
8.2.3
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
18 червня 2018 року СєвєродонецькСправа № 812/1122/17
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Секірська А.Г., розглянувши в порядку письмового провадження заяву Приватного акціонерного товариства «Сєвєродонецьке об'єднання «Азот» про відстрочення виконання рішення суду у справі № 812/1122/17 за позовом Головного управління ДФС у Луганській області до приватного акціонерного товариства "Сєвєродонецьке об'єднання "Азот" про стягнення коштів в рахунок погашення податкової заборгованості у сумі 10933066,55 грн,
ВСТАНОВИВ:
08 червня 2018 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшла заява Приватного акціонерного товариства «Сєвєродонецьке об'єднання «Азот» про відстрочення виконання рішення суду у справі № 812/1122/17 за позовом Головного управління ДФС у Луганській області до приватного акціонерного товариства "Сєвєродонецьке об'єднання "Азот" про стягнення коштів в рахунок погашення податкової заборгованості у сумі 10933066,55 грн.
Заяву обґрунтовано тим, що 02.11.2017 Луганським окружним адміністративним судом винесено постанову у справі № 812/1122/17, якою адміністративний позов Головного управління ДФС у Луганській області до приватного акціонерного товариства «Сєвєродонецьке об'єднання «Азот» про стягнення коштів в рахунок погашення податкової заборгованості у сумі 10933066,55 грн задоволено повністю.
Однак, через тяжке фінансово-економічне становище Відповідач не має можливості у стислі терміни виконати зобов'язання із погашення податкового боргу, визначені у рішенні суду. При цьому тяжке фінансово-економічне становище Відповідача спричинене факторами, які від Відповідача не залежать.
Так, на підставі наказу №527/1 від 16.04.2014 з квітня 2014 року робота підприємства була зупинена з метою забезпечення безпеки в період проведення антитерористичної операції в регіоні. На цей час виробничі цеха підприємства простоюють у зв'язку з низькою стабільністю забезпечення електричною енергією та недостатністю газопостачання.
До теперішнього часу підприємство знаходиться на території проведення бойових дій у зв'язку із чим до цього моменту не налагоджено стабільне енергопостачання підприємства. Енергопостачання підприємства здійснюється зі Щастинської ТЕС, яка знаходиться в безпосередній близькості від лінії розмежування та постійно піддається обстрілам з боку незаконних збройних формувань, що викликає періодичні відключення електроенергії в Луганській області, в тому числі і на ПрАТ «СО Азот». Введення в дію паралельної лінії енергопостачання підприємства, а саме приєднання до загальноукраїнської мережі, до теперішнього часу не відбулось. 3 2014 року і до теперішнього часу ПрАТ «СО Азот» не має можливості відновити виробничий процес через триваючі бойові дії на території Луганської області.
Внаслідок зазначених подій існує постійна загроза пошкодження виробничої інфраструктури підприємства, а виробничий процес ПрАТ «СО Азот» пов'язаний з використанням небезпечних вибухових та хімічних речовин і потрапляння будь-яких засобів ураження по території підприємства може спричинити техногенну катастрофу у цілому регіоні з великою кількістю жертв та забрудненню навколишнього природного середовища.
Зазначені обставини не дають можливості налагодити випуск продукції, що унеможливлює отримання будь-якого прибутку.
Всі наявні ресурси підприємство використовує у першу чергу для виплати заробітної плати працівникам.
Починаючи з 2014 року ведуться активні перемови з урядом щодо можливості державної підтримки підприємства в частині налагодження стабільного енергопостачання та можливого розміщення державних замовлень на підприємстві та поновлення виробничої діяльності, однак на даний час питання не вирішено і неможливо окреслити будь-які строки та саму можливість прийняття такого рішення з боку уряду.
Відповідно до Звіту про фінансові результати за 2017 рік збиток підприємства складає 1 694 904 тис. грн.
Таким чином, примусове стягнення Позивачем коштів з банківських рахунків відповідача повністю позбавить підприємства коштів, необхідних для виплати заробітної плати працівникам та можливості відновлення будь-якої господарської діяльності, що може привести до масових скорочень працівників та банкрутства підприємства. Зазначені обставини унеможливлюють виконання судового рішення у справі 812/1122/17, а тому заявник просив відстрочити виконання постанови Луганського окружного адміністративного суду від 02.11.2017 у справі № 812/1122/17 на один рік з дня ухвалення судового рішення.
Представник заявника в судове засідання не прибув, про дату, час та місце слухання справи повідомлений належним чином (арк. спр. 140).
Представник стягувача в судове засідання не прибув, надав суду заяву про розгляд заяви про відстрочення виконання рішення суду без його участі (арк. спр. 141).
Згідно із частиною дев'ятою статті 205 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Зважаючи, що клопотання про розгляд справи без їхньої участі заявили всі особи, які беруть участь у справі, розгляд справи здійснено в порядку письмового провадження.
Розглянувши заяву про відстрочення виконання постанови суду від 02.11.2017 у справі № 812/1122/17, дослідивши матеріали справи, суд дійшов такого.
Судом установлено, що постановою Луганського окружного адміністративного суду від 02.11.2017 у справі № 812/1122/17 адміністративний позов Головного управління ДФС у Луганській області до приватного акціонерного товариства «Сєвєродонецьке об'єднання «Азот» про стягнення коштів в рахунок погашення податкової заборгованості у сумі 10933066,55 грн задоволено повністю, стягнуто з приватного акціонерного товариства «Сєвєродонецьке об'єднання «АЗОТ» (ідентифікаційний код юридичної особи 33270581, місцезнаходження: 93403, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. Пивоварова, буд. 15) грошові кошти з рахунків у банках, що обслуговують платника, у загальній сумі 10 933 066,55 грн (десять мільйонів дев'ятсот тридцять три тисячі шістдесят шість гривень 55 коп.) в рахунок погашення податкового боргу:
- з земельного податку з юридичних осіб у розмірі 10 380 251, 59 грн (десять мільйонів триста вісімдесят тисяч двісті п'ятдесят одна гривня 59 коп.) на користь місцевого бюджету Сєвєродонецької міської ради Луганської області;
- з екологічного податку у розмірі 250 759,02 грн (двісті п'ятдесят тисяч сімсот п'ятдесят дев'ять гривень 02 коп.) на користь Державного бюджету України, у тому числі за викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення 97 883,88 грн (дев'яносто сім тисяч вісімсот вісімдесят три гривні 88 коп.); за скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти у розмірі 95 942,08 грн (дев'яносто п'ять тисяч дев'ятсот сорок дві гривні 08 коп.); за розміщення відходів у спеціально відведених місцях чи на об'єктах у розмірі 56 933,06 грн (п'ятдесят шість тисяч дев'ятсот тридцять три гривні 06 коп.);
- з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, у розмірі 15 107,20 грн (п'ятнадцять тисяч сто сім гривень 20 коп.) на користь місцевого бюджету Сєвєродонецької міської ради Луганської області;
- з рентної плати за спеціальне використання води у розмірі 286 948,74 грн (двісті вісімдесят шість тисяч дев'ятсот сорок вісім гривень 74 коп.) на користь Державного бюджету України (арк. спр. 96-99).
Згідно з частиною першою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Згідно зі статтею 378 Кодексу адміністративного судочинства України за заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, а за заявою стягувача чи виконавця (у випадках, встановлених законом), - встановити чи змінити спосіб або порядок його виконання. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
Підставою для встановлення або зміни способу або порядку виконання, відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення є обставини, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим.
Вирішуючи питання про відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення, суд також враховує:
1) ступінь вини відповідача у виникненні спору;
2) щодо фізичної особи - тяжке захворювання самої особи або членів її сім'ї, її матеріальне становище;
3) стихійне лихо, інші надзвичайні події тощо.
Відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення не може перевищувати одного року з дня ухвалення рішення, ухвали, постанови.
Відповідно до пункту 10 постанови Пленуму Верховного Суду України від 26 грудня 2003 року № 14 "Про практику розгляду скарг на рішення, дії або бездіяльність органів і посадових осіб державної виконавчої служби та звернення учасників виконавчого провадження" при вирішенні заяв державного виконавця чи сторони про відстрочку чи розстрочку виконання рішення суду потрібно мати на увазі, що їх задоволення можливе лише у виняткових випадках, які суд визначає виходячи з особливого характеру обставин, що ускладнюють або виключають виконання рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо).
Підставою для відстрочення виконання рішення можуть бути конкретні обставини, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим у строк встановлений судом, тому всі ці обставини повинні бути доведені заявником.
Суд не знаходить підстав для відстрочення виконання постанови суду з огляду на те, що посилання на тяжке фінансове становище як на підставу для відстрочення виконання судового рішення не є винятковою обставиною у розумінні статті 378 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідачем документально не підтверджено складне матеріальне становище підприємства, яке б унеможливлювало виконання рішення суду та не надано суду доказів відсутності коштів на рахунках підприємства (банківські виписки про стан рахунків тощо).
Доказів наявності інших обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим, заявником суду не надано.
Економічного обґрунтування, яке свідчило б про можливість погашення заборгованості внаслідок застосування режиму відстрочення виконання рішення суду саме до 02.11.2018, протягом якого відбудуться зміни політики управління чи збуту заявника, останнім також не надано.
Посилання відповідача на проведення антитерористичної операції не може бути безумовною підставою для відстрочення сплати заборгованості, оскільки відповідачем не доведено неможливість виконання рішення суду в спосіб, визначений судом.
За таких обставин у задоволенні заяви слід відмовити.
На підставі викладеного, керуючись статтями 77, 256, 294, 378 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
У задоволенні заяви Приватного акціонерного товариства «Сєвєродонецьке об'єднання «Азот» про відстрочення виконання рішення суду у справі № 812/1122/17 за позовом Головного управління ДФС у Луганській області до приватного акціонерного товариства "Сєвєродонецьке об'єднання "Азот" про стягнення коштів в рахунок погашення податкової заборгованості у сумі 10933066,55 грн відмовити повністю.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення та може бути оскаржена в апеляційному порядку.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя А.Г. Секірська