Постанова № 74750742, 11.06.2018, Дніпропетровський апеляційний господарський суд

Дата ухвалення
11.06.2018
Номер справи
912/3564/17
Номер документу
74750742
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11.06.2018 року м.Дніпро Справа № 912/3564/17

Дніпропетровський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого судді : Антонік С.Г. (доповідача),

суддів: Чимбар Л.О., Дармін М.О.

секретар судового засідання : Мацекос І.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Колективного підприємства "Центр-Готель" на рішення господарського суду Кіровоградської області від 23.02.2018р. у справі №912/3564/17, суддя Поліщук Г.Б., повний текст рішення складено 05.03.2018р.

за позовом: Управління комунальної власності Міської ради міста Кропивницького, м.Кропивницький

до: Колективного підприємства "Центр-Готель", м.Кропивницький

про внесення змін до договору

В С Т А Н О В И В :

Управління комунальної власності Кіровоградської міської ради звернулось до господарського суду Кіровоградської області з позовом до колективного підприємства "Центр-готель" про внесення змін до договору оренди з правом наступного викупу будівлі готелю "Київ" від 08.09.1994 №37 (зі змінами від 10.01.2000 №11/17), а саме:

- пункт 2.3. доповнити абзацом другим наступного змісту "Вартість орендованого майна, що є готельним комплексом, за адресою: м. Кропивницький, вул. Велика Перспективна, 50 (готель "Київ"), визначена відповідно до Звіту про незалежну оцінку майна, станом на 31.08.2017р. становить 49323747,00 грн. (сорок дев'ять мільйонів триста двадцять три тисячі сімсот сорок сім гривень 00 коп.) без урахування ПДВ.";

- пункт 3.1. договору викласти у такій редакції: "3.1. Орендна плата визначається відповідно до розділу 7 Методики розрахунку орендної плати, Положення про порядок надання в оренду цілісних майнових комплексів та індивідуально визначеного майна, що належать до комунальної власності територіальної громади міста Кіровограда, затвердженого рішенням Кіровоградської міської ради від 11.12.2012. №2099.

Орендна плата за базовий місяць оренди (жовтень 2017 року) становить 922 354,07 грн. (без урахування ПДВ) на місяць і перераховується Орендарем щокварталу на розрахунковий рахунок Орендодавця (з урахуванням помісячного індексу інфляції). Нарахування ПДВ на суму орендної плати здійснюється у порядку, визначеному чинним законодавством України.

Розмір орендної плати індексується щомісячно на офіційно встановлений індекс інфляції.

Розмір орендної плати може бути змінено на вимогу однієї із сторін у разі зміни цін і тарифів (орендних ставок), зменшення можливості користування майном та в інших випадках, передбачених законодавством."

Рішенням господарського суду Кіровоградської області від 23.02.18р. (суддя Поліщук Г.Б.) позовні вимоги задоволені частково.

Внесено зміни до договору оренди з правом наступного викупу будівлі готелю "Київ" від 8 вересня 1994 №37 (зі змінами від 10.01.2000 №11/17), а саме: пункт 2.3 доповнено абзацом другим наступного змісту: "Вартість орендованого майна, що є готельним комплексом, за адресою: м.Кропивницький, вул. Велика Перспективна, 50 (готель "Київ"), визначена відповідно до Звіту про незалежну оцінку майна, станом на 31.08.2017р. становить 49 323 747,00грн (сорок дев'ять мільйонів триста двадцять три тисячі сімсот сорок сім гривень 00 коп) без урахування ПДВ"; пункт 3.1 договору викласти у такій редакції: "3.1 Орендна плата визначається відповідно до розділу 7 "Методика розрахунку орендної плати" Положення про порядок надання в оренду цілісних майнових комплексів та індивідуально визначеного майна, що належать до комунальної власності територіальної громади міста Кіровограда, затвердженого рішенням Кіровоградської міської ради від 11.12.2012 №2099.

Орендна плата перераховується Орендарем щокварталу на розрахунковий рахунок Орендодавця (з урахуванням помісячного індексу інфляції). Нарахування ПДВ на суму орендної плати здійснюється у порядку, визначеному чинним законодавством України.

Розмір орендної плати індексується щомісячно на офіційно встановлений індекс інфляції.

Розмір орендної плати може бути змінено на вимогу однієї із сторін у разі зміни цін і тарифів (орендних ставок), зменшення можливості користуватися майном та в інших випадках, передбачених законодавством".

В задоволенні позову в іншій частині відмовлено.

Стягнуто з колективного підприємства "Центр-Готель" на користь Управління комунальної власності Міської ради міста Кропивницького витрати по сплаті судового збору в сумі 1600,00 грн.

Рішення суду в частині задоволених позовних вимог мотивоване з посиланням на норми чинного законодавства, зміну Методики розрахунку орендної плати, та приписи п.3.1. договору від 08.09.1994р. №37, в зв'язку з чим наявніі підстави для внесення змін до договору оренди щодо визначення вартості об'єкта оренди та приведення договору у відповідність до Положення про порядок надання в оренду цілісних майнових комплексів та індивідуально визначеного майна, що належать до комунальної власності територіальної громади міста Кіровограда, затвердженого рішенням Кіровоградської міської ради від 11.12.2012р. №2099.

Щодо відмови в позові в частині внесення змін до договору в частині визначення в п. 3.1 договору плати за базовий місяць оренди (жовтень 2017 року) в сумі 922 354,07 грн (без урахування ПДВ) на місяць, то суд виходив з того, що зобов'язання орендаря щодо внесення орендної плати, визначеної умовами договору від 08.09.1994р. на момент звернення позивача з позовом до суду (листопад 2017 року) виконано повністю належним чином.

Колективне підприємство "Центр-Готель" не погодилося з вказаним рішенням суду, подала апеляційну скаргу, в якій просить скасувати оскаржуване рішення в частині задоволених позовних вимог та прийняти нове рішення, яким відмовити в позові в повному обсязі.

В апеляційній скарзі позивач звертає увагу суду на ту обставину, що:

- Висновок суду щодо наявності підстав для внесення змін до договору оренди порушує ч. 4 ст. 10 Закону України «Про оренду державного та комунального майна», в якій зазначається, що умови договору оренди є чинними на весь строк дії договору і у випадках, коли після його укладання законодавством встановлено правила, які погіршують становище орендаря.

- Позивач не довів, з посиланням на норми чинного законодавства, обов'язковість перегляду умов раніше укладених договорів в частині збільшення орендної плати після затвердження Методики розрахунку орендної плати.

- В порушення вимог ст. 11 Закону України «Про оренду державного та комунального майна», судом не встановлено обставин продовження (поновлення) дії договору оренди та правомірності ( у зв?язку з цим) дій позивача по замовленню 29.09.2017 року звіту про незалежну оцінку готельного комплексу, розташованого за адресою: м.Кропивницький, вул. В.Перспективна, 50.

- Порушуючи ст.188 Господарського кодексу України, позивач не не направив пропозицій відповідачу про внесення змін до договору.

- Згідно прикінцевих положень Закону України «Про державний бюджет України на 2007 рік» цей Закон набирає чинності з 1 січня 2007 року. Відповідно, укладені до 01.01.2007р. договори мали бути переглянуті до 31.06.2007р., натомість в межах справи позивач звернувся з відповідною вимогою лише 24.11.2017 року.

- Суд не взяв до уваги рішення господарського суду Кіровоградської області від 12.06.2013р. у справі №912/617/13, яким управлінню власності та приватизації комунального майна Кіровоградської міської ради, правонаступником якого є позивач, відмовлено у задоволенні позову про внесення змін до договору в частині зміни орендної плати, виходячи з наявності прийнятого 11.12.2012р. Кіровоградською міською радою рішення №2099 "Про управління майном, що належить до комунальної власності територіальної громади міста Кіровограда".

Представник відповідача в судовому засіданні підтримав доводи наведені в апеляційній скарзі.

Позивач у відзиві на апеляційну скаргу вказав, що рішення є законним та обґрунтованим. Просить залишити його в силі, а скаргу без задоволення.

Згідно ст.. 269 Господарського процесуального кодексу України, суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги.

Суд апеляційної інстанції досліджує докази, що стосуються фактів, на які учасники справи посилаються в апеляційній скарзі та (або) відзиві на неї.

Докази, які не були подані до суду першої інстанції, приймаються судом лише у виняткових випадках, якщо учасник справи надав докази неможливості їх подання до суду першої інстанції з причин, що об'єктивно не залежали від нього.

Суд апеляційної інстанції не обмежений доводами та вимогами апеляційної скарги, якщо під час розгляду справи буде встановлено порушення норм процесуального права, які є обов'язковою підставою для скасування рішення, або неправильне застосування норм матеріального права.

У суді апеляційної інстанції не приймаються і не розглядаються позовні вимоги та підстави позову, що не були предметом розгляду в суді першої інстанції.

Колегія суддів, переглянувши справу за наявними у ній і додатково поданими доказами, що стосуються фактів, викладених в апеляційній скарзі та у відзиві, в межах доводів та вимог апеляційної скарги зазначає наступне.

Між Комітетом по комунальній власності і приватизації (Орендодавець) і організацією орендарів Орендного підприємства готельного господарства (Орендар) укладено договір оренди з правом викупу будівель готелів "Україна", "Київ" від 08.09.1994р., згідно умов якого, Орендодавець приймає на себе виконання зобов'язань у відповідності до договору оренди з правом наступного викупу від 17.09.1992р., договору купівлі-продажу державної частки майна Державного Орендного підприємства готельного господарства від 07.04.1994р. і передає, а Орендар приймає в оренду з правом наступного викупу основні засоби у вигляді будівель готелю "Київ" будівлі готелю "Україна" на підставі акту прийому-передачі (п. 1.1. договору).

Згідно п. 2.3. договору, передача майна в оренду здійснюється за його вартістю, визначеною виходячи з оцінки цього майна на момент передачі в оренду з урахуванням фактичного зносу.

Орендна плата перераховується в державний бюджет частинами щокварталу відповідно до розрахунку орендної плати, який додається до договору у розмірі, що обчислюється згідно з Методикою, затвердженою постановою Кабінету Міністрів від 12.12.1993 за №923 і її розмір може бути змінено на вимогу однієї із сторін у разі зміни цін і тарифів, зменшення можливості користування майном та в інших випадках, передбачених законодавством ( п. 3.1. договору).

Орендодавець має право встановлювати Орендарю орендну плату за користування майном ( п.5.3, 5.3.1 договору).

Відповідно до п.9.1, договір набуває чинності з моменту підписання його сторонами і діє до 31 травня 2009 року.

Рішенням господарського суду Кіровоградської області від 28.02.2012 у справі №5013/2059/11 встановлено, що даний договір є пролонгованим до 31 травня 2024 року.

Згідно акту прийому-передачі основних фондів державного майна від 08.09.1994р., Орендодавець передав Орендарю, в тому числі, будівлю готелю "Київ" площею 7860кв.м. та балансовою вартістю 539961622крб.

10.01.2000р. сторони внесли зміни до договору оренди з правом наступного викупу будівель готелів "Україна", "Київ" від 08.09.1994р. №37 в частині назви договору, а саме: Договір оренди з правом наступного викупу будівлі готелю "Київ". А також викладено в новій редакції п. 1.1. договору: Орендодавець приймає на себе виконання зобов'язань у відповідності до договору оренди з правом наступного викупу від 17.09.1992р., договору купівлі-продажу державної частки майна державного орендного підприємства готельного господарства від 07.04.1994р. і передає, а Орендар приймає в оренду з правом наступного викупу основні засоби у вигляді будівлі готелю "Київ" на підставі акту прийняття-передачі.

В подальшому Комітет по комунальній власності і приватизації Кіровоградської міської ради шляхом неодноразової реорганізації було перетворено в Управління комунальної власності Кіровоградської міської ради, а рішенням Міської ради міста Кропивницького від 21.12.2017р. перейменовано на управління комунальної власності Міської ради міста Кропивницького (а.с. 24-50, 156-157). У відповідності до Положення про управління комунальної власності Кіровоградської міської ради, до Управління, як правонаступника управління власності та приватизації комунального майна Кіровоградської міської ради перейшли усі права та обов'язки у всіх чинних договорах про передачу у користування цілісних майнових комплексів комунальних підприємств, індивідуально визначеного майна, що були раніше укладені виконавчими органами Кіровоградської міської ради, уповноваженими управляти майном комунальної власності, діяльність яких припинена та правонаступником яких є Управління.

Згідно зі свідоцтвом про право власності на нежитлове приміщення від 04.08.2004 №463, вбудоване нежитлове приміщення площею 7722,9 кв.м., розташоване за адресою: в м. Кіровоград, вул. Карла Маркса, 50, що є готельний комплекс "Київ", належить територіальній громаді м.Кіровограда в особі міської ради (а.с. 98).

29.09.2017р. фізичною особою-підприємцем Ярюхіною З.Д., на замовлення Управління комунальної власності Кіровоградської міської ради, проведено оцінку готельного комплексу, розташованого за адресою: м.Кропивницький, вул. В.Перспективна, 50 з метою визначення ринкової вартості майна для розрахунку орендної плати, про що складено відповідний звіт (т.1 а.с. 52-66). Звіт рецензований 30.09.2017р. (т.1 а.с.58-63) та затверджений розпорядженням Управлінням комунальної власності Кіровоградської міської ради від 23.10.2017р. № 133/17р (т.1 а.с. 67).

Зі звіту вбачається, що станом на дату оцінки вартість нежитлового приміщення готельного комплексу площею 7711,88 м. кв., розташованого за адресою: м.Кропивницький, вул. В.Перспективна, 50 - 49 323 747грн. без урахування ПДВ , з урахуванням ПДВ - 59 188 496,4 грн.

Згідно висновку Обласного комунального підприємства "Кіровоградське обласне об'єднане бюро технічної інвентаризації" №1-176 від 30.03.2010р., проведено перепланування нежитлового приміщення, після чого загальна площа зменшилась на 10,99 кв.м. та складає 7711,88 кв.м. (а.с. 103).

31.03.2010р. виготовлений технічний паспорт цілого вбудованого нежитлового приміщення, що є готельним комплексом, адреса: м. Кіровоград, вулиця Карла Маркса, 50, з якого вбачається, що площа приміщення складає 7711,88 кв.м. (а.с. 104-107).

Рішення Кіровоградської міської ради від 11.12.2012р. №2099 «Про управління майном, що належить до комунальної власності територіальної громади м.Кіровограда» затверджено Положення про порядок надання в оренду цілісних майнових комплексів та індивідуально визначеного майна, що належить до комунальної власності територіальної громади міста Кіровограда.

Пунктом 2.1. Положення передбачено, що оцінка об'єкта оренди здійснюється відповідно до Методики оцінки вартості об'єктів оренди, затвердженої Кабінетом Міністрів України.

Оцінка об'єкта оренди передує укладенню договору оренди. У разі якщо на момент продовження дії договору оренди остання оцінка об'єкта оренди була зроблена більш як три роки тому, для продовження (поновлення) договору оренди провадиться незалежна оцінка об'єкта оренди (пункт 2.2. Положення). Таблицею 2 до даного положення встановлено орендні ставки за використання орендарем нерухомого майна за цільовим призначенням. Для використання нерухомого майна під розміщення готелів встановлено орендну ставку 22%.

Позивач вважає, що запровадження нових орендних ставок та зміна методики розрахунку орендної плати органом місцевого самоврядування є підставою для перегляду орендної плати і внесення відповідних змін до договору оренди.

Законом України «Про оренду державного та комунального майна» в редакції на час укладання договору оренди встановлено наступне.

Істотними умовами договору оренди є об'єкт оренди (склад і вартість майна), строк, на який укладається договір оренди, орендна плата, порядок використання амортизаційних відрахувань, відновлення орендованого майна та умови його повернення, виконання зобов'язань (ч.1 ст.11).

Умови договору оренди зберігають свою силу на весь строк дії договору і у випадках, коли після його укладення (приведення у відповідність з цим Законом) законодавством установлено правила, які погіршують становище орендаря (ч.3 ст.11).

Орендна плата є фіксованим платежем, який вносить орендар орендодавцеві незалежно від наслідків господарської діяльності і який визначається як частина розрахункового доходу від господарського використання орендованого майна.

Орендна плата зараховується на спеціальні рахунки і використовується для фінансування капітальних вкладень (ч.1 ст.21).

Методика розрахунку, граничні розміри та порядок використання орендної плати визначаються Кабінетом Міністрів України і Фондом державного майна України (ч.2 ст.21).

Розмір орендної плати може бути змінено за погодженням сторін.

Розмір орендної плати може бути змінено на вимогу однієї із сторін у разі зміни цін і тарифів та в інших випадках, передбачених законодавчими актами України.

Орендар має право вимагати відповідного зменшення орендної плати, якщо через обставини, за які він не відповідає, змінилися умови господарювання, передбачені договором, або істотно погіршився стан об'єкта оренди.

Спори з цих питань вирішуються у встановленому порядку (ст..23).

З 1 січня 2004 року набрали чинності Господарський кодекс України та Цивільний кодекс України.

Відповідно до п.4 «Прикінцеві положення» Господарського кодексу України та п.4 «Прикінцеві та перехідні положення» Цивільного кодексу України, до відносин, що виникли до набрання чинності відповідними положеннями кодексу України, зазначені положення застосовуються щодо тих прав і обов?язків, які виникли або продовжують існувати після набрання ним чинності.

Відповідно до ч.ч.1, 6 ст.283 Господарського кодексу України за договором оренди одна сторона (орендодавець) передає другій стороні (орендареві) за плату на певний строк у користування майно для здійснення господарської діяльності.

До відносин оренди застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Орендна плата - це фіксований платіж, який орендар сплачує орендодавцю незалежно ввід наслідків своєї господарської діяльності. Розмір орендної плати може бути змінений за погодженням сторін, а також в інших випадках, передбачених законодавством(ч.1 ст.286 ГК України).

Частиною 3 статті 762 Цивільного кодексу України встановлено, що договором або законом може бути встановлено періодичний перегляд, зміну (індексацію) розміру плати за користування майном.

Як зазначалося вище, сторони в договорі зазначили, що орендна плата обчислюється згідно з Методикою, затвердженою постановою Кабінету Міністрів від 12.12.1993 за №923 і її розмір може бути змінено на вимогу однієї із сторін у разі зміни цін і тарифів, зменшення можливості користування майном та в інших випадках, передбачених законодавством.

Отже сторони погодили, що орендна плата може бути змінена лише у разі зміни цін або тарифів, тобто складових, які застосовуються при розрахунку згідно Методики. При цьому сторони не погоджували можливість зміни орендної плати від зміни Методики розрахунку орендної плати.

Також колегія суддів зазначає, що Законом України «Про оренду державного та комунального майна», який є спеціальним Законом, не передбачено внесення змін до діючих договорів оренди щодо зміни порядку розрахунку орендної плати.

Посилання на ст..118 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» в якій зазначено, що «у 2007 році передача в оренду державного та комунального майна здійснюється виключно на конкурсних засадах. Орендна плата за державне та комунальне майно визначається відповідно до її ринкової вартості у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Цією ж статтею надано право Кабінету Міністрів України затверджувати індикативні ставки орендної плати для державного і комунального майна, яке передається в оренду в містах обласного значення, містах Києві та Севастополі.

Договори оренди державного та комунального майна, укладені до 1 січня 2007 року, крім договорів на оренду державного і комунального майна, укладених бюджетними установами, Пенсійним фондом України та його органами, а також щодо цілісних майнових комплексів, у шестимісячний термін підлягають обов'язковому перегляду відповідно до встановленої норми» не приймається до уваги з наступних підстав.

В пункті 5.3. рішення Конституційного суду від 22.05.2008р. № 10-рп/20008 зазначено, ухвалюючи Рішення від 9 липня 2007 року N 6-рп/2007 (справа про соціальні гарантії громадян), Конституційний Суд України звернув увагу Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України на необхідність додержання положень статей 1, 3, 6, 8, 19, 22, 95, 96 Конституції України, статей 4, 27, частини другої статті 38 Кодексу при підготовці, прийнятті та введенні в дію закону про Держбюджет. Ця рекомендація ґрунтувалася на правових позиціях Суду, висловлених у зазначеному Рішенні, відповідно до яких: стаття 38 Кодексу конкретизує вимоги частини другої статті 95 Конституції України щодо змісту закону про Держбюджет; у сукупності вказані статті Кодексу і Конституції України визначають вичерпний перелік правовідносин, які повинні регулюватися законом про Держбюджет - встановлення тільки доходів та видатків держави на загальносуспільні потреби, а тому закон про Держбюджет не може скасовувати чи змінювати обсяг прав і обов'язків, пільг, компенсацій і гарантій, передбачених іншими законами України (абзаци четвертий, п'ятий, шостий, восьмий пункту 4 мотивувальної частини). У зв'язку з цим Конституційний Суд України дійшов висновку, що "зупинення законом про Державний бюджет України дії інших законів України щодо надання пільг, компенсацій і гарантій, внесення змін до інших законів України, встановлення іншого (додаткового) правового регулювання відносин, ніж передбачено законами України, не відповідає статтям 1, 3, частині другій статті 6, частині другій статті 8, частині другій статті 19, статтям 21, 22, пункту 1 частини другої статті 92, частинам першій, другій, третій статті 95 Конституції України" (абзац перший пункту 5 мотивувальної частини).

В пункті 5.4. Рішення зазначено, що Закон про Держбюджет є основним фінансовим документом держави. Через своє спеціальне призначення цей закон не повинен регулювати відносини в інших сферах суспільного життя.

Таким чином, Закон про Державний бюджет не може регулювати відносини у сфері оренди в тому числі зобов?язувати вносити зміни до укладених договорів.

Орендна плата, згідно ст..11 Закону України «Про оренду державного та комунального майна», в редакції на час укладання договору, та ст..10 Закону в діючий редакції, є істотною умовою договору. А відповідно до ч.3 ст.11 Закону в редакції на час укладання договору (частина 4 статті 10 в діючий редакції), умови договору оренди є чинними (зберігають свою силу) на весь строк дії договору і у випадках, коли після його укладання (приведення у відповідність з цим Законом) законодавством встановлено правила, які погіршують становище орендаря.

Отже умови договору щодо орендної плата (умови її визначення) та можливість її зміни у разі зміни цін та тарифів не могли бути змінені на вимогу орендодавця до закінчення договору оренди.

А оскільки договір оренди є пролонгованим на підставі ч.2 ст.17 Закону України «Про оренду державного та комунального майна», що було встановлено рішенням суду, тобто продовженим на той самий термін і на тих самих умовах, які були передбачені договором, то відповідно зміна орендної плати можлива лише з підстав зазначених у п. 3.1. Договору.

Посилання господарського суду на ч.2 ст.11 Закону України «Про оренду державного та комунального майна» (щодо оцінка об'єкта оренди) є необґрунтованим, оскільки дана стаття застосовується при вирішенні питання про продовження (поновлення) договору оренди і не може застосовуватися до діючих договорів.

Колегія зазначає, що позивач мав право провести оцінку об?єкта оренди, застосувати Методику розрахунку орендної плати та передбачити умови зміни розміру орендної плати при поновленні договору оренди на новий строк, чого не було зроблено.

Таким чином, право позивача на внесення змін, які він просить внести до договору оренди, не ґрунтується на законі та прямо суперечить ч.4 ст.10 Закону України «Про оренду державного та комунального майна», оскільки погіршують становище орендаря.

З наведених підстав апеляційна скарга підлягає задоволенню, а рішення господарського суду скасуванню у зв?язку з неправильним застосуванням норм матеріального права. В позові слід відмовити.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 269, 270, 275, 277, 282 - 284 Господарського процесуального кодексу України, суд-

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Колективного підприємства "Центр-Готель" задовольнити.

Рішення господарського суду Кіровоградської області від 23.02.2018р. у справі №912/3564/17 скасувати. Прийняти нове рішення.

В позові відмовити.

Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дня її прийняття та може бути оскаржена до Верховного суду протягом 20 днів з дня складання повного тексту постанови.

Повний текст постанови складено 15.06.2018р.

Головуючий С.Г.Антонік

Судді Л.О.Чимбар

М.О.Дармін