
10.2.3
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення без руху заяви про визнання виконавчого документа таким, що не підлягає виконанню
18 червня 2018 року СєвєродонецькСправа № 812/396/15
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Шембелян В.С., перевіривши матеріали заяви ОСОБА_1 про визнання виконавчого документа таким, що не підлягає виконанню у справі № 812/396/15 за позовом Луганського міського центру зайнятості до ОСОБА_1, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Реєстраційна служба Луганського міського управління юстиції про стягнення незаконно отриманого матеріального забезпечення на випадок безробіття у розмірі 38973,39 грн,-
ВСТАНОВИВ:
До Луганського окружного адміністративного суду надійшла заява ОСОБА_1 про визнання виконавчого документа таким, що не підлягає виконанню у справі № 812/396/15 за позовом Луганського міського центру зайнятості до ОСОБА_1, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Реєстраційна служба Луганського міського управління юстиції про стягнення незаконно отриманого матеріального забезпечення на випадок безробіття у розмірі 38973,39 грн.
Відповідно до положень частини першої статті 374 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суд, який видав виконавчий документ, може за заявою стягувача або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі, чи визнати виконавчий документ таким, що не підлягає виконанню.
Статтею 374 КАС України не врегульовані вимоги щодо форми та змісту заяви про визнання виконавчого документа таким, що не підлягає виконанню. Відтак, виходячи із приписів ч.6 ст.7 цього ж Кодексу щодо застосування судом закону за аналогією, вимоги до вказаної заяви визначаються загальними нормами, зокрема, ст.ст. 160, 161, 169, 171 КАС України.
Перевіривши матеріали заяви про визнання виконавчого документа таким, що не підлягає виконанню, судом встановлено, що вказана заява не відповідає встановленим вимогам та містить такі недоліки.
Всупереч положенням ст. 160 КАС України заявником взагалі не зазначено відомостей щодо відповідача, а саме повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
Отже, заява про визнання виконавчого документа таким, що не підлягає виконанню не відповідає вимогам ст. ст. 160,161 КАС України, а тому є підстави для залишення її без руху.
Оскільки статтею 374 КАС України не врегульовані наслідки недотримання заявником вимог до заяви про визнання виконавчого документа таким, що не підлягає виконанню, за аналогією закону суд вважає за можливе застосувати наслідки недотримання вимог до позовної заяви, визначені статтею 169 КАС України.
Відповідно до частини першої статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Оскільки вищевказані обставини перешкоджають прийняттю заяви ОСОБА_1 про визнання виконавчого документа таким, що не підлягає виконанню у справі № 812/396/15 до розгляду, вона підлягає залишенню без руху з встановленням заявнику строку для усунення вказаних недоліків протягом 5 (п'яти) календарних днів з дня отримання копії даної ухвали суду.
Керуючись статтями 7, 160, 161, 169, 171, 374 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 про визнання виконавчого документа таким, що не підлягає виконанню у справі № 812/396/15 за позовом Луганського міського центру зайнятості до ОСОБА_1, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Реєстраційна служба Луганського міського управління юстиції про стягнення незаконно отриманого матеріального забезпечення на випадок безробіття у розмірі 38973,39 грн - залишити без руху.
Встановити ОСОБА_1 строк для усунення недоліків протягом 5 (п'яти) календарних днів з дня отримання копії даної ухвали шляхом надання до суду уточненої заяви про визнання виконавчого документа таким, що не підлягає виконанню, де зазначити всі відомості щодо відповідача по справі з копіями відповідно до кількості сторін.
У разі ненадання вищевказаних документів заява буде вважатися неподаною і підлягатиме поверненню.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя В.С. Шембелян