Рішення № 74727381, 18.06.2018, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.06.2018
Номер справи
815/1021/18
Номер документу
74727381
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 815/1021/18

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 червня 2018 року о 15 год. 26 хв. м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого судді -Юхтенко Л.Р.,

за участю секретаря судового засідання -Закуріної А.М.,

від позивача: Дворнікова А.Ю. - за довіреністю

від відповідача: не з'явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Одеського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовною заявою товариства з обмеженою відповідальністю «Західна будівельна інвестиційна група» (код ЄДРПОУ 40761243, місцезнаходження: м. Хмельницький, вул. М. Залізняка, 8\3, офіс10) до Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області (місцезнаходження: 65107, м. Одеса, вул. Канатна, 83) про визнання протиправним та скасування наказу №52 від 07.08.2017 року та рішення №48 від 07.08.2017 року -

ВСТАНОВИВ:

До суду 07 березня 2018 року надійшла позовна заява товариства з обмеженою відповідальністю «Західна будівельна інвестиційна група» (код ЄДРПОУ 40761243, місцезнаходження: м. Хмельницький, вул. М. Залізняка, 8\3, офіс10) до Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області (місцезнаходження: 65107, м. Одеса, вул. Канатна, 83), в якій позивач просив визнати протиправним та скасувати наказ №52 від 07.08.2017 року.

Ухвалою суду від 12 березня 2018 року прийнято до розгляду та відкрито загальне позовне провадження.

В подальшому позивач надав заяву про збільшення розміру позовних вимог (вхід. 11607/18 від 25.04.2018 року) (а.с. 83-87), в якій просив ще визнати протиправним та скасувати рішення №48 від 07.08.2017 року Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області про скасування реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт №ОД 083171381493 від 18.05.2017 року з будівництва багатоповерхового житлового будинку в с. Лиманка, ж/м «Дружний» масив №10, земельна ділянка №17 на території Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області.

Позов обґрунтовано тим, що наказ Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області №52 від 07.08.2017 року «Про скасування реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт №ОД 083171381493 від 18.05.2017 року з будівництва багатоповерхового житлового будинку в с. Лиманка, ж/м «Дружний» масив №10, земельна ділянка №17 на території Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області» та рішення №48 від 07.08.2017 року Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області про скасування реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт №ОД 083171381493 від 18.05.2017 року з будівництва багатоповерхового житлового будинку за вказаною адресою мають бути скасовані, у зв'язку з тим, що в провадженні Одеського окружного адміністративного суду перебувала справа №815/4273/17, предметом розгляду якої було визначення правомірності та наявності законних підстав для внесення Державною архітектурно-будівельною інспекцією в Одеській області припису про зупинення підготовчих та будівельних робіт від 31.07.2017 року та постанови Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області №135/10150-05/1-7322 від 14.08.2017 року, та постановою Одеського окружного адміністративного суду від 14 грудня 2017 року у цій справі вищезазначений припис та постанова визнані протиправними та скасовані.

Між тим, під час розгляду та прийняття рішення у справі №815/4273/17 позивачу не було відомо, що в межах однієї перевірки, крім припису про зупинення підготовчих та будівельних робіт від 31.07.2017 року та постанови Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області №135/10150-05/1-7322 від 14.08.2017 року, відповідачем були ще прийняті оскаржувані в цій справі наказ та рішення.

Позивач вважає, що наданою відмовою в поновленні реєстрації Декларації про початок виконання будівельних робіт від 18.05.2017 року за №ОД083171381493 відповідачем порушено вимоги законодавства України та позивач позбавлений можливості закінчити будівельні роботи у встановлені строки, що призводить до значних матеріальних збитків. Окрім того, позивач зазначив, що з метою проведення будівельних робіт, позивач отримав у встановленому законодавством порядку всі дозвільні документи.

Також позивач обґрунтовує свої позовні вимоги тим, що відповідачем була порушена процедура проведення перевірки, оцінка цим діям була надана судом під час розгляду справи № 815/4273/17.

До суду 10 квітня 2018 року (вхід. №9763/18) від відповідача надійшов відзив на позовну заяву, в якому відповідач заперечував проти задоволення позову та просив відмовити в його задоволенні повністю (а.с. 25-28).

У відзиві відповідач зазначив, що під час проведення перевірки на об'єкті з будівництва багатоповерхового житлового будинку за адресою: с. Лиманка, ж/м Дружний, масив №10, земельна ділянка №17 на території Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області встановлено, що проектна документація розроблена не належним чином, зокрема, за відсутності необхідних вихідних даних на проектування, технічних умов, а саме: у замовника відсутні належним чином розроблена та затверджена проектна документація.

На думку відповідача, замовником будівництва ТОВ «Західна будівельна інвестиційна компанія» наведені недостовірні дані у Декларації про початок виконання будівельних робіт від 18.05.2017 року за №ОД 083171381493, чим порушено ч. 8 ст. 36 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».

Також відповідач зазначив, що перевірка відбулась у порядку та спосіб, передбачений чинним законодавством, всі матеріали складені за результатами перевірки, а саме: акт, протокол про правопорушення та припис від 31.08.2017 року належним чином та направлені поштою позивачу.

На підставі встановлених порушень вимог містобудівного законодавства та наведених недостовірних даних у Декларації про початок виконання будівельних робіт, Департаментом був прийнятий наказ №52 від 07.08.2017 року про скасування зазначеної вище декларації, повідомлення про скасування наказу було направлено на адресу позивача.

Стосовно тверджень позивача щодо порушення відповідачем процедури проведення перевірки, відповідач вважає, що позивачем не наведено жодних спростовуючих доказів щодо порушень під час проведення перевірки та складання матеріалів перевірки.

Таким чином, на думку відповідача, Департамент діяв в межах повноважень та у спосіб, що передбачено нормами чинного законодавства.

Позивач, в свою чергу надав відповідь на відзив (а.с. 94-95), у порядку ст. 163 КАС України, зазначивши, що відповідачем у відзиві на позовну заяву жодним чином не повідомлено та не доведено до відома суду про дату та зміст листів, які надсилались позивачу та направлення копії оскаржуваних наказу та рішення, доказів їх отримання.

Ухвалою, занесеною до протоколу судового засідання 10 травня 2018 року, судом закрито підготовче засідання та призначено справу до розгляду по суті на 05 червня 2018 року.

На відкритому судовому засіданні представник позивача підтримала позовні вимоги у повному обсязі, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві та просила їх задовольнити повністю.

Відповідач на відкрите судове засідання не з'явився, повідомлений належним чином та завчасно, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення, про причини нез'явлення суд не повідомив.

Ухвалою, занесеною до протоколу судового засідання 05 червня 2018 року вирішено продовжити розгляд справи за відсутності представника відповідача.

Вивчивши матеріали справи, а також обставини, якими обґрунтовуються позовні вимоги та заперечення, докази, якими вони підтверджуються, заслухавши вступне слово представника позивача, судом у справі встановлені такі факти та обставини.

Матеріалами справи підтверджено та не спростовується учасниками справи, що 18.05.2017р. Департаментом ДАБІ в Одеської області зареєстровано Декларацію про початок виконання будівельних робіт №ОД 083171381493 з будівництва багатоповерхового житлового будинку за адресою: с. Лиманка, ж/м Дружний, масив 10, земельна ділянка №17 на території Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області (а.с.65-69). Судом досліджені документи на підставі, яких була складена та здійснена реєстрація цієї декларації, а саме: містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки, (а.с. 101-104), експертний звіт щодо розгляду проектної документації (а.с. 105-109), договір на проведення авторського нагляду (а.с. 110).

Наказом Департаменту ДАБІ в Одеської області №186П від 12.07.2017р. (а.с.31), відповідно до статті 41 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», статті 7 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», пункту 7 Порядку здійснення державного архітектурного-будівельного контролю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №553 від 23.05.2011р. на підставі електронного звернення гр. Юрковського Д.Ю. від 03.07.2017р. (а.с.33), яке надійшло за дорученням ДАБІ України №40-3521-ел від 04.07.2017р. зобов'язано провести позапланову перевірку на об'єкті будівництва багатоповерхового житлового будинку за адресою: с. Лиманка, ж/м Дружний, масив 10, земельна ділянка №17 на території Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області; предмет перевірки: дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил під час виконання підготовчих та будівельних робіт.

Департамент ДАБІ в Одеської області листом №1015-05/1-6541 від 14.07.2017р. повідомив ТОВ «Західна будівельна інвестиційна група» про проведення перевірки дотримання вимог містобудівного законодавства на об'єкті будівництва багатоповерхового житлового будинку за адресою: с. Лиманка, ж/м Дружний, масив 10, земельна ділянка №17 на території Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області, та запропонував призначити уповноважену особу та забезпечити її присутність на будівельному майданчику 24.07.2017р. о 12:00 год. (а.с.34-36).

Суд встановив, що на підставі наказу Департаменту ДАБІ в Одеської області №186П від 12.07.2017р. було видано направлення для проведення позапланового заходу від 12.07.2017 року № 1010 (а.с. 30), зі строком дії направлення з 24.07. по 31.07.2017 року, яке було отримано уповноваженою особою підприємства, про що свідчить підпис на направленні.

Матеріалами справи підтверджено, що за результатами проведення позапланової виїзної перевірки ТОВ «Західна будівельна інвестиційна група» на об'єкті з будівництва багатоповерхового житлового будинку за адресою: с. Лиманка, ж/м Дружний, масив 10, земельна ділянка №17 на території Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області перевіряючими був складений акт №1010 від 31.07.2017 року, відповідно до якого встановлено, що замовником будівництва ТОВ «Західна будівельна інвестиційна група» наведено недостовірні дані у Декларації про початок виконання будівельних робіт №ОД 083171381493 від 18.05.2017р., а саме: відсутність технічних умов на водопостачання та водовідведення та на підключення до газорозподільної системи вищезазначеного об'єкта, що підтверджено відповідними листами (а.с. 61-64), чим порушено ч.8 ст.36 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» (а.с.42-57).

З цього акту вбачається, що позивач відмовився від його підписання та отримання другого примірника.

Матеріалами справи підтверджено, що 31.07.2017р. головним інспектором будівельного нагляду інспекційного відділу Департаментом ДАБІ в Одеської області Соловйом Д.А., за результатами перевірки складено протокол про правопорушення у сфері містобудівної діяльності стосовно ТОВ «Західна будівельна інвестиційна група» (а.с. 58-60), та винесено припис від 31.07.2017р., яким зобов'язано ТОВ «Західна будівельна інвестиційна група» зупинити виконання будівельних робіт на об'єкті за адресою: будівництво багатоповерхового житлового будинку за адресою: с. Лиманка, ж/м Дружний, масив 10, земельна ділянка №17 на території Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області. (а.с.38-40).

За результатами розгляду протоколу про правопорушення у сфері містобудівної діяльності стосовно ТОВ «Західна будівельна інвестиційна група» (а.с. 58-60), відповідачем винесена постанова 135/1015-05/1-7322 від 14.08.2017р., якою визнано ТОВ «Західна будівельна інвестиційна група» (код ЄДРПОУ 40761243) винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 2 ч. 3 п. 8 Закону України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності» та накладено штраф у сумі 75 780 грн.

Вказані припис та постанова були предметом оскарження в межах справи №815/4273/17 та постановою Одеського окружного адміністративного суду від 14.12.2017 року у справі №815/4273/17 визнані протиправним та скасовані припис про зупинення підготовчих та будівельних робіт від 31.07.2017 року та постанова Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області №135/10150-05/1-7322 від 14.08.2017 року. Це рішення суду набрало законної сили 06 лютого 2018 року (а.с. 10-13).

Однак, матеріалами справи підтверджено, що не заперечується відповідачем, що на підставі цих встановлених порушень вимог містобудівного законодавства, 07.08.2017 року Департаментом Державної архітектурно- будівельної інспекції Одеської області винесений наказ №52 від 07.08.2017 року «Про скасування реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт», яким скасовано реєстрацію Декларації про початок виконання будівельних робіт №ОД 083171381493 від 18.05.2017р. з будівництва багатоповерхового житлового будинку за адресою: с. Лиманка, ж/м Дружний, масив 10, земельна ділянка №17 на території Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області, замовник ТОВ «Західна будівельна інвестиційна група» та прийнято рішення №42 від 07.08.2017 року «Про скасування реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт», яким скасовано реєстрацію цієї ж декларації (а.с.73-75).

Проаналізувавши положення чинного законодавства України, що регулює спірні правовідносини, враховуючи обставини справи, дослідивши письмові докази, що містяться в матеріалах справи та надані учасниками справи пояснення, суд зробив такі висновки.

Відповідно до ч. 2 ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено).

Аналізуючи правомірність прийняття оскаржуваних рішень, що є змістом правовідносин у цій справі, відповідно до приписів ст. 2 КАС України, суд виходить із такого.

Повноваження Державної архітектурно-будівельної інспекції щодо здійснення державного архітектурно-будівельного контролю визначені статтею 41 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», Положенням про Державну архітектурно-будівельну інспекцію України, затвердженим постановою Кабінету міністрів України від 09.07.2014 року № 294, Порядком здійснення державного архітектурного контролю, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 553 від 23.05.2011р., Порядку накладення штрафів за правопорушення у сфері містобудівної діяльності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 244 від 06.04.1995р.

Згідно з ст. 41 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», державний архітектурно-будівельний контроль - сукупність заходів, спрямованих на дотримання замовниками, проектувальниками, підрядниками та експертними організаціями вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил під час виконання підготовчих та будівельних робіт.

Державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється органами державного архітектурно-будівельного контролю в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Порядок здійснення державного архітектурно-будівельного контролю визначений Порядком, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 553 від 23.05.2011р. (у редакції, яка була чинна на момент проведення перевірки).

Згідно з п. 5 Порядку № 553, державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється у порядку проведення планових та позапланових перевірок за територіальним принципом.

Відповідно до п. 7 Порядку № 553, позаплановою перевіркою вважається перевірка, що не передбачена планом роботи органу державного архітектурно-будівельного контролю. Підставою про проведення позапланової перевірки є, зокрема, звернення фізичних чи юридичних осіб про порушення суб'єктом містобудування вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності.

Відповідно до п. 14 Порядку № 553, суб'єкт містобудування, щодо якого здійснюється державний архітектурно-будівельний контроль, зобов'язаний: допускати посадових осіб органу державного архітектурно-будівельного контролю до проведення перевірки за умови дотримання ними порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю; виконувати вимоги органу державного архітектурно-будівельного контролю щодо усунення виявлених порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності; подавати документи, пояснення, довідки, відомості, матеріали з питань, що виникають під час здійснення державного архітектурно-будівельного контролю.

Відповідно до п. 16 Порядку № 553, за результатами державного архітектурно-будівельного контролю посадовою особою інспекції складається акт перевірки відповідно до вимог, установлених цим Порядком.

Пунктом 17 Порядку № 553 передбачено, що у разі виявлення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, крім акта перевірки, складається протокол разом з приписом усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил або приписом про зупинення підготовчих та будівельних робіт, які виконуються без повідомлення, реєстрації декларації про початок їх виконання або дозволу на виконання будівельних робіт (далі - припис). Матеріалами справи підтверджено, що на підставі наказу Департаменту ДАБІ в Одеської області №186П від 12.07.2017р. (а.с.31), та направлення була проведена позапланова виїзна перевірка на об'єкті будівництва багатоповерхового житлового будинку за адресою: с. Лиманка, ж/м Дружний, масив 10, земельна ділянка №17 на території Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області; предмет перевірки: дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил під час виконання підготовчих та будівельних робіт.

За результатами цієї перевірки був складений акт №1010 від 31.07.2017 року, відповідно до якого встановлено, що замовником будівництва ТОВ «Західна будівельна інвестиційна група» наведено недостовірні дані у Декларації про початок виконання будівельних робіт №ОД 083171381493 від 18.05.2017р., а саме: відсутність технічних умов на водопостачання та водовідведення та на підключення до газорозподільної системи вищезазначеного об'єкта, що підтверджено відповідними листами (а.с. 61-64), чим порушено ч.8 ст.36 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» (а.с.42-57).

На підставі цього акту, 31.07.2017р. головним інспектором будівельного нагляду інспекційного відділу Департаментом ДАБІ в Одеської області Соловйом Д.А. було складено протокол про правопорушення у сфері містобудівної діяльності стосовно ТОВ «Західна будівельна інвестиційна група» (а.с. 58-60) та винесено припис від 31.07.2017р., яким зобов'язано ТОВ «Західна будівельна інвестиційна група» зупинити виконання будівельних робіт на об'єкті за адресою: будівництво багатоповерхового житлового будинку за адресою: с. Лиманка, ж/м Дружний, масив 10, земельна ділянка №17 на території Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області. (а.с.38-40).

За результатами розгляду протоколу про правопорушення у сфері містобудівної діяльності стосовно ТОВ «Західна будівельна інвестиційна група» (а.с. 58-60), відповідачем винесена постанова 135/1015-05/1-7322 від 14.08.2017р., якою визнано ТОВ «Західна будівельна інвестиційна група» (код ЄДРПОУ 40761243) винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 2 ч. 3 п. 8 Закону України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності» та накладено штраф у сумі 75 780 грн.

Вказані припис та постанова були предметом оскарження в межах справи №815/4273/17 та постановою Одеського окружного адміністративного суду від 14.12.2017 року у справі №815/4273/17 визнані протиправним та скасовані припис про зупинення підготовчих та будівельних робіт від 31.07.2017 року та постанова Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області №135/10150-05/1-7322 від 14.08.2017 року. Це рішення суду набрало законної сили 06 лютого 2018 року (а.с. 10-13).

В постанові суду зазначено, що оскаржуваний припис та постанова прийняті на підставі висновків акту перевірки відносно того, що замовником будівництва ТОВ «Західна будівельна інвестиційна група» наведені недостовірні дані у Декларації про початок виконання будівельних робіт №ОД 083171381493 від 18.05.2017р.

Так, вказані висновки ґрунтуються на тому, що під час перевірки з виїздом на об'єкт будівництва багатоповерхового житлового будинку за адресою: с. Лиманка, ж/м Дружний, масив 10, земельна ділянка №17 на території Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області встановлено, що здійснюються будівельні роботи з будівництва фундаменту шляхом копання котловану, влаштування арматурних каркасів та подальшого бетонування, які виконуються на підставі Декларації про початок виконання будівельних робіт №ОД 083171381493 від 18.05.2017р. З метою вжиття заходів відповідно до вимог чинного містобудівного законодавства, Департаментом були надіслані листи до ТОВ «ІНФОКС», ПАТ «Одесагаз» щодо надання інформації чи видавалися технічні умови на водопостачання та водовідведення, підключення газорозподільної системи вищевказаного об'єкту, на які були отримані відповіді, в яких зазначено, що технічні умови не видавалися. Враховуючи те, що проектна документація розроблена не належним чином, зокрема за відсутності необхідних вихідних даних на проектування, а саме: технічних умов, у замовника відсутня належним чином розроблена та затверджена проектна документація, чим порушено ч. 8 ст. 36 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».

Частиною 8 статті 36 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» встановлено, що замовник відповідно до закону несе відповідальність за повноту та достовірність даних, зазначених у поданому ним повідомленні про початок виконання будівельних робіт, та за виконання будівельних робіт без повідомлення.

При цьому, частиною 9 статті 39 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» встановлено, що зареєстрована декларація про готовність об'єкта до експлуатації або сертифікат є підставою для укладення договорів про постачання на прийнятий в експлуатацію об'єкт необхідних для його функціонування ресурсів - води, газу, тепла, електроенергії, включення даних про такий об'єкт до державної статистичної звітності та оформлення права власності на нього. Підключення закінченого будівництвом об'єкта, прийнятого в експлуатацію, до інженерних мереж здійснюється протягом десяти днів з дня відповідного звернення замовника до осіб, які є власниками відповідних елементів інженерної інфраструктури або здійснюють їх експлуатацію.

У цій постанові судом зазначено, що позивачем здійснюється будівництво багатоповерхового житлового будинку за адресою: с. Лиманка, ж/м Дружний, масив 10, земельна ділянка №17 на території Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області на підставі Декларації про початок виконання будівельних робіт №ОД 083171381493 від 18.05.2017р., суд дійшов до висновку, що позивач не повинен отримувати технічні умови на водопостачання та водовідведення, підключення газорозподільної системи вищевказаного об'єкту, оскільки вони отримуються після закінчення будівництва та реєстрації Декларації про готовність об'єкта до експлуатації відповідно до приписів статті 39 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності». За таких обставин, суд дійшов висновку, що припис про зупинення підготовчих та будівельних робіт від 31.07.2017р. та постанова №135/10150-05/1-7322 від 14.08.2017р. є протиправними та підлягають скасуванню. Зазначена постанова набрала законної сили 06 лютого 2018 року.

Відповідно ч. 4 ст. 78 КАС України обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

З оскаржуваного у цій справі наказу №52 від 07.08.2017 року та рішення №48 від 07 серпня 2017 року вбачається, що саме на підставі встановлених під час перевірки фактів подання замовником недостовірних даних, зазначених у декларації про початок виконання будівельних робіт №ОД 083171381493 від 18.05.2017р., з будівництва багатоповерхового житлового будинку за адресою: с. Лиманка, ж/м Дружний, масив 10, земельна ділянка №17 на території Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області стосовно належним чином розробленої та затвердженої проектної документації, яка була оформлена актом № 1010 від 31.07.2018 року, були прийняті вищенаведені наказ та рішення про скасування реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт.

Враховуючи те, що при розгляді адміністративної справи №815/4273/17 суд дійшов висновку, що позивач не повинен отримувати технічні умови на водопостачання та водовідведення, підключення газорозподільної системи вищевказаного об'єкту на цій стадії будівництва, оскільки вони отримуються після закінчення будівництва та реєстрації Декларації про готовність об'єкта до експлуатації відповідно до приписів статті 39 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та постановою від 14.12.2017 року у цій справі визнані протиправними та скасовані припис про зупинення підготовчих та будівельних робіт від 31.07.2017р. та постанову №135/10150-05/1-7322 від 14.08.2017р., суд вважає, що підстави для скасування реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт №ОД 083171381493 від 18.05.2017 року з будівництва багатоповерхового житлового будинку в с. Лиманка, ж/м «Дружний» масив №10, земельна ділянка №17 на території Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області з тих самих підстав, відсутні, а тому наказ Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області №52 від 07.08.2017 року «Про скасування реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт №ОД 083171381493 від 18.05.2017 року з будівництва багатоповерхового житлового будинку в с. Лиманка, ж/м «Дружний» масив №10, земельна ділянка №17 на території Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області та рішення №48 від 07.08.2017 року Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області про скасування реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт №ОД 083171381493 від 18.05.2017 року з будівництва багатоповерхового житлового будинку в с. Лиманка, ж/м «Дружний» масив №10, земельна ділянка №17 на території Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області є протиправними та належать скасуванню.

Твердження представника позивача щодо порушення відповідачем порядку проведення перевірки не беруться судом до уваги, оскільки порушення процедури проведення перевірки та притягнення суб'єкта будівництва до відповідальності, недодержання правових норм, які регулюють порядок прийняття рішення не може бути самостійною та безумовною підставою для визнання такого рішення недійсним, лише у тому разі, коли відповідне порушення спричинило прийняття неправильного рішення. Якщо рішення в цілому узгоджується з вимогами чинного законодавства і прийнятий відповідно до обставин, що склались, то окремі порушення встановленої процедури прийняття рішення не можуть бути підставою для визнання його недійсним, якщо інше не передбачено законодавством.

В розглянутих правовідносинах мало місце порушення відповідачем прав позивача внаслідок неправильного застосування приписів статей 29, 36 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та неврахування приписів статті 39 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».

Відповідно до ч.1,3 ст.90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Згідно з ч. 2 ст. 77 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що Департамент державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області, з посиланням на відповідні докази не довів правомірність своїх дій при прийняті оскаржуваних рішень, а тому позовні вимоги є законними та обґрунтованими та належать задоволенню у повному обсязі.

Відповідно ч. 1 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Керуючись ст.ст. 6, 12, 72, 77,90, 139, 246, 255,295,297 КАС України, суд -

В И Р І Ш И В:

Позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю «Західна будівельна інвестиційна група» (код ЄДРПОУ 40761243, місцезнаходження: м. Хмельницький, вул. М. Залізняка, 8\3, офіс10) до Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області (місцезнаходження: 65107, м. Одеса, вул. Канатна, 83) про визнання протиправним та скасування наказу №52 від 07.08.2017 року, рішення №48 від 07.08.2017 року, - задовольнити у повному обсязі.

Визнати протиправним та скасувати наказ Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області №52 від 07.08.2017 року «Про скасування реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт №ОД 083171381493 від 18.05.2017 року з будівництва багатоповерхового житлового будинку в с. Лиманка, ж/м «Дружний» масив №10, земельна ділянка №17 на території Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області.

Визнати протиправним та скасувати рішення №48 від 07.08.2017 року Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області про скасування реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт №ОД 083171381493 від 18.05.2017 року з будівництва багатоповерхового житлового будинку в с. Лиманка, ж/м «Дружний» масив №10, земельна ділянка №17 на території Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань з Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області (місцезнаходження: 65107, м. Одеса, вул. Канатна, 83) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Західна будівельна інвестиційна група» (код ЄДРПОУ 40761243, місцезнаходження: м. Хмельницький, вул. М. Залізняка, 8\3, офіс10) судовий збір у розмірі 3524 грн. (три тисячі п'ятсот двадцять чотири гривні).

Рішення суду може бути оскаржено в порядку та в строки, встановлені ст.ст. 295, 297 КАС України, з урахуванням п.15.5 п. 15 Перехідних положень КАС України.

Рішення суду набирає законної сили в порядку та в строки, встановлені ст. 255 КАС України.

Повний текст рішення виготовлений та підписаний « 18» червня 2018 року, з огляду на те, що суддя 15 червня 2018 року перебувала у відрядженні.

Суддя Л.Р. Юхтенко

.