Ухвала суду № 74753430, 19.06.2018, Закарпатський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.06.2018
Номер справи
807/551/18
Номер документу
74753430
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

19 червня 2018 рокум. Ужгород№ 807/551/18

Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Рейті С.І., розглянувши матеріали позовної заяви Начальника Тячівського районного відділу ДВС ГТУЮ у Закарпатській області ОСОБА_1 до Міністерства юстиції України Головне територіальне управління юстиції у Закарпатській області, про визнання протиправним та скасування наказу –

ВСТАНОВИВ:

Начальник Тячівського районного відділу ДВС ГТУЮ у Закарпатській області ОСОБА_1 звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду із позовом до Міністерства юстиції України Головне територіальне управління юстиції у Закарпатській області, яким просить визнати протиправним та скасувати наказ Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області № 52/6 від 19.03.2018р. "Про оголошення догани ОСОБА_1".

Відповідно до ч. 1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, в тому числі, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.

Вивчивши подані матеріали, суд дійшов висновку, що позовна заява не відповідає вимогам ст. 160, 161, 172 КАС України, а саме:

У відповідності до п.2 ч. 5 ст. 160 КАС України, в позовній заяві зазначаються: повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.

У поданій позовній заяві не вказано ідентифікаційний код в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України відповідача.

Крім того, вивчивши позовну заяву, суд дійшов висновку, що така не відповідає вимогам п. 4 ч. 5 ст. 160 КАС України, відповідно до якого в позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Зі змісту поданої позовної заяви вбачається, що позивачем визначено відповідача - Головне управління Національної поліції України в Закарпатській області та Міністерства юстиції України Головне територіальне управління юстиції у Закарпатській області, натомість, позовні вимоги заявлено лише до Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області, що свідчить про невідповідність змісту заявлених позовних вимог тим обставинам, якими позивач їх обґрунтовує, а тому позивачу слід уточнити або зміст заявлених позовних вимог, або склад відповідачів до яких ці вимоги звернуті.

Разом з тим, ч. 3 ст. 161 КАС України визначено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до ст.7 Закону України "Про державний бюджет на 2018 рік" прожитковий мінімум на одну працездатну особу з 1 січня 2018 року становить 1762 грн.

Згідно ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою ставка судового збору складає 0,4 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу.

Відтак, розмір необхідної до сплати позивачем фізичною особою судового збору за подання до адміністративного суду позову немайнового характеру повинен складати - 0,4 розміру прожиткового мінімуму, а саме: 704,80 грн.

Таким чином, позивачеві слід подати до суду доказ про сплату судового збору в зазначеному розмірі.

Реквізити для сплати судового збору в Закарпатському окружному адміністративному суді (за подання до адміністративного суду адміністративного позову) є наступними: призначення платежу: *;101;____(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті); Судовий збір, за позовом___(ПІБ чи назва установи, організації позивача), Закарпатський окружний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа); Отримувач коштів УК у м. Ужгороді, 22030101; Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38015610; Банк отримувача ГУ ДКСУ у Закарпатській області; Код банку отримувача (МФО) 812016; Рахунок отримувача: 31210206784002; Код класифікації доходів бюджету 22030101.

Крім того, ознайомившись із позовною заявою, суд прийшов до висновку про те, що позивачем пропущено строк звернення до суду, однак не подано доказів поважності його пропущення, з огляду на що вбачаються правові підстави для залишення позовної заяви без руху, враховуючи наступне:

Згідно ч. 3 ст. 3 КАС України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.

Відповідно до п.п. 5, 6 ч. 1 ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з’ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними) та чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Як свідчать матеріали позову, позивач проходив державну службу в органах державної виконавчої служби.

Згідно з п. 17 ч. 1 ст. 4 КАС України публічна служба – це діяльність на державних політичних посадах, професійна діяльність суддів, прокурорів, військова служба, альтернативна (невійськова) служба, інша державна служба, патронатна служба в державних органах, служба в органах влади Автономної Республіки Крим, органах місцевого самоврядування.

Так, до публічної служби у встановлених випадках відноситься державна служба.

За змістом статті 1 Закону України "Про державну службу" від 16 грудня 1993 року № 3723-XII державна служба - це професійна діяльність осіб, що займають посади в державних органах та їх апараті з метою практичного виконання завдань і функцій держави та одержують зарплату за рахунок державних коштів. Віднесення служби до державної, тобто публічної, можливе, якщо це: професійна діяльність осіб, які її обіймають, здійснюється на основі Конституції, законів та інших нормативно-правових актів, за змістом полягає у виконанні завдань та і функцій держави, оплачується з державних коштів.

Як вбачається з позовної заяви, 05.02.2016р. позивача призначено на посаду заступника начальника Тячівського районного управління юстиції – начальника відділу державної виконавчої служби відповідно до наказу Міністерства юстиції України № 543/к.

25.04.2016р. позивача переведено на посаду начальника Тячівського РВ ДВС Головного територіального управління юстиції в Закарпатській області.

Наказом Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області № 52/6 від 19.03.2018р. позивачу оголошено догану за неналежне виконання своїх посадових обов'язків та порушення вимог ч.3 ст.74 Закону України "Про виконавче провадження", в тому числі вчинення чергового дисциплінарного проступку до зняття в установленому порядку попереднього стягнення відповідно до п.2 ч.1 ст. 66 Закону України "Про виконавче провадження".

Вважаючи протиправним наказ № 52/6 від 19.03.2018р., позивач 18.06.2018р. звернувся з даним позовом до суду.

В розрізі наведеного, суд вважає за доцільне зазначити наступне.

Частиною 1 ст. 122 КАС України встановлено, що позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Відповідно до ч.5 ст. 122 КАС України, для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк.

Як визначено ч.6 ст. 161 КАС України, у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов'язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.

Таким чином, позивачем пропущено місячний строк звернення до адміністративного суду, встановлений статтею 122 КАС України, з даною позовною вимогою.

Разом з тим, ОСОБА_1 не подано заяву про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду із оскарженням вказаної вище постанови.

Згідно із ч. 1 ст. 123 КАС України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.

Відповідно до ч. 2 ст. 123 КАС України, якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку звернення до адміністративного суду будуть визнані неповажними, суд повертає позовну заяву.

Згідно ч. 1 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Таким чином, позовна заява підлягає залишенню без руху із наданням позивачу строку для усунення вказаних недоліків, шляхом надання заяви на усунення недоліків позовної заяви із зазначенням дати та номера справи, до якої долучити позовну заяву, привівши її у відповідність до вимог статті 160 КАС України в частині зазначення передбачених реквізитів (виправлену позовну заяву необхідно подати в кількості примірників для суду та відповідача); надання доказів сплати судового збору для звернення до Закарпатського окружного адміністративного суду із даним позовом, а також докази на підтвердження поважності причин пропуску строку звернення до суду.

Керуючись ст. ст. 160, 161, 169, 243 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву Начальника Тячівського районного відділу ДВС ГТУЮ у Закарпатській області ОСОБА_1 до Міністерства юстиції України Головне територіальне управління юстиції у Закарпатській області, про визнання протиправним та скасування наказу – залишити без руху і встановити строк для усунення виявлених недоліків позовної заяви протягом десяти днів з наступного дня після отримання копії цієї ухвали.

2. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

Суддя ОСОБА_2