квартал 40 років Побєди, 3/165. Основним видом діяльності Позивача є: Код КВЕД 47.11 Роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах переважно продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (а.с.165-167).

ГУ ДФС у Луганській області на підставі наказів від 07.09.2017 № 531, № 532 здійснені фактичні перевірки павільйону та кіоску, що належать ФОП ОСОБА_3, розташованих у м. Лисичанську, Луганської області за адресами: вул. Сосюри (Свердлова) буд. 348 та район житлового будинку 360 (а.с.43-44).

Факт здійснення господарської діяльності за вказаними адресами позивач визнає.

За наслідками перевірки кіоску, розташованого за адресою: м.Лисичанськ, вул. Сосюри (Свердлова) буд. 348, район житлового будинку 360, уповноваженими особами відповідача складений Акт від 07.09.2017 № 251/12-32/40-01/НОМЕР_3, яким встановлені факти реалізації алкогольних напоїв (пляшка пива «Жигулівське» світле, об'єм 0.5 л. міцність 3.7% виробник ТОВ «Лиспи», код виробника ЕДРПОУ 00382987, за ціною 10.00 грн.) та тютюнових виробів (пачка сигарет, виробник ПрАТ «ОСОБА_9 України» дата виробництва 17.02.2017, за ціною 22,00 грн.) без наявності ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними та тютюновими виробами. Розрахункова операція по продажу товарів проведена платіжною карткою через термінал (квитанція від 07.09.2017).

Перевірка проведена у присутності продавця ФОП ОСОБА_3, ОСОБА_10 яка була ознайомлена з актом перевірки, але відмовилась від його підпису та отримання, про що складені відповідні акти (а.с. 46-49 далі - Акт № 251, 51, 52, 53).

За наслідками перевірки павільйону, розташованого за адресою: м.Лисичанськ, вул. Сосюри (Свердлова) буд. 348, уповноваженими особами відповідача складений Акт від 12.09.2017 № 259/12-32/40-01/НОМЕР_3, яким встановлені факти реалізації алкогольних напоїв (пляшка горілки «М'якуш» об'єм 0.5 л. міцність 40%, виробник ТОВ НВП «Гетьман» м.Львів, код виробника ЕДРПОУ 31804036 ДСТУ 4256:2004, за ціною 65,00 грн) та тютюнові вироби (пачка сигарет «Rothmans» ДСТУ ГОСТ 3935:2004, виробник «А/Т Тютюнова компанія «ВАТ - «Прилуки», за ціною 24,65 грн) без наявності ліцензії на право роздрібної торгівлі підакцизними товарами та здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями за ціною нижчими за встановлені мінімальної роздрібної ціни на такі алкогольні напої. Розрахункова операція по продажу товарів проведена платіжною карткою через термінал (чеки від 12.09.2017 № 0426, № 0427).

Перевірка проведена у присутності продавця ФОП ОСОБА_3, ОСОБА_4 яка була ознайомлена з актом перевірки, але відмовились від його підпису та отримання, про що складені відповідні акти (а.с.8-9, далі – Акт № 259).

На момент вчинення правопорушення чинним були вимоги Постанови Кабінету Міністрів України від 30.10.2008 № 957 «Про встановлення розміру мінімальних оптових відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв», із змінами та доповненнями, внесених постановою Кабінету Міністрів України від 09.08.2017 № 634 згідно з якою з 10.09.2017 року мінімальна роздрібна ціна, зокрема горілки та лікеро - горілочних виробів становить – 397,76 грн. за 1 літр 100% спирту.

Враховуючи викладене, мінімальна роздрібна ціна горілки об'ємом 0.5 л міцністю 40% становить 79,55 грн.

За результатами актів перевірки ГУ ДФС у Луганській області до ФОП ОСОБА_3 застосовані фінансові санкції на загальну суму 78000 грн., а саме:

- 17000 грн. за роздрібну торгівлю алкогольними виробами без наявності ліцензії та 17000 грн. за роздрібну торгівлю тютюновими виробами без наявності ліцензії – податкове повідомлення-рішення від 27.09.2017 № НОМЕР_1 (а.с.7);

- 17000 грн. за роздрібну торгівлю алкогольними виробами без наявності ліцензії та 17000 грн. за роздрібну торгівлю без наявності ліцензії тютюновими виробами та 10000 за роздрібну торгівлю алкогольними виробами за цінами, нижчими за встановлені мінімальні роздрібні ціни на такі напої - податкове повідомлення-рішення від 27.09.2017 №0002594001 (а.с.6).

12.10.2017 року позивач подала до ДФС України скаргу на податкові повідомлення-рішення від 27.09.2017 № НОМЕР_2, № НОМЕР_1.

За наслідками розгляду вказаної скарги ДФС України прийняло рішення, яким у її задоволенні відмовлено, а податкові повідомлення-рішення від 27.09.2017 № НОМЕР_2, № НОМЕР_1, залишено без змін (а.с.12-13).

При вирішенні цієї справи суд керується такими вимогами чинного законодавства.

Згідно ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Підпунктом 19-1.1.16. пункту 19-1.1. статті 19-1 ПК України визначено, що контролюючі органи здійснюють заходи щодо запобігання та виявлення порушень законодавства у сфері виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів.

Відповідно до ст.75 ПК України існують такі види перевірок: камеральна; документальна – планова, позапланова, виїзна, невиїзна; фактична.

Відповідно до п.п.75.1.3 п.75.1 ст.75 ПК України фактичною перевіркою вважається перевірка, що здійснюється за місцем фактичного провадження платником податків діяльності, розташування господарських або інших об’єктів права власності такого платника ОСОБА_10 перевірка здійснюється контролюючим органом щодо дотримання норм законодавства з питань регулювання обігу готівки, порядку здійснення платниками податку розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності ліцензій, патентів, свідоцтв, у тому числі про виробництво та обіг підакцизних товарів, дотримання роботодавцем законодавства щодо трудових відносин з працівниками.

Порядок проведення фактичної перевірки регулюється ст.80 ПК України.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює Податковий кодекс України.

Згідно статті 14 Податкового кодексу України, грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності (підпункт 14.1.39 пункту 14.1); штрафна санкція (фінансова санкція, штраф) - плата у вигляді фіксованої суми та/або відсотків, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи, а також штрафні санкції за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності (підпункт 14.1.265 пункту 14.1).

Відповідно до приписів підпункту 19-1.1.16 пункту 19-1.1 статті 19-1 Податкового кодексу України контролюючі органи здійснюють заходи щодо запобігання та виявлення порушень законодавства у сфері виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів.

Згідно Порядку надіслання контролюючими органами податкових повідомлень - рішень платникам податків, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 28 грудня 2015 року №1204, контролюючим органам надано право визначати суми податкових та грошових зобов'язань, застосовувати передбачені законом фінансові (штрафні) санкції (штрафи) за порушення вимог законодавства з питань державної митної справи, податкового та іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи.

Контролюючий орган визначає суму нарахування (зменшення) грошових, податкових зобов'язань, і складає податкове повідомлення-рішення у випадках, якщо згідно із законодавством з питань державної митної справи, податковим та іншим законодавством відповідальним за нарахування сум податкових зобов'язань з окремого податку або збору, застосування штрафних (фінансових) санкцій та пені, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, є контролюючий орган.

Згідно зі ст. 15 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” № 481/95-ВР від 19.12.1995, роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій (далі Закон № 481).

Відповідно до частини 10 ст. 18 Закону № 481 Кабінету Міністрів України надано право встановлювати мінімальні оптово-відпускні та роздрібні ціни на алкогольні напої.

Постановою Кабінету Міністрів України від 30.10.2008 №957 «Про встановлення розміру мінімальних оптово - відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв», зі змінами та доповненнями, затверджені розміри мінімальних оптово-відпускних роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв з розрахунку мінімальної ціни за 1 л. 100% спирту.

Відповідно до ст. 17 Закону № 481 за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягуються до відповідальності згідно з чинним законодавством.

До суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів за здійснення оптової або роздрібної торгівлі коньяком, алкогольними напоями, горілкою, лікеро-горілчаними виробами та вином за цінами, нижчими за встановлені мінімальні оптово-відпускні або роздрібні ціни на такі напої - 100 % вартості отриманої партії товару, розрахункової виходячи з мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін, але не менше 10000 грн., за роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензії - 200% вартості отриманої партії товару, але не менше 17000 грн.

Як зазначено в акті перевірки № 251 від 07.09.2017 (початок перевірки) проведено перевірку кіоску за адресою м. Лисичанськ, вул.. Сосюри, р-н житлового будинку 360 відповідно до наказу № 532 від 07.09.2017 та направлень на перевірку №№375, 374 від 07.09.2017.

Перевірку здійснено в присутності представника суб’єкта господарювання ОСОБА_5 (продавець), дата народження 14.08.1957 рік, адреса: м. Лисичанськ, пр.Леніна, 111/59.

На час проведення перевірки відсутні ліцензії на право здійснення роздрібної чи оптової торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, що визнається сторонами.

Свідоцтво про державну реєстрацію ФОП ОСОБА_3 від 02.07.2015 року № 23810000000008890.

Перевіркою встановлено факт реалізації без відповідної ліцензії алкогольних напоїв та тютюнових виробів – пляшка пива «Жигулівське» світле, об'єм 0.5 л. міцність 3.7% виробник ТОВ «Лиспи», код виробника ЕДРПОУ 00382987, за ціною 10.00 грн. та пачка сигарет, виробник ПрАТ «ОСОБА_9 України» дата виробництва 17.02.2017, за ціною 22,00 грн.

Акт підписано посадовими особами податкового органу, які проводили перевірку. Від підпису продавець суб’єкта господарювання ОСОБА_5 відмовилась.

До акту перевірки додаються пояснення покупця, розрахункові документи (а.с.46-53).

Як вбачається з письмових пояснень покупця ОСОБА_8, він 07.09.2018 в кіоску за адресою м. Лисичанськ, вул.. Сосюри, р-н житлового будинку 360 придбав пляшуа пива «Жигулівське» світле, об'єм 0.5 л. міцність 3.7% виробник ТОВ «Лиспи», код виробника ЕДРПОУ 00382987, за ціною 10.00 грн. та пачку сигарет, виробник ПрАТ «ОСОБА_9 України» дата виробництва 17.02.2017, за ціною 22,00 грн, загальна сума склала 32,00 грн. Покупка здійснювалась через термінал, у зв’язку з чим було видано чек від 07.09.2017. Зазначив, що він і раніше купував в цьому кіоскі сигарети та пиво (а.с.51).

Ці пояснення ОСОБА_8 підтвердив, надавши показання як свідок в судовому засіданні.

Як зазначено в акті перевірки № 259 від 12.09.2017 (початок перевірки) проведено перевірку павільйону за адресою м. Лисичанськ, вул..Сосюри, 348 відповідно до наказу № 531 від 07.09.2017 та направлень на перевірку №№371, 370 від 07.09.2017.

Перевірку здійснено в присутності представника суб’єкта господарювання ОСОБА_4 (продавець), дата народження 05.11.1990 рік, адреса: м. Лисичанськ, пр.Леніна, 111/59.

На час проведення перевірки відсутні ліцензії на право здійснення роздрібної чи оптової торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.

Свідоцтво про державну реєстрацію ФОП ОСОБА_3 від 02.07.2015 року № 23810000000008890.

Перевіркою встановлено факт реалізації без відповідної ліцензії алкогольних напоїв та тютюнових виробів –пляшка горілки «М'якуш» об'єм 0.5 л. міцність 40%, виробник ТОВ НВП «Гетьман» м.Львів, код виробника ЕДРПОУ 31804036 ДСТУ 4256:2004, за ціною 65,00 грн та пачка сигарет «Rothmans» ДСТУ ГОСТ 3935:2004, виробник «А/Т Тютюнова компанія «ВАТ - «Прилуки», за ціною 24,65 грн.

Акт підписано посадовими особами податкового органу, які проводили перевірку. Від підпису суб’єкта господарювання ОСОБА_4І відмовилась.

До акту перевірки додаються пояснення покупця, розрахункова квитанція (а.с.61-69).

Як вбачається з письмових пояснень покупця ОСОБА_8, він 12.09.2018 вм.Лисичанську по вул.Сосюри в районі центрального ринку у павільйоні будинку 348 придбав пляшку горілки «М'якуш» об'єм 0.5 л. міцність 40%, виробник ТОВ НВП «Гетьман» м.Львів, код виробника ЕДРПОУ 31804036 ДСТУ 4256:2004, за ціною 65,00 грн та пачка сигарет «Rothmans» ДСТУ ГОСТ 3935:2004, виробник «А/Т Тютюнова компанія «ВАТ - «Прилуки», за ціною 24,65 грн. Покупка здійснювалась через термінал, у зв’язку з чим було видано чек від 12.09.2017. Товар знаходився в асортименті на прилавку (а.с.67).

Ці пояснення ОСОБА_8 підтвердив, надавши показання як свідок в судовому засіданні.

В сукупності зазначені докази: акт перевірки, письмові пояснення покупця, матеріали фотофіксації, пояснення позивача щодо свідків ОСОБА_4 та ОСОБА_5, направлення на проведення перевірки - підтверджують факт проведення перевірки кіоску та павільйону ФОП ОСОБА_3, в ході якої виявлено факт реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів без спеціальної ліцензії.

Доказів на спростування цього факту позивач не надала.

Зазначені докази узгоджуються з тією обставиною, що на час проведення перевірки 07.09.2017 та 12.09.2017 у позивача дійсно була відсутня спеціальна ліцензія на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами, що визнає позивач.

Суд зазначає, що акт перевірки є носієм доказової інформації про виявлені податковим органом під час проведення перевірки порушення вимог законодавства суб'єктами господарювання, обов'язковим документом, на підставі якого приймається відповідне рішення контролюючого органу про застосування штрафних (фінансових) санкцій.

Таким чином матеріалами справи підтверджується факт вчинення позивачем порушення ст. 15 Закону №481/95, а саме – роздрібної торгівлі алкогольних напоїв та тютюнових виробів без спеціальної ліцензії.

На підставі викладеного доводи позивача про відсутність доказів проведення у неї перевірки 07.09.2017 та 12.09.2017 є неспроможними, тому позов задоволенню не підлягає.

У зв'язку з відмовою в задоволенні позову, враховуючи положення ст. 139 КАС України, питання про розподіл судових витрат судом не вирішується.

Керуючись ст.ст. 73, 74, 75, 76, 77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, суд -

ВИРІШИВ:

У задоволенні позову ОСОБА_3 до Головного управління ДФС у Луганській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 27.09.2017 № НОМЕР_1 на суму 44000,00 грн та від 27.09.2017 № НОМЕР_2 на суму 34000,00 грн відмовити повністю.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 295 КАС України, всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Згідно з частиною третьою статті 243 КАС України повне рішення суду складено 18 червня 2018 року.

Суддя ОСОБА_11