
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
13 червня 2018 р. Справа №805/1811/18-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Голуб В.А., розглянувши у підготовчому засіданні матеріали адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання протиправною бездіяльності та зобов’язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 (зареєстрований за адресою: 83121, АДРЕСА_1, фактичне місце проживання: 87539, АДРЕСА_2) звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України Донецької області (84122, Донецька обл., м. Слов’янськ, пл. Соборна, б.3) про визнання протиправною бездіяльності та зобов’язання вчинити певні дії.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що позивач є пенсіонером органів внутрішніх справ України, отримує пенсію, призначену відповідно до вимог Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». З метою здійснення перерахунку пенсії у липні 2017 року позивач звернувся до відповідача з письмовим проханням здійснити йому перерахунок та виплату перерахованої пенсії з 01.01.2016 на підставі довідки Донецького юридичного інституту МВС України про щомісячні додаткові види грошового забезпечення для перерахунку пенсії від 08.10.2014 року № 1190. ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України Донецької області від 17.07.2017 року № 7825/03-1 в перерахунку пенсії ОСОБА_1 відмовлено та зазначено, що перерахунок та виплата перерахованої пенсії будуть проведені після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України для забезпечення перерахунку. Такі дії відповідача позивач вважає протиправними, оскільки діюче законодавство не зв’язує питання перерахунку пенсії із виділенням додаткових коштів з Державного бюджету України. З урахуванням викладеного, позивач просить суд:
- визнати бездіяльність відповідача щодо не проведення перерахунку позивачу пенсії з 01.01.2016 року відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» № 900 від 23.12.2015 року, ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанов Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», № 947 від 18.11.2015 року «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 року № 268» протиправною;
- зобов’язати відповідача провести позивачу перерахунок та виплату пенсії відповідно до вищевказаних законів та постанов Кабінету Міністрів України, починаючи з 01.01.2016 року без обмеження граничного розміру;
- допустити негайне виконання судового рішення щодо присудження виплати перерахованої пенсії позивача у межах стягнення за один місяць.
Представником відповідача до суду надано клопотання про закриття провадження по справі, яке вмотивоване тим, що Головне управління Пенсійного фонду України Донецької області отримавши в березні 2018 року довідку про грошове забезпечення ОСОБА_1 нового зразка № 231 від 13.03.2018 року одразу її відпрацювало та зробило позивачу перерахунок та виплату пенсії. Перерахунок пенсії позивачу здійснено з 01.01.2016 року на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб». Отже, посилаючись на приписи статті 238 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) представник відповідача вказує, що станом на час розгляду справи Управлінням виправлені оскаржувані позивачем порушення, зокрема, здійснено перерахунок пенсії. У зв’язку з відсутністю предмету спору представник відповідача просить суд закрити провадження у справі.
Позивач, належним чином повідомлений про дату, час, місце підготовчого засідання, до суду не з’явився.
Представник відповідача надав до суду клопотання про проведення підготовчого засідання без його участі.
Згідно з частиною четвертою статті 229 Кодексу адміністративного судочинства України (далі- КАС України) у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає за можливе провести підготовче засідання та розглянути клопотання представника відповідача про закриття провадження по справі в порядку письмового провадження.
Суд, розглянувши у підготовчому засіданні матеріали адміністративної справи, встановив наступне.
Позивач - ОСОБА_1, зареєстрований за адресою: 83121, АДРЕСА_1, фактичне місце проживання: 87539, АДРЕСА_2 (а.с.11-15,24) перебуває на обліку в ОСОБА_2 управлінні Пенсійного фонду України в Донецькій області, є пенсіонером органів внутрішніх справ, якому призначена пенсія за вислугу років, що підтверджується пенсійним посвідченням від 18.11.2014 року серії ААИ № 657409 (а.с. 16).
Судом встановлено, що ліквідаційною комісією ОСОБА_2 Управління Міністерства внутрішніх справ України у Донецькій області складено довідку від 31.05.2017 року № 4990 про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), для проведення перерахунку пенсії позивачу, згідно з якою розмір грошового забезпечення за нормами, чинними на 01.01.2016, за посадою опероуповноважений/ начальник сектору (апарат головних управлінь Національної поліції) становить 7 844, 31 грн, у тому числі: посадовий оклад 2 900, 00 грн, оклад за військовим (спеціальним) званням підполковник міліції 2 200, 00 грн, надбавка за вислугу років 50 % 2 550, 00 грн, премія (2, 54 %) - 194,31 грн. (а.с. 21).
З метою здійснення перерахунку розміру пенсії позивач звернувся до ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Донецькій області із відповідною заявою.
17 липня 2017 року ОСОБА_1 отримав лист відповідача, в якому зазначено, що перерахунок та виплата пенсії будуть проведені після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України для забезпечення перерахунку (а.с.18).
Проте, ліквідаційною комісією Управління Міністерства внутрішніх справ України у Донецькій області на виконання приписів Постанови № 103 складено нову довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), відповідно до якої сума грошового забезпечення становить 7 825, 95 грн, у тому числі: посадовий оклад 2900,00 грн, оклад за військовим (спеціальним званням) підполковник міліції 2 200, 00 грн, надбавка за стаж служби (50 %) 2 550, 00 грн, премія (2, 30 %) - 175,95 грн. (а.с. 36)
Відповідно до протоколу за пенсійною справою № НОМЕР_1 ОСОБА_1 було здійснено перерахунок та призначена пенсія з 01.01.2016 року довічно у розмірі 5 478, 17 грн. (а.с.37-38).
Відповідно до відомостей щодо донарахування та виплати позивачу пенсії, відповідачем було здійснено виплату пенсії за період з 01 січня 2018 року по 01 травня 2018 року у розмірі 10 685, 04 грн. (а.с. 39, 53). Згідно згаданого розрахунку на доплату пенсії за пенсійною справою № НОМЕР_1 не доплачено 64 110, 24 грн. за період з 01.01.2016р. по 31.12.2017р. (а.с. 39).
Проаналізувавши встановлені обставини справи та норми законодавства України, яке регулює спірні правовідносини, суд вважає клопотання таким, що підлягає задоволенню, з наступних підстав.
Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, є Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» № 2262 від 09.04.1992 року (далі - Закон № 2262). Цим Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.
Згідно з частиною четвертою статті 63 Закону № 2262 усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Тобто, законодавцем передбачено обов’язок перерахунку пенсій у випадку зміни грошового забезпечення поліцейських.
Внаслідок набрання чинності Законом України від 02.07.2015 року № 580-VIII «Про національну поліцію» (далі - Закон № 580) втратив чинність Закон України «Про міліцію» та розпочато ліквідацію органів міліції.
29.12.2015 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей» № 900-VIII (далі - Закон № 900-VIII), яким, зокрема, статтю 63 Закону № 2262 доповнено новою частиною такого змісту: «Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських».
Також Законом № 900-VIII внесено зміни до пункту 15 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 580, а саме, за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.
Статтею 51 Закону № 2262 передбачено, що перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.
Перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
Відповідно до абзацу другого розділу ХІ Прикінцеві та перехідні положення Закону № 580 за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.
Згідно із статтею 102 Закону № 580 пенсійне забезпечення поліцейських та виплата одноразової грошової допомоги після звільнення їх зі служби в поліції здійснюються в порядку та на умовах, визначених Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Кабінет Міністрів України Постановою № 988 та постановою від 18.11.2015 № 947 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 року № 268» встановив розміри грошового забезпечення працівникам поліції за посадовими окладами і спеціальними званнями, що значно перевищують посадові оклади і плату за спеціальні звання колишніх працівників органів внутрішніх справ.
Постанова № 988 набрала чинності 02.12.2015.
Порядок проведення перерахунку пенсій встановлений Постановою № 45, яка набрала чинності 20.02.2008.
Відповідно до частини третьої статті 291 КАС України та пункту 56 рішення у справі № 820/6514/17 висновки Верховного Суду в цій зразковій справі підлягають застосуванню в адміністративних справах щодо звернення пенсіонерів органів внутрішніх справ, яким призначено пенсію згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ» до суду з адміністративними позовами до територіальних органів Пенсійного фонду України, на обліку яких стоять позивачі та які здійснюють виплату пенсій позивачам, з позовними вимогами щодо визнання протиправною бездіяльності відповідача (відмови вчинити дії) щодо здійснення перерахунку та виплати позивачам пенсії з 01 січня 2016 року як пенсіонерам органів внутрішніх справ згідно із Законом України від 23 грудня 2015 року № 900-VІІІ «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей», статтями 51, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», на підставі наданої довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсій з урахуванням грошового забезпечення поліцейських; зобов'язання відповідачів здійснити перерахунок та виплату пенсії позивачам з 01 січня 2016 року як пенсіонерам органів внутрішніх справ згідно із Законом України від 23 грудня 2015 року № 900-VІІІ «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей», статтями 51, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», згідно з наданою довідкою про грошове забезпечення для перерахунку пенсій з урахуванням грошового забезпечення поліцейських.
Водночас, суд вважає за необхідне зазначити, що після ухвалення рішення Верховним Судом 15.02.2018 року у зразковій справі № 820/6514/17 відбулась зміна правового регулювання спірних правовідносин шляхом прийняття Постанови № 103, якою встановлено порядок перерахування та виплати раніше призначених пенсій працівникам міліції.
Згідно із частиною третьою статті 3 КАС України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
З огляду на вказану норму КАС України, суд має враховувати при вирішенні даного спору положення Постанови № 103 та внесені нею зміни до Постанови № 45.
Пунктом 5 Постанови № 45 (зі змінами, внесеними Постановою № 103) передбачено, що особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) перерахунок пенсії з 1 січня 2016 року проводиться з розміру грошового забезпечення за прирівняною посадою поліцейського, враховуючи оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції». Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року. Подальші перерахунки здійснюються з урахуванням складових грошового забезпечення, передбачених абзацом першим цього пункту.
Пунктом 3 Постанови № 103 визначено перерахувати з 1 січня 2016 року пенсії, призначені згідно із Законом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) за прирівняною посадою з розміру грошового забезпечення поліцейського, враховуючи відповідні оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» (Офіційний вісник України, 2015 року, № 96, ст. 3281). Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року. Виплату перерахованих відповідно до абзацу першого цього пункту пенсій (з урахуванням доплат до попереднього розміру пенсій, підвищень, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законом) особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) проводити з 1 січня 2018 року. Сума перерахованих пенсій для виплати за період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2017 року обчислюється органами Пенсійного фонду України станом на 1 січня 2018 року та виплачується після виділення коштів на їх фінансування з державного бюджету в такому порядку:
з 1 січня 2019 року по 31 грудня 2019 року - щомісяця окремою сумою у розмірі 50 відсотків різниці між місячним розміром підвищеної пенсії, розрахованої відповідно до абзацу першого цього пункту, та місячним розміром отриманої особою пенсії за період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2017 року;
з 1 січня 2020 року - щомісяця окремою сумою у розмірі 100 відсотків різниці між місячним розміром підвищеної пенсії, розрахованої відповідно до абзацу першого цього пункту, та місячним розміром отриманої особою пенсії за період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2017 року та до забезпечення повної виплати розрахованої суми.
При цьому, у рішенні Верховного Суду від 15.02.2018 року у зразковій справі № 820/6514/17 наведено обставини, які можуть впливати на інше застосування норм матеріального права, ніж у зразковій справі.
Так, у пункті 57 рішення зазначено, що при застосуванні висновків Верховного Суду в цій зразковій справі суди повинні враховувати те, що довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій з урахуванням грошового забезпечення поліцейських повинні бути отримані з дотриманням Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45. Ці довідки повинні бути чинними. Суди повинні встановити, чи дотримано всіх вимог, передбачених Порядком № 45, для проведення перерахунку та виплати пенсії позивачам (пункт 58 рішення).
У свою чергу, відповідачем надано докази здійснення перерахунку пенсії позивача з 01.01.2018 року по 01.05.2018 року (а.с. 53).
Тобто, перерахунок пенсії позивачу здійснено за період з 01.01.2016 року по 01.05.2018 року відповідачем у відповідності з довідкою ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України у Донецькій області від 13.03.2018 № 231-пк та у відповідності до вимог чинних нормативно-правових актів Закону № 900-VIII, статті 63 Закону № 2262, Постанови № 988 та Постанови № 103.
Разом з тим, як вбачається з відзиву на позовну заяву та клопотання про закриття провадження у справі (а.с.29-30,35), відповідач не заперечує наявність заборгованості зі сплати суми пенсії позивачу у розмірі 64 110, 24 грн. за період з 01.01.2016 року по 31.12.2017 року. Також відповідач зазначив, що перерахунок розміру пенсії і доплат до неї здійснено позивачу на підставі постанови КМУ № 103 та управління бере на себе обов’язок виплатити позивачу всі належні йому суми пенсії за період з 01.01.2016 року по 31.12.2017 року.
Разом з тим, суд враховує те, що висновки, викладені в рішенні Верховного Суду від 15.02.2018 у зразковій справі № 820/6514/17, не підлягають застосуванню при розгляді даної справи, оскільки обставиною, яка впливає на інше застосування норм матеріального права, ніж у зразковій справі, є ті обставини, що довідка ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України у Донецькій області від 31.05.2017 року № 4990 не відповідає вимогам, встановленим постановою КМУ № 103.
На виконання вимог постанови КМУ № 103 ліквідаційною комісією управління Міністерства внутрішніх справ України у Донецькій області видано довідку нового зразка від 13.03.2018 № 231-пк (а.с.36), на підставі якої й були здійснені відповідні перерахунки пенсії, оскільки згідно листа Міністерства внутрішніх справ України від 28 лютого 2018 року № 2900/05/22-2018 «Про розгляд листа» зазначено, що неможливо проводити перерахунок пенсій з використанням довідок про розмір грошового забезпечення, визначеного з урахуванням премії за грудень 2015 року, тому що вони не відповідають нормам діючого законодавства (а.с. 32).
З огляду на наведене, дійсно, бездіяльність ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Донецькій області щодо не проведення перерахунку позивачу пенсії з 01.01.2016 відповідно до Закону № 900-VIII, статті 63 Закон № 2262, постанови Кабінету Міністрів України № 988 та довідки про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2016, яка виготовлена ліквідаційною комісією Управління Міністерства внутрішніх справ України у Донецькій області, мала протиправний характер і відповідач, відмовляючи позивачу в перерахунку пенсії з підстав відсутності фінансування, діяв протиправно.
Проте, станом на дату розгляду адміністративної справи відповідачем така протиправна бездіяльність усунута.
При цьому слід зазначити, що проведення відповідачем перерахунку пенсії позивача на підставі довідки від 13.03.2018 року № 231-пк жодним чином не звужує зміст та обсяг його існуючих прав, оскільки об’єктом захисту у межах спірних правовідносин є право позивача, колишнього працівника міліції, на перерахунок пенсії у зв’язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення поліцейських, визначене статтею 63 Закону № 2262, а не право на здійснення перерахунку пенсії саме на підставі довідки ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України у Донецькій області. Така довідка є лише документом, який містить інформацію про складові грошового забезпечення, з якого обчислюється розмір пенсії, і сама по собі не породжує виникнення у позивача права на перерахунок раніше призначеної пенсії.
Зміни, що відбулися у чинному законодавстві, набрання чинності Постановою № 103, якою врегульовано питання складових грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії, у тому числі щодо розміру премії за січень 2016 року, обумовили необхідність складання ліквідаційною комісією Управління Міністерства внутрішніх справ України у Донецькій області іншої довідки, на підставі якої відповідачем й проведений перерахунок пенсії позивача.
Суд зазначає, що Постанова № 103 на час вирішення справи є чинною та підлягає застосуванню до спірних правовідносин.
Що стосується встановлення Постановою № 103 порядку виплати заборгованості з перерахованої пенсії за період з 01.01.2016 року по 31.12.2017 року, слід зазначити, що таке право надано Кабінету Міністрів України частиною четвертою статтею 63 Закону № 2262, якою визначено, що усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв’язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Предметом позову у даній справі є покладення на відповідача у судовому порядку обов’язку щодо здійснення перерахунку та виплати пенсії позивачу внаслідок унормування Законом № 900-VIII порядку перерахунку пенсій особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ України, з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій, встановлених законодавством для поліцейських.
У свою чергу, відповідач, здійснивши у травні 2018 року позивачу перерахунок пенсії, визначивши різницю між місячним розміром підвищеної пенсії, розрахованої відповідно до абзацу 1 пункту 3 Постанови № 103, та місячним розміром отриманої позивачем пенсії за період з 01.01.2016 року по 01.05.2018 року, здійснив виплату суми пенсії за період з 01.01.2018 року по 01.05.2018 року, самостійно поклав на себе обов’язок здійснити виплату заборгованості з перерахунку пенсії.
Суд враховує, що порядок, в якому має здійснюватися виплата розрахованої різниці у виплаті пенсії, не є предметом спору у даній справі.
Відповідно до пункту 8 частини першої статті 238 КАС України суд закриває провадження у справі щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності суб’єкта владних повноважень, якщо оскаржувані порушення були виправлені суб’єктом владних повноважень і при цьому відсутні підстави вважати, що повне відновлення законних прав та інтересів позивача неможливе без визнання рішень, дій або бездіяльності суб’єкта владних повноважень протиправними після такого виправлення.
Зважаючи на те, що станом на дату розгляду справи відповідачем виправлені оскаржувані позивачем порушення, при цьому у суду відсутні підстави вважати, що для повного відновлення законного права позивача на перерахунок та виплату пенсії є необхідним визнання бездіяльності відповідача за період з 01.01.2016 протиправною з огляду на виправлення таких порушень, що є ефективним способом відновлення порушеного права позивача у межах спірних правовідносин, суд дійшов висновку про наявність підстав для закриття провадження у даній справі на підставі пункту 8 частини першої статті 238 КАС України.
Керуючись ст.ст. 2, 5-10, 166, 238, 239, 243, 248, 294 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
Клопотання представника відповідача про закриття провадження по адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання протиправною бездіяльності та зобов’язання вчинити певні дії, - задовольнити.
Закрити провадження по адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання протиправною бездіяльності та зобов’язання вчинити певні дії.
Повний текст ухвали складено 18 червня 2018 року.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом п’ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя Голуб В.А.